معرفی و دانلود کتاب صوتی خاطرات احمد احمد

عکس جلد کتاب صوتی خاطرات احمد احمد
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خاطرات احمد احمد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خاطرات احمد احمد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خاطرات احمد احمد

محسن کاظمی نویسنده و پژوهشگر حوزه تاریخ معاصر در کتاب صوتی خاطرات احمد احمد، وقایع زندگی یکی از مبارزان و انقلابیون دوران پهلوی دوم را روایت کرده و خاطرات تلخ و شیرین و روزهای پرفراز و نشیب او را شرح داده است. علاوه‌براین شما با شنیدن این کتاب می‌توانید دانش تاریخی و سیاسی خود را بالاتر برده و با احزاب و گروه‌های مبارز انقلابی بیشتر آشنا شوید.

درباره کتاب صوتی خاطرات احمد احمد:

یکی از احزاب سیاسی و مخالف در دوران پهلوی دوم که علیه محمدرضا شاه و حکومت شاهنشاهی مبارزه می‌کرد، حزب ملل اسلامی به رهبری سید محمد کاظمی بجنوردی بود. اعضای این حزب از اسلام‌گرایانی بودند که به تشکیل حکومت اسلامی اعتقاد داشتند و از دهه چهل شمسی فعالیت‌های خود را آغاز کردند. در همان دوران و در سال 1344، فردی به نام احمد احمد برای مبارزه و جنگیدن علیه شاه، به این حزب پیوست و با گروه‌های انقلابی و تفکرات گوناگون آشنا گردید و حتی در این مسیر بارها توسط ساواک دستگیر و شکنجه شد.

کتاب خاطرات احمد احمد کوششی‌ست در راستای روشن کردن بخشی از تاریخ معاصر کشورمان که پس از تلاش‌های بسیار محسن کاظمی و بیش از 70 ساعت گفتگو با احمد احمد صورت گرفته و پس از دو سال ویرایش و مصاحبه منتشر شده است.

این کتاب قصه مردی را به تصویر می‌کشد که تا پیش از شروع فعالیت‌های انقلابی، در جایگاه یک معلم، به دانش‌آموزانش در مدرسه درس می‌داده و پس از آنکه وارد دنیای مقاومت و مبارزه شده است، تحت سخت‌ترین و شدیدترین شکنجه‌های روحی و جسمی قرار گرفته اما هیچ گاه با نیروهای ساواک همکاری نکرده است. حتی در آخرین رویارویی خود با ماموران اطلاعاتی، تیری به پایش شلیک شد و به همین دلیل تا آخر عمرش معلول جسمی باقی ماند.

همچنین کتاب خاطرات احمد احمد از جمله آثاری‌ست که در گونه خاطره‌نویسی تدوینی نگاشته شده و با رویکردی تاریخی و مستند، بسیاری از رویدادها و اشخاص مهم در دل صحبت‌های احمد احمد معرفی شده‌اند.

شما در با شنیدن این کتاب صوتی با 9 بخش مهم و اساسی زندگی احمد احمد آشنا خواهید شد که به ترتیب عبارتند از:

- دوران کودکی و اوضاع خانوادگی
- تحصیلات ابتدایی و متوسطه
- آشنایی با اندیشه حضرت امام خمینی(ره)
- عضویت در انجمن ضدبهائیت
- فعالیت در حزب ملل اسلامی
- دوران دستگیری و زندان قزل قلعه و شکنجه‌های مرگبار
- ازدواج و دستگیری مجدد
- ارتباط با شهید اندرزگو و درگیری با ساواک
- دوران انقلاب و تظاهرات مردمی و آزادی
- جنگ تحمیلی و حضور در جبهه

کتاب صوتی خاطرات احمد احمد برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به خاطرات دوران انقلاب و زندگی شخصیت‌های مبارز، از شنیدن این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

محسن کاظمی را بیشتر بشناسیم:

او یکی از نویسندگان و پژوهشگران برجسته و پرکار در حوزه تاریخ معاصر ایران به خصوص دوران انقلاب و دفاع مقدس است و توانسته آثار متعددی را در ژانر خاطره‌نگاری و تاریخ شفاهی به رشته تحریر دربیاورد و همواره به خاطر داشتن قلم ساده، روان و دقیقش مورد تحسین قرار گرفته است.

محسن کاظمی در سال 1348 در شهر تهران به دنیا آمد و در دانشگاه علامه طباطبایی رشته اقتصاد را خواند. اما از سال 1374 مسیر زندگی او تغییر کرد و به عنوان وقایع‌نگار به هیئت معارف جنگ ارتش ملحق شد تا گزارش‌هایی میدانی برای آن‌ها تهیه کند. در نهایت این همکاری تا سه سال ادامه داشت و پس از آن نیز کاظمی این عرصه را رها نکرد و در طی سال‌ها با شخصیت‌های مبارز و سیاسی مصاحبه‌های جذاب انجام داد.

کتاب‌های منتشر شده از محسن کاظمی عبارتند از: «خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ)، شب‌های بی‌مهتاب، خاطرات عزت شاهی، نقاشی قهوه خانه، شبح میکونوس، یادداشت‌های سفر شهید صیاد شیرازی»

در بخشی از کتاب صوتی خاطرات احمد احمد می‌شنویم:

در اوایل بهمن ماه، پس از صد روز سکوت مطبوعاتی رژیم با جار و جنجال زیاد و در سطحی وسیع، اخبار کشف حزب ملل اسلامی را پخش کرد و عکس من هم در صفحه اول روزنامه اطلاعات و کیهان چاپ شد. با غوغاسالاری در مطبوعات بچه‌ها دریافتند که به زودی دادگاه تشکیل خواهد شد. از این رو بچه‌ها دور هم جمع شدند تا درباره نحوه تنظیم دفاعیه بحث و مشورت کردند. تقریبا برای هر فرد مشخص شد که چگونه دفاع خود را شروع کنند، به اوج برسانند و بعد آن را به پایان ببرند.

قرار بر این شد که هرکس تنها از خود دفاع کند و مسئولیت کارهای دیگری را برعهده نگیرد. بنا بر این شد که دفاعیه‌ها مکتوب باشد. بچه‌ها دفاعیه‌ها را نوشتند؛ یکی از یکی تندتر و شدیدتر. ما که می‌دانستیم حکم‌مان به اعدام نخواهد رسید، در بیان حرف‌ها و نظرات‌مان هیچ ملاحظه‌ای نکردیم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۵۹ دقیقه
بخش اول: تولد و خانواده
۳۹ دقیقه
بخش دوم: بغض‌های ترکیده - قسمت یک
۴۱ دقیقه
بخش دوم: بغض‌های ترکیده - قسمت دو
۶۲ دقیقه
بخش سوم: عرصه‌های جدید - قسمت یک
۶۰ دقیقه
بخش سوم: عرصه‌های جدید - قسمت دو
۴۰ دقیقه
بخش چهارم: بارش در کویر - قسمت یک
۴۲ دقیقه
بخش چهارم: بارش در کویر - قسمت دو
۴۴ دقیقه
بخش پنجم: ارمغان سفر - قسمت یک
۳۸ دقیقه
بخش پنجم: ارمغان سفر - قسمت دو
۵۴ دقیقه
بخش پنجم: ارمغان سفر - قسمت سه
۲۳ دقیقه
بخش ششم: بوی سیب - قسمت یک
۴۶ دقیقه
بخش ششم: بوی سیب - قسمت دو
۵۵ دقیقه
بخش هفتم: حصار در حصار - قسمت یک
۴۷ دقیقه
بخش هفتم: حصار در حصار - قسمت دو
۴۳ دقیقه
بخش هفتم: حصار در حصار - قسمت سه
۵۶ دقیقه
بخش هشتم: تندر - قسمت یک
۴۰ دقیقه
بخش هشتم: تندر - قسمت دو
۳۸ دقیقه
بخش هشتم: تندر - قسمت سه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خاطرات احمد احمد
نویسنده
گویندهمهدی طهماسبی
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ ساعت و ۴۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه صوتی
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خاطرات احمد احمد

هادی باقری
۱۴۰۱/۲/۷
اگر به دنبال یک تاریخچه تجربه شده از تاریخ معاصر و چگونگی سبز ماندن در شوره‌زار هستید، این کتاب بسیار کمک خواهد کرد.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خاطرات احمد احمد

برای دریافت کتاب صوتی خاطرات احمد احمد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.