معرفی و دانلود کتاب صوتی میهمان ناخوانده

عکس جلد کتاب صوتی میهمان ناخوانده
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی میهمان ناخوانده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی میهمان ناخوانده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی میهمان ناخوانده

مرگ جزء جدانشدنی زندگی ماست که چه بخواهیم و چه نخواهیم با آن روبه‌رو خواهیم شد! کتاب صوتی میهمان ناخوانده نوشته‌ی موریس مترلینک روایتی شنیدنی و جذاب از یک خانواده‌ی معمولی را بیان می‌کند که مرگ به خانه‌شان سر زده است!

درباره‌ی کتاب صوتی میهمان ناخوانده

گاهی اوقات ما فراموش می‌کنیم که چیزی به نام مرگ، همواره بر زندگی‌مان سایه انداخته است. اتفاقی که دیر یا زود برای خود ما یا عزیزانمان رخ می‌دهد و برای همیشه یک حفره‌ی بزرگ را در زندگی، قلب یا روح آدم‌ها ایجاد می‌کند.

داستان کتاب صوتی میهمان ناخوانده اثر هنرمندانه‌ی موریس مترلینک (Maurice Maeterlinck) شرحی تامل‌برانگیز از مرگ و نیستی است. روایتی که اتفاقات آن در میان یک خانواده‌ی معمولی، با پدربزرگی نابینا و زنی که به‌تازگی زایمان کرده است رخ می‌دهد. این نمایشنامه شما را به تفکر درباره‌ی معنای هستی، رسالت انسان در زندگی و پذیرش مرگ و نیستی به‌عنوان بخش مهمی از زندگی وادار می‌کند. با شنیدن این نمایشنامه‌ی دلنشین و زیبا، خودتان را به یک داستان کوتاه دلچسب میهمان کنید و از آن لذت ببرید.

کتاب صوتی میهمان ناخوانده برای چه کسانی مناسب است؟

شنیدن این نمایشنامه‌ی صوتی را به همه‌ی طرفداران نمایشنامه‌های کلاسیک، اجتماعی و فلسفی پیشنهاد می‌کنیم.

با موریس مترلینگ بیشتر آشنا شویم

یکی از مشهورترین نویسندگان، شاعران و فیلسوفان بلژیکی که آثار ماندگاری از او باقی مانده است، موریس مترلینک نام دارد. این نویسنده، با نام کامل موریس پُلیدور ماری برنار مترلینک، ازجمله افرادیست که توانسته در سال 1911 برنده‌ی جایزه نوبل ادبیات شود و همچنین جایزه‌ی ادبیات نمایشی فرهنگستان زبان و ادبیات فرانسه را از آن خود کند. مترلینک در آثار خودش، بیش از هر چیز به فلسفه‌ی هستی می‌پردازد و معتقد است که پذیرش مرگ، به درک کامل هستی منجر می‌شود. این نویسنده تلاش می‌کند که موضوع مرگ را در نمایشنامه‌های خود بیان کرده و واکنش انسان را به مرگ و دریافت آن‌ها را از این مسئله‌ی مهم بررسی کند.

موریس به‌زیبایی و با روایتی سمبلیک، مرگ را به‌عنوان بخشی از زندگی و تکمیل‌کننده‌ی آن معرفی می‌کند و این کار را با قرار دادن شخصیت‌های داستان خود در شرایط و موقعیت‌های گوناگون انجام می‌دهد. از دیگر نمایشنامه‌های محبوب این نویسنده می‌توان «پرنده‌ی آبی»، «رستاخیز» و «موریانه» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی میهمان ناخوانده می‌شنویم

[زنگ ساعت یازده نواخته می‌شود.]

- اومد تو؟
- کی؟
- خدمتکار
- نه، برگشت پایین.
- فکر کردم نشست پشت میز.
- خدمتکار؟
- بله.
- همین یکی رو کم داشتیم.
- هیچکس نیومد توی اتاق؟
- نه! هیچکس.
- خواهرتون هم نیست؟
- خواهرمون که اصلا نیومده!
- دارید گولم می‌زنید؟
- گولت بزنیم؟
- اورسلا، محض رضای خدا حقیقت رو به من بگو!
- پدربزرگ، پدربزرگ؟ شما چتون شده؟
- یه اتفاقی افتاده! حتما دخترم حالش بدتر شده.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۵ دقیقه
بخش اول
۱۵ دقیقه
بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی میهمان ناخوانده
نویسنده
مترجماکرم رضایی بایندر
گویندهالناز شجاعی، ماندانا مجیدی، حورا طالبی، مهدی محرمی، سینا ایجادی، روزبه نوری
ناشر چاپیموسسه فرهنگی و هنری سفیر فرهنگ و هنر
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۲۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی میهمان ناخوانده

مجتبی شیخ محمدی
۱۴۰۱/۷/۱۶
سلام
این کتاب داستان خانواده‌ای را برایم ترسیم کرد که به تازگی از رنج مربوط به خانمی باردار خیالشان آسوده شده است و پدر آن خانم نگران بود در حالی که همسر و فرزندانش آرام بودند و دلیل آن همه نگرانی و دیگر چیزها را کهولت سن میدانستند و خواهری راهبه که هرگز نیامد،
اتفاقات ماورا الطبیعه چیزهایی که
فقط پیر نابینا حس میکرد و گریه بچه و خانمی که در میان عزیزانش در حالی که بر سر بهترین کار برای کمک به وی جر و بحث میکردند در تنهایی جان سپرد صدای گریه بچه و.....
پایان
الان پیام این داستان چیه و چطور میتونه به خواننده‌های خودش برای آگاهی بیشتر کمک کنه؟؟؟؟؟
ممنونم از لطف شما
خدا نگهدار.
Marzi B
۱۴۰۱/۷/۶
نمایشنامه جذابی نبود. ظاهرا ژانر ترسناک بود ولی کاملا قابل حدس بود و تنها حسی که در من ایجاد نکرد ترس بود.
راوی‌ها هم کاملا متوسط بودند. میشد و اساسا باید در چنین ژانر‌هایی از موسیقی استفاده بهینه برد ولی موسیقی متن هیچ ارتباطی با داستان نداشت.
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی میهمان ناخوانده

برای دریافت کتاب صوتی میهمان ناخوانده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.