معرفی و دانلود کتاب صوتی جنایات آلمانی، مکافات روسی

عکس جلد کتاب صوتی جنایات آلمانی، مکافات روسی
قیمت:
۲۹۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جنایات آلمانی، مکافات روسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جنایات آلمانی، مکافات روسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی جنایات آلمانی، مکافات روسی

کتاب صوتی جنایات آلمانی، مکافات روسی نوشته دانیل گرانین، داستان زندگی انسان‌هایی است که در بستر عجیب‌ترین و سهمگین‌ترین حوادث تاریخی بوده‌اند و زنده مانده‌اند. آن‌ها پس از جنگ خود را در نبردی تازه در مقابله با پدیده‌ها و زیست بوم فکری جامعه می‌بینند، جامعه‌ای که تصمیم ندارد در برابر خواست مردمش پس از دوران سیاه جنگ سر تسلیم فرود بیاورد و حاضر به نبرد تن به تن با تمامی آن‌هاست.

کتاب صوتی جنایات آلمانی، مکافات روسی اثری‌ بلند از دانیل گرانین (Daniil Granin) نویسندۀ روسیه‌ای است و داستان زندگی دختری روسی و پسری آلمانی‌ را شرح می‌دهد که در کشمکش میان عشق و مهاجرت از سرزمینی که در آن زندگی کرده‌اند، به سر می‌برند. گرانین هنگام هجوم آلمان نازی به خاک روسیه به ارتش سرخ پیوست و تا پایان جنگ جهانی دوم در ارتش باقی ماند و همین مدت اقامت در ارتش به کمک او آمد تا یکی از درخشان‌ترین آثارش را بنویسد و کتابی مشهور درباره محاصره لنین‌گراد از سوی نازی‌ها شکل بگیرد. او در ابتدای این رمان به زیبایی این موضوع را روایت و عنوان می‌کند، عشق نیرویی است که ملیت و حد و مرزی برای خود متصور نیست و سرنوشتی که می‌پسندد را رقم می‌زند.

دانیل گرانین اولین اثرش را با الهام از تجربیاتش به عنوان یک مهندس در سال 1949 و با شرح نبرد دانشمندان با بوروکراسی خشک و بی‌عاطفه به نگارش درآورد و پس از آن با تالیف آثاری مانند «محاصره» در زمره نویسندگانی قرار گرفت که در دوران سلطه حزب کمونیست بر روسیه داستان‌های خوفناکی از نجات یافتگان محاصره لنین‌گراد روایت می‌کنند. حتی در زمان حکومت گورباچوف به دلیل نوشتن کتابی درباره زندگی نیکلای تیموفیو ریسوسکی و شرح سرکوب‌های دوران استالین تحسین می‌شود تا نشان دهد که خود حکومت سوسیالیستی شوروی سابق نیز دیگر تاب مقاومت و پنهان کاری درباره آنچه بر تارک سابقه سیاسی آن نوشته شده است را ندارد.

گرانین در کنار این موضوع بعضی از مهم‌ترین دغدغه‌های موجود پیرامون نظام زیستی در اتحاد جمهوری شوروی سابق و تفکر در آن را برای شما به تصویر می‌کشد و نمایی جدید و ناب از انسان رشد پیدا کرده در بستر ایده‌آل‌های سوسیالیزم را پیش چشم‌تان قرار می‌دهد که بی‌نیاز از نقد، خود به روشنی گواهی بر فرجام این ایدئولوژی برای پیروان آن است.

در قسمتی از کتاب صوتی جنایات آلمانی، مکافات روسی می‌شنویم:

آنتون متاسف بود که اشپیر در یادداشت های خود از آخرین جلسه دیدارش با هیتلر چیزی ننوشته بود. هنگامی که دیگر ارتش شوروی به برلین نزدیک شده بود، اشپیر کارخانه های زیرزمینی‌اش را ترک کرد. وی آخرین وظایف خود در وزارت تسلیحات را به انجام رسانید و به سوی برلین شتافت تا با پیشوا خداحافظی کند. آن‌ها درباره چه چیزی با هم صحبت کردند؟ آیا اشپیر او را از اقدام به خودکشی منصرف یا او را تشویق به فرار کرده بود؟ هیتلر فرصتی در اختیار داشت تا از خودکشی صرف نظر کند. احتمالش کم بود، اما به هر حال احتمال داشت. شاید اشپیر به او شجاعت لازم را داده بود و معتقد بود که خودکشی سرانجام مناسبی برای این مرد بزرگ است. اشپیر خودکشی را محکوم نمی‌کرد و این اقدام را فرار نمی‌دانست، بلکه شکست همه نظریه‌های برتری نژاد آلمانی و آریایی محسوب می‌کرد. پیشوا جرئت نکرد بماند، در دادگاه مردمی حاضر شود و از ایده خود دفاع کند. او به سوی سکوی اعدام نرفت. اشپیر این رفتار را تحسین نمی‌کرد و جرئت هم نداشت آن را محکوم کند. او تصمیم گرفت تا با سرنوشت همرزمانش شریک شود.

اشپیر در «دفتر خاطرات محرمانه‌اش» بارها نوشته بود که از کشتار یهودیان چیزی نمی‌داند: «اگر من با دقت بیشتری به سخنان هیتلر گوش فرا داده بودم و دقیق‌تر بررسی کرده بودم، بی‌شک متوجه شده بودم که او... آن دسته از کشتارهای دسته جمعی را که به دستور وی صورت گرفته بود توجیه می‌کرده»، «من واقعاً در مورد کشتار یهودیان چیزی نمی‌دانستم.»

اشپیر و هیتلر سوار بر اتومبیل از زیر طاق نصرت‌هایی که شعارهایی ضد یهودی بر فرازشان آویزان بود عبور می‌کردند و هیچ واکنشی نشان نمی‌دادند. او از تصمیمات هیتلر در خصوص نابودی میلیون‌ها یهودی و غیر یهودی کاملاً راضی بود. هنگامی که با هیتلر سر میز ناهار می‌نشستند هیچ‌گونه انزجار و شرمی از شنیدن اعترافات متعصبانه هیتلر احساس نمی‌کرد. اشپیر نوشته بود: «نفرت از یهودیان مهم‌ترین کار هیتلر بود. هیتلر حاضر بود تا برنامه‌های فتح جهان خود را به دلیل اشتیاق زیاد به نابودی یهودیان به خطر اندازد.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
مقدمه
۳ دقیقه
پیش‌گفتار
۵۰ دقیقه
بخش اول
۷۴ دقیقه
بخش دوم
۶۱ دقیقه
بخش سوم
۴۳ دقیقه
بخش چهارم
۷۹ دقیقه
بخش پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی جنایات آلمانی، مکافات روسی
نویسنده
مترجمنازیلا حاجیوا، فضه نظری
گویندهاحسان چریکی
ناشر صوتیانتشارات کتاب نیستان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۱۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۹۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی جنایات آلمانی، مکافات روسی

غزل سهرابی
۱۴۰۰/۵/۳۱
بنظرم خیلی جالب نبود، بیشتر مباحثه‌ی شخصیِ دو نفری هست که به هم علاقمند هستن
واهه یوسفی
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
ارزش خواندن یا شنیدن را دارد. صدای گوینده عالی بود، واقعا لذت بردم.
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی جنایات آلمانی، مکافات روسی

برای دریافت کتاب صوتی جنایات آلمانی، مکافات روسی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.