معرفی و دانلود PDF کتاب نگاهی به هنر و فرهنگ ایران

عکس جلد کتاب نگاهی به هنر و فرهنگ ایران
قیمت:
۳۰۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب نگاهی به هنر و فرهنگ ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نگاهی به هنر و فرهنگ ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نگاهی به هنر و فرهنگ ایران

فاروق صفی‌زاده در کتاب نگاهی به هنر و فرهنگ ایران، شما را با فرهنگ و هنر ایرانی را در تاریخ باستان آشنا خواهد کرد. فرهنگ و هنر در زمان هخامنشیان، اشکانیان، ساسانیان و دیگر اقوام ایرانی، فلسفۀ زرتشت و هنر ایران باستان برخی از مطالبی است که صفی‌زاده در این کتاب به آن‌ها پرداخته است.

کتاب نگاهی به هنر و فرهنگ ایران بر اساس سرفصل‌های رشته هنر و مردم دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد رسانه، صدا و سیما نوشته شده است.

ایران زمین، یکی از کشورهای بسیار باستانی است که دارای تمدنی بس کهن است که بر اساس متون باستانی و تاریخی، تمدن و فرهنگ و هنر اولیۀ بشری از ایران به سایر ممالک از جمله مصر و یونان و چین و هند صادر شده است.

همه‌ی علمای باستان‌شناس و مردم‌شناس و پژوهشگران و تاریخ‌نگاران مشهور دنیا هم‌صدا نظر می‌دهند که تمدن و فرهنگ و هنر از منطقه‌ی خاورمیانه سرچشمه گرفته که ایران سهمی بزرگ را به عهده داشته است.

در بخشی از کتاب نگاهی به هنر و فرهنگ ایران می‌خوانیم:

در دوره‌ی اسلامی، پارچه‌های روم خاوری و سفال و کاشی و سنگ‌تراشی آن همه و همه رنگ ایرانی به خود گرفته بود و کنده‌کاری روی عاج و فلزکاری آن نیز گاه و بیگاه نشانه‌هایی از گذار ایران را نشان می‌داد. شماری بسیار از پیدایش بیوکنی (طرح)‌ها و نگاره‌های ایرانی در دنیای سوم می‌توان برشمرد. گذار هنری ایران در امپراطوری روم بیشتر از هرجا درباره پارچه روشن و جداست.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نگاهی به هنر و فرهنگ ایران
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ایران جام
سال انتشار۱۳۹۱
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۹۶
زبانفارسی
شابک978-964-8379-39-6
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ ایران، کتاب‌های هنری
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نگاهی به هنر و فرهنگ ایران

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب نگاهی به هنر و فرهنگ ایران

برای دریافت کتاب نگاهی به هنر و فرهنگ ایران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.