معرفی و دانلود کتاب صوتی همسایه بغلی؛ یک شب شوم برای بچه قلدرها

عکس جلد کتاب صوتی همسایه بغلی؛ یک شب شوم برای بچه قلدرها
قیمت:
34000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی همسایه بغلی؛ یک شب شوم برای بچه قلدرها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی همسایه بغلی؛ یک شب شوم برای بچه قلدرها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی همسایه بغلی؛ یک شب شوم برای بچه قلدرها

ماجرای کتاب صوتی همسایه بغلی؛ یک شب شوم برای بچه قلدرها نوشته‌ی گری گیزلین، در یک شهر کوچک ساحلی رقم می‌خورد؛ جایی که خانواده‌ی عجیب و غریب فرانک گولز همسایه پسری دوازده ساله به نام هارولد می‌شوند و با ورودشان همه چیز رنگ و بویی ترسناک و رازآلود به خود می‌گیرد. این اثر یکی از داستان‌های مجموعه «همسایه بغلی گولز» است.

درباره کتاب صوتی همسایه بغلی؛ یک شب شوم برای بچه قلدرها:

زمانیکه فرانک گولز نویسنده داستان‌های ترسناک به همراه دخترانش ایلونا و سوزی همسایه هارولد دوازده ساله می‌شوند، او گمان می‌کند که می‌تواند با آن‌ها دوستان صمیمی شود اما خیلی زود می‌فهمد که کتاب‌های فرانک براساس ماجراهای واقعی ماورا الطبیعه‌ای نوشته‌ شده‌اند و خطر در کمین آن‌ها قرار دارد.

کتاب صوتی همسایه بغلی؛ یک شب شوم برای بچه قلدرها (A Bad Night for Bullies) درباره زندگی هارولد بل است؛ پسری که بر روی صندلی چرخدار می‌نشیند و در شهر ساحلی کوچکی به همراه خانواده‌اش روزگار می‌گذراند. او اوقات فراغت خود را صرف خواندن کتاب و گشت‌وگذار در شهر می‌کند، با این حال از شرارت‌ها و آزار و اذیت‌های الکس و نوچه‌هایش در امان نیست. تا اینکه با آمدن همسایه جدید همه‌چیز تغییر می‌کند؛ همسایه‌ای که دو دختر عجیب و غریب و زیبا دارد و اتفاقات مشکوک و ترسناکی در خانه‌شان رخ می‌دهد؛ از به حرکت در آمدن اجسام تا خاموش روشن شدن‌های چراغ‌های اتاق زیر شیروانی. سرانجام هارولد نیز با ماجراهای آن خانه درگیر می‌شود و به همراه خانواده گولز تجربیات جالب و رازآلودی را پشت سر می‌گذارد.

کتاب همسایه بغلی؛ یک شب شوم برای بچه قلدرها، داستان مهیج و ترسناک دارد و می‌تواند شما را از دنیای واقعی دور کرده و به جهان ارواح و موجودات تخیلی متصل کند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی همسایه بغلی؛ یک شب شوم برای بچه قلدرها:

- یک ماجراجویی فوق‌العاده و سریع! (School Library Journal)
- داستانی جذاب و خوش ریتم برای طرفداران ژانر وحشت که می‌خواهند کمی ترس و هیجان را تجربه کنند. (Kirkus Reviews)
- تخیل خلاق گیزلین اجازه می‌دهد تا اتفاقات ماورالطبیعه درون کتاب باورپذیر شود و شخصیت‌های اصلی کتاب، داستان را غنی می‌کنند. (Booklist)

کتاب صوتی همسایه بغلی؛ یک شب شوم برای بچه قلدرها برای چه کسانی مناسب است؟

شنیدن کتاب همسایه بغلی به تمامی کودکان دبستانی و نوجوانان علاقه‌مند به داستان‌های ترسناک و معمایی پیشنهاد می‌شود.

گری گیزلین را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده‌ای فرانسوی‌ست که در حوزه ادبیات کودک به خصوص ژانر ترسناک و تخیلی تخصص دارد و آثار برجسته خود را در همین حوزه منتشر کرده است. گری گیزلین (Gary Ghislain) پس از دریافت مدرک کارشناسی ارشد ادبیات و زبانشناسی خود از دانشگاه پاریس، تصمیم گرفت به دور دنیا سفر کند و در این بین زبان انگلیسی‌اش نیز تقویت شد و هم‌اکنون کتاب‌هایش را به همین زبان می‌نویسد.

گیزلین به عنوان نویسنده‌ای شناخته می‌شود که توانسته نظر منتقدان را به سوی خود جلب کند و برنده جوایز مختلف ادبی شود. برای مثال او موفق شده با نوشتن سری داستان‌های «همسایه بغلی» مورد تحسین مخاطبان و منتقدان ادبی قرار بگیرد و همچنین سری جوایز مخاطبان گروه سنی «ج» را از آن خود کند.

جوایز و افتخارات گری گیزلین:

- منتخب لیست Tayshas reading در سال 2012
- برنده جایزه Crok'livre در سال 2019 برای بهترین داستان
- برنده جایزه Dimoitou در سال 2018 برای بهترین داستان
- برنده جایزه Litterado در سال 2019 برای بهترین داستان کودک
- برنده Talents Cultura Award 2018 برای بهترین داستان کودک
- برنده L'Echappé Lecture Award 2020 برای بهترین داستان کودک
- نامزد بهترین کتاب داستانی برای نوجوانان توسط انجمن کتابخانه‌های آمریکا
- به عنوان 25 رمان برتر 2011 که باید حتما خوانده شوند که توسط Teen Vogue نامزد این جشنواره شد.

در بخشی از کتاب صوتی همسایه بغلی؛ یک شب شوم برای بچه قلدرها می‌شنویم:

من بچه باحالی بودم. خوب لباس می‌پوشیدم. با دل و جرئت و خوش برخورد بودم. اگر می‌توانستم بایستم و مثل آدم‌های دیگر روی پاهایم راه بروم، هیچ‌کس نمی‌توانست سربه‌سرم بگذارد؛ اما روی ویلچر هدف خوبی برای الکس هویت بودم. او پسر بَده‌ی بی‌هاربر بود و کلمه‌ی احمق در فرهنگ لغت با او معنا پیدا می‌کرد.

اوّلین باری که الکس هویت من را دید، دهانش از تعجب بازماند. چشمانش از حدقه بیرون زد و هیجان زده شد. یک نوجوان روی ویلچر! هضم این قضیه برایش خیلی سخت بود و وقتی فهمید که من اهل ِ مین یا حتی یک آمریکایی نیستم و از انگلستان آمده‌ام و مامانم هم لهجه‌ی عجیب‌غریبی دارد، سوژه‌ی اصلی قلدری‌های او شدم. الکس برای اینکه زندگی رابرایم جهنم کند، توی مغزش شروع به کشیدن انواع نقشه‌های شیطانی کرد؛ مخصوصاً زمان‌هایی که مامان دوروبرم نبود.

الکس خیلی وقت‌ها موفق می‌شد که نقشه‌هایش را عملی کند؛ توی مدرسه، بیرون مدرسه و هر زمانی که او و دوستانی می‌توانستند من را گوشه‌ای گیر بیندازند. به نظر می‌رسید الکس در کل زندگی‌اش منتظر فرصتی بود که برای من شاخ و شانه بکشد. مامان از این موضوع مطلع بود. بارها و بارها به دیدن پدر الکس رفته بود؛ درست

زمانی که من با صورت کبود یا لباس‌های پاره به خانه برمی‌گشتم یا زمان‌هایی که توی ساحل گیر می‌افتادم، به خاطرِ اینکه الکس و دوستانش من را روی ماسه‌ها پرت می‌کردند یا هُل می‌دادند وبا ویلچرم پا به فرار می‌گذاشتند تا ببینند که من می‌توانم از این مخمصه جان سالم به در ببرم یا نه! من شنیده بودم هر دفعه که مادرم برای شکایت کردن به منزل هویت‌ها می‌رود، پدر الکس زندگی را برایش جهنم می‌کند؛ پس حتماً به نظر الکس زجر دادن من ارزش این همه دردسر را داشت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
1 دقیقه
معرفی
10 دقیقه
فصل اول: آن طرف پل
12 دقیقه
فصل دوم: نان تازه همیشه می‌چسبد
15 دقیقه
فصل سوم: درخت آلو زیادی بلند بود
10 دقیقه
فصل چهارم: نورها در شب چشمک می‌زنند
15 دقیقه
فصل پنجم: گلزها شب را در خانه ما سپری کردند
10 دقیقه
فصل ششم: از مدرسه جیم شدیم
15 دقیقه
فصل هفتم: لانه‌ی جغدها
17 دقیقه
فصل هشتم: سنگ مردگان
15 دقیقه
فصل نهم: مردگان از گور برمی‌خیزند
10 دقیقه
فصل دهم: تو هم اون زن رو دیدی؟
11 دقیقه
فصل یازدهم: من میدونم شب پیش چیکار کردی
13 دقیقه
فصل دوازدهم: یکی از بچه قلدرها ناپدید می‌شود
17 دقیقه
فصل سیزدهم: شب شومی در انتظار بچه قلدرهاست
18 دقیقه
فصل چهاردهم: با ارواح ارتباط برقرار کردیم
17 دقیقه
فصل پانزدهم: تصمیم گرفتیم به شکار ارواح بریم
13 دقیقه
فصل شانزدهم: در جست‌وجوی هیولا
12 دقیقه
فصل هفدهم: فرانک گلز به کشتی ارواح پا گذاشت
15 دقیقه
فصل هجدهم: گریه‌ای در مرداب
12 دقیقه
فصل نوزدهم: در تاریکی شب گم شدم
13 دقیقه
فصل بیستم: شب وحشتناکی رو گذروندیم
13 دقیقه
فصل بیست و یکم: پسر مرده راه می‌رود
10 دقیقه
فصل بیست و دوم: همچنان گلزها همسایه پهلویی ما هستند

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی همسایه بغلی؛ یک شب شوم برای بچه قلدرها
نویسنده
مترجمعاطفه حق وردی
گویندهسعید شیخ زاده
ناشر چاپینشر محتوای الکترونیک صاد
ناشر صوتی قناری
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۵۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
34000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی همسایه بغلی؛ یک شب شوم برای بچه قلدرها

طاهره شبانیان
۱۴۰۰/۱۲/۳
سلام به دوستان عزیز به نظرم کتاب خوبی بود. در عین حال که سرگرم کننده بود بعضی جاها بهتون حس ترس داده می‌شود. یکی از دلایلی که من این کتاب را خریدم این بود که داستان پسری هست که با اینکه پاهایش فلج هست می‌خواد با ارواح و مردگان و همین طور نیروی شیطانی مقابله کنه که به نظرم همین نقص این پسرا باعث شده این کتاب جذاب بشه البته که با صدای استاد شیخی زاده است که به این جذابیت بالا رسیده و سرگرم کننده است، بهتون پیشنهاد می‌کنم فایل صوتی کتاب را تهیه یا اینکه فایلشو یا خود کتاب را نسخه فیزیکی‌اش را تهیه کنید. امیدوارم شما هم مثل من از خوندن این کتاب لذت کامل را ببرید.
روشا افلاطون زاده
۱۴۰۰/۳/۲
این کتاب یکى از بهههههههتربن کتاب هاى عمرم بود خیلى دوستش دارم عااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااللللللللللللل
👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻
محمد اقبال نیا
۱۴۰۰/۶/۲۵
کتاب بسیار عالی و جذابی هست، واقعا لذب بردم. گویندگی کاملا بی عیب و نقص است و داستان بسیار جالبی هم همراه خود دارد، کمی حس ترس گاهی بر شما غلبه می‌کنه که جذابیتش هم افزایش میده
به افراد ۱۱ تا ۱۶ سال پیشنهاد می‌دهم
عالی
راتین برنائی
۱۴۰۰/۳/۴
این بهترین کتابی هست که تو عمرم دیده بودم
عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالیه
مخصوصا با صدای استاد سعید شیخ زاده
M.SALEH Sohrabi
۱۴۰۰/۲/۹
کتاب همسایه بغلی، جلد اول یک کتاب درجه یک است. البته با گویندگی استاد سعید شیخ زاده کامل تر هم میشود. خیلی عالی بود. خیلی منتظر هستم که استاد عزیز جلد دوم این کتاب هم گویندگی کنند.
متشکرم
Mahsa Asadolohe
۱۴۰۲/۲/۲۱
سلام عالی بود و جذاب مناسب برای سنین ۸تا ۱۲سال بود البته به نظر من اصلا ترسناک نبود داستان پایان نداشت و باید حتما جلد دوم این کتاب را هم خریداری کنیم تا متوجه پایان داستان شویم
داستان بیشتر تخیلی بود
ممنون از کتابراه
نهال منتظری
۱۴۰۰/۵/۳
سلام. من از این کتاب خیلی خوشم اومد. خیلی ترسناکه. شب گوش می‌دادم از ترس دندونام می‌خورد به هم. فصل آخرش خیلی جذابه‌ که به فصل اول جلد دومش مربوطه. ممنونم از ناشر و ترجمه گر این کتاب.
امیرسام فلاحی
۱۴۰۱/۵/۱۰
خیلی عالی مخصوصا برای نوجوان‌هایی که دنبال کتابی هستن که هیجانی باشه و دنبال قسمت بعدی ۱۰۰ درصد پیشنهاد و گویندگی کتاب هم بی نقص و عالی هست و همینطور متن خیلی شیوا و روان هست مطمئنم دوستش خواهید داشت و پشیمون نمیشید.
ویدا شفیع کار
۱۴۰۱/۱۱/۱۲
کتاب جالبی بود و برای نوجوان‌ها و کودکان مناسب است. بسیار کتاب هیجان انگیز و کمی ترسناک... گویندگی هم عالی بود. پیشنهاد میکنم این کتاب را بخرید👍🏻💚🌿
مهدیار سبزه کار
۱۴۰۱/۱۰/۱۶
کتاب بسیار قشنگی است باصدای بسیار خوب استاد سعید شیخ زاده کتاب مهیج و ماجراجویانه و کمی ترسناک و به همه این کتاب را پیشنهاد میکنم با صوت گوش کنند
محمد بهمنی
۱۴۰۰/۱۱/۲۴
با سلام خدمت همه دوستان، خیلی هیجان انگیز بود و عالی خصوصاً با قدرت فوق‌العاده انتقال تصور هیجان به شنونده با صدای فوق عاااااااااااااااااالی جناب شیخ زاده عزیز
Arezoo Ordoni
۱۴۰۲/۱/۱۹
این داستان ترسناک است و بدرد نوجوانان میخوره من جلد دوم رو هم دارم و پیشنهاد می‌کنیم اون جلد رو هم بخونید از گوینده داستان هم بسیار متشکرم
abdollah zarei
۱۴۰۱/۴/۱۸
۴ بخاطر یه داستان مهیج نوجوانانه. و ۵ بخاطر اجرای عالی گوینده کتاب. عالیه این کتاب صوتی. صد در صد پیشنهاد میدم
MASIH JAHANSHAHI
۱۴۰۱/۴/۹
خیلی کتاب قشنگی بود مخصوصا با گویندگی آقای شیخ زاده که کتاب رو جذاب تر میکرد
از نظر من حتما امتحان کنید
زهره پوراکبر
۱۴۰۰/۹/۲۴
خیلی کتاب خوب و هیجانی بود
بسیار جذاب و دوستداشتنی
توصیه میکنم حتماً تهیش کنید.
مشاهده همه نظرات 46

راهنمای مطالعه کتاب صوتی همسایه بغلی؛ یک شب شوم برای بچه قلدرها

برای دریافت کتاب صوتی همسایه بغلی؛ یک شب شوم برای بچه قلدرها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.