معرفی و دانلود کتاب ادای ثروتمندان را در نیار

عکس جلد کتاب ادای ثروتمندان را در نیار
قیمت:
۲۸۰۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ادای ثروتمندان را در نیار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ادای ثروتمندان را در نیار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ادای ثروتمندان را در نیار

کتاب ادای ثروتمندان را در نیار اثر توماس جی استنلی، درباره‌ی زندگی افراد موفق و پیشتاز در فعالیت‌های عرصه‌ی کار، تجارت و اقتصاد است. این اثر را بخوانید و آگاه شوید چگونه با یک میلیونر واقعی رقابت کنید.

ادای ثروتمندان را در نیار (Stop Acting Rich)، علیرغم جنبه‌های تحقیقی و آموزشی‌اش جذاب و روان نوشته شده است. نویسنده با ذکر مثال‌های طنزآمیز و آموزنده به خواننده یادآور می‌شود که همیشه فرصت‌هایی برای دستیابی به ثروت و استقلال مالی وجود دارد. البته اگر از رقابت بی‌حاصل با ثروتمندان، زندگی پرمصرف تجملی و اسراف دست بردارند و از پندارهای بیهوده و رو آوردن به رؤیا به جای برخورد با واقعیت پرهیز کنند.

در این کتاب نویسنده به تفصیل ذکر کرده است، چرا بسیاری از مردم که ثروتمند نیستند به حد افراط به خرید کالاهای تجملی می‌پردازند. آن‌ها اغلب تصور می‌کنند جمع‌آوری این اسباب‌بازی‌های گران‌ قیمت، رضایت خاطر آنان را از زندگی افزایش می‌دهد. ولی چنان‌ که خواهید دید، خوشبختی در زندگی وابستگی کمی به آنچه می‌پوشید، رانندگی می‌کنید، می‌خورید و یا می‌نوشید، دارد.

افرادی که در سطحی پایین‌تر از توانایی خود زندگی می‌کنند، رضایت بیشتری دارند. حتی در دوران اخیر که رشد درآمد ناشی از تولید را شاهد بوده‌ایم، چه در بازار املاک مسکونی و چه بازار بورس، میلیونرها همچنان عادات صرفه‌جویی و ساده‌ زیستی خود را حفظ کرده بودند. به زبان دیگر، افزایش ارزش دارایی موجب ولخرجی بخش اعظم میلیونرها نمی‌شود.

بنابراین ولخرج‌ها در واقع در رقابت با چه کسانی هستند؟ آن‌ها فقط به تقلید رفتار افرادی مانند خود می‌پردازند، کسانی که ثروتمند نیستند، ولی به رفتارهایی می‌پردازند که تصور می‌کنند افراد موفق، از لحاظ اقتصادی، انجام می‌دهند. چرا افرادی با داشتن 10 میلیون دلار، 20 میلیون دلار، یا حتی 30 میلیون دلار، اشیای تجملی کمی دارند یا به کلی فاقد آن هستند؟ آنان می‌دانند که رضایت خاطر در زندگی ناشی از آنچه می‌توانید در یک فروشگاه بخرید نیست.

در این کتاب خواهید آموخت، این افراد به وسیله‌ی والدینشان آموخته‌اند که در سطحی پایین‌تر از توانایی خود زندگی کنند و آموزش داده شده‌اند که چطور سرمایه‌گذاری کنند و کارآیی مادی خود را مدیریت کنند. به این ترتیب، میلیاردها دلار برای بازاریابی به منظور تشدید نابجای خرید محصولاتی برای تعیین موقعیت افراد در بازار هزینه می‌شود و همین‌طور تشویق به مصرف و خرید محصولاتی که تأثیر اندکی بر روند زندگی مصرفی آنان خواهد داشت. این مردم متمایل به ارتباط با کسانی هستند که موقعیت‌ها، منافع و فعالیت‌ها و اعتقادات مشابهی با آنان دارند.

نویسنده کتاب، دکتر توماس جی استنلی (Thomas J. Stanley)، محقق و استاد دانشگاه با تشریح نحوه‌ی زندگی ثروتمندان در مقابل آرزومندانی که در رقابت با آنان تظاهر به ثروتمند بودن می‌کنند، پرداخته است. او ابعاد مختلف تلاش، سخت‌کوشی، صرفه‌جویی، و زندگی پایین‌تر از حد امکانات ثروتمندان که موجب موفقیت آنان می‌شود را یکایک برشمرده است. از دیدگاه او آرزومندان منابع مالی و فرصت‌های خود را با تقلید بیهوده از ثروتمندان از دست می‌دهند، و ‌امکان رشد و پیشرفت را از خود سلب می‌کنند.

جملات برگزیده‌ی کتاب ادای ثروتمندان را در نیار:

- میلیونرها هر نمای زیبایی را نمی‌خرند.
- زمان محدود است، آن را با تقلید از زندگی دیگران، تلف نکنید.
- مردی ثروتمند‌ترین است که لذت‌ها درنظرش بی‌ارزش‌ترین است.
- اگر به انتظار ثروتمند شدن هزینه کنید، هیچ‌گاه متمول نخواهید شد.
- هیچ ارتباط قابل توجهی بین مارک‌ اتومبیلی که می‌رانید و سطح خوشبختی شما در زندگی وجود ندارد.

در بخشی از کتاب ادای ثروتمندان را در نیار می‌خوانیم:

برای لحظاتی تصور کنید که رئیس هیئت مدیره‌ی شرکت تویوتا هستید. تصمیم می‌گیرید که در نوع اتومبیل سطح اولیه که شرکت تویوتا تولید می‌کند، قطعاتی نصب شود که بعد از 75 هزار مایل (تقریباً 100 هزار کیلومتر) فرسوده می‌شود. این قطعات را “ارزان” بنامیم، یا “غیر گران”، یا حتی “نازل”. ولی مدل‌های سطح بالای شما با قطعاتی ساخته شده‌اند که برای 150 هزار مایل (تقریباً 200 هزار کیلومتر) دوام دارند. چه فکر باارزشی؛ مدل‌های گران‌بها‌تر دارای اجزایی با کیفیت بالاتر هستند! مشکل چیست؟ اگر نوع یا ساخت معمولی تویوتا دارای اجزای سطح ایکس باشد، چه تأثیری بر فروش مدل‌های معتبر آن خواهد گذاشت؟ موفقیت یا شکست نوع معتبر در بازار ناشی از عملکرد مستقیم کیفیت پسرعموی مدل معمولی اوست. در بسیاری لحظات، مدل یا نوع معمولی بهترین کیفیت را برای دلارهایی که رانندگان اختصاص می‌دهند، تأمین می‌کند. به پدرم درباره کتاب ایکس گفتم و این‌ که در بسیاری موارد قطعات تولیدات مختلف قابل جایگزینی بودند. آیا این موضوع بر او تأثیر گذاشت یا نه؟ مطمئن نیستم ولی پدر هیچ‌گاه یک اتومبیل خیلی خوب نداشت حتی در سال‌هایی که بالاترین حد درآمد را داشت. او همیشه مدل‌های اولیه اتومبیل‌ها را می‌راند.

اطلاعات داخلی که من از کتاب ایکس جمع‌آوری کردم، همچنین بر خانواده‌ی من تأثیر داشت. اتومبیل‌هایی که ما در طول سالیان مختلف خریدیم تماماً مدل‌های معمولی نوع اتومبیل‌هایی بودند که قطعات با کیفیت بالا دارند. این همه آن چیزی بود که ما می‌خواستیم وجهی برای آن بپردازیم، نه هزینه‌های اضافی بازاریابی مربوط به جلب مشتری برای اثبات برتری صوری نوع معتبر وسایل نقلیه. با در نظر گرفتن تجربه‌ی من با کتاب ایکس، هیچ‌گاه هیچ یک از نمونه‌های زراندود آنچه اساساً شورلت‌ها یا تویوتاهاست در گاراژ ما نخواهد بود.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار نویسنده
مقدمه مترجم
1: تفاوت ثروتمند بودن و ادای ثروتمندان را درآوردن
2: آنچه درباره‌ی ثروتمندان می‌اندیشید اشتباه است
3: آیا کفش‌ها مرد را می‌سازند؟
4: برادر، آیا وقت داری؟
5: روحیه‌ات را حفظ کن
6: جاده‌ی خوشبختی
7: خروج از نوانخانه
8: هدف میلیونر آن درخشش‌ها نیست

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ادای ثروتمندان را در نیار
نویسنده
مترجمسپهر توکلی
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۶۴
زبانفارسی
شابک978-600-8593-61-4
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۸۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ادای ثروتمندان را در نیار

فرزین تفضلی
۱۳۹۸/۱/۷
کتاب محتواش عالی بود. و وقت زیادی برای آمارگیری نویسنده گذاشته. در ایران همچی تحقیقی ناممکنه. چون عملا درآمد مردم اصلا واضح و مشخص نیست و اداره مالیات هم آمار درستی نداره
دیاکو امانی
۱۴۰۱/۲/۳
پر از آمار و ارقام کمتر کاربردی اما تونستم ازش یاد بگیرم که با الگویه مصرفی ثروتمند نمیشم
Alinakhaei
۱۴۰۱/۲/۲۱
یکی از کتاب‌های که شخصیت کاریزماتیک به یک انسان میدهد👍
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب ادای ثروتمندان را در نیار

برای دریافت کتاب ادای ثروتمندان را در نیار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.