معرفی و دانلود PDF کتاب فیزیک از آغاز تا امروز

عکس جلد کتاب فیزیک از آغاز تا امروز
قیمت:
۴۸۰۰۰ 24000 تومان ۵۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب فیزیک از آغاز تا امروز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فیزیک از آغاز تا امروز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فیزیک از آغاز تا امروز

کتاب فیزیک از آغاز تا امروز با توجه به دیدگاه نوین نسبت به سیر تحول و تکامل دانش تدوین شده و می‌تواند زمینه رشد اندیشه فیزیکی را نسبت به کشفیات فیزیکی فراهم است.

کتاب فیزیک از آغاز تا امروز برای توضیح نحوه‌ی اندیشیدن به پدیده‌های فیزیکی به رشتهٔ تحریر در آمده است. هرچند که سعی شده رویدادهای تاریخی فیزیک در تحریر این کتاب مد نظر قرار گیرد اما این کتاب، تاریخ فیزیک نیست.

بحث‌های فلسفی در کنار رویدادهای تاریخی مطرح شده است تا فلسفهٔ علم فیزیک، زینت‌بخش محتوای علمی آن گردد. با این وجود نمی‌توان کتاب فیزیک از آغاز تا امروز را فلسفی قلمداد کرد. درک عمیق دانش فیزیک، بدون توجه به روند تاریخی و نگرش‌های فلسفی آن، از جذابیت این دانش بنیادی می‌کاهد. به همین دلیل هرجا که لازم دیده شد، محتوای علمی کتاب با تاریخ و فلسفه و فیزیک در هم آمیخته است تا زوایای تاریک و مبهم فیزیک برای خواننده روشن گردد.

هریک از فصول کتاب تکمیل کننده فصل قبلی است، بنابراین پیشنهاد می‌شود کتاب با فصل‌بندی ارائه شده مطالعه شود تا پیوستگی و ارتباط نظریه‌های فیزیکی و اهمیت آن‌ها مشخص شود. در این صورت خواننده مشاهده خواهد کرد که هیچ نظریه‌ای کامل نیست و هر نظریه جدیدی با اشکالات و ابهامات خاص خود رو به رو است که زمینهٔ اندیشه و پژوهش‌های بعدی را فراهم می‌سازد.

کتاب در سطحی تهیه شده است که برای همهٔ گروه‌های سنی با هر پایه‌ای از معلومات فیزیکی، مفید واقع شود. با این وجود کتاب فیزیک از آغاز تا امروز برای دانشجویان رشته‌های فیزیک، ریاضی و مهندسی مناسب‌تر است.

(فایل این کتاب در تاریخ 1399/03/27 به‌روزرسانی شده است.)

فهرست مطالب کتاب

فهرست مطالب:
پیشگفتار
فصل 1: فیزیک، پیش از قرون وسطی
فصل 2: نگهداری و تکامل علوم یونانی
فصل 3: زمینه رنسانس علمی در اروپا
فصل 4: گسترش نوآوری و مقاومت جزم اندیشان
فصل 5: مفاهیم بنیادی فضا و زمان
فصل 6: مکانیک نیوتنی
فصل 7: هندسه فضا و ریاضی فیزیک
فصل 8: نور
فصل 9: معادلات ماکسول و بحران فیزیک کلاسیک
فصل 10: زیربنای فیزیک مدرن
فصل 11: نتایج نسبیت خاص
فصل 12: حرکت براونی و پدیده فوتوالکتریک
فصل 13: ساختار اتم
فصل 14: انرژی
فصل 15: فرآیندهای پیچیده در مکانیک
فصل 16: گازها و قوانین ترمودینامیک
فصل 17: انتالپی و انتروپی
فصل 18: خواص و رابطه موجی ذرات
فصل 19: اسپین ذرات بنیادی
فصل 20: کنش فوتون و ماده، اثر کمپتون و عدم قطعیت
فصل 21: نسبیت عام و معادلات کیهان‌شناختی
فصل 22: مبانی انقلاب‌ها در فیزیک و مکانیک موجی
فصل 23: نظریه انفجار بزرگ
فصل 24: انرژی تاریک و ماده تاریک
فصل 25: الکترودینامیک و کرومودینامیک کوانتومی
فصل 26: توسعه مکانیک و مهندسی فیزیک
فصل 27: تقارن و مدل استاندارد
فصل 28: هیگز و آزمایش‌های پیشرفته‌ی فیزیک
فصل 29: تلاش برای ترکیب مدل استاندارد و نسبیت عام
فصل 30: مرز بین تخیل و واقعیت
فصل 31: فناوری نانو
فصل 32: پیش‌فرض‌های ناسازگار با تجارب جدید در فیزیک
فصل 33: مبانی نظریه سی. پی. اچ
فصل 34: الکترودینامیک و کرومودینامیک زیرکوانتومی
فصل 35: پاسخ به پیچیده‌ترین معماهای فیزیک
منابع کتاب

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فیزیک از آغاز تا امروز
نویسنده،
ناشر چاپینشر اندرز
سال انتشار۱۳۸۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات954
زبانفارسی
شابک978-964-7054-12-0
موضوع کتابکتاب‌های فیزیک
قیمت نسخه الکترونیک
۴۸۰۰۰ 24000 ت ۵۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فیزیک از آغاز تا امروز

محسن ماندگار
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
کتاب فوق العاده ارزشمندی بود و از خواندن کتاب لذت بردم. ایرادی که میشه به کتاب گرفت اینکه خواننده گاهی به ناگاه با کلمات تخصصی مواجه میشه که توضیحی برای اون داده نشده، یا در چند فصل جلوتر به تشریحش پرداخته شده. این مساله برای خوانندگان مبتدی مانند بنده، کار رو کمی سخت میکنه و گاهی مجبور میشدم برای رفع این مساله به جستجو در اینترنت بپردازم. اما در مجموع جمع آوری تاریخ علم فیزیک، فلسفه‌ی فیزیک، نقل قولها و داستانهای جذاب فیزیکدانان و تشریح روابط ریاضی این علم، در حجمی کمتر از 1000 صفحه، کاری بس هنرمندانه و گرانبهاست. من از نویسندگان این کتاب بینهایت سپاسگزارم که حاصل تحقیقها و تلاشهای چندین ساله‌ی خودشون رو تقریبا رایگان در اختیار ما قرار دادن. از خداوند براتون طلب خیر و برکت دارم
میرزا همدانی
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
سلام دوستان بنده طلبه هستم. از سیکل وارد حوزه علمیه شدم (الحمدلله) و طبیعتا فیزیک نخوندم. اما خودم مطالعه داشتم و جدا دنبال کتابی بودم که اولا خوب ارتباط فیزیک و فلسفه رو مشخص کنه، ثانیاً جامع باشه، ثالثا زیاد مبتنی بر ریاضیات نباشه. و خدا رو شاکرم که من رو به نعمت این کتاب متنعّم کرد. هر کسی در رو موقعیت بنده هستش، اکیدا این کتاب که به قلم دو نویسنده مسلمان و منصف نوشته شده رو توصیه می‌کنم. با تشکر از تمامی عوامل. فقط مشکلش اینه که منابع حرفاشو بطور جزئی آدرس نداده و اکثرا از سایته.
Shb Mdi
۱۳۹۸/۱۰/۸
کتاب بیشتر تاریخچە‌ای هستش تا روابط و اثباتیات علمی. کتاب خیلی خوبی هستش و اگە ٤ دادم فقط بە این خاطر هستش کە اسم کتاب می‌بایست تاریخچە فیزیک از آغاز تا امروز بود کە سطح توقع خوانندە رو بالانبرە. خوانندە وقتی میبینە کە روابط اثبات شدە توش نیست احساس ناقص بودن کتاب میکنە در حالیکە کتاب هیچ نقصی و و ندارە اگە روابط اثباتیە‌ها هم نوشتە میشد ۱۰۰۰۰ صفحە لازم داشت.

اولین کتاب جامع در مورد تاریخ فیزیک هستش و انقد لذت بخش هست کە من تا حالا از خواندن یک کتاب انقد لذت نبردە بودم
حسین جوادی
۱۳۹۷/۷/۳
از اظهار لطف دوستان سپاسگزارم. خوش حالم که کتاب توانسته رضایت خوانندگان محترم را جلب کند. در ضمن به اطلاع می‌رسانم که متن جدید ضمن آنکه به روز شده و مهمترین رویدادهای فیزیک را تا 2018 پوشش می‌دهد تصاویر نیز بصورت رنگی می‌باشد. بهروز و سرفراز باشید.
صدیقه شریفی
۱۳۹۸/۵/۱۳
با سپاس از کتابراه که زمینه‌ای برای خواندن کتاب‌های مفید در کمترین زمان و هزینه برای ما فراهم کرد. همچنین از نویسندگان کتاب "فیزیک از آغاز تا امروز" آقای حسین جوادی و سرکار خانم افسانه جوادی کمال تشکر و قدردانی را دارم.
از اینکه برای آگاهی روزافزون مردم ایران تلاش می‌کنید؛ واقعا دست مریضاد.
المیرا کهن خاکی
۱۳۹۹/۱۰/۱۹
سلام وقتتون بخیر
من هیچ زمینه‌ای از فیزیک ندارم و حتی رشته‌ی تحصیلیم هم مرتبط با فیزیک نیست، اما علاقه شدیدی به فیزیک دارم و میخوام مطالعه آزاد داشته باشم.
آیا این کتاب برای شروع از صفر مناسبه؟
پریا امیرزاده
۱۳۹۹/۴/۱۶
آیا این کتاب شامل فرمول‌ها و توضیح درمورد نحوه محاسبات هم هست؟ برای کسی که بخواد فیزیک رو یاد بگیره مرجع خوبی هست یا بیشتر درمورد نحوه کشف مسائل مربوط به فیزیک هست نه توضیح فرمول‌ها و محاسبات؟
یگانه شکوری
۱۳۹۹/۸/۲۴
سلام
ببخشید من پشت کنکوری هستم و برای من خیلی مهم قبل از شروع درسی و خوندنش به یک درک و فهم کلی و پایه از اون درس داشته باشم آیا این کتاب برای من مفید است یا نه
رضا علی خواه
۱۴۰۱/۱۰/۲۲
همش کپی پیست از اینترنت و... بود. بسیار حوصله سر بر بود. و اینکه حتی این کتاب برای کسی که می‌خواد فیزیک مطالعه کنه خیلی خسته کننده خواهد بود.
محمدرضا قراغانی
۱۳۹۹/۲/۲۱
فوق العاده بود_افرادی که قصد دارند فیزیک رو یاد بگیرند خوندن این کتاب برای اشنایی با تاریخ علم فیزیک و مفاهیم علم فیزیک از واجباته
شهاب موسوی
۱۳۹۹/۲/۱۵
سلام قلم نویسنده درکتاب واقعا خیلی قوی و متین است از نویسنده اقای و خانم جوادی بسیار سپاسگذارم ارزوی موفقیت و پیروزی برای شما دارم
rkavarh rkavarh
۱۳۹۷/۳/۱۴
عالی به معنای واقعی کلمه
منبع مناسب و به روز برای تحقیق و مطالعه است
rkavarh rkavarh
۱۳۹۷/۳/۱۴
عالی به معنای واقعی کلمه
منبع خوب مفید والبته بروز برای تحقیق ومطالعه در مورد فیزیک
فرید گودرزی
۱۳۹۶/۹/۲۸
فک نمی‌کردم بتونم هم چین چیزی رو اینجا پیدا کنم
سیروس میرشکارى
۱۳۹۸/۱/۲۱
سلام مدتى است علاقه بسیار دارم که با نویسنده کتاب جناب آقاى جوادى تماس داشته باشم ولى موفق نشده ام
مشاهده همه نظرات 42

راهنمای مطالعه کتاب فیزیک از آغاز تا امروز

برای دریافت کتاب فیزیک از آغاز تا امروز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.