معرفی و دانلود کتاب صوتی اتحادیه ابلهان

عکس جلد کتاب صوتی اتحادیه ابلهان
قیمت:
95000 تومان - 17.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اتحادیه ابلهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اتحادیه ابلهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اتحادیه ابلهان

روایتی کم‌نظیر از زندگی یک جامعه‌ستیز درخودمانده! کتاب صوتی اتحادیه ابلهان نوشتهٔ جان کندی تول رمانی کمدی تراژیک درمورد مردی تحصیل‌کرده است که روحیه آرمان‌گرایانه دارد و نسبت به دنیای مدرن و مواهب آن ابراز تنفر می‌کند. کتاب حاضر یکی از کتاب‌های برتر ادبی آمریکا در 25 سال اخیر به شمار می‌رود که در همان سال انتشار جایزهٔ پولیتزر را از آن خود کرده است.

درباره کتاب صوتی اتحادیه ابلهان:

دروغ و حماقت دو عنصر جدایی‌ناپذیر در جامعهٔ مدرن امروزی تلقی می‌شوند و در سایهٔ این دو ویژگی کارهایی مثل خیانت، دیگر چندان قبیح به نظر نمی‌آیند. دیگر کسی برای بهتر شدن وضعیت تلاشی نمی‌کند و تمامی مسائل زشت دنیای امروزی با زندگی همه ما طوری انس گرفته‌اند که به مسائل عادی روز تبدیل شدند.

جان کندی تول در کتاب اتحادیه ابلهان (A Confederacy of Dunces) با توصیف جامعه‌ای با این ویژگی‌ها، دست به‌نوعی انتقاد اجتماعی زده و در قالب کمدی سیاه آن را به سخره گرفته است. او در این رمان شما را با شخصیتی معترض آشنا می‌کند که دست به طغیان می‌زند. «ایگنیشس» مردی جوان و تحصیل‌کرده است که به همراه مادرش در محله‌ای پست در نیواورلئان زندگی خود را می‌گذرانند.

ایگنیشس با وجود تخصصش در ادبیات قرون وسطا، بسیار تنبل است و مدام برای خود، خانواده و شهرش دردسر درست می‌کند. او که همیشه در حال ابراز تنفر نسبت به جامعه مصرف‌گرای آمریکایی‌ست، اعتقاد دارد که عامل اصلی هرج‌ومرج و جنون در جامعه، فروپاشی نظام قرون وسطا است. خردمندی منحصربه‌فردی که او دارد، مانع کنار آمدنش با واقعیت‌های جامعه شده و او را در عذابی ابدی قرار داده است.

چیزی نمی‌گذرد که ایگنیشس به اصرار مادرش به دنبال کار می‌گردد و ورود او به جامعه شرایط تازه‌ای را برایش رقم می‌زند که سرآغاز ماجراهای اصلی رمان است. به عقیدهٔ بسیاری از منتقدین کتاب صوتی اتحادیه‌ ابلهان در ردهٔ داستان‌های «پیکارسکی» قرار می‌گیرد. داستان‌هایی که شخصیت‌های آن‌ها متعلق به طبقهٔ فرودست جامعه هستند و بدون هیچ شغلی در اجتماع به سرکشی و هنجارشکنی دست می‌زنند.

نویسنده رمان حاضر که خود در دل چنین جامعه‌ای زندگی می‌کرد، به خوبی توانست انتقاد اجتماعی‌اش را ابراز کند و با استفاده از زبان طنز پیام خود را به گوش دیگران برساند. شخصیت‌های متنوع کتاب هریک به گونه‌ای نامتعارف زندگی خود را می‌گذرانند و در طول داستان سرنوشت‌شان به یکدیگر گره می‌خورد.

چیزی که باعث شهرت اتحادیه‌ی ابلهان در جهان شد در قدم اول مرگ نویسنده بود. این مسئله به شکل گستره‌ای بر روی کل رمان سایه انداخته و در قضاوت مخاطب نیز تاثیر می‌گذارد. عامل مهم دیگر را می‌توان مضمون انتقادی آن دانست که با بیانی طنزآمیز و منحصربه‌فرد نویسنده بیان شده است. همین عامل کتاب حاضر را به عقیدهٔ بسیاری از افراد به بزرگ‌ترین کمدی قرن تبدیل کرده است.

شخصیت اصلی این کتاب، ایگنیشس را می‌توان دن‌کیشوت امروزی نامید؛ چراکه با یک روحیهٔ آرمان‌گرایانه از دنیای مدرن سرخورده شده و از تمام آدم‌ها بیزار است. عقاید او همه در تضاد با جامعه است و به همین دلیل بیشتر وقتش را در خانه و به تنهایی می‌گذراند. اما درنهایت شرایطی پیش می‌آید که او را از زندگی یکنواخت و خسته‌کننده‌اش خارج می‌کند و به درون هیاهوی جامعه هل می‌دهد. تضادهای پررنگی که میان ایگنیشس و جامعه وجود دارد، وی را در موقعیت‌های ابزورد قرار می‌دهد و داستان را به یک کمدی پوچ‌گرایانه تبدیل می‌کند.

نویسنده با مهارتی کم‌نظیر داستان را از زاویه دید دانای کل روایت کرده و در خلال این روایت افکار و احساسات درونی ایگنیشس را از طریق یادداشت‌های روزانه‌ی او به تصویر کشیده است. او از زبان این شخصیت به نقد موضوعاتی همچون نژادپرستی، نداشتن شغل متناسب با تحصیلات، اختلاف طبقاتی و نظام سرمایه‌داری پرداخته است.

نکتهٔ جالب توجه در مورد رمان اتحادیه ابلهان این است که بعد از اینکه جان کندی تول نوشتن آن را در سی و دو سالگی به پایان رساند، هیچ ناشری حاضر به چاپ آن نشد و او به خاطر تجربهٔ این سرخوردگی به زندگی‌اش پایان داد. اما 9 سال بعد از مرگ او کتاب با تلاش‌های مادرش به انتشار رسید و مدت کمی بعد از انتشار مورد توجه و تحسین منتقدین و مخاطبان زیادی قرار گرفت و به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سال تبدیل شد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی اتحادیه ابلهان:

- برنده جایزه‌ی پولیتزر 1981
- کسب عنوان یکی از بهترین کتاب‌های ادبی آمریکا در 25 سال اخیر به انتخاب مجله‌ی تایم
- یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سال
- نامزد جایزه پن/فاکنر (1981)
- نامزد جایزه لس آنجلس تایمز (1980)
- از برترین کتاب‌های کمدی به انتخاب رادیو ملی آمریکا

نکوداشت‌های کتاب صوتی اتحادیه ابلهان:

- حرف آخر، یک کمدی حماسی، کتاب نیست، بهمنی غران است. (جان آنتونی برجس ویلسون - داستان نویس، منتقد ادبی و آهنگ‌ساز بریتانیایی)
- یکی از خنده‌دارترین کتاب‌هایی که تا به حال نوشته شده. آنقدر می‌خندید که دلتان درد می‌آید و اشک از چشمان‌تان سرازیر می‌شود. (روزنامه‌ی واشنگتن پست)
- یک شاهکار... این رمان شما را با خلاقیت خود شگفت‌زده می‌کند. (نقد کتاب نیویورک تایمز)
- رمانی فوق‌العاده خوب، درخشان، با کمدی عالی. (نیوزویک)
- رمانی درخشان و خاطره‌انگیز. (سان فرانسیسکو کرونیکل - بزرگترین روزنامه شمال کالیفرنیا)

کتاب صوتی اتحادیه ابلهان مناسب چه کسانی است؟

اگر به رمان‌های آمریکایی و داستان‌های کمدی سیاه یا طنز تلخ علاقه دارید، شنیدن این کتاب می‌تواند برایتان لذت‌بخش باشد.

جان کندی تول را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده برجسته آمریکایی در سال 1937 در نیواورلئان به دنیا آمد. او در هفده سالگی با دریافت بورس دانشگاه کال هانتر نیویورک، تحصیلات خود را در آن‌جا ادامه داد و در 22 سالگی نیز استاد دانشگاه شد. جان کندی تول (john kennedy toole) کتاب اتحادیه ابلهان را در سی سالگی نوشت و بعد از اینکه توسط چندین ناشر رد شد، به زندگی‌اش پایان داد.

چند سال بعد از مرگ وی یعنی در سال 1980 کتابش توسط دانشگاه لوئیزیانا منتشر شد و جایزه پولیتزر را نیز از آن خود کرد. کتاب دیگر کندی تول که به فارسی ترجمه شده است، «کتاب مقدس نئون» نام دارد.

در بخشی از کتاب صوتی اتحادیه ابلهان می‌شنویم:

سانتا باتالیا یک قاشق پر سالاد سیب‌زمینی خورد. قاشق را با زبانش تمیز کرد و بعد با دقت روی دستمال کنار بشقاب گذاشت. همانطور که خرده‌های پیاز و جعفری را از لای دندان‌هایش می‌مکید، به عکس مادرش روی پیش بخاری گفت: «کیف می‌کنم. هیچکی بلد نیست مثل سانتا سالاد سیب‌زمینی درست کنه!»

اتاق پذیرایی آمادهٔ مهمانی بود. روی میز رادیوی قدیمی دو بطری ارلی تایمز بود و یک کارتن شش‌تایی سون آب. گرامافونی که از خواهرزاده‌اش قرض گرفته بود، وسط اتاق روی پارکت آب و جارو شده قرار داشت و سیم برقش را برده بود بالا و وصل کرده بود به لوستر. دو پاکت بزرگ چیپس هم دو طرف مبل مخملی قرمز جا گرفته بودند.

روی یک تخت تاشو سینی فلزی گذاشته بود و روی سینی هم شیشه‌ای پر از زیتون که دستهٔ چنگالی از آن بیرون زده بود. سانتا قاب را از روی پیش بخاری برداشت. عکسی از زنی باستانی و بداخلاق با لباس و جوراب مشکی وسط خیابانی تاریک با سنگ‌فرشی از صدف.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
11 دقیقه
مقدمه
30 دقیقه
فصل یک/ بخش یک
31 دقیقه
فصل یک/ بخش دو
20 دقیقه
فصل دو / بخش یک
26 دقیقه
فصل دو / بخش دو
18 دقیقه
فصل دو / بخش سه
13 دقیقه
فصل دو / بخش چهار
31 دقیقه
فصل سه / بخش یک
29 دقیقه
فصل سه / بخش دو
30 دقیقه
فصل چهار / بخش یک
28 دقیقه
فصل چهار / بخش دو
27 دقیقه
فصل پنج / بخش یک
26 دقیقه
فصل پنج / بخش دو
22 دقیقه
فصل پنج / بخش سه
36 دقیقه
فصل شش / بخش یک
19 دقیقه
فصل شش / بخش دو
33 دقیقه
فصل هفت / بخش یک
13 دقیقه
فصل هفت / بخش دو
30 دقیقه
فصل هفت / بخش سه
19 دقیقه
فصل هشت / بخش یک
32 دقیقه
فصل هشت / بخش دو
28 دقیقه
فصل نه / بخش یک
19 دقیقه
فصل نه / بخش دو
28 دقیقه
فصل نه / بخش سه
6 دقیقه
فصل نه / بخش چهار
16 دقیقه
فصل ده / بخش یک
21 دقیقه
فصل ده / بخش دو
25 دقیقه
فصل ده / بخش سه
30 دقیقه
فصل یازده / بخش یک
29 دقیقه
فصل یازده / بخش دو
26 دقیقه
فصل یازده / بخش سه
22 دقیقه
فصل یازده / بخش چهار
22 دقیقه
فصل دوازده / بخش یک
27 دقیقه
فصل دوازده / بخش دو
33 دقیقه
فصل دوازده / بخش سه
20 دقیقه
فصل سیزده / بخش یک
22 دقیقه
فصل سیزده / بخش دو
27 دقیقه
فصل سیزده / بخش سه
22 دقیقه
فصل سیزده / بخش چهار
19 دقیقه
فصل سیزده / بخش پنج
22 دقیقه
فصل چهارده / بخش یک
20 دقیقه
فصل چهارده / بخش دو

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اتحادیه ابلهان
نویسنده
مترجمپیمان خاکسار
گویندهاشکان عقیلی پور
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۶ ساعت و ۴۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
95000 ت - 17.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اتحادیه ابلهان

علی ابوالحسینی
۱۴۰۱/۱۲/۱۲
با احترام نسبت به همه سلایق تحلیل خودم رو مینویسم...
کتاب با تعریف‌ها و تمجیداتی شروع میشه که تپش قلب گرفتم واسه شنیدن خود کتاب و وقتی که تموم شد از تعجب خشکم زده بود که چطور خودکشی نویسنده باعث شده همچین افتضاحی انقدر معروف بشه!
کمدی قرن!!!!!!!!!!!!
آخه دوست عزیز فرومایگی و لودگی که طنز زدن
محسوب نمیشه!
آروغ که خنده نداره که هزار بار نوشتی!
این که بیای شخص اول داستانُ یه انسان به غایت فرومایه بذاری با اندام بسیار زشت و ناجور و توسط اشخاص دیگه داستان دائماً با الفاظ خیکی و بشکه خطاب بشه که خنده دار نیست!
دیدم عده‌ای نوشتن که مباحث فلسفی داره و زوایای پنهان داره!
هیچی نداره هیچی، این کتاب دهه شصت نوشته شده یعنی مهمترین دهه تاریخ کشور آمریکا، شروع جنگ سرد، شوروی و فیدل کاسترو تو کوبا، ترور کندی، ترور دکتر لوترکینگ، واقعه رزا پارکس، جنبش مدنی سیاهپوستان، جنگ ویتنام، ناسا و آرمسترانگ و ماه و...
ولی نویسنده چند اشاره جزیی و سطحی به کمونیستها، جنگ ویتنام و نادیده گرفتن حقوق سیاه پوستان میکنه، در حدی که اگر خواننده نسبت به موضوع آگاه نباشه اصلا متوجه نمیشه که چیه قضیه.
ازینها که بگذریم هیچ منطقی در روابط بین افراد وجود نداره و هیچ اشاره‌ای به گذشته افراد نمیکنه به غیر از ایگنیشس که اون هم همسایشون به آقای لی وای میگه که بعد از مردن حیوون خونگیش اینجوری شده.
به دلیل محدودیت ۱۵۰۰کرکتر کتابراه مجبورم سخن رو کوتاه کنم ولی ترجمه آقای خاکسار مثل همیشه عالی و خوانش آقای عقیلی پور هم خیلی خوب بود البته به جز چند نکته جزیی.
در مجموع حیف یک دقیقه وقت و یک ریال پول که بابت این کتاب هزینه کردم.
ممنون از کتابراه⚘🙋‌♂️
مریم مهدی
۱۴۰۱/۷/۱۴
این کتاب را بنا بر اعتماد به نام مترجم، اقای پیمان خاکسار انتخاب کردم. معمولا کتابهای ترجمه ایشان به سلیقه من خیلی نزدیک است، مثل کتاب جز از کل استیو تولتز.
اما در رابطه با این کتاب متاسفانه انتخابم رای عالی نیست، این کتاب برای من تنها خوب بود. شاید یکی از دلایلش این بود که بیوگرافی نویسنده یعنی
اقای کندی تول را خوندم و بعد از اینکه متوجه شدم ایشون از شدت ناامیدی و خشم چاپ نشدن این کتاب خودکشی کرده اند، دیگه جملات و جهان بینی کلی کتاب برایم قابل پذیرش نبود.
به محض مطرح شدن یک دیدگاه جالب در کتاب، تصویر خودکشی نویسنده در ذهنم شکل می‌گرفت و این عبارت معروف که: کل اگر طبیب بودی، سر خود دوا نمودی 🥺
ولی شخصیت‌های کتاب، به خوبی طراحی و ریزه پردازی شده‌اند. شخصیت ایگنیشس و مادرش بسیار با نمک و جذاب هستند. اتفاقات و روایات پر از کشش و خلاقیت است و اینکه راوی بسیار هنرمندانه کتاب را اجرا کرده‌اند. فکر می‌کنم برای صدای ایگنیشس ساعت‌ها مجبور به تغییر صدای خودشان بوده‌اند که بعید است کار ساده‌ای باشه.
در کل من این کتاب جزو انتخاب هایم برای هدیه دادن نیست چون اگر کسی واقعاااا کتابخوان حرفه‌ای نباشد بعید است ازش استقبال کند مخصوصا اینکه خیلی جاها عقاید کاملا پیچیده و جامعه شناختی مطرح میشه.
یه خواهش از کتابراه هم دارم و اون اینکه در بخش جزییات کتاب حتما موسیقی متن کتاب هم ذکر بشه. با سپاس
hesam pars
۱۴۰۱/۵/۲۷
یه خدا قوت جانانه به تیمی که روی این کتاب کار کردن بسیار عالی بود. گوینده‌هایی مانند آقایی عقیلی پور نادرن تا چند شخصیتهای مختلف رو صدا پردازی کنن. عالی بود. بی شک بالای 6شخصیت بود که ایشون صداگذاری کردن.
از کتاب بگم که داستانی بود بی رحمانه زیبا و خنده دار. و به معنای واقعی کلمه ابلهانه!!
و در
بسیار آموزنده. یک شهر کوچی آقایی به نام ایگنِیشِس. که روانشناس و دکتر و همچنین نظریه پرداز سیاسیه که توی خونه روی تخت لَم میده. تا مامانش براش شیرینی و کولوچه بخره. خودشو از جامعه جدا کرده تا راه خودش رو بره ولی میبینی که حقوق بازنشستگی مادرش کفایت نمیده چون این مادر قرض سنگینی بالا آورده و سعی میکنه تا توی خیابان‌های بی رحم این شهر پول جمع کنه.
و نمیکنه چون نمیتونه. حقیقتا اولش فکر کردم این آقا ایگنَیشَس. خیلی نادان و احمقه تا اینکه مرموزانه با مشگلات و رفتار با مردم طوری رفتار میکنه. که انگار این شخص واقعا اینکارس. جمله آخر مطلبم اینه که میگه (بخور تا خورده نشوی) سپاس گذارم
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۱/۹/۵
داستان فوق العاده جالبی است ولی مسلما نه برای همه. شخصا این کتاب را فقط به کتاب خوان‌های حرفه‌ای توصیه می‌کنم چون بعضی بخش‌ها به خصوص یادداشت‌های ایگنشس در عین اینکه عمیق است می‌تواند حوصله سر بر باشد. طنز داستان لبخند به لب مخاطب می‌آورد البته طنز سیاه است. شخصیت پردازی و همچنین موقعیت پردازی عالی بسیار است به طوری که در هنگام شنیدن داستان حس می‌کردم دارم آن را مثل یک فیلم می‌بینم. تشبیهات بسیار جالبی در داستان بود مثلا اینکه قدم برداشتن ایگنشس را به موج برداشتن شبیه کرده بود. صدای راوی بسیار جذاب و دلنشین بودو به باور پذیری شخصیت‌ها بسیار کمک می‌کرد از جمله ایگنشس و مادرش، جونز و خانم تریکسیبا سپاس از کتابراه
روجا حسینی
۱۴۰۱/۹/۲۳
کتاب عالی بود با ترجمه مناسب ولی صدای راوی به هیچ عنوان مناسب نبود. من این کتاب رو با صدای راوی دیگه شنیده بودم و به حدی خندیدم که شبها تو خواب میخندیدم. متاسفانه اصلا ارتباطی نگرفتم با این کتاب صوتی و ادامه ندادم
ترلان تبار
۱۴۰۱/۶/۸
کتاب عالی بود
چه داستان جالبی، پر از کاراکتر جالب. و صدای راوی هم عالی.
فقط صدای جونز کاملا شلوغ کاری سیاه پوست رو انتقال میداد
اما یکم زیادی اگزجره بود دوست داشتم زودتر دیالوگش تموم شه.
سعید خراسانی
۱۴۰۰/۱۲/۱۸
کتاب جالبیه، گویندگی و صدا گذاری هم عالیه، پیشنهاد میکنم حتما گوش کنید، چه حیف نویسنده بعد از این کتاب به زندگیش پایان داده، درصورتی که زنده بود مطمئنا می‌شد کتابهای خوب دیگه‌ای هم از این نویسنده شنید
هانیه Sh
۱۴۰۲/۲/۲۱
کتابه خوبیه اما اونقدری که انتظار داشتم fun نبود واقعا و داستان یک پسر و مادرش هست که پسر مدام از دنیا گله داره در حد انتظارم نبود
Mhmd merikhi
۱۴۰۱/۱۱/۲۱
لحن گوینده به شدت توی ذوق می‌زنه. علاقم به خوندنش رو از دست دادم. توصیه می‌کنم اگر می‌خواید این کتاب رو بخونید برید سراغ نسخه متنیش
امیر انوری
۱۴۰۱/۴/۲۴
کتابی متفاوت با نثری جالب و صدای محشر که قشنگ شخصیت نقش اول بازگو میکنه، پیشنهاد میکنم با حوصله بخونید تا اخر
کامران بلوریان
۱۴۰۱/۴/۸
کتاب خیلی کند پیش میره هنوز وسط‌های کتابم ولی فلا گذاشتمش کنار یک کتاب دیگه رو شروع کردم تا ببینم بعدا دوباره ادامه ش بدم
زینب حسینی
۱۴۰۱/۶/۴
اینقدر پرکشش بود که اصلا نمیتونستم گوش دادنش رو متوقف کنم، طنز به معنای واقعی، خنده دار و انتقادآمیز
Navid Taher
۱۴۰۱/۱/۱۷
کتاب خوبیه نسبت به کتاب‌های دیگه‌ای که خوندم گویندگی عالی بود
Bbj Jbj
۱۴۰۱/۴/۳
متاسفانه چون به هیچ وجه نتونستم با صدای راوی ارتباط برقرار کنم کتاب رو تموم نکردم.
امیر رجبی
۱۴۰۱/۲/۱۹
فوق العاده عالی گیرا و جذاب و داستانی پر از اتفاقات جالب
مشاهده همه نظرات 21

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اتحادیه ابلهان

برای دریافت کتاب صوتی اتحادیه ابلهان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.