معرفی و دانلود PDF کتاب آموزش نر‌م افزار هوش تجاری Power BI

عکس جلد کتاب آموزش نر‌م افزار هوش تجاری Power BI
قیمت:
۵۹۰۰۰ تومان - 10.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آموزش نر‌م افزار هوش تجاری Power BI و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آموزش نر‌م افزار هوش تجاری Power BI و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آموزش نر‌م افزار هوش تجاری Power BI

کتاب آموزش نر‌م افزار هوش تجاری Power BI نوشته‌ی ایمان اشکاوند راد، این نرم‌افزار پرکاربرد و معروف را به زبانی ساده و با کمک تصاویر به شما آموزش می‌دهد.

درباره‌ی کتاب آموزش نر‌م افزار هوش تجاری Power BI:

در دنیای امروز با توجه به رشد روزافزون تکنولوژی، شکل‌گیری و استفاده تعداد زیادی از کاربران از شبکه‌های اجتماعی گوناگون، روزانه حجم فراوانی داده جدید در جهان تولید می‌شود. داده‌ها از باارزش‌ترین دارایی‌های هر شرکت و سازمانی محسوب می‌شود. با وجود تولید بسیار زیاد داده‌ها در هر شرکت و سازمان، پردازش و تحلیل آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

یکی از چالش‌ها و نیازهای هر سازمان یا شرکت‌ عظیم که حجم فراوانی از داده‌ها را در اختیار دارند، نیاز به تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ آن سازمان و شرکت است. مدیران و صاحبان کسب و کار می‌خواهند با تجزیه و تحلیل این داده‌ها اطلاعات سودمندی به دست آورند تا قادر باشند نتایج را پیش‌بینی و ایجاد خطرات و مشکلات در شرکت خود را کم کنند و با بینش کسب شده، فروش و بازدهی و درآمد سازمان و شرکت خود را افزایش دهند.

هوش‌ تجاری که به اختصار BI خوانده می‌شود، داشتن دانشی وسیع و جامع از تمام مواردی است که بر سازمان اثرگذار است و فرآیندی تکنولوژی‌محور برای تحلیل داده به شمار می‌رود. ابزارهای BI تجزیه و تحلیل داده‌ها را به صورت‌های گوناگون همچون نمودار، نقشه، گزارش، داشبورد و... نشان می‌دهند.

یکی از مشهورترین و پراستفاده‌ترین نرم‌افزارهای هوش تجاری، نرم‌افزار پاوربی‌آی (Power BI) است. در این کتاب تلاش شده، ابتدا با مفاهیم هوش تجاری و ابزارهای این حوزه آشنا شوید، سپس به ارزیابی خصوصیات نرم‌افزار پاوربی‌آی و مقایسه آن با رقیبان دیگر بپردازد.

در ادامه‌ شما با فضا و امکانات گوناگون این نرم‌افزار آشنا می‌شوید. موضوعاتی همانند انواع داده‌های مورد قبول و نحوه ورود داده‌ها به فضای نرم‌افزار، آشنایی با انواع ویژوال‌ها و نمودارهای گوناگون این نرم‌افزار و نحوه کار با آن‌ها را خواهید آموخت.

پس از آن به سراغ مدل‌سازی داده می‌روید. همچنین زبان DAX و نحوه فرمول‌نویسی در فضای پاوربی‌آی را یاد خواهید گرفت. همچنین نحوه انتشار داشبوردها و گزارش‌های خود را می‌آموزید. سپس با شگردها و نکته‌های ارزشمندی که هنگام استفاده از این نرم‌افزار با آن‌ها مواجه خواهید شد، آشنا می‌شوید. همچنین چگونگی انتشار گزارش‌ها در بسترهای گوناگون و نصب و راه‌اندازی Power BI Report Server برای سرور سازمانی را می‌آموزید.

کتاب آموزش نر‌م افزار هوش تجاری Power BI برای چه کسانی مناسب است؟

صاحبان شرکت‌‌ها، سازمان‌ها و کسب‌وکارها با یادگیری و اجرای این نرم‌افزار موجب ارتقای کار خود خواهند شد.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: مقدمه‌ای بر هوش تجاری
فصل دوم: آشنایی با محیط Power BI و اتصال به منابع داده‌ای مختلف
فصل سوم: آشنایی با محیط Power Query Editor و مدل‌سازی داده
فصل چهارم: آشنایی با انواع Visualها
فصل پنجم: آشنایی با زبان DAX و مفاهیم Measure، ستون و جدول محاسباتی
 فصل ششم: آشنایی با ترفندها و تکنیک‌های حرفه‌ای
فصل هفتم: انتشار داشبورد و گزارشات
منابع و مراجع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آموزش نر‌م افزار هوش تجاری Power BI
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ابزار اندیشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۴۹
زبانفارسی
شابک978-622-97748-5-4
موضوع کتابکتاب‌های آموزش نرم افزارهای کاربردی
قیمت نسخه الکترونیک
۵۹۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آموزش نر‌م افزار هوش تجاری Power BI

امیررضا احرامیان پور
۱۴۰۱/۳/۱۷
بسیار اموزنده و‌مفید
محمدرضا برزگر
۱۴۰۱/۳/۱۰
بسیار عالی و روان توضیح داده است
منوچهر نکوئی سامانی
۱۴۰۱/۵/۱۶
آموزش متوسطی رو ارائه میده
رضا بو به رژ
۱۴۰۱/۴/۲۳
خوب ولی ناکافی
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب آموزش نر‌م افزار هوش تجاری Power BI

برای دریافت کتاب آموزش نر‌م افزار هوش تجاری Power BI و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.