معرفی و دانلود PDF کتاب تفکر انتقادی برای تخصص‌های امدادی

برای دانلود قانونی کتاب تفکر انتقادی برای تخصص‌های امدادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تفکر انتقادی برای تخصص‌های امدادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تفکر انتقادی برای تخصص‌های امدادی

کتاب تفکر انتقادی برای تخصص‎های امدادی نوشته‌ی آیلین دی گمبریل و لئونارد گیبز، تمرین‌های منحصر به فردی را ارائه می‌دهد که با انجام آن‌ها می‌توانید بر زندگی و تصمیم‌های مربوط به سیاست‌گذاری، به طرزی کارآمدتری کنترل داشته باشید.

تفکر انتقادی عبارت است از ارزیابی انتقادی باورها، برهان‌ها، ادعاها و اعمال برای رسیدن به داوری‌های مبتنی بر استدلال خوب. آیا فرستادن یک مجرم جوان به اردوگاه آموزش نظامی در کاهش جرایم آتی موثرتر از آزادی او به قید التزام است؟ آیا دارویی تجویز شده از پیشرفت آشفتگی در میان بیماران آلزایمری در آسایشگاه جلوگیری می‌کند؟ آیا کودکان مبتلا به اختلالات رشدی، در صورتی که به کلاس‌های درس دانش‌آموزان عادی بروند، فراگیری‌شان بهتر خواهد شد؟

متخصصان هر روز قضاوت‌های متعددی از این دست می‌کنند و تصمیمات متعددی از این قبیل می‌گیرند. تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام اعمال به مشتریان کمک خواهد کرد، بخش جدایی‌ناپذیری از فردی متخصص است. انتقادی فکر کردن در تمام عرصه‌های تخصص‌های امدادی، از جمله تمرین، تحقیق، سیاست‌گذاری، امور اداری و پشتیبانی از اهمیت بالایی برخوردار است.

کتاب تفکر انتقادی برای تخصص‌های امدادی (Critical thinking for helping professionals: A skills - based workbook) نوشته‌ی آیلین دی گمبریل (Eileen D. Gambrill) و لئونارد گیبز (Leonard Gibbs) با ویرایش‌های صورت گرفته، توجه بیشتری به تبلیغاتی می‌کند که در تخصص‌های امدادگر ممکن است هم امدادگران و هم مشتریان را گمراه سازد و دسترس‌پذیری بیشتر ابزارها و مواد ارزشمند را شامل می‌گردد، همچنین در پرهیز از ادعاهای گمراه کننده‌ای کمک خواهد کرد که در صورت عمل به آن‌ها ممکن است به مشتریان آسیب برسد.

در بخشی از کتاب تفکر انتقادی برای تخصص‌های امدادی می‌خوانیم:

تفکر انتقادی مستلزم ارزیابی سبک‌های تفکر و یادگیری خود است. نیکرسون (1986) خودشناسی را یکی از انواع دانشی می‌داند که برای تفکر انتقادی از اهمیت کانونی برخوردار است. اصطلاح فراشناختی اشاره دارد به آگاه بودن از فرآیند استدلال خود و تأثیر گذاشتن بر آن با طرح پرسش‌هایی نظیر: من کار را چگونه انجام می‌دهم؟ چه فرض‌هایی می‌کنم؟ آیا این ادعا درست است؟ «تروما» چه معنایی دارد؟ شواهد چقدر محکم هستند؟ آیا من این نکته را می‌فهمم؟ چه اشتباهاتی ممکن است مرتکب شوم؟ آیا ایده‌های خوب را خیلی زود کنار نمی‌گذارم؟ این پرسش‌ها نقش خود تصحیح‌گرانه و بازتابی تفکر انتقادی - انتقاد از حدس‌هایی که درباره‌ی آنچه که ممکن است درست باشد، را روشن می‌سازد.

فهرست مطالب کتاب

قسمت اول: تفکر انتقادی به مثابه‌ی راهنمایی برای تصمیم‌گیری
قسمت دوم: شناسایی تبلیغات
قسمت سوم: افزایش مهارت شما در پرهیز از سفسطه، سوگیری‌ها، و دام‌ها در تصمیم‌گیری
قسمت چهارم: تصمیم‌گیری با آگاهی از شواهد
قسمت پنجم: ارزیابی انتقادی تحقیقات
قسمت ششم: بررسی تصمیم‌ها
قسمت هفتم: بهبود محیط‌های آموزشی و کاری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تفکر انتقادی برای تخصص‌های امدادی
نویسنده،
مترجممحمدحسین سروش
ناشر چاپیانتشارات دانشگاه عالی دفاع ملی تهران
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۵۰۱
زبانفارسی
شابک978-622-6885-21-8
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب تفکر انتقادی برای تخصص‌های امدادی

برای دریافت کتاب تفکر انتقادی برای تخصص‌های امدادی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.