معرفی و دانلود PDF کتاب اصول برنامه نویسی کامپیوتر به زبان C++

برای دانلود قانونی کتاب اصول برنامه نویسی کامپیوتر به زبان C++ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اصول برنامه نویسی کامپیوتر به زبان C++ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اصول برنامه نویسی کامپیوتر به زبان C++

کتاب اصول برنامه نویسی کامپیوتر به زبان C++، علاوه بر اینکه شما را به طور کامل با مبانی کامپیوتر آشنا می‌کند، به شرح اصول الگوریتم و فلوچارت، آرایه‌ها، اشاره‌گرها، رشته‌ها، توابع و اصول برنامه‌نویسی به زبان C++ می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب اصول برنامه نویسی کامپیوتر به زبان C++:

امروزه کامپیوتر جزء لاینفک زندگی بشری شده است و استفاده از آن از خصوصی‌ترین شئونات آدمی تا مطالعات بزرگترین سیارات و ستارگان ادامه دارد. شاید سخت باشد فرآیندی در زندگی امروز پیدا کرد که در روند خود جایی مبتنی بر استفاده مستقیم یا غیرمستقیم از کامپیوتر نباشد. به همین دلیل نیز امروزه فردی را که آشنا به مهارت استفاده از کامپیوتر نباشد را معادل آنان که خواندن و نوشتن نمی‌دانند، در نظر می‌گیرند.

هدف اصلی این کتاب آموزش اصول برنامه‌نویسی کامپیوتر به افرادی‌ست که می‌خواهند در این رشته پا بگذارند و پیشرفت کنند. برای رسیدن به این مقصود، دو مرحله لازم است: اول ارائه‌ی شیوه‌هایی جهت حل مسائل گوناگون با بهره‌گیری از محاسباتی که در کامپیوتر صورت می‌گیرد. این بخش که معروف به ارائه‌ی الگوریتم جهت حل مسائل است، از با ارزش‌ترین بخش‌های فرآیند حل مسئله با استفاده از کامپیوتر به شمار می‌رود که انجام آن مستلزم دانستن یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی کامپیوتر است.

در قسمت ابتدایی این کتاب به موضوع الگوریتم و فلوچارت پرداخته می‌شود و با ارائه‌ی تمرینات مختلف سعی دارد تا افراد علاقه‌مند را جهت ارائه‌ی الگوریتم برای مسائل آماده سازد. اغراق نیست که بگوییم این قسمت یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در زمینه‌ی برنامه‌نویسی محسوب می‌شود. در قسمت دوم این کتاب اصول برنامه‌نویسی کامپیوتر به زبان C نیز آموزش داده خواهد شد.

کتاب اصول برنامه نویسی کامپیوتر به زبان C++ برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب به دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر و افرادی که قصد یادگیری و ورود به دنیای برنامه‌نویسی C++ را دارند، پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب اصول برنامه نویسی کامپیوتر به زبان C++ می‌خوانیم:

شاید برایتان پیش آمده باشد که دستگاه جدیدی خریداری کرده باشید که با کارکرد آن و روش استفاده از آن آشنایی ندارید. در این خصوص، اولین کاری که انجام می‌دهید آن است که راهنمای کاربری آن را بخوانید و بر مبنای اطلاعات موجود در آن چگونگی استفاده از دستگاه را یاد بگیرید. این راهنمای کاربری، توسط فردی نوشته شده است که به کارکرد دستگاه تسلط دارد و علاوه بر این به گونه‌ای نوشته شده است که هر کاربر دستگاه، با سواد و اطلاعات فنی محدود خود می‌تواند با استفاده از آن راهنما، از دستگاه استفاده کند.

یک روش برای بیان شیوه انجام یک کار، ارائه دستورالعمل‌های ساده و مرحله‌ای است که شخص کاربر می‌تواند آن دستورات را به ترتیب انجام دهد تا به نتیجه مورد نظر برسد.

فهرست مطالب کتاب

1. مبانی کامپیوتر
2. الگوریتم و فلوچارت
3. زیرالگوریتم و زیرفلوچارت: پیش به سوی حل مسائل پیچیده‌تر
4. آرایه‌ها: فضای بیشتر برای داده‌ها
5. اصول برنامه‌نویسی به زبان C++
6. تابع
7. رشته‌ها
8. اشاره‌گرها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اصول برنامه نویسی کامپیوتر به زبان C++
نویسنده، ، ، ، ،
ناشر چاپیانتشارات دانشگاه یزد
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۳۱۱
زبانفارسی
شابک978-600-6309-64-4
موضوع کتابکتاب‌های آموزش برنامه نویسی، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۱۴۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب اصول برنامه نویسی کامپیوتر به زبان C++

برای دریافت کتاب اصول برنامه نویسی کامپیوتر به زبان C++ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.