معرفی و دانلود کتاب گلناز

عکس جلد کتاب گلناز
قیمت:
۱۴۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب گلناز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب گلناز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گلناز

کتاب گلناز نوشته‌ی مرضیه حجازی، روایتگر داستان زندگی دختر جوان و زیبایی به نام گلناز است که به دلیل اختلافات طایفه‌ای به عنوان عروسِ خون‌بس انتخاب می‌شود. گلناز به دور از خانواده با مشکلات بسیاری روبرو می‌شود اما همه‌چیز پس از ورود هوو به زندگی‌اش تغییر می‌کند.

گلناز دختر زیبایی است و به پسری به نام حبیب علاقه‌مند است و بر حسب اتفاق، او به خاطر اختلافات میان خانواده‌ها با حبیب ازدواج می‌کند. شوهر و مادرشوهر گلناز برای انتقام طایفه‌ای به هر شکلی که ممکن است او را اذیت می‌کنند و در شرایط سختی قرار می‌دهند. با این‌که گلناز هنوز تازه عروس محسوب می‌شود، حبیب با دختر دیگری هم ازدواج می‌کند که لیلا نام دارد. فردای عروسی، لیلا به سراغ گلناز می‌آید و او را خواهر خود اعلام می‌کند و... .

رمان جذاب و خواندنی گلناز به سختی‌ها و ناملایماتی می‌پردازد که زنان در جامعه‌ی ایرانی با آن روبرو هستند و مرضیه حجازی نیز با قلم توانمند خود به زیبایی رابطه‌ی دو شخصیت اصلی داستان را روایت می‌کند.

در بخشی از رمان گلناز می‌خوانیم:

لیلا داشت حیاط و جارو می‌کرد یه آفتابه مسی کنار حوض بود رفتم از حوض آب پر کردم و بلند کردم تا پشت سر لیلا حیاط و آب پاشی کنم همین که نزدیک شدم چنان جیغی کشید که آفتابه از دستم افتاد گفت دختر مگه تو عقل نداری نمیگی بار توی دلت کنده بشه چه خاکی باید به سرمون بریزیم ‌ای خدا خودت محافظش باش به سلامت پا سبک کنه زیر لب غر می‌زد و جارو می‌کرد از رفتارش خندم گرفته بود و اون بیشتر عصبی می‌شد وقتی کارش تموم شد نشست لب ایوون و گفت گلناز امروز چقدر قشنگ شدی پوستت سفید شده فکر کنم بچه‌ت دختره خندیدم و گفتم نه بابا قابله هم بودی و من نمیدونستم اخم کرد و گفت حالا ببین اگه دختر نشد گفتم به سلامت بیاد هرچی میخواد باشه لیلا گفت دوست داری اسمش و چی بذاری گفتم نمیدونم بهش فکر نکردم لیلا گفت اگه شبیه تو باشه اسمشو بذاریم قشنگ بلند خندیدم و گفتم قشنگ چرا خب بذاریم زیبا یه نشگون آروم از بازوم گرفت و گفت اصلا هر چی صغری بگه. صورتشو بوسیدم و گفتم من فعلا فقط دلم میخواد به خورشت بادمجون فکر کنم گلپری اومد توی حیاط و گفت گلناز تو که از بادمجون خوشت نمیومد گفتم نمی‌دونم الان که بی‌تابشم سر‌ ظهر بود که ننه صدیق و آقام با هم اومدن خونه ناهار رو خوردیم و ننه صدیق برای شام بادمجون گذاشت.

سر‌ شام با چنان ولعی غذا می‌خوردم و هول میزدم که همه به خنده افتاده بودن آقام با اخم بشقاب خودش و گذاشت جلوی من و گفت نکن دختر یکی از این در بیاد تو میگه یه عمره هیچی نخوردی. ننه صدیق گفت وای آقا نمیدونی ویار زن آبستن چقدر بده بچه‌م بعد از عمری ویار کرده. خجالت کشیدم و دور دهنم و پاک کردم یه لیوان دوغ خوردم و دست از غذا کشیدم اینقدر زیاد غذا خورده بودم و تند تند قورت داده بودم که تا صبح نتونستم بخوابم و همش دور حیاط راه میرفتم.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب گلناز
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ندای الهی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۷۲
زبانفارسی
شابک978-600-434-412-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۴۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب گلناز

Silver H
۱۳۹۹/۵/۳
اول داستان خیلی قشنگ بود طوریکه علاقه زیادی داشتم که بدون توقف بخونم ولی بعد اینکه به شهر اومدن هم خیلی غم انگیز شد بدون هیچ دلیلی و هم خیلی بی محتوا و کسل کننده. بعد بزرگ شدن بچه‌ها که دیگه خیلی بدتر شد انقد خسته کننده بود که نخواستم تمومش کنم و تا بعد عروسی ماهرو کتاب رو رها کردم...
تعجبم ازینه که خود نویسنده خسته نشد از این همه گزاف گویی؟!!
تنها حسنش آشنایی با شیوه زندگی دوران قبل بود.
Hadis Khalafian
۱۴۰۰/۹/۴
سرعت کتاب خیلی زیاده؛ هیچ توصیفی هم از مکان‌ها و زمان‌ها نداره؛ من به شخصه دوست دارم برم داخل داستان و شاهد باشم ولی با این کتاب اصلا ارتباط برقرار نکردم متاسفانه.
وقتی کتابهایی مثل شوهر آهو خانم و بامداد خمار رو میخونی اینقدر استانداردهات بالا میره که دیگه یک همچنین کتابی راضیت نمیکنه 😑
Kimiya Rjbl
۱۴۰۰/۶/۱
داستان جالبی بود و داشت سرگذشت یک دختر که با تمام پستی و بلندی‌ها توانست مانند یک مرد از پس زندگی بربیاید و در حین خیلی از عزیزانش از دست داد.
فقط یک روال عادی که تو داستان بود خیلی داستان در محور عروسی و بچه دار شدن می‌گذشت
ولی در کل خواندن داستان رو بهتون پیشنهاد میکنم
فرزانه نجاری
۱۳۹۹/۴/۲
نثر کتاب ساده و بدون تکلف بود داستان و موضوع‌ی که نویسنده به آن پرداخته بود جدید بود توی کمتر رمان‌ی دیدم که به رسومات اینچنینی بپردازند
از این لحاظ برای من جالب توجه بود
farhad salimi
۱۴۰۱/۴/۱۲
سلام دارم خدمت شما دوستان عزیز و تشکر میکنم از کتابراه بابت انتشار همچین رمان قشنگ و زیبایی آدم و میبره چند دهه پیش با عزت احترامات اون موقع حتما بخونید ضرر نمی‌کنید تشکر از کتابراه
نوشین دیندارمهر
۱۴۰۰/۵/۳۱
سلام و خسته نباشید خدمت نویسنده محترم.
باید بگم این اثر بیشتر شبیه خاطرات روتین بود تا یک رمان و به نظرم تکرار اتفاقات شبیه هم کمی این داستان را خسته کننده کرده بود.
فاطمه عزیزپور
۱۳۹۹/۵/۲۳
خیلی کتاب خوبی بود وبه رسم و رسومات دوران قدیم خیلی پرداخته بود. کل کتاب فقط یا داشت بچه میاورد یا بچه شوهر میداد😂😂
سرنوشت عباس چیشد😏بعد مهلا دوباره ازدواج کرد یا نه؟
null null
۱۳۹۹/۸/۲۸
واقعا کتاب بدی بود
از خواننده‌ها خواهش میکنم نظرات واقعی بدن چون من و امثال من ب پشتوانه نظرات اونها، هزینه میکنیم و کتابو خریداری میکنیم
مهسا دودانگه
۱۴۰۰/۱۰/۲۸
خیلی دوست داشتم فقط یه جاهایی تکراری بود هی عروسی میکردن بچه‌ها و تمام ماجراها تکرار میشد
رها *
۱۴۰۰/۵/۲۷
اصلا کتاب خوبی نبود، هیچ موضوع مشخصی نداشت و کلا در حال عروسی گرفتن و زائیدن بودن
آرزو محمدیان
۱۳۹۹/۴/۲۷
اوایل داستان ب دلم ننشست اما بعد بزرگ شدن بچه‌ها قشنگ بود
اوایل داستان خیلی غیرواقعی بود
راضیه شمسی
۱۴۰۰/۸/۳
اگه بخوام خلاصه‌ای از این داستان بگم میشه زاییدن شیردهی عزا عروسی 😂
سمیه محبی
۱۳۹۹/۷/۲۸
عالی بود🌹🌹نثر ساده وروانی داشت بیان احساسات ورسم ورسومات خیلی کامل بیان میشد
سارا فریدونی
۱۴۰۰/۷/۲۰
بد نبود مرگ ومیر تو این داستان زیاد بود جالب نبود
Monir Jafari
۱۴۰۰/۷/۷
کتاب خوبی بود بیشتر از جمع خانواده صحبت می‌کرد
مشاهده همه نظرات ۲۶

راهنمای مطالعه کتاب گلناز

برای دریافت کتاب گلناز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.