معرفی و دانلود کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن

عکس جلد کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن

دریاسالار ویلیام اچ. مک ریون، ژنرال بازنشسته‌ی نیروی دریایی آمریکا در کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن، به نکات کوچک و مهمی اشاره می‌کند و اعتقاد دارد که این نکات زندگی شما و حتی دنیا را تغییر می‌دهد. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز در سال 2017 بود.

در زندگی روزمره با مسائل کوچکی روبه‎رو می‌شویم که توجهی به آن‌ها نداریم فارق از این که گذشتن از این موارد کوچک به راحتی می‌تواند زندگی ما را دستخوش تغییر و تحول کند. ویلیام اچ. مک ریون معتقد است تغییر را باید از چیزهای کوچک شروع کرد.

کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن (Make your bed) شامل ده درس کوتاه است که دریاسالار در تمرینات نیروی دریایی یاد گرفته است و اساس کتاب را نیز تشکیل می‌دهد. او در هر فصل به یکی از اصول رفتاری و تربیتی یگان ویژه نیروی دریایی ایالات‌ متحده آمریکا می‌پردازد. این رویکردهای رفتاری، ویژگی‌هایی هستند که می‌تواند زندگی روزمره افراد و اجتماع را بهبود بخشد و به پیش ببرد. دریاسالار مک ریون چکیده این کتاب را در قالب سخنرانی جشن دانش‌آموختگی دانشگاه تگزاس انجام داده است. این کتاب بسیار شبیه کتاب‌های موفقیت است اما تفاوت فاحشی با این دست از کتاب‌ها دارد؛ تفاوت در این است که خود دریاسالار با همه‌ی این نکات زندگی کرده و می‌کند. 

ویلیام اچ. مک ریون (William H. McRaven) در آمریکا بدنیا آمد. وی بعد از بازنشستگی از نیروی دریایی آمریکا نویسندگی را آغاز کرد. او با بورس تحصیلی وارد دانشگاه تگزاس در آستین شد و به عضویت نیروهای آموزش افسران نیروی دریایی درآمد. مک ریون مدرک کارشناسی خود را در رشته‌ی روزنامه نگاری گرفت و موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه نیروی دریایی شد.

فرمانده ویلیام اچ. مک‌ریون با افتخار در ارتش خدمت کرد. در سی‌وهفت سال خدمتش به‌عنوان یگان ویژه‌ی نیروی دریایی، در تمام سطوح فرمانده بود. مأموریت نهایی مک‌ریون با درجه‌ی دریاسالاری، فرماندهیِ تمام نیروهای عملیات ویژه‌ی ایالات متحده بود. او در حال‌ حاضر رئیس دانشگاه تگزاس سیستم است.

همه‌ی ما می‌دانیم که زندگی، سخت و طاقت‌فرساست؛ ولی گاهی با انجام کارهای پیش پا‌ افتاده می‌توان به نتیجه‌ای دست یافت که زندگی را تخت تاثیر قرار دهد. عمل بسیار ساده‌ای مانند مرتب کردن تختخواب هم می‌تواند برای شروع یک روز نیروی انگیزشی شگفت‌آوری داشته باشد و رضایتی درونی برای به پایان رساندن یک روز خوب برای‌مان فراهم کند. برای تغییر چهان، اول تختخوابت را مرتب کن.

در بخش‌هایی از کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن می‌شنویم:

«در برهه‌هایی از زندگی، همگی با لحظه‌ی تاریکی روبه‌رو می‌شویم. اگر این لحظه‌ی از دست دادن یکی از افرادی که عاشقش هستید نباشد، در این صورت چیز دیگری روحیه‌ی شما را خرد می‌کند و به تفکر در زندگی وا می‌دارد. در آن لحظه تاریک و سرد، به درون خود رجوع کنید و بهترین خود باشید.»

«هیچ‌یک از ما از لحظات دردناک زندگی در امان نیستیم. مثل آن قایق پارویی کوچک که اساس تمرینات دوره‌ی نیروی دریایی ما بود، لازم است که همه‌ی ما گروهی از افراد خوب و درست را برای رسیدن به مقصد زندگی در کنار خود داشته باشیم. شما به تنهایی از پسِ پارو زدن برنمی‌آیید. کسی را پیدا کنید تا زندگی خود را با آن قسمت کنید. تا جایی که امکان دارد دوست پیدا کنید و هرگز فراموش نکنید که موفقیت شما در گرو دیگران است.»

«سرهنگ دوم ارتش که مسئول ماموریت آزادسازی بود، به من اطلاع داد که باید حمله‌ی خطرناکی را در روز انجام دهند. بدتر از همه این بود که تنها راه برای انجام موفق عملیات فرود سه هلیکوپتر نیروی نجات در میان آن محوطه‌ی کوچک بود. ما در مورد گزینه‌های دیگرِ تاکتیکی صحبت کردیم ولی سرهنگ دقیقا درست می‌گفت؛ اگر شانس غافلگیر کردن دشمن را داشته باشید، بهتر است شبانه برای عملیات نجات اقدام کنید، ولی این بار اینگونه نبود و اگر نمی‌جنبیدیم گروگان‌ها جابه‌جا و یا کشته می‌شدند.
من ماموریت را تایید کردم و ظرف چند دقیقه، نیروی نجات سه هلی‌کوپتر شاهین سیاه را اعزام کرد و در مسیر محوطه‌ی گروگان‌گیری مستقر شدند.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۱۳ دقیقه
فصل اول: کار امروز به فردا مگذار
۱۶ دقیقه
فصل دوم: تو به تنهایی از عهده‌اش بر نمی‌آیی
۱۶ دقیقه
فصل سوم: تنها چیزی که مهمه، وسعت قلب شماست
۱۰ دقیقه
فصل چهارم: زندگی عادلانه نیست - به مسیرت ادامه بده!
۱۶ دقیقه
فصل پنجم: شکست باعث قوی‌تر شدن شما می‌شه
۱۱ دقیقه
فصل ششم: باید جسارت زیادی داشته باشی
۱۰ دقیقه
فصل هفتم: در برابر زورگوها بایستید
۱۱ دقیقه
فصل هشتم: در موقعیت درست قرار بگیرید
۱۵ دقیقه
فصل نهم: به دیگران امید بدهید
۱۲ دقیقه
فصل دهم: هرگز تسلیم نشو!
۲۶ دقیقه
فصل یازدهم: سخرانی فارغ‌التحصیلی دانشگاه تگزاس

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن
نویسنده
مترجمحسین گازر
گویندهمیلاد فتوحی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۳۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن

Ahmad Moradi
۱۳۹۷/۱۱/۴
تموم شد (بعد فصل 3 ترجیح دادم برم روی کتاب صوتی)
حالا اگه دوست دارید بحثش کنیم
اصلا موضوع جذابی نبود! من احساس میکنم تنها مردمی که به این کتاب جذب میشن مردم ایالات متحده هستن و اون هم به خاطر اون حسی هست که به سرابازاشون دارن و دوس دارن از جزییات میدان جنگ با خبر باشن
برای من به عنوان یه مرد، و
یادآور سالهای خدمت سربازی اون قوانین غیر انسانی و ضدانسانی و احمقانه نظامی هست که در نهایت همه کس و همه چیز فدای آرمانهای یه سری سیاست مدار پشت پرده و دیوارهای پادگان‌های نظامی میشن
و اما نویسنده! یه آدم باهوش که میدونست دقیقا کجای عواطف و احساسات مردم آمریکا رو تحریک کنه تا بتونه کتاب پرفروشی اشته باشه
نویسنده به نظر من به شدت تحت تاثیر افکار و مکاتب استاو یانگ هست و اینو میشه توی جملات اول و آخر هر فصل کتاب کاملا واضح دید.
خلاصه، خوندن خاطرات یه
نظامی همیشه جذابیت داره چون به نوعی اکشن و هیجان رو حس میکنی و مثل دیدن یه فیلم اکشن هیجان انگیزه
علت پرفروش بودن این کتاب هم به نظرم ساختار روانشناسی+ قصه‌های جنگی کوتاه
پانویس: اینها همش نظرات شخصی من هستن و کاملا میتونن اشتباه باشن
Mehrab Khadem
۱۴۰۱/۱/۲۵
این کتاب به نظرم بیشتر نشون دادن قدرت امریکایی هاست در ارتشی که دارن اما سخنرانی که در اخر قسمت‌ها گذاشتن خیلی مفیده شما همونم گوش کنید مفهوم اصلی کتاب متوجه میشید
اما یک برداشت خوب میشه ازش کرد که ارتشی‌ها چقدر روی شجاعت خودشون کار میکنن و اینکار شدنیه
چیزی که میرسونه اینه قدرت ذهن قادر به حل و
مشکلات حس‌های انسانی مثل ترس هست که با این تمرینات به شدت میتونن موثر باشن توی زندگی
پیشنهاد میکنم اگر وقتشو دارید کامل گوش بدین اگر نه قسمت اخرشم گوش بدین چیز خاصی از دست نمیدین
فرید عرب
۱۳۹۸/۶/۲
قضاوت در مورد این کتاب بستگی به این دارد که وقتی کتاب را میخوانید در چه حالت روحی بودید شاید این کتاب خصایصی را به شما یادآوری می‌کند که آنرا زمانی در گوشه‌ای از ذهن خود فراموش کرده اید و با شنیدن آن دوباره پی به قدرت این خصیصه‌ها می‌برید و این کتاب را کتاب بسیار خوبی ببینید.
از دید من کتاب چندان مفیدی نبود.
بی تا ریحانی
۱۴۰۰/۳/۱۶
این کتاب مناسب افرادی هست که یادگیری و فهمشون با مطالب داستانی و مناسب افرادی که دنبال یادگیری کلیدی و نکته مدار هستن نیست چون نویسنده نکات و مطالب آموزشی که قصد یادگیریشون داره به صورت داستانی بیان میکنه و بخاطر همین موضوع باید داستان‌ها فهمیده و درک شوند
ترجه روان و گوینده عالی
arash shaikhkarami
۱۳۹۷/۱۲/۱۸
گوینده خوب بود. ولی فصول مختلف کتاب در زمان‌های مختلفی هستند و بترتیب نیستند یعنی بعضی وقت‌ها شنونده گم میشه. بنظر من این جذابیت داستان رو می‌گیره. کتابهای خوبی بود و نکاتش رو تو خاطراتش گفته و با مثال البته اگر به مسائل نظامی یا ورزشی علاقه مند باشید خوب جالب تر هم میشه. بنظر من خوب بود ولی نه عالی
fatemeh mahdloo
۱۴۰۰/۱۱/۶
واقعا کتاب عالی بود، اگه تو زندگی فقط به عنوان و اسم این کتاب عمل کنید تغییر رو تو زندگیتون میبینید، من که بعد از خوندن این کتاب اولین کارم دیگه بعد از بیداری مرتب کردن تخت، عجیب انرژی مثبتی داره، چون تختت مرتبه دیگه دلت نمیاد نامرتبش کنی دیگه نمیری بخوابی به کارات می‌رسی😂
hamidreza hasanpor
۱۴۰۱/۳/۵
کتاب فوق العاده عالی و آموزنده‌ای هست. یادآور این مسئله هست که همیشه باید در مقابل سختیها محکم بود و نباید با هر تلنگری جا زد. همیشه باید نسبت به قبل تلاش وعملکرد بهتری داشته باشیم. از افراد موفق تر مشورت بگیریم و به دیگران کمک کنیم.
ناهید اقاحسینی
۱۳۹۹/۶/۷
به نظر من بیشتر به درد ساخت یک فیلم سینمایی ساده می‌خورد. همه ما میدانیم که در تمام کشورهای دنیا وقتی وارد ارتش میشوند. زندگیشان تعغیر می‌کند. و نظم پایه شروع یک زندگی نظامی است و با وجود نظم در زندگی و سخت کوشی و اراده میشود همه چیز را تعغیر داد.
مهتا ماه
۱۴۰۰/۳/۱
کتاب‌های درباره مدریت زمان و موفقیت خیلی آرمانی به مسائل میپردازن و نویسنده‌ها شخصیت‌های دیکتاتور دارن و فکر میکنن راه خودشون بهترین راه بوده. البته وقت گذاشتن براشون خالی از لطف نیست ولی در حد یک پادکست. نه کتاب
اناهیتا رجبی
۱۳۹۸/۱۰/۱۹
تو هر اتفاقی که تو زندگیمون میفته یه درس هست که معمولا ازش میگذریم و دقت نمی‌کنیم جالبه که نویسنده از اکثر اتفاقای زندگیش درس گرفته و اونا رو کنار هم قرار داده. کتاب خیلی خوبی بود.
mehdi asadi
۱۳۹۸/۱/۱۷
من این کتاب و خوندم کامل و آنچنان نتوستم حس نویسنده رو بگیرم ولی با گویش زیبا و مرتب این فایل صوتی واقعا حس کتاب و دریا سالار ویلیام اچ و خواسته‌اش را فهمیدم درووود فراوان😍😍
مهسا سلیمانی
۱۴۰۰/۱/۱۷
انتظار داشتم پر از نکات موفقیت باشه ولی بیشتر داستان وار بود و مطالبش زیاد به درد نمیخورد. ولی با این حال خوشم اومد ازش. ارزش یبار گوش کردن رو داشت. گوینده هم خیلی خوب بود صداش. ممنون
Samane Taghizade
۱۳۹۹/۱/۸
کتاب خوبیه، نکات کلیدی مفیدی میتونه منتقل کنه و صدای خواننده کتاب بسیار خوب هست و ترغیب میکنه به گوش دادن کتاب، در کل یک دیدگاه خوب در مورد چالش‌ها، شکستها و اتفاقات زندگی بهتون میده
akbar doosti
۱۳۹۸/۲/۲۱
به نظرم یک کتاب معمولی هست و بدرد فرهنگ ما نمی‌خوره به نظر می‌رسه تجاوز به عراق و افغانستان با توصیه‌هایی برای موفقیت در کتاب لاپوشانی می‌شه و برای تقویت روحیه خانواده‌ها امریکایی درگیر جنگ نوشته شده.
سینا خدابخشیان
۱۳۹۹/۴/۲
ممنون ازمدیریت کتابراه که همچین کتابهای انسان سازوارزشمندی رودراختیارهمه میذاره من که خیلی توزندگیم ازگفته‌های این کتاب استفاده کردم ونتیجه گرفتم
مشاهده همه نظرات ۸۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن

برای دریافت کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.