معرفی و دانلود PDF کتاب کلید دوربین دیجیتال

عکس جلد کتاب کلید دوربین دیجیتال
قیمت:
18000 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب کلید دوربین دیجیتال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کلید دوربین دیجیتال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کلید دوربین دیجیتال

کتاب کلید دوربین دیجیتال نوشته‌ی احسان مظلومی، مهارت‌های مورد نیاز عکاسی را به زبانی ساده و روان به علاقه‌مندان این رشته آموزش می‌دهد.

این اثر برای همه‌ی کسانی که به طور آماتور و نیمه حرفه‌ای با دوربین‌های دیجیتال و عکاسی سر و کار دارند مناسب است. اگر شما یک دوربین دیجیتال یا حتی یک گوشی موبایل دوربین‌دار دارید، این کتاب می‌تواند مرجع خوبی برایتان باشد. اگر به عکاسی کمی هم علاقه دارید یا این که فقط می‌خواهید بتوانید عکس‌هایتان را به کامپیوتر منتقل کنید و به دوستانتان بدهید، می‌توانید مطالب خوبی در این باره بیابید. خلاصه با توجه به رشد تکنولوژی در این ایام، کمتر خانه‌ای است که وجود این اثر در آن نیازی نباشد.

تب دوربین‌های دیجیتال از چند سال اخیر در همه‌ی دنیا و ایران فراگیر شده است. شاید در ابتدا دوربین دیجیتال یک کالای لوکس محسوب می‌شد، ولی اکنون یک کالای معمولی به شمار می‌رود و تقریباً می‌توان گفت کمتر خانه‌ای وجود دارد که یک دوربین دیجیتال در آن نباشد. ممکن است بعضی از شما بگویید در خانه‌ی ما نیست، ولی اگر کمی دقت کنید آن را می‌بینید.

منظور موبایل شماست. گوشی‌های موبایل ارزان قیمت هم این روزها مجهز به یک دوربین دیجیتال هستند (هر چند دوربینشان ممکن است خیلی قوی نباشد، ولی دوربین دیجیتال محسوب می‌شود). این اثر برای کسانی هم که یک موبایل دوربین‌دار معمولی دارند کارایی دارد.

البته اگر می‌خواهید وارد مقوله‌ی عکاسی دیجیتال شوید، بهتر است با توجه به راهنمایی‌های این کتاب، هر چه زودتر یک دوربین مناسب بخرید. با توجه به وفور دوربین‌های دیجیتال، نیاز به منبع آموزشی برای کار با این دوربین‌ها هم کم کم زیاد شده و شاید شما زودتر از این هم دنبال چنین اثری بوده‌اید، ولی به هر حال ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است.

در فصل اول کتاب، اطلاعات لازم برای خرید یک دوربین دیجیتال مناسب را خواهید یافت. اگر هنوز دوربین دیجیتال نخریده‌اید، به این فصل مراجعه کنید و با مطالعه‌ی راهنمایی‌های آن، یک دوربین مناسب برای خودتان بخرید. اگر هم دوربین دارید که مستقیماً به فصل دوم مراجعه کنید. در این فصل روش کار با دوربین‌های دیجیتال بررسی می‌شود و شما یاد می‌گیرید که چطور عکس‌های مناسبی با دوربین‌تان بگیرید. البته نویسنده وارد بحث‌های تخصصی نمی‌شود و همه‌ی مباحث را در سطح مبتدی و نهایتاً متوسطه بررسی می‌کند.

در فصل سوم به مراحل بعد از عکاسی پرداخته می‌شود و می‌آموزید چطور عکس‌ها را پس از انتقال و سازمان‌دهی در کامپیوتر با نرم‌افزار فتوشاپ ویرایش کنید. البته در این فصل فتوشاپ زیاد توضیح داده نمی‌شود؛ چون صفحات کتاب محدود است. نویسنده توصیه می‌کند پس از این اثر، کتاب فتوشاپ در عکاسی را مطالعه کنید که به نوعی مکمل کتاب کنونی است. آن‌جا مباحث ویرایش تصویر و کار روی عکس را تخصصی‌تر بررسی می‌کند و با نرم‌افزار فتوشاپ هم بیشتر آشنا می‌شوید.

در بخشی از کتاب کلید دوربین دیجیتال می‌خوانیم:

فرض کنیم که شما چندان حوصله ندارید که حالت‌های مختلف را بررسی کنید و عکس‌های آنچنانی بگیرید. می‌خواهید دوربین را روشن کنید و در حالت اتوماتیک قرار دهید و سریع یک عکس خوب و مناسب بگیرید. در این صورت بهترین دوربین برای شما دوربین‌های Compact و نیمه حرفه‌ای هستند. دوربین‌های حرفه‌ای قابلیت تنظیم اتوماتیک ندارند و همه چیز را باید دستی تنظیم کنید. وگرنه عکس چندان خوبی نخواهید داشت.

یک مثال دیگر. اگر شما عکاس آماتوری هستید که سبک بار سفر می‌کنید یا اهل طبیعت گردی هستید، بهتر است از دوربین‌های Compact استفاده کنید تا بار زیادی به کوله پشتی شما اضافه نکنند. دوربین‌های بزرگ‌تر هم جای وسایل شما تنگ می‌کنند و هم بارتان را سنگین می‌کنند. البته ناگفته نماند که برای طبیعت گردی، داشتن زوم هم خیلی مهم است که دوربین‌های Compact این را ندارند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
آنچه در این کتاب می‌خوانید
این کتاب برای چه کسانی است
فصل اول: خرید دوربین دیجیتال
چرا دوربین دیجیتال؟
انواع دوربین‌های دیجیتال
انتخاب یک دوربین
هزینه
نوع دوربین
مشخصات فنی
مراحل عملی
سوالات مربوط به خرید دوربین
راهنمای خرید لوازم جانبی
فصل دوم: شروع عکاسی
آشنایی با دوربین
شروع عکاسی
تنظیمات دروبین
فصل سوم: پس از عکاسی
انتقال عکس‌ها به کامپیوتر
مدیریت عکس‌ها
اصلاح کادر عکس‌ها (Crop)
کم کردن حجم عکس‌ها
تنظیم نور عکس‌ها
تنظیم رنگ عکس‌ها
تنظیم کنتراست عکس‌ها
حذف بخش‌های ناخواسته عکس
اصلاح عکس‌های آفتاب خورده
سحن آخر
پیوست‌ها
پیوست 1 : اصطلاحات رایج در عکاسی
پیوست 2: نگهداری از دوربین و لوازم آن
پیوست 3: چاپ عکس
پیوست 4: قانون یک سوم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کلید دوربین دیجیتال
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات کلید آموزش
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات97
زبانفارسی
شابک978-600-5656-61-9
موضوع کتابکتاب‌های آموزش عکاسی
قیمت نسخه الکترونیک
18000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کلید دوربین دیجیتال

مریم جهانبخش
۱۴۰۱/۷/۲۰
کتابهایی که دوربین‌ها رو معرفی می‌کنند معمولاً تا چند ماه اول خیلی پرکاربرد هستند
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب کلید دوربین دیجیتال

برای دریافت کتاب کلید دوربین دیجیتال و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.