معرفی و دانلود کتاب صوتی اعتماد جواب می‌دهد

عکس جلد کتاب صوتی اعتماد جواب می‌دهد
قیمت:
۲۱۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اعتماد جواب می‌دهد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اعتماد جواب می‌دهد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اعتماد جواب می‌دهد

کتاب صوتی اعتماد جواب می‌دهد نوشته کن بلانچارد، سینتیا المستید و مارتا لورنس، با راهکارهایی که ارائه می‌دهد به شما می‌آموزد چگونه با اطرافیان‌تان ارتباط و تعامل بهتری داشته باشید و اعتمادشان را به خود جلب کنید و از این طریق در زندگی شخصی و شغلی‌تان به موفقیت دست یابید.

درباره کتاب صوتی اعتماد جواب می‌دهد:

به اعتقاد کن بلانچارد اعتماد در رفتار و عمل خود را بروز می‌دهد و واژ‌گان به تنهایی برای نشان دادن اعتماد کافی نیستند. او بین کسانی که باعث نابودی اعتمادها می‌شوند با کسانی که اعتماد ایجاد می‌کنند، تفاوت فراوانی قائل است. بلانچارد می‌گوید کارهایی که همواره ایده و اقدامات دیگران را نفی و رد می‌کنند، سبب نابودی اعتماد و شناخت کار اطرافیان، تشکر و پشتیبانی از آنان و شکل‌گیری اعتماد حقیقی می‌شوند.

بلانچارد، سینتیا المستید و مارتا لورنس در کتاب اعتماد جواب می‌دهد (Trust works) از اشخاصی می‌گویند که خیلی دشوار به سایرین اعتماد می‌کنند. این دسته افراد، احساس مطلوبی نسبت به خود ندارند و با اطرافیانشان ارتباط عاطفی مناسبی برقرار نمی‌کنند. آنان نمی‌توانند اطلاعات مهم‌شان را به دیگران انتقال دهند و همیشه حس طردشدگی توسط اطرافیانشان را دارند.

کارکنان و مدیرانی با چنین ویژگی، بازدهی بسیار پایینی در حرفه و شغل‌شان دارند. آن‌ها باید از راه درک و شناختِ علل کم‌اعتمادی، اعتمادشان را نسبت به خود و دیگران به وجود آورند.

در یک رابطه انسانی سالم و مناسب، اعتماد از نقش مهمی برخوردار است و به مردم این اجازه را می‌دهد که در کنار یکدیگر به خوبی کار و فعالیت کنند، اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته باشند تا قدرت ریسکشان نیز بالاتر برود و برای انجام ایده‌ها و اعمال جدید خود را آماده کنند.

کسانی که به سختی به دیگران اعتماد می‌کنند، در محیط کارشان نشانه‌هایی مانند عدم مسئولیت‌پذیری، دیدگاه و اعمال غیرقابل اعتماد، عدم پایبندی به تعهدات، دروغ‌گویی و تقلب، ایجاد شایعه، به رسمیت نشناختن عملکرد کارکنان و در نظر نگرفتن پاداش برای آنان را از خود نشان می‌دهند.

این کتاب صوتی را می‌توان زبانی مشترک بین تمامی مردم دانست که به شما کمک می‌کند تا همکاری و صلح را جایگزین اختلافات‌تان کنید و مهارت‌هایی را در خودتان به وجود آورید تا بتوانید در کنار یکدیگر به طور هماهنگ مشغول به کار شوید.

نویسندگان این کتاب، چهار اصل کلیدی را که برای هر رابطه سالم و پایداری نیاز است ارائه می‌دهند و نام آن را مدل ABCD نهاده‌اند که در آن هر حرف معنای خاص خود را دارد: توانایی، باورپذیری، پیوستگی و قابلیت اطمینان. براساس این اصول، شرایط اعتماد متقابل در بین افراد مشخص می‌شود و پس از آن افراد می‌توانند با یکدیگر در مورد افزایش اعتماد در روابطشان صحبت کنند.

شروع کتاب پیش رو با یک داستان است و قصه خانواده آقای بریهیل و حیوانات دست‌آموزشان به تصویر کشیده می‌شود؛ حیواناتی که آغازکننده رخدادهایی در این خانه و خانواده هستند.

پس از آن پرسش‌نامه‌ای آورده شده است که هر فردی می‌تواند به کمک آن میزان قابل اعتماد بودن خود را بررسی کند. در ادامه این کتاب به مسائلی پرداخته می‌شود که می‌توانند اعتماد را ریشه‌کن کنند و برای آن‌ها راهکارهای گوناگونی مطرح شده است. بخش بعدی مدل الفبای اعتماد را با دقت مورد ارزیابی قرار می‌دهد. در این قسمت، جزئیات و مصداق‌های عینی بیشتری در مورد هر یک از چهار جزء سازنده مدل الفبای اعتماد ارائه می‌گردد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی اعتماد جواب می‌دهد:

- برای رسیدن به آرزوهای خود، ابتدا باید یاد بگیرید که به خود اعتماد کنید و سپس دیگران را وادار کنید تا به شما اعتماد کنند. به زبان واضح و ساده این کتاب نحوه انجام این کار را به شما نشان می‌دهد. (آنتونی رابینز، کارآفرین)

- هیچ چیز مهم‌تر از اعتماد سازی نیست. بدون آن شما هرگز به اهداف خود نخواهید رسید. این کتاب کوچک عمیق می‌تواند به شما کمک کند تا اتفاقات بزرگی را رقم بزنید. (استدمن گراهام، مربی و نویسنده)

کتاب صوتی اعتماد جواب می‌دهد به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب به تمامی افرادی که از اعتماد به نفس کمی برخوردارند و می‌خواهند اعتماد دیگران را به خود جلب کنند تا در زندگی شغلی و شخصی‌شان به موفقیت‌های بیشتری دست یابند، پیشنهاد می‌شود.

با نویسندگان کتاب صوتی اعتماد جواب می‌دهد بیشتر آشنا شویم:

کن بلانچارد (Kenneth Blanchard) نویسنده و سخنران حرفه‌ای حوزه موفقیت، در سال 1961 مدرک کارشناسی خود را در رشته فلسفه دریافت کرد، در سال 1963 مدرک کارشناسی ارشدش را در رشته جامعه‌شناسی از دانشگاه کولگیت و در سال 1967 از دانشگاه کورنل مدرک دکتری را در رشته آموزش و رهبری گرفت.

او از مهم‌ترین و برجسته‌ترین نویسندگان در زمینه مدیریت به شمار می‌آید و آثار بسیاری در این حوزه به چاپ رسانده است. بلانچارد مدیریت شرکت‌های بلانچارد را که مجموعه‌ای بین‌المللی در حوزه مدیریت و مشاوره محسوب می‌شود بر عهده دارد. او این شرکت را به همراه همسرش مارجوری در سال 1979 در سن دیگو تأسیس کرد.

از دیگر آثار او می‌توان به عذرخواهی یک دقیقه‌ای، کمک به مردم برای برنده شدن در کار، گفت‌وگو با مدیر یک دقیقه‌ای، چه کسی تغییر را کشت، شیوه نهنگ، رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای و... اشاره کرد.

سینیتا المستید (Cynthia Olmstead) نیز یکی از کارشناسان بزرگ در زمینه مدیریت نیروی انسانی به شمار می‌رود که سال‌ها قبل و بعد از مدت‌ها مطالعه و پژوهش موفق شد یک مدل جامع و کاربردی برای تعریف و ارزیابی اعتماد ارائه دهد. و مارتا لورنس (Martha Lawrence) در جایگاه مدیریت اجرایی شرکت‌های کن بلانچارد مشغول فعالیت است.

در بخشی از کتاب صوتی اعتماد جواب می‌دهد می‌شنویم:

خانم بریهیل به شوهرش گفته بود که واکنش او به شکسته شدن ظرف‌ها و تهدید به خلاص شدن از دست همه حیوانات خانه نوعی زیاده‌روی بود. خانم بریهیل از شوهرش پرسید که آیا چیزی سبب رنجش او شده است؟ آقای بریهیل هم در پاسخ گفت که شرایط شغلی‌اش او را آزار می‌دهد. رئیس آقای بریهیل به او گفته بود که به نظر می‌رسد او هرگز مهارت‌های لازم برای انجام آن کار به صورت مستقل را نداشته است. از دیدگاه رئیس آقای بریهیل، کدام‌یک از اجزای مدل الفبای اعتماد یعنی توانمند، باورپذیر، پیوسته و قابل اتکا سبب این کاهش اعتماد به آقای بریهیل شده بود؟ به بیان دیگر کدام‌یک از این چهار مورد می‌تواند توصیف‌گر رفتار آقای بریهیل و صدمه به اعتماد رئیسش شده باشد؟

ووف تلاش زیادی می‌کرد تا اعتماد ویسکرز را جلب کند. سرانجام موفق به این کار شد. اما وقتی گربه فکر می‌کند همه چیز بین او و سگ خوب شده از شنیدن اینکه سگ به او اعتماد ندارد، متعجب و دلخور می‌شود. او به دیگران می‌گوید با وجود اینکه من دوستی خودم را با این سگ احمق اعلام کردم اما او هنوز به من اعتماد ندارد. کدام‌یک از اجزای مدل اعتماد در رفتار گربه وجود نداشتند؟

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۰ دقیقه
مقدمه
۵۳ دقیقه
بخش اول - داستان اعتماد
۴۲ دقیقه
بخش دوم - منابع ایجاد اعتماد
۴۰ دقیقه
تشخیص مشکلات موجود در زمینه اعتماد
۶ دقیقه
تحول در هیئت‌مدیره - یک ماجرای واقعی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اعتماد جواب می‌دهد
نویسنده، ،
مترجممعصومه فرجی
گویندهگروه گویندگان
ناشر صوتی شادن پژواک
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۳۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه صوتی
۲۱۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اعتماد جواب می‌دهد

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اعتماد جواب می‌دهد

برای دریافت کتاب صوتی اعتماد جواب می‌دهد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.