معرفی و دانلود کتاب تفکر انتقادی

عکس جلد کتاب تفکر انتقادی
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب تفکر انتقادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تفکر انتقادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تفکر انتقادی

کتاب تفکر انتقادی نوشته‌ی سیمون بردلی و نیکول پرایس، به شما استراتژی‌های هوشمندانه، تفکر منطقی و همچنین مهارت‌های عالی برای تصمیم‌گیری را آموزش می‌دهد تا بتوانید به وسیله‌ی آن‌ها توانایی‌های خود را ارتقا دهید.

مغز انسان چه عملکردهایی دارد؟

سیمون بردلی (Simon Bradley) و نیکول پرایس (Nicole Price) در کتاب تفکر انتقادی (Critical thinking) به شما یاد می‌دهند که مغزتان، یک ابر رایانه سه پوندی و مرکز فرماندهی بدن است. مغز در کلیه‌ی جنبه‌های زندگی و همچنین عملکردهای بدنی شما دخالت دارد. کلیه‌ی افکار، احساسات، اعمال و تمایلات اجتماعی شما نیز توسط مغز تعیین می‌شود. مغز شما تعیین‌کننده‌ی نوع شخصیت شما می‌باشد. مغز مواردی از قبیل متفکر بودن، با ادب یا گستاخ بودن و چگونگی رفتار یک فرد در موقعیت‌های خطرناک و همچنین چگونگی عملکرد فرد در برابر همکاران و خانواده را تعیین می‌کند.

مغز تعیین‌کننده‌ی احساس سلامتی فرد و چگونگی عملکرد وی در برابر جنس مخالف است، به معنای واقعی کلمه، در کلیه جنبه‌های زندگی یک فرد درگیر می‌باشد و از هر کامپیوتری که تاکنون طراحی شده، پیچیده‌تر است. اگر می‌خواهید عملکرد خوبی در محل کار خود داشته باشید، اگر می‌خواهید روابط خود را بهبود دهید و یا حتی اگر می‌خواهید در زمان انجام فعالیت‌های اوقات فراغت، عملکرد بهتری داشته باشید؛ باید عملکرد مغز خود را بهینه‌سازی کنید!

تفکر چیست؟

تفکر یک عملکرد ذهنی است. هر کاری که از ما انسان‌ها سر می‌زند یک سابقه‌ی ذهنی دارد که قسمتی از آن عصبی و قسمتی دیگر مربوط به ایده‌ها و افکار ما است. تفکر از پنهان‌ترین سلاح‌های انسان می‌باشد که هیچ‌کس از قدرت آن باخبر نیست. به دلیل همین ناآگاهی که نسبت به قدرت فکر داشتیم، مدت‌ها از آن غفلت کردیم.

به نظر شما انتقاد به چه معناست؟ بعضی‌ها فکر می‌کنند که چیزی را زیر سوال بردن یا کم ارزش نشان دادن به معنای انتقاد کردن است. اما این دیدگاه صحیح نمی‌باشد. نقد به معنای تشخیص دادن خوبی‌ها از بدی‌هاست و انتقاد یعنی بتوانید خوبی‌ها و بدی‌ها را آشکار نمایید. نقد یعنی که بی‌دلیل چیزی را نپذیرید و یا رد نکنید. تفکر انتقادی یعنی بتوانید به صورت روشن و منطقی فکر کنید. افرادی که از توانایی تفکر انتقادی برخوردار هستند موضوعات را به صورت صرف و براساس ظاهر قبول نخواهند کرد. آن‌ها همیشه به دنبال مشخص کردن این هستند که آیا ایده‌ها، بحث‌ها و یافته‌ها تصویر کلی از برداشت آن‌هاست یا خیر. در این کتاب به توضیحات کامل تفکر انتقادی پرداخته می‌شود.

مغز شما ابر رایانه‌ای است که بر زندگی و بدن شما حاکم می‌باشد و در هر کاری که انجام می‌دهید نقش مهمی دارد. بهتر است تعیین کنید که چه کسی هستید، چه کاری انجام می‌دهید و به چه میزان این کار را خوب انجام می‌دهید. بنابراین ضروری است که مغز خود را در حالت خلاقانه‌ایی نگه دارید تا بتوانید تصمیم‌گیری بهتری در مورد زندگی خود داشته باشید و به شیوه‌ای منطقی فکر کنید. منطقی فکر کردن به معنای این نیست که احساساتی ندارید. بلکه این بدان معناست که شما می‌توانید براساس تفکر عقلانی خود به جای احساسات تصمیم بگیرید.

جملات برگزیده‌ی کتاب تفکر انتقادی:

- چوپان همیشه سعی می‌کند گوسفندانی را متقاعد کند که منافعشان با منافع وی یکسان است.
- مردم به تناسب تمایل‌شان به اعتقاد متمدن نمی‌شوند، بلکه به دلیل آمادگی‌شان در شک کردن متمدن می‌شوند.

در بخشی از کتاب تفکر انتقادی می‌خوانیم:

اگر تعجب می‌کنید و این سوال برایتان مطرح است که چرا ساده‌سازی فرآیند تفکر مهم است، یک مجموعه از اطلاعات را در نظر بگیرید که در اختیار چندین نفر قرار دارد. بسته به صلاحیت افراد برای داشتن تفکر انتقادی و همچنین بسته به ارزش‌های آن‌ها، همه این افراد می‌توانند استدلال‌های مختلفی را درباره یک موضوع ارائه دهند. این، همان موردی است که در زمینه‌های حقوقی نیز رخ می‌دهد؛ بدین معنی که در زمینه‌های حقوقی نیز همیشه مبنای استدلال، قانون اساسی و اساسنامه مشترک است؛ اما این امکان وجود دارد که کارشناسان این حوزه، درباره یک موضوع خاص دیدگاه‌های حقوقی متفاوتی داشته باشند.

ممکن است تفکر انتقادی آن‌ها، موجب تبرئه یا جریمه‌ی یک نفر شود. با اینکه مبنا و ریشه‌ی دیدگاه افراد مختلف، مبتنی بر واقعیت‌ها و حقایق یکسانی است؛ هر فردی که از تفکر انتقادی برای بررسی یک موضوع استفاده می‌کند، از دیدگاه فردی خود نیز برای بررسی همه جنبه‌های اطلاعات استفاده می‌کند. همانطور که قبلاً نیز ذکر شد، تفکر انتقادی، به معنای تحقق یک علت بالاتر است. به همین دلیل، در کلیه زمینه‌های زندگی مفید است. در صورتیکه از تفکر انتقادی در برنامه‌های درسی مدارس استفاده شود، این برنامه‌ها بهبود خواهند یافت. این مورد، درباره‌ی یافته‌های تحقیقاتی نیز صادق است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل 1: درک تفکر انتقادی
فصل 2: جزئیات تاریخی تفکر انتقادی
فصل 3: اندیشمندانی که تفکر انتقادی زمان خود را شکل دادند
فصل 4: مهارت‌ها و رویه
فصل 5: استدلال استقرایی و قیاسی
فصل 6: دلایل برای اتخاذ تفکر انتقادی
فصل 7: تفاوت بین خواندن و فکر کردن
فصل 8: چگونه با استفاده از تفکر انتقادی می‌توان مشکلات را حل کرد
فصل 9: کسب تفکر منطقی
فصل 10: مهارت‌های تصمیم گیری خود را بهبود بخشید
فصل 11: چگونه می‌توان تصمیمات بهتری گرفت؟
فصل 12: راهبردهایی برای کمک به بهبود تفکر انتقادی
فصل 13: مهارت‌های تصمیم گیری گروهی
فصل 14: کاربرد سؤالات در تفکر انتقادی
فصل 15: تمرین مغز
نتیجه‌گیری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تفکر انتقادی
نویسنده،
مترجمفاطمه السادات نقیبی، مازیار فرزین
ناشر چاپیانتشارات آذرگان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۰۴
زبانفارسی
شابک978-622-7307-08-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تفکر انتقادی

محمد اعتماددار
۱۳۹۹/۱۲/۲۰
اشتباهات تایپی فراوان،
اشتباهات ترجمه‌ای فراوان.
ویراستاری نشده.
arman mahmoudi
۱۳۹۹/۷/۲
ترجمه جالبی نداره.
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب تفکر انتقادی

برای دریافت کتاب تفکر انتقادی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.