معرفی و دانلود کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید

عکس جلد کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید
قیمت:
35000 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید

سرانجام آرسن ونگر، مربی مشهور فوتبال برای نخستین بار داستان زندگی خود را در کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید شرح می‌دهد. ونگر در این اتوبیوگرافی اصول موفقیت در داخل و خارج از زمین فوتبال، دروس رهبری، رشد شخصی و مدیریتی را به اشتراک می‌گذارد و درس‌های مهمی به شما می‌آموزد.

درباره‌ی کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید:

آرسن ونگر (Arsene Wenger) در یافتن استعدادهای خاص و ناشناخته توانایی ویژه‌ای دارد و افرادی مانند امانوئل پتی، تیری آنری، پاتریک ویرا و... را به دنیای فوتبال معرفی کرد و همین موضوع به تنهایی برای تحسین شخصیت ونگر کافی است. او که بدون شک پرافتخارترین مربی تیم آرسنال به شمار می‌آید، در سال 1996 به این تیم پیوست. این سرمربی فرانسوی سال نخست را با مقام سوم به پایان رساند اما در فصل بعدی این اتفاق را جبران کرد و موفق به قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی شد و عنوان «مربی سال جزیره» را نیز به دست آورد.

این مربی بزرگ برای علم و روحیه‌ی تیم خود ارزش بسیاری قائل بود و با این روش در آرسنال به موفقیت‌های چشمگیری رسید. ونگر در فصل 2003 - 2004 موفق شد بدون هیچ شکستی قهرمان لیگ جزیره بشود که در نوع خود همچنان یک رکورد مهم و به یادماندنی محسوب می‌شود. زمانی که وی در این تیم اروپایی حضور داشت، آرسنال همواره یکی از 4 تیم برتر لیگ انگلیس بود و روزهای پرافتخاری را سپری می‌کرد تا جایی که در سال‌های 1998 و 2001 و 2002 و 2003 و 2005 و 2014 و 2015 و 2017 قهرمان جام حذفی انگلیس شد و تمام این‌ها به تکنیک‌های خاص این سرمربی فرانسوی بازمی‌گشت. او رویکرد حمله و اعتقاد به این‌که بازی باید سرگرم کننده باشد را رواج داد و همچنین باعث تغییر نگرش طرفداران فوتبال انگلیس نسبت به رژیم غذایی بازیکنان، تناسب اندام و روش‌های مربیگری شد.

این مربی فرانسوی در کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید (Wenger: My Life and Lessons in Red and White) زندگی خارق‌العاده‌ی خود را به تصویر می‌کشد و ماجراهای خود را در ایام فعالیت در تیم‌های مختلف شرح می‌دهد. یکی از نکات مهم زندگی حرفه‌ای او در این است که به مدت 22 سال سرمربی تیم مهمی مانند آرسنال بود اما به دلیل ناآرامی‌هایی که در کتاب حاضر توضیح می‌دهد مجبور به استعفا می‌شود. این چهره‌ی مطرح دنیای فوتبال هم‌اکنون به عنوان رئیس توسعه جهانی فوتبال فیفا به فعالیت‌های ورزشی خود ادامه می‌دهد و در بخش‌های پایانی کتاب به آن نیز می‌پردازد.

او در کتاب حاضر تأملات قابل توجهی در مورد بازی و رویکرد پیشگامانه‌ی خود، انگیزه، تناسب اندام و فوتبال ارائه می‌دهد که خواندن آن‌ها می‌تواند تجربه‌ی جالبی باشد.

نکوداشت‌های کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید:

- ونگر از آموزش ترفندها گرفته تا تدوین برنامه‌ای مدون برای بازیکنان میراث ماندگاری فراتر از آرسنال برجای گذاشت. حالا او آماده است تا همه چیز را در این مورد به ما بگوید. (FourFourTwo)

- من نمی‌توانم یک مرد بزرگسال دیگری پیدا کنم که به طور مستقیم مانند ونگر بر کیفیت زندگی من را تأثیر گذاشته باشد. (NICK HORNBY)

- جذاب و شگفت‌انگیز! کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید مدرکی است برای اثبات تغییرات ماندگاری که ذهن 71 ساله‌ی این پیرمرد فرانسوی به وجود آورده است. (The Wall Street Journal)

مطالعه‌ی کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب نه تنها برای هواداران آرسنال بلکه به طور عام برای تمامی فوتبال دوستان، مدیران و رهبران تجاری می‌تواند مفید باشد. اگر می‌خواهید در کار و زندگی خود موفق باشید، بدون شک کتاب حاضر برای شما نوشته شده است؛ چرا که آرسن ونگر در زندگی‌نامه‌ی خود نکات بسیار جالبی را در این زمینه ارائه می‌دهد.

جملات برگزیده کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید:

- تلاش برای آگاه کردن مردم از عظمتی که خود نمی‌دانند در درون دارند.
- همه‌ی چیزهای ممتاز همان‌قدر سخت‌اند که نادرند.
- همیشه به شدت از خواسته‌هایم رنج کشیده‌ام، حتی اگر خبر نداشتم این احساسات از کجا می‌آیند.
- هرگز نباید فراموش کرد زمان و مکان مناسب برای توصیه‌ها بسیار مهم هستند.
- خداحافظی من با آرسنال بسیار سخت بود، لحظه‌ای بسیار دردناک بود.

نگاهی کوتاه بر زندگی آرسن ونگر:

ونگر در سال 1949 به دنیا آمد و از کودکی به فوتبال علاقه داشت. این چهره‌ی مشهور در جوانی فوتبالیست متوسطی بود و به همین دلیل بازی را کنار گذاشت و تصمیم گرفت به عنوان مربی به فعالیت‌های خود ادامه دهد. او در سال 1996 به باشگاه آرسنال پیوست و کسی او را نمی‌شناخت، اما به زودی با نبوغی که از خود نمایش داد تحولی بزرگ در فوتبال به وجود آورد. سبک زیبا در بازی، جذبه و شوخ طبعی توانست او را در زمره‌ی بزرگترین مربیان تاریخ قرار دهد.

در بخشی از کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید می‌خوانیم:

یک سرمربی باید ملازمانش را داشته باشد. سرمربی در جهانی کاملاً بی‌سروسامان زندگی می‌کند، جایی که نتایج ناپایدارند و اعتبار و ارزش مشاهده و درک او از روزی به روز دیگری در معرض تغییرند. حفظ باور و پای اصول ایستادن، وقتی اوضاع آن‌طور که می‌خواهید پیش نمی‌رود دشوار است. به همین دلیل خلق ساختاری فعال اطراف خود حیاتی است، انسان‌هایی متحد که در کنار هم می‌ایستند.

من اطرافیانی چون پت رایس، بورو، تیم فیزیوتراپیِ گری لوین، استیو بولد، تونی کولبرت، گری پیتون، شین اُکانر، استیو برَدوک و استیو راولی را داشتم که جملگی انسان‌هایی فوق‌العاده بودند. استیو بولد وقتی بازی می‌کرد تعهد دفاعی بی‌نظیری داشت و به سطح تکنیکی عالی‌ای دست یافت و دانشی بسیار خوب از فوتبال داشت. او همچنین در مقام مربی هم بسیار مورد تأیید بود.

همچنین پزشکانِ خوبی داشتم که در دوران‌ حرفه‌ای‌ام به من کمک می‌کردند: کرِین، بیزلی، اُدریسکول. هرگاه وارد یک باشگاه می‌شدم، همیشه سعی می‌کردم خودم را با افراد توانایی که باشگاه و فرهنگ آن را می‌شناختند احاطه کنم. امروز اوضاع کمی فرق کرده: سرمربیان، مثل بازیکنان، با همراهان خود می‌آیند، تیمی پیش‌ساخته که با آن‌ها می‌آیند و می‌روند، گروهی که داخل باشگاه کار می‌کنند. من هرگز چنین چیزی را نمی‌خواستم. بخشی از تحول این شغل همین‌گونه است. هم سرمربی و هم اطرافیان او باید برای باشگاه کار کنند، من خوش‌اقبال بودم که در فرآیندی طولانی‌مدت درگیر شدم که به من امکان داد تا با مردانی که به آنان اعتماد کامل داشتم به سازندگی بپردازم و پیشرفت کنم.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
فصل اول: کودکی که رؤیای فوتبال در سر داشت
فصل دوم: مرد جوانی که فوتبال بازی می‌کرد
فصل سوم: کن و نانسی: نخستین سال‌هایم در مقامِ مربی
فصل چهارم: موناکو
فصل پنجم: ژاپن
فصل ششم: زندگی در آرسنال، خانه‌ی من
فصل هفتم: شکست‌ناپذیران
فصل هشتم: ترک هایبری، ساختن اِمیرِیت
فصل نهم: زندگی من در آرسنال، دورانی جدید
فصل دهم: زندگی من پس از آرسنال
مؤخره: سوابق حرفه‌ای
تصاویر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید
نویسنده
مترجمبهنام باقری
ناشر چاپینشر میلکان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات224
زبانفارسی
شابک978-622-254-076-0
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه، کتاب‌های ورزشی
قیمت نسخه الکترونیک
35000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید

sajjad
۱۴۰۰/۱۲/۲۹
این کتاب بهم حالی کرد که اگه توی حاشیه‌ی دنیا و دور از مرکز توجه به دنیا اومدی تقصیر تو نیست دنبال مقصر و اینکه یکی اسلحه بشه شلیک‌ت کنه وسط رویاهات نباش، حتی پیدا کردن مقصر هم هیچ شرایطی رو برات عوض نمیکنه، تو میتونی با باور داشتن اون چیزی که از خودت میشناسی و زیر بار هرچیزی توی راهی ک تورو بهش یه قدم نزدیک میکنه و خسته نشدن از شکست و تخریب و اشتباه؛ ایده‌ و تمرکزت رو پرت چیز دیگه‌ای نکنه تو رو به جایگاهی میرسونه که روز شروع برات مثل خواب و رویا بوده حتی جرئت خیال‌پردازیش‌ رو هم نداشتی ولی الان همه‌ی اون جایگاه اسم‌ تو هست:))) اگه جایی شکست خوردی جاتو عوض کن ممکنه یه جای دیگه همون ادم و همون کارا مفید باشن و...
متاسفانه ما ایرانیا جوریم که اگ دفتر مهندسیمون‌ی ماه سود نداد تغییر صنف میزنیم سوپرمارکت میزنیم این جواب نداد میریم میزنیم تو بساز بفروشی:))) مهم نیست چقدر طول میکشه؛ یه روز، یجا، بالاخره کاری که وقت گذاشتن توش برات لذت بخشه بدون توجه به درآمد ازش رو پیدا میکنی، اگه حس‌ت از دست نرف اگه شکستت جای دست کشیدن بهت یه راه و یه تجربه جدید نشون داد و انجامش دادی مطمئن باش قبل دو رقمی شدن اشتباهات میشی جزء بهترین‌های اون راه،،، از پایین کوه پنجاه نفر حرکت میکنن سمت قله، اما فقط یکی دو نفری که بیشتر از همه سختی و سرما رو تحمل کردن میرسن به نوک قله و عکسشون میشه اولین صحنه‌ی اخبار فردای کل جهان،،، حتی بدون تمرین واسه اون شاتِ عکس چند ماهی سختی تحمل کردن که موقع گذشت زمان براشون سالها طول کشیده، یک ماه یل یک سال یل ده سال زحمت کشیدن تا برسن ب اونجا، بعد اون دیگه همون یه شات براش تا اخر عمر زندگی باشهرت و محبوبیت رو میسازه، پس رفیق‌من؛ بیا نجنگیده نبازیم:):
Mohammad
۱۴۰۱/۵/۴
کتابی بسیار زیبا و مفید که زندگی مردی بزرگو نوشته توصیه میکنم برای مربیان عزیز بسیار کتاب عالی هستش پدر از عکس با و از اون جالب تر تموم امار ارقام هم هست
سپهر سرشوقی
۱۳۹۹/۱۱/۲۸
آرسن ونگر اسطوره‌ی من تو زندگی و نماد وفاداری و تعهد و کسی که منو عاشق فوتبال و آرسنال کرد. کاش برگرده. یه روز به ورزشگاه امارات
محمدحسین دبیران
۱۴۰۱/۱۰/۲۱
زیبا بود خوندن خاطراتشون خالی از لطف نیست به خصوص برای هواداران تیم فوتبال آرسنال. به نظر من از خاطرات فرگوسن قشنگ تر بود حتی.
رامین اصغری
۱۴۰۰/۱/۱۳
من ۳۰ ساله که طرفدار منچسترم ولی از خواندن کتاب مربی آرسنال لذت بردم
عرفان حمادی
۱۴۰۱/۳/۲۱
ارسن ونگر یکی از بهترین مربیان بازیکن ساز
وحید محمدی
۱۴۰۱/۱۰/۱۳
کاش کتاب صوتیشم داشتین. ولی همینم عالیه
خشایار توکلی
۱۴۰۰/۲/۵
فوق العاده هست و عبرت آموز
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید

برای دریافت کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.