معرفی و دانلود کتاب صوتی شلوارهای وصله‌دار

عکس جلد کتاب صوتی شلوارهای وصله‌دار
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شلوارهای وصله‌دار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شلوارهای وصله‌دار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شلوارهای وصله‌دار

کتاب صوتی شلوارهای وصله‌دار، مجموعه داستانی‌ست به قلم رسول پرویزی که نخستین بار در سال 1336 به چاپ رسید. این اثر متشکل از بیست حکایت کوتاه و شنیدنی‌ در مورد مردم جنوب کشور است. طنز گیرا، زبان خالی از تکلف و نگاه انتقادی، از مهم‌ترین شاخصه‌های قصه‌های این مجموعه است.

درباره کتاب صوتی شلوارهای وصله‌دار:

پیش از انقلاب، جریان غالب در ادبیات فارسی رئالیسم انتقادی‌ای بود که نویسندگانی نظیر احمد محمود، علی‌اشرف درویشیان، صادق چوبک و بسیاری چهره‌های دیگر، از نمایندگان شاخص آن به شمار می‌رفتند. ویژگی مشترک آثار این دسته از نویسندگان، تمرکز بر نابه‌سامانی‌های اجتماعی و دقت در تلخی‌های زندگی (خصوصا برای قشر محروم حاشیه‌نشین و یا روستایی) بود. برخی از مهم‌ترین کتاب‌های (آثاری چون همسایه‌ها، شوهر آهو خانم، تنگسیر، عزاداران بیل، آبشوران و ...) ادبیات داستانی معاصر ما، محصول همین بینش و برآمده از دل همین مکتب هستند.

آثار رسول پرویزی نیز در همین دسته قرار می‌گیرد؛ با این تمایز مهم که در کارهای وی، عنصر طنز حضوری بسیار پررنگ و شگفت‌انگیز دارد. قصه‌های کتاب صوتی شلوارهای وصله‌دار، مثال خوبی برای توضیح این مطلبند.

این کتاب در دهه‌ی سی، و در دوران استیلای یأس و رخوت بر فضای روشنفکری ایران منتشر شد؛ در روزگاری که از قلم نویسندگان و شاعران ایرانی جز شرح مصیبت و اندوه چیزی تراوش نمی‌کرد. در چنین شرایطی، رسول پرویزی در کتاب شلوارهای وصله‌دار، قصه‌هایی نوشت بس شیرین و شادی‌بخش و طناز!

اگرچه خود او اعتراف کرده که انگیزه‌ی اصلی‌ای که او را به سوی نوشتن این داستان‌ها سوق داده، مشاهدات غم‌انگیز کودکی و جوانی‌اش از وضع دشوار اقشار محروم جامعه بوده، با این حال لحن و حال‌وهوای روایت‌های او به هیچ عنوان به تلخیِ موضوعاتی که برگزیده نیست؛ به عبارتی، او کوشیده تا با گزارش طنزآمیزِ دشواری‌ها، در عین فراهم آوردن تجربه‌ای سرگرم‌کننده و جذاب برای مخاطب، نظر او را به سوی برخی معضل‌های اجتماعی نیز جلب کند.

بیست قصه‌ی کتاب صوتی شلوارهای وصله‌دار از زبان راوی‌ای بازگو می‌شوند که خودش کانون اصلی وقایع کتاب است. خانواده، کودکی و رفاقت، سه رکن اساسیِ ماجراهای این اثرند.

کتاب صوتی شلوارهای وصله‌دار مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات معاصر ایران از گوش سپردن به این اثر لذت فراوانی خواهند برد.

رسول پرویزی را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده‌‌‌ای بوشهری، متولد سال 1298 بود. آثار مهم او در عرصه‌ی داستان‌نویسی، دو کتاب شلوارهای وصله‌دار و قصه‌های رسول را شامل می‌شوند. پرویزی در دوره‌ای فعالیت‌های سیاسی نیز داشت، و مدتی معاونت اسدالله علم را عهده‌دار بود. او از نویسندگانی بود که تحت تاثیر آثار جمالزاده روی به فعالیت ادبی آورده بودند؛ اگرچه رسول پرویزی هرگز به جایگاه بلند نویسندگانی چون هدایت و چوبک که هم‌دوره‌ی او بودند دست نیافت، با این حال در کارهایش اصالت داشت و هیچگاه مقلد نبود، و همین کافی‌ست تا از او به عنوان نویسنده‌ای محترم در صحنه‌ی ادبیات فارسی یاد شود. رسول پرویزی در سال 1356 چشم از جهان فرو بست.

در بخشی از کتاب صوتی شلوارهای وصله‌دار می‌شنویم:

برگ‌های نارنج‌های انبوه، کلاس را تاریک می‌کرد. تازه تخته‌سیاه را با نمدپاره‌ی کثیفی پاک کرده بودند، ذرات گچ در فضای اتاق موج می‌زد و در ریه‌های ما شیرجه می‌رفت. هنوز آقای معلم نیامده بود. سید محمود با سر گردش جلوی من نشسته بود. با مهارت تیغ ژلیت را لای تخته‌ی میز می‌کرد و بعد، مضراب‌وار زیر آن می‌نواخت، و فورا سرش را روی میز می‌گذاشت تا آهنگ موزون ساز بچگانه‌اش را بشنود. اکبر آقا با چاقو اسمش را روی دیوار مجاور می‌کند، و به سبک کتیبه‌نویسان، گل و بلبل اطراف اسمش می‌گذاشت. عباس هم با عجله تکلیف عقب‌مانده را تند و تند می‌نوشت. «خبردار»! بچه‌ها دسته‌جمعی برخاستند. آقای معلم وارد شد و زنگ انشا شروع شد. آقای معلم هفته‌ی قبل، موضوع انشا را اینطور دیکته کرده بود: «نامه‌ای به پدر خود بنویسید، و از ایشان تقاضا کنید که پس از امتحانات، در تعطیلات تابستان شما را با خودش به ییلاق ببرد.»...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
۶ دقیقه
مقدمه
۱۹ دقیقه
یک: زار صفر
۲۰ دقیقه
دو: قصه‌ی عینکم
۱۴ دقیقه
سه: پالتو حنایی‌ام
۳۲ دقیقه
چهار: شیرمحمد
۹ دقیقه
پنج: ابراهیم
۸ دقیقه
شش: زبان کوچک پدرم
۷ دقیقه
هفت: گرگعلی خان
۱۰ دقیقه
هشت: زنگ انشاء
۱۷ دقیقه
نه: شلوارهای وصله‌دار
۸ دقیقه
ده: من به دنیا آمدم
۱۱ دقیقه
یازده: ای واویلا
۱۸ دقیقه
دوازده: تقویم عوضی
۲۸ دقیقه
سیزده: سه یار دبستانی
۱۴ دقیقه
چهارده: عوضی نگیرید
۱۲ دقیقه
پانزده: مرگ رسول شله
۳۷ دقیقه
شانزده: درویش باباکوهی آرام مرد
۱۹ دقیقه
هفده: زرگر مظلوم
۸ دقیقه
هجده: بوالفضول
۲۸ دقیقه
نوزده: در هفت روز هفته چه کار کرده‌اید، چه حس کرده‌اید؟
۱۹ دقیقه
بیست: دو پشته بر الاغ

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شلوارهای وصله‌دار
نویسنده
گویندهمهدی پاکدل
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۴۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شلوارهای وصله‌دار

sepideh hosseini
۱۴۰۰/۶/۷
راوی کتاب داستانهای اولیه رو خیلی سریع و باسرعت می‌خواندند اما این چیزی ازصدای زیبای اقای پاکدل کم نمیکنه خود داستان غم انگیز بود مخصوصا داستان‌های اخر اما ادم رو با زمانهای قدیم که امکانات نبود و مردم ساده بودن به خوبی اشنا میکرد.
مسعود سلیمانی
۱۴۰۰/۳/۲۵
کتاب خوبی بود و خاطرات نویسنده از دوران تحصیل خود را بیشتر به رشته تحریر در آورده است فقط پراکندگی موضوعات از جذابیت آن مقداری کاسته است و اینکه راوی کتاب خیلی با عجله به روایت میپردازد
Jaf Kam
۱۴۰۱/۱/۲۹
قبلاً کتاب را خوانده بودم ولی با وجود کتابهای قشنگ و نویسندگان توانمندی که امروزه آثارشان در دسترس هستند دیگر این کتاب نچسبیده.
فرنوش اتابکی
۱۴۰۰/۷/۳
اصلا راوی با حس روایت نمیکرد بنظر من حیف این کتاب که راوی خوبی نداشت واقعا اصلا آقای پاکدل خوب اجرا نکردن من کاملا عصبی میشدم
Sharar Ed
۱۴۰۱/۲/۱۱
کیفیت ضبط صدا اصلا دلچسب نیست
من این کتابو برای صدای مهدی پاکدل گرفتم و فکر نمیکردم انقدر بی کیفیت باشه
طاهره باقری
۱۴۰۰/۸/۱۷
کتابی راحت و صمیمی که خوب باهاش ارتباط می‌گیری. بیشتر از همه متن روان و‌بدون تکلف نویسنده‌اش خواننده رو همراه می‌کنه
M R
۱۴۰۰/۱۱/۲۳
شنیدن داستانهای ایرانی معاصر با صدای دلنشین آقای پاکدل دلچسب بود. از کتابراه متشکرم
لیلی ولایی
۱۴۰۱/۳/۱۴
پیشنهاد میکنم گوش کنید.
خوب بود اما آقای پاکدل خیلی سریع می‌خواندند
Fer Elh
۱۴۰۰/۱۰/۱۶
عالی بود. مخصوصا برای من که اهل شیرازم جذابیت بیشتری داشت. ممنون از کتابراه 🙏
Loebat Lotfi
۱۴۰۱/۵/۱۲
خیلی دوست داشتنی بود
بخصوص با صدای آقای پاکدل
پگاه نوریان
۱۴۰۰/۱۱/۲۴
به نظرم راوی بسیار خوب داستانها را خواندند، لذت بردم
اسدالله محمودآبادی
۱۴۰۰/۶/۱۵
بسیار عالی و نغز، با صدای دلنشین آقای مهدی پاکدل.
محسن وزیری زاده
۱۴۰۰/۴/۹
بسیار جالب و تاثیر گذار بود. صدایی که لذت دارد شنیدنش
نغمه نجفیان پور
۱۴۰۱/۳/۶
عالی بود فقط راویی خوب شیرازی حرف نمیزد
رضا رضایی
۱۴۰۱/۱/۱۶
بنظرم همه چیز تمام بود.
مشاهده همه نظرات ۱۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شلوارهای وصله‌دار

برای دریافت کتاب صوتی شلوارهای وصله‌دار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.