معرفی و دانلود کتاب گزیده‌ای از داستان‌های شاهنامه؛ سام (جلد اول)

عکس جلد کتاب گزیده‌ای از داستان‌های شاهنامه؛ سام (جلد اول)
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب گزیده‌ای از داستان‌های شاهنامه؛ سام (جلد اول) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب گزیده‌ای از داستان‌های شاهنامه؛ سام (جلد اول) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گزیده‌ای از داستان‌های شاهنامه؛ سام (جلد اول)

امیرحسین علیقلی و مهدی شفیعی در کتاب گزیده‌ای از داستان‌های شاهنامه؛ سام (جلد اول)، دو داستان مشهور و جذاب «از جمشید تا فریدون» و «زادن زال و رستم» حکیم طوس را به زبانی ساده روایت می‌کنند.

این اثر گزیده‌ای از شاهنامه‌ی حکیم ابوالقاسم فردوسی است. این کتاب در قالب نثر جهت مطالعه‌ی آسان علاقمندان شعر و ادب پارسی گردآوری شده است، تا هم زمینه‌ی خواندن کل اثر بدیع فردوسی کبیر را فراهم آورد و هم مهم‌ترین قسمت‌های شاهنامه را در مجموعه‌ای جداگانه به دست دوستداران آن شاهکار برساند. در انتخاب داستان‌ها به تقدم آن‌ها در کتاب اصلی توجه شده است تا پس از ارائه‌ی مجموعه‌ی کامل، از نظر ترتیب زمانی وقایع، مشکل وجود نداشته باشد.

شاهنامه نگاهبان راستین سنت‌های ملی و شناسنامه قوم ایرانی محسوب می‌شود. شاید بدون وجود این اثر بزرگ بسیاری از عناصر مثبت فرهنگ آبا و اجدادی ما در طوفان حوادث تاریخی نابود می‌گشت. شاهنامه نبرد خوبی و بدی را روایت می‌کند و پهلوانان، جنگجویان این نبرد دائمی در جهان هستند. دیدگاه فردوسی و اندیشه حاکم بر شاهنامه همیشه خوبی‌ها در برا‌بر ستم و تباهی را پشتیبانی می‌کند.

در بخشی از کتاب گزیده‌ای از داستان‌های شاهنامه؛ سام (جلد اول) می‌خوانیم:

سام پس از آگاه شدن از هویت واقعی سیندخت، او را زنی خردمند و با فراست یافت و بدو گفت که دل خوش دار، من، شما را مردمی نژاده و بزرگ‌زاده می‌بینم که شایسته‌ی وصلت با خاندان نریمان هستید. بدان که من زال را با نامه‌ای به سوی منوچهر فرستاده‌ام و امید فراوان دارم که پادشاه با او بر سر مهر آید و بدو اجازه‌ی وصلت با رودابه را دهد.

سیندخت بسیار خرسند شد و سواری به قصد رساندن مژده‌ی رفع خطر، به سوی مهراب فرستاد تا او را نیز از دلهره و نگرانی رها سازد. سام نیز سیندخت را هدایای فراوان بخشید و خلعت نیکویش داده، به سوی کابل روانه‌اش نمود تا با دلی آرام‌تر به انتظار زال بنشیند. پهلوان هر آنچه که در کابل داشت، از کاخ و باغ گرفته تا کشتزارهای آباد را به همراه چهارپایان دوشیدنی و گستردنی‌ها و پوشیدنی‌های نفیس، به همسر مهراب بخشید تا نشان دهد که دخت او را به عروسی خویش پذیرفته است.

از آن سو، زال به نزد پادشاه رسید و در مقابل او بر خاک بوسه زد. منوچهر به او گفت که از خاک برخیزد و احترامش نمود. زال به نزدیکی پادشاه رفت و گوش به سخنان وی سپرد که از رنج راه می‌پرسید. زال، پاسخش داد و بدو گفت که به فرّ تو، رنجی نمی‌بینم. پس از رد و بدل شدن سخنانی از این دست، پهلوان جوان، نامه‌ی پدر را تقدیم پادشاه نمود.

منوچهر نامه را خواند و پس از آن به زال گفت که از کار تو مرا رنجی در دل حاصل شده است، ولی من بر آنم که کام تو را برآرم و به آرزویت برسانم، ولی پیش از آن، دمی بیاسای و به بزم بنشین تا فکری کنم و تو را پاسخ دهم. خوانی آراسته و بزمی برپا شد. آنگاه بزرگان به شادی نشستند و غم از دل بپرداختند. پس از آن بزم و رامش نیز، زال به خلوت خویش رفت تا ببیند که چه پیش می‌آید. پادشاه اما، پس از رفتن او نتوانست از ستودنش خودداری نماید و بر او آفرین کرد.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
داستان از جمشید تا فریدون
داستان زادن زال و رستم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب گزیده‌ای از داستان‌های شاهنامه؛ سام (جلد اول)
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات مرسل
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۸
زبانفارسی
شابک978-964-972-390-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب گزیده‌ای از داستان‌های شاهنامه؛ سام (جلد اول)

Erfan Hashemi
۱۳۹۹/۲/۲۲
به نام خدا من چون عاشق داستان‌های شاهنامه هستم و این کتاب را تمام کردم و در حال خواندن کتاب دوم شاهنامه هستم پنج ستاره میدهم چون هم آموزنده هست و هم من خیلی دوستش دارم. از نویسنده‌ی این کتاب متشکرم. ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🤣🤣🤣
سجاد فتحی دیزگاه
۱۳۹۸/۴/۱۵
واقعا هر ایرانی باید این داستان‌ها رو بخونه
hadi esmaili
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
شاهکار نثر فارسی شاهنامه. پیشنهاد میشه
المیرا ممقانى قاضى جهان
۱۳۹۷/۸/۲۷
اى کاش با همین نثر شیوا و روان کتاب صوتى شاهنامه وجود داشت.
Amir Mahmoudi
۱۳۹۸/۵/۷
اگه اول اشعارشو بنویسین بعد نثر خیلی بهتر جلوه میکنه
Sara Far
۱۳۹۷/۸/۲۲
شاهنامه هیچوقت تکراری نمیشه
مجید مهتر
۱۳۹۹/۱/۱۴
من دوس داشتم گرچه شاید اگه شعرش بیشتر بود جذاب تر میشد ولی همینجوری هم لذت بردم
Mehdi Aghajani
۱۴۰۰/۴/۲۵
رضایت من جلب نکرد انتظار بیشتری از کل مجموعه خریداری شده داشتم
در مجموع بد نبود
سبحان ایزدپناه
۱۴۰۱/۵/۵
این کتاب برای اونی که تاره کتاب خوندن را شروع کردن عالی است
منصوره موسوی
۱۳۹۹/۳/۳
عالی بود اذت بردم وجلدهای بعدی رو حتما میخونم.
سیمین کارگر
۱۳۹۹/۱/۲۹
شاهکار ادبیات فارسی. واقعا لذت بردم
نجمه جمشیدی
۱۳۹۹/۱/۴
شاهنامه گنج ایرانیان است
Shahrzadeh A
۱۴۰۰/۲/۹
از داستان‌های فردوسی لذت می‌برم.
Fatemeh Akbarloo
۱۳۹۹/۱۲/۲
شاهنامه فردوسی باید خواند
Artimes Heidary
۱۳۹۹/۱/۲
بسیار مفید و زیبا بود
مشاهده همه نظرات ۱۷

راهنمای مطالعه کتاب گزیده‌ای از داستان‌های شاهنامه؛ سام (جلد اول)

برای دریافت کتاب گزیده‌ای از داستان‌های شاهنامه؛ سام (جلد اول) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.