معرفی و دانلود کتاب دختری که از چنگ داعش گریخت

عکس جلد کتاب دختری که از چنگ داعش گریخت
قیمت:
25000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دختری که از چنگ داعش گریخت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دختری که از چنگ داعش گریخت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دختری که از چنگ داعش گریخت

کتاب دختری که از چنگ داعش گریخت اثر فریدا خلف، روایتی از درد و رنج و در عین‌حال امید و اراده برای زندگی است. ماجرای واقعی فریدا خلف دختر ایزدی که به دست داعش اسیر شده و چند ماه در اسارت داعش ماند تا بالاخره توانست به همراه دوستانش از اردوگاه نظامی داعش فرار کنند.

کتاب دختری که از چنگ داعش گریخت (The Girl Who Escaped ISIS) تنها روایت فریدا از اسارت در چنگ داعش در مورد وحشتِ زندانی شدن توسط جنگجویان داعش نیست. او زندگی تحت سلطه‌ی حکومتی را توصیف می‌کند که خود را "نژاد برتر" می‌داند. این کتاب تصویری از دنیایی که حکومت داعش برای مردم عراق و سوریه درست کرده‌ است را نمایش می‌دهد.

فریدا خلف (Farida Khalaf) در این کتاب به بیان داستان غم‌انگیز خود در زمان اسارت و بردگی در دست عناصر بی‌رحم داعش پرداخته است. او پس از اینکه به شدت مورد تجاوز قرار گرفته، چندین ماه از سوی عناصر داعش خرید و فروش می‌شد تا اینکه توانست با چند دختر دیگر از چنگال داعشی‌ها فرار کند و خود را به اردوگاه پناهندگان برساند.

در بخشی از کتاب دختری که از چنگ داعش گریخت می‌خوانیم:

فاجعه روز پانزدهم ماه آگوست 2014 اتفاق افتاد. تا زمانی که زنده هستم هرگز نمی‌توانم آن روز را فراموش کنم. مثل همه‌ی روزهای دیگر ماه آگوست شروع شد؛ با طلوع آفتاب زیبا، خانواده‌ام به افتخار پافشاری روی ایمان و عقیده خودشان روی پشت بام در حال عبادت بودند. کمی بعد از آن، آن‌ها را دیدم؛ سیزده ماشین که به سمت روستای ما می‌آمدند. آن وانت‌های زهوار در رفته اعراب نبودند، بلکه ماشین‌های جدید با تجهیزات نظامی پیشرفته بودند. ماشین‌ها پر از نیروهای داعش با لباس‌های سیاه بودند. از وحشت فریاد زدم. این ترس به کل خانه انتقال یافت و پدرم هم متوجه شد. داد زدم: «دارن می‌آن. اونا دارن می‌آن.» گریه می‌کردم و می‌گفتم: «دارن می‌آن مارو بکشن.» مادر و برادرانم هم کمی بعد همراه من با وحشت شروع کردند به گریه کردن. مادرم پرسید: «واقعاً؟ اونا رو دیدی؟» ‎- آره اونا از سمت موصل دارن میان. عین اونایی‌ان که تو تلویزیون دیدیم.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
روزگاری که داشتیم
آخرین تابستان شگفت‌انگیز
فاجعه
بازار بردگان در رقه
در اتاق تاریک
با هیولاها
در اردوگاه نظامی
راهی به بیرون از جهنم
نه خانه‌ای مانده، نه هیچ‌چیز دیگر
خاتمه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دختری که از چنگ داعش گریخت
نویسنده
مترجمسمیه نصرالهی
ناشر چاپیانتشارات مهرگان خرد
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات280
زبانفارسی
شابک978-600-8067-25-2
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دختری که از چنگ داعش گریخت

رامان دلارام
۱۳۹۹/۷/۷
ابتدا در مورد دختر کرد ایزدی باید متاسفانه اعلام کنم که این تنها فرمان یا جنگ اول علیه ایزدیان نبوده که ۷۴مین فرمان کشتار علیه این اقلیت اعتقادی دیرینه کردستان است و این دختر نماینده ایی از جانب هزاران هزار زن و دختر بیگناه ایزدیست که فقط و فقط به جرم اعتقاد جداگانه داشتن مورد حملات قرار گرفته که و اغلب از جانب مسلمانان بوده.
کردها در تمام طول تاریخشون مورد ظلم ستم بوده و هستند
سرزمینشان تکه تکه شده و در بین دشمنانی قسم خورده به یغما اسیر است
دشمنانی همچون ترکیه خونخوار فاشیست که بودنشان را در نبودن کردها تلقی کرده و این را باهر شیوه‌ای در میان خلق ترک به باور رسانده و میرساند به همین دلیل نژادپرستی و فاشیزم روزانه در دشمنی با کردها دیگر در میان مردمان ترک هم آشکارا بچشم میخورد
البته مردمان آریایی در راس آن‌ها ایرانیان، در کنار کردها همزیستان مسالمت جو و دوستاریند
اما چرا گفتم کردها؟ چون از کردهای بسیار دیرینه و تاریخمدار، ایزدیان پاک و مقدس، مردمان خداوند پرستانیند که با جرات میگویم آن‌ها از هر دیندار خدا پرستی به خدای واقعی همگان، نزدیکترینند
به باور خود و پاکی و درستی در میان کردها مشهورند
ترکیه کثیف اردوغانی که قبلا تا این حددر قبال کردها خصومتگرا نبودند به واسطه خلافت دین اسلام که اردوغان خونخوار مدرن، داعیه‌ی آن را دارد از طریق جریانات هدفمند تندروهای اسلامی که در اصل ریشه ساختاریشان عمق در غرب دارند رو، در کنارهم قرار داده با حمایت‌های مادی بعضی دول عربی و حمایت جغرافی و لجستیکی اردوغانی ایزدیان را مورد حملات در اصل کردستیزانه و بنام کفار و جهاد با غیراسلامیان به مناطق ایزدیان گسیل کرده و مدل استراتژیکی و ایدئولوژیکی جنگ جدیدش در دشمنی با کردها رو به اجرا درآورد.
رحیم ابراهیم نژادی
۱۳۹۷/۲/۱۵
باسلام و تشکر از زحماتتان کشور عزیز ما ایران نیز تجربیات تلخی از گذشته در مورد جنگ‌های خانمانسوز داشته و از همه مهمتر شاید جنگ هشت سال دفاع مقدس باشد که بعثی‌ها دست به جنایات بزرگی زدند. با خواندن این کتاب این حس بهم دست داد که اولا نباید اتحاد دوما مودت بین مردم ایران و سوما و شاید مهمترینش دولت و هم به وضع معیشتی اقتصادی این مردم برسد تا خدا نکرده این دودستگیها و سایر مسائل باعث از هم گسیختگی کشورمان نشود ودر آخر برای خانواده‌های که از دست داعش هزازان جنایت دیدند بخصوص خانواده‌های عراقی و سوری صبر جزیل آرزومندم و از خدواند خواستارم این شجره خبیث داعش را به کلی ریشه کن نماید و برای سردار بزرگوار اسلام قاسم سلیمانی آرزوی طول عمر دارم که واقعا جنگ با داعش را به همت و رهبری مقام معظم رهبری به خوبی مدیریت کردند. راهتان مستدام باد
منیر تیموری
۱۳۹۹/۹/۶
خیلی غم انگیز بود شاید چهره نحس و نجس داعش رو خیلی خیلی به مقدار کم به قلم کشیده بود من خیلی ناراحت شدم که همجنسهای من فقط به عنوان لذات جنسی این وحشی‌ها بود در صورتی که محمد رسول الله رو که پیامبر خودشون میدونن فرمودند که زنان از برگهای گل پاکتر و ظریفتر هستند و درنزد خداوند ازارزشهای والایی مادری برخوردارند هرپدرو که فرزند دختر داشته باشد در نزد خداوند عزیز تر است در صورتی که این نجسان زنان را فقط برای برده جنسی میخواستند ولا غیر وخیلی خوشحالم که دختر قصه اینده خوبی براش رقم خورد ولی خیلی خیلی زمان خواهد برد که از لحاظ روانی در مان بشه ممنون از نویسنده
فاطمه جعفری
۱۴۰۱/۶/۲۹
کتاب تا اخرش عالی بود و واقعا چهره‌ی واقعی داعش رو نشون داد ولی اخرش رو دوست نداشتم. چون ناگهان اونهمه عِرق ملی که فریدا در کل کتاب داشت هیچ شد و از جایی فرار کرد که بخاطرش اونهمه اسارت کشید. به نظر من مبارزه‌ی واقعیش تازه شروع میشد که جا زد. همین باعث شد فکر کنم کل کتاب و اونهمه عشقی که نسبت به و دین، وطن هم کیشانش داشت یه دروغ ریاکارانه بود و در این دختر مقاومت واقعی وجود نداشته بلکه فقط یک دختر ترسو بوده که از مصیبت‌هایی که سرش می‌اومده میترسیده و فرار میکرده و حالا که جاش امن هست ادعای شجاعت و عرق ملی و مقاومت میکنه.
محبوبه مختاری
۱۴۰۱/۵/۲۳
باید بگم اولین کتابی هست که درمورد جنایات داعش میخونم. خوب و روان داستان رو از زبان شخصیت اصلی بیان میکند راحت میشه توی ذهن تصویر سازی کرد من تو ۵ساعت این کتابو خوندم خواننده رو تحت تاثیر قرارمیده و قلب تند میتپه، خشم و نفرت و بغض و هرحس دیگه‌ای راحت منتقل میشه. اوایل داستان که فریدااز زندگیش قبل و داعش با جزئیات تعریف میکنه شاید خسته بشیدو بخواید زودتر بخونید برید جلواما بعدها در طول داستان میفهمید همین تعاریف باعث میشه شما چقدر راحت تر درکش کنیدومتوجه بشید چه چیزهایی باعث شجاعت، مقاومت و امیدو تلاشش برای ازادی بوده.
محمد فیاض محمدی
۱۳۹۷/۳/۱۰
ماجرای دردناکی بود که احساس غرور مذهبی رو تو وجود آدم تقویت میکنه اما اونی که باندازه سرنوشت تلخ این قوم دلم رو به درد آورد نقش غرب توی این ماجرا بود «شریکان دزد و رفیقان قافله» وقتی حامیان جلادانت بشن دلسوزت خیلی زور داره غربی که در خرید نفت و فروش سلاح و صدور روادید برای اتباعش که قصد پیوستن به و داعش رو داشتن تردیدی به خودش راه نمیده در اقدامات نمایشی دستکش مخملین به دست می‌کنه به کمک کسانی می‌آد که قبلا در خرابی زندگیشون به جلادانشون خدمات شایسه‌ای ارائه کرده‌.
زهره ضیائی
۱۴۰۲/۸/۶
خیلی غم انگیزہ کہ بہ خاطر سیاست ھای غلط یه عدہ به ظاھر انسان روحیه لطیف تر از برگ گل دختران اینطوری صدمہ میبینه تاسف به حال خودم که دخترم و تاسف به حال تمام بشریت که جنس مونث ھمیشه مورد خشونته و خوشحالم کهایرانی ھستم و در ایران زندگی میکنم ھمچنین امید دارم اگه خدای نکرده یه روزی ھمچین شرایطی برای ۔ کشور ما پیش اومد مردان با غیرتمون قبل از اینکه به دست نجس دشمن بی افتیم ما رو بکشن تحمل این مرگ برام آسون تر تا اینکہ بین یه عدہ مردنما دست به دست بشم
Zahra Gheidarpor
۱۳۹۷/۹/۲۵
به این فکرمیکنم که خداوندانسان روخلق کردتنهابرای اینکه اوراعبادت کندوحالاانسانهایی درظاهرانسان همه چیزرازیرسوال میبرند. باتمام وجودم خداروشکرمیکنم که درامنیت هستیم ومدافعان حرم برایم بیشتروبیشترازقبل قابل احترامندبه امیدروزی که تمامی تکفیریان به سزای اعمالشان برسندوبه امیدظهورامام زمان عج که اسلام واقعی رابه همه بشریت ارزانی کنند... داستان کتاب تلخ بودبسیارتلخ امابایدبخوانیم تابدانیم دردنیای اطرافمان چه میگذردممنون ازقراردادن این کتاب
صدیقه محمدی
۱۳۹۸/۱/۸
به عنوان یه دختر که اعتقاداتم برام از جونم مهمتره. وقتی فجایع کتاب رو تصور میکردم و اراده و امید رهایی فریدا رو می‌خوندم و جسارت زیادش برای حفظ نجابتش رو می‌دیدم با خودم میگفتم آیا اگه خدای نکرده جای اون بودم واقعا این جسارت و شجاعت داشتم که بتونم مثل فریدا با چنگ و دندون ارزش هام رو حفظ کنم یا تسلیم میشدم. واقعا تا در شرایط قرار نگیری نمی‌فهمی اعتقاداتت چقدر محکم و واقعی هستن.
محمدجواد متقی منش
۱۳۹۶/۱۰/۱۶
هنگام مطالعه کتاب فریدا را با زنان مسلمان دستگیر شده توسط ساواک مقایسه میکردم چقدر شباهت داشت...
و جنگجویان داعش را با رزمنده‌های جنگ هشت ساله ایران،
چقدر تفاوت داشت...
و این را فهمیدم که اعتقاد چه قدرتی دارد، شریف‌ترین انسان‌ها تا رذل ترین‌ها محصول عقایدشان هستند
Aysan Nazari
۱۴۰۰/۷/۲۴
نمیدونم ولی من با خوندن همچین کتاب‌هایی تعادل روحی روانیم به هم میریزه نمیتونم این حجم از ظلم و خشونتو تحمل کنم اونم علیه دخترا و زنان واقعا بعضی موقع‌ها از دختر بودنم زن بودنم پشیمون میشم چرا واقعاااا چرااااا همه جای دنیا وقتی تقی به توقی میخوره این دختران که بیشتر آسیب میبینن چرا باید بعنوان اسباب لذت بهشون نگاه بشه تو همه جای دنیااا همینههه لعنت واقعااااا لعنت…
Kowsar M
۱۳۹۹/۱/۲۱
واقعا دلم گرفت باورم نمیشه همچین آدمای ڪثیفے وجود داشته باشه، آخه مگه یه آدم چقد میتونه بی‌رحم باشه آخه چقد،،، یہ حیون با حیون دیگع اینڪارو نمیڪنع، این ڪ خدا بهشون عقل و شعور داده، چطور میشہ آخہ یخورده هم انسانیت تو وجودشون نباشه،،، خدا بهت صبر بده، میدونم تا آخر عمر این خاطرات دردناڪ همراهتن، ولے تو تونستے و بازم میتونے، بہ امید موفقیتت عزیز دلم،،،
نسترن شمسى
۱۴۰۱/۱۱/۲۴
کتاب در عین حال که داستان دردناکی را به تصویر کشیده بود کشش خاص خودش را داشت. کتاب را از زمان شروع تا پایان زمین نگذاشتم چون دوست داشتم هر چه زودتر به قسمت‌های آزادی دختران ایزدی برسم. اعتقادات زیبایشان ناخودآگاه احترام خواننده را بر می‌انگیخت و تلاش شان در ایستادگی و مقاومت تحسین بر انگیز بود. امیدوارم هرگز هیچکس این تجربیات دردناک را نداشته باشد.
علیه مرادی پور
۱۳۹۷/۲/۱۸
کتاب خوبی بود
چندتا نکته‌اش برام خیلی جالب توجه بود مثلا تفاوت رفتار سایر مردم عراق با کردهای عراقی و سایر مردم ایران با کردهای ایرانی. نمیدونم! شاید مخالفت با استقلال طلبیشون با در نظر گرفتن شرایطشون جالب نباشه
(دوتای پایینی حاوی اسپویله)
یا عاقبت تحویل دادن تفنگ وقتی هنوز گلوله هاش تموم نشده
و برخورد زنان جامعه شون بعد از بازگشت دختر ها
عباس مرادی
۱۳۹۷/۳/۱۴
من خودم مدافع حرمم یه دختره به اسم ریحانه بود کلی از داعش تلفات گرفت ولی مردم عراق و سوریه کلاه سرشان رفت از چاله افتادن تو چاه و حالا خدا رو شکر به اشتباهاتشون پی بردن به امید ظهور امام زمان و نابودی کفر
مشاهده همه نظرات 145

راهنمای مطالعه کتاب دختری که از چنگ داعش گریخت

برای دریافت کتاب دختری که از چنگ داعش گریخت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.