معرفی و دانلود PDF کتاب تصفیه و استفاده مجدد از فاضلاب - جلد هشتم

برای دانلود قانونی کتاب تصفیه و استفاده مجدد از فاضلاب - جلد هشتم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تصفیه و استفاده مجدد از فاضلاب - جلد هشتم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تصفیه و استفاده مجدد از فاضلاب - جلد هشتم

کتاب تصفیه و استفاده مجدد از فاضلاب - جلد هشتم نوشته سید ر. قسیم و گوانگ ژو، به ارتقاء امکانات تصفیه ثانویه، به کارگیری زمین، تالاب‌ها، فیلتراسیون، جذب کربنی و فرآیندهای پیشرفته تصفیه فاضلاب مانند تبادل یونی، فرآیندهای غشایی و تقطیر برای کانی‌زدایی می‌پردازد.

بهسازی یک تصفیه‌خانه فاضلاب ثانویه امکان دارد برای پاسخ‌گویی به نیازهای کیفیت پساب در آینده موجود یا سخت باشد. این کارممکن است دربردارندۀ حذف مواد جامد معلق، مواد آلی و مواد مغذی فراتر از گنجایش تصفیه‌خانه ثانویه باشد؛ پس تصفیه پیشرفته فاضلاب شامل حذف مواد جامد معلق و کلوئیدی، مواد مغذی و بسیاری از مواد تشکیل‌دهنده محلول باقی‌مانده پس از تصفیه ثانویه معمولی می‌باشد.

ترکیبات حل شده ممکن است از یون‌های معدنی ساده تا ترکیبات آلی مصنوعی پیچیده باشد. از اهداف کتاب تصفیه و استفاده مجدد از فاضلاب (Wastewater treatment and reuse) بحث در مورد فرآیندهای تصفیه مورد استفاده برای بهسازی مرکز تصفیه ثانویه متعارف موجود و دستیابی به تصفیه فاضلاب پیشرفته است. این فرآیندهای تصفیه عبارتند از: سیستم‌های طبیعی، رسوب شیمیایی، کلرزنی نقطه انفصال برای از بین بردن آمونیاک، سلب هوا برای دفع گازهای محلول، تصفیه، جذب و تبادل یونی، غشاها و بیورآکتورهای غشایی، تقطیر و سایر فرآیندهای کانی‌زدایی و تصفیه و دفع آب نمک غلیظ.

با سید ر. قسیم و گوانگ ژو بیشتر آشنا شویم:

سید ر. قسیم (Syed R Qasim) استاد بازنشسته دانشکده مهندسی عمران در دانشگاه تگزاس در آرلینگتون است. او به عنوان عضو اصلی و همکار انجمن مهندسان عمران آمریکا و عضو اصلی انجمن محیط زیست آب فعالیت می‌کند. وی همچنین یکی از اعضای انجمن صنایع مهندسی محیط زیست، انجمن کارهای آبی آمریکا و جوامع حرفه‌ای دیگری است. قسیم به عنوان یک مهندس حرفه‌ای در ایالت تگزاس تأیید شده است.

دکتر قسیم مدرک دکترا و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه ویرجینیای غربی و کارشناسی را از هند دریافت کرد. او به عنوان یک استاد، محقق و متخصص در حوزه‌های مرتبط با مهندسی محیط زیست بیش از 47 سال تجربه و سابقه دارد. طراحی تصفیه‌خانه، مدیریت پسماند صنعتی، فرآیندهای تصفیه آب و فاضلاب و مدیریت پسماند جامد و خطرناک، موضوعات اصلی تحقیقات و تدریس او را شامل می‌شوند. قسیم در سِمَت مشاور با سازمان‌های دولتی و موسسات خصوصی به صورت ملی و بین‌المللی همکاری کرده است. او تاکنون 3 کتاب به نگارش درآورده و همچنین در نوشتن بیش از 150 مقاله فنی، دانش‌نامه، کتاب و گزارش‌های پژوهشی همکاری داشته است.

گوانگ ژو (Guang Zhu)، در جایگاه مدیر اجرایی آب و فاضلاب یک شرکت مهندسی مشاور چند رشته‌ای در دالاس تگزاس فعالیت می‌کند. دکتر ژو در عرصه پایلوت، مشاوره و برنامه‌ریزی، ارزیابی فرآیند، طراحی و راه‌اندازی ایستگاه‌های تصفیه آب و فاضلاب معمولی و پیشرفته در ایالات متحده و چین بیش از 30 سال تجربه و سابقه دارد. او با موسسه طراحی و تحقیقات مهندسی شهرسازی پکن به مدت 10 سال همکاری داشته و همچنین چندین دوره طراحی را به عنوان دستیار استاد دانشگاه تگزاس در آرلینگتون تدریس کرده و اکنون یک مهندس حرفه‌ای تأیید شده در ایالت تگزاس است.

خواندن کتاب تصفیه و استفاده مجدد از فاضلاب - جلد هشتم به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب به نیازهای دانشجویان، اساتید، مهندسان مشاور، تولیدکنندگان تجهیزات و پرسنل فنی در شهرها، منطقه و سازمان‌های دولتی که با بررسی طرح‌ها، مجوزها و اجرای آن‌ها سر و کار دارند، پاسخ خواهد داد.

در بخشی از کتاب تصفیه و استفاده مجدد از فاضلاب - جلد هشتم می‌خوانیم:

فیلترهای سرعت ثابت از کنترل‌کنندۀ جریان در انتهای تخلیه برای حفظ بار ثابت در واسط فیلتر برخوردارند. شیرِ گلو وقتی بستر تمیز است افت بار را نشان می‌دهد. زمانی که افت بار در این فیلتر افزایش می‌یابد، این شیر برای جبران افزایش افت بار در بستر باز می‌شود و سرعت جریان را ثابت می‌کند. کل افت عملیاتی در این فیلتر ثابت نگه داشته می‌شود. تغییر فیلترِ سرعت ثابت با تغییر افت همراه است. سطح آب عملیاتی برای افزایش جهت مسدودسازی بستر تخصیص داده می‌شود. بدون استفاده از یک کنترل‌کنندۀ جریان، سرعت ثابت جریان از فیلتری مجزا با سرریز پساب حفظ می‌شود.

در فیلترهای کاهش سرعت، سرعت جریان از طریق این فیلتر جهت کاهش اختصاص داده می‌شود تا افت بار افزایش یابد. کانال سیال بزرگ یا ابتدای آبراهه، آب کل فیلترها را با نگه داشتن سطح آب ضروری به طور برابر تأمین می‌کند. از این رو جریان هر فیلتر با سرعتی که به افت بار در این فیلتر تخصیص داده می‌شود، برابر است. وقتی فیلتری از پروانه جدا می‌شود، سطح آب در فیلترهای باقی‌مانده کمی افزایش می‌یابد تا کُل سرعت جریان برابر در این سیستم را حفظ نماید. وقتی این فیلتر دوباره برای کار پروانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، حداکثر افزایش سرعت تصفیه می‌تواند در این فیلتر به خاطر کمترین مقاومت در برابر جریان روی دهد. لذا به قطعۀ محدودکنندۀ جریان مثل یک روزنه ممکن است در لوله‌کشی تخلیۀ پساب برای محدودسازی جریان شدید در یک فیلتر جدا نیاز شود.

فهرست مطالب کتاب

فصل 15: تصفیه پیشرفته فاضلاب و بهسازی تأسیسات تصفیه ثانویه
15-1 اهداف فصل
15-2 کاربرد فن‌آوری‌های پیشرفته تصفیه و بهسازی پساب ثانویه
15-3 سیستم‌های تصفیه طبیعی
15-3-1 سیستم‌های تصفیه خاکی
15-3-2 سیستم‌های تصفیه آبی
15-4 فرآیند تصفیه فاضلاب پیشرفته
15-4-1 مراحل حذف زیستی مواد مغذی (BNR)
15-4-2 انقعاد شیمیایی و ته‌نشینی فسفر
15-4-3 ته‌نشینی آهک
15-4-4 نقطه شکست کلرزنی برای حذف آمونیاک
15-4-5 سلب هوا برای حذف گازهای محلول و VOCs
15-4-6 پالایش دانه‌ای
15-4-7 تصفیه سطحی
15-4-8 جذب کربن
15-4-9 تبادل یون
15-4-10 فرآیندهای غشایی
15-4-11 تغلیظ شورآبه و حذف آن
عناوین بحث و مسائل مروری
مراجع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تصفیه و استفاده مجدد از فاضلاب - جلد هشتم
نویسنده،
مترجمحامد شاکریان، امیر حضوری، مرضیه صحراییان، سید فخرالدین طاهرزاده موسویان
ناشر چاپینشر عطران
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات286
زبانفارسی
شابک978-622-7037-03-6
موضوع کتابکتاب‌های تأسيسات
قیمت نسخه الکترونیک
50000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب تصفیه و استفاده مجدد از فاضلاب - جلد هشتم

برای دریافت کتاب تصفیه و استفاده مجدد از فاضلاب - جلد هشتم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.