معرفی و دانلود کتاب صوتی شهرهای ناپیدا

عکس جلد کتاب صوتی شهرهای ناپیدا
قیمت:
۳۱۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شهرهای ناپیدا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شهرهای ناپیدا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شهرهای ناپیدا

شاهکاری متفاوت از ادبیات مدرن ایتالیا؛ کتاب صوتی شهرهای ناپیدا رمانی شنیدنی به قلم ایتالو کالوینو است که شخصیت‌های مرکزی آن نه آدم‌ها، بلکه شهرها و منظره‌ها هستند. منتقدین این داستان را متمایزترین اثر نویسنده لقب داده‌اند. گفتنی است که کتاب حاضر در سال 1972 منتشر، و همان سال برنده‌ی جایزه‌ی فرترینلی شد.

درباره کتاب صوتی شهرهای ناپیدا:

ایتالو کالوینو ادیب برجسته‌ی ایتالیایی و صاحب برخی از ماندگارترین کتاب‌های قرن بیستم بود. در ایران نام وی را بیشتر با دو رمان مطرحش، «بارون درخت‌نشین» و «اگر شبی از شب‌های زمستان مسافری» به خاطر می‌آوریم. کتاب‌هایی که هر دو به قلم مترجمینی به نام به فارسی درآمده‌اند و مدت‌هاست که جای خود را در سبد مطالعاتی داستان‌خوان‌های ایرانی باز کرده‌اند. با این حال از کالوینو آثار برجسته‌ی دیگری نیز ترجمه و منتشر شده است، که شایسته‌ی همین میزان از توجه‌اند. یکی از این آثار، رمانی است به نام شهرهای ناپیدا (Invisible Cities).

نام این اثر که نخستین بار در سال 1972 و به زبان مادری نویسنده منتشر شد، خیلی زود به عنوان یک رمان پست مدرن درخشان بر سر زبان‌ها افتاد. قلم به غایت جذاب، جهان‌بینی متفاوت و آکنده از ظرافت، و طنز کم‌نظیر که سه ویژگی بارز و همیشه مشهود در آثار ایتالو کالوینو به شمار می‌روند، در کتاب شهرهای ناپیدا بیش از هر اثر دیگر او بروز و تجلی یافته‌اند.

به سختی می‌توان خلاصه‌ای از داستان این رمان ارائه داد؛ چرا که شهرهای ناپیدا، در معنای متعارف کلمه «رمان» نیست، و در نتیجه، داستان و خط روایی مشخصی نیز ندارد. همینقدر می‌توان گفت که در این اثر دو شخصیت به نام‌های قوبلای خان و مارکوپولو داریم، که اگرچه هر دو مابه‌ازایی در تاریخ دارند، کم‌وبیش برساخته‌ی تخیل نویسنده‌اند. این دو شخصیت که یکی پادشاه است و دیگری جهانگرد، در طول کتاب به گفتگو در باب شهرهایی دور می‌نشینند؛ شهرهایی بی‌نشان که آکنده از عجایب و شگفتی‌اند. مکان‌هایی کمابیش ازیادرفته که گویی تنها در خاطره‌ی آنان که چشمانشان بدان‌ها افتاده به زندگی ادامه می‌دهند.

باری، شهرهایی که کالوینو از زبان راوی خود (مارکوپولو) به توصیفشان می‌پردازد، تنها به لحاظ ظاهر بیرونی منحصربه‌فرد نیستند؛ به واقع، معماری خاص این شهرها، به خودی خود اهمیتی ندارد. آنچه مهم است معانی ژرفی است که این معماری‌های خاص بر آنها دلالت می‌کنند. این معانی اما به طور صریح بیان نشده‌اند، بلکه در ضمن روایت مستترند. بنابراین، بر عهده‌ی خواننده است که چون باستان‌شناسی خبره، به کاوش و حفاری در خاطرات به‌جامانده از شهرهای ناپیدا بپردازد، تا دلالت‌های معناییِ موجود در پس آنها را به یاری قوه‌ی درک خویش پیدا کند.

افتخارات کتاب صوتی شهرهای ناپیدا:

- نامزد دریافت جایزه‌ی Nebula برای بهترین رمان
- برنده‌ی جایزه‌ی فرترینلی در سال 1972

نکوداشت‌های کتاب صوتی شهرهای ناپیدا:

- رمانی دوست‌داشتنی، پیچیده و خوش‌ساخت. (Amazon)
- این اثر راه و روش کتاب خواندن ما را دگرگون می‌سازد. (Washington Post Book World)
- کالوینو به شکلی سحرانگیز مکان‌های خیالی داستانش را در بطن زندگی واقعی قرار داده است. (Guardian)

کتاب صوتی شهرهای ناپیدا مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات مدرن و داستان‌های خیال‌انگیز و فانتزی، شیفته‌ی قلم ایتالو کالوینو در رمان شهرهای ناپیدا خواهند شد.

با ایتالو کالوینو بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی برجسته‌ی ایتالیایی در سال 1923 دیده به جان گشود و به سال 1985 بدرود حیات گفت. مقام ارجمند و جایگاه ممتازش در ادبیات داستانی مدرن جای هیچ بحث و گفت‌وگویی ندارد. چه، در این باره بسیار گفته‌اند و نوشته‌اند. سبک نوشتار او خاص و کم‌نظیر بود. چنانچه منتسب نمودنش به یک جریان یا مکتب ادبی خاص چندان صحیح نمی‌نماید. با این حال، به طور کلی در تعلق خاطرش به جنبش پست مدرنیسم، شکی نیست.

بد نیست بدانید که او افتخارات گوناگونی را نیز به دست آورده که از جمله‌ی آنها می‌توان به دریافت «جایزه‌ی جهانی ادبیات فانتزی» و دریافت «نشان افتخار فرانسه» اشاره داشت که هر دو به سبب مجموعه‌ی آثارش به او تعلق گرفته‌‌اند. آنچه در ادامه می‌آید، عناوین برخی از بهترین کتاب‌های ایتالو کالوینو (Italo Calvino) است که به فارسی ترجمه شده‌اند: «شهرهای ناپیدا، بارون درخت‌نشین، شوالیه‌ی ناموجود، ویکنت دونیم‌شده، اگر شبی از شب‌های زمستان مسافری، مورچه‌ی آرژانتینی.»

در بخشی از کتاب صوتی شهرهای ناپیدا می‌شنویم:

از ورای شش رودخانه و سه رشته کوه، زرا سر برمی‌آورد. شهری که هر کس یک بار آن را دیده باشد، دیگر نمی‌تواند آن را فراموش کند. البته نه از آن رو که زرا مانند دیگر شهرهای به یادماندنی، تصویری خاص در خاطره بر جای می‌گذارد. بلکه به این دلیل، که جابه‌جا، کوچه از پس کوچه، و خانه‌ها در طول کوچه‌ها، و درها و پنجره‌های خانه‌ها، هرچند که زیبایی یا ویژگی خاصی ندارند، اما در ذهن باقی می‌مانند. راز شهر، در نوع نگاه بیننده روی اشکالی که به دنبال یکدیگر می‌آیند، نهفته است.

مانند قطعه‌ی موسیقی‌ای که هیچ نت آن را نمی‌توان تغییر داد یا جابه‌جا کرد. انسانی که از حفظ می‌داند زرا چگونه ساخته شده است، شب هنگام، وقتی خواب به چشمانش نمی‌آید، در عالم خیال در خیابان‌های آن قدم می‌زند و به یاد می‌آورد که ساعت مسی، سایه‌بان راه‌راهِ سردر دکان سلمانی، فواره‌ی هفت شاخه‌ی حوضچه‌ی میدان و... به چه ترتیبی پشت سر هم قرار گرفته‌اند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۵ دقیقه
ایتالو کالوینو در شهرهای ناپیدا
۳ دقیقه
قسمت یک
۱ دقیقه
قسمت دو
۲ دقیقه
قسمت سه
۲ دقیقه
قسمت چهار
۳ دقیقه
قسمت پنج
۲ دقیقه
قسمت شش
۴ دقیقه
قسمت هفت
۳ دقیقه
قسمت هشت
۳ دقیقه
قسمت نه
۲ دقیقه
قسمت ده
۲ دقیقه
قسمت یازده
۵ دقیقه
قسمت دوازده
۶ دقیقه
قسمت سیزده
۳ دقیقه
قسمت چهارده
۳ دقیقه
قسمت پانزده
۳ دقیقه
قسمت شانزده
۳ دقیقه
قسمت هفده
۳ دقیقه
قسمت هجده
۵ دقیقه
قسمت نوزده
۵ دقیقه
قسمت بیست
۳ دقیقه
قسمت بیست و یک
۵ دقیقه
قسمت بیست و دو
۴ دقیقه
قسمت بیست و سه
۳ دقیقه
قسمت بیست و چهار
۳ دقیقه
قسمت بیست و پنج
۳ دقیقه
قسمت بیست و شش
۴ دقیقه
قسمت بیست و هفت
۴ دقیقه
قسمت بیست و هشت
۳ دقیقه
قسمت بیست و نه
۵ دقیقه
قسمت سی
۳ دقیقه
قسمت سی و یک
۴ دقیقه
قسمت سی و دو
۲ دقیقه
قسمت سی و سه
۴ دقیقه
قسمت سی و چهار
۳ دقیقه
قسمت سی و پنج
۳ دقیقه
قسمت سی و شش
۳ دقیقه
قسمت سی و هفت
۶ دقیقه
قسمت سی و هشت
۴ دقیقه
قسمت سی و نه
۱ دقیقه
قسمت چهل
۵ دقیقه
قسمت چهل و یک
۴ دقیقه
قسمت چهل و دو
۴ دقیقه
قسمت چهل و سه
۴ دقیقه
قسمت چهل و چهار
۴ دقیقه
قسمت چهل و پنج
۴ دقیقه
قسمت چهل و شش
۳ دقیقه
قسمت چهل و هفت
۴ دقیقه
قسمت چهل و هشت
۳ دقیقه
قسمت چهل و نه
۷ دقیقه
قسمت پنجاه
۵ دقیقه
قسمت پنجاه و یک
۵ دقیقه
قسمت پنجاه و دو
۶ دقیقه
قسمت پنجاه و سه
۳ دقیقه
قسمت پنجاه و چهار
۶ دقیقه
قسمت پنجاه و پنج
۴ دقیقه
قسمت پنجاه و شش
۲ دقیقه
قسمت پنجاه و هفت
۲ دقیقه
قسمت پنجاه و هشت
۲ دقیقه
قسمت پنجاه و نه
۳ دقیقه
قسمت شصت
۳ دقیقه
قسمت شصت و یک
۱۱ دقیقه
قسمت شصت و دو
۷ دقیقه
قسمت شصت و سه
۳ دقیقه
قسمت شصت و چهار
۵ دقیقه
قسمت شصت و پنج
۳ دقیقه
قسمت شصت و شش
۴ دقیقه
قسمت شصت و هفت
۴ دقیقه
قسمت شصت و هشت
۵ دقیقه
قسمت شصت و نه
۵ دقیقه
قسمت هفتاد
۵ دقیقه
قسمت هفتاد و یک
۵ دقیقه
قسمت هفتاد و دو
۴ دقیقه
قسمت هفتاد و سه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شهرهای ناپیدا
نویسنده
مترجمبهمن رئیسی
گویندهامیر جلیلی
ناشر چاپیانتشارات کتاب خورشید
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۵۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۱۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شهرهای ناپیدا

Futurist Esmaiel Rahimi
۱۴۰۱/۳/۱۴
سبک نوشتن کتاب، متفاوت است. ‌ علاقه اصلی نویسنده بیشتر مفهومی و انسانی است تا فنی و مهندسی.
بهره برداری از شخصیت مارکوپولو، قوبلای خان و ادبیات فانتزی، خواننده را به یاد اندیشه‌های توماس مور و فرانسیس بیکن درباره شهرهای آینده می‌اندازد.
تسلط نویسنده به تاریخ، شعر، ادبیات و کیهان شناسی فوق العاده است. تنوع اسامی و استفاده جهت دار از مفاهیم یکی از نقاط قوت کتاب است.
علی حسینی
۱۴۰۰/۱۱/۱۴
آثار ایتالو کالوینو رو باید خواند
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شهرهای ناپیدا

برای دریافت کتاب صوتی شهرهای ناپیدا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.