معرفی و دانلود کتاب صوتی افسانه محبت

عکس جلد کتاب صوتی افسانه محبت
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی افسانه محبت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی افسانه محبت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی افسانه محبت

کتاب صوتی افسانه محبت نوشته صمد بهرنگی، درباره‌ی شاهزاده خانم جوان و زیبایی است که هم‌بازی‌اش به او ابراز علاقه می‌کند اما شاهزاده او را از قصر بیرون می‌اندازد، تا اینکه سال‌ها بعد زمانی که دچار درد بی‌خوابی شده باز با او ملاقات می‌کند.

موضوع کتاب صوتی افسانه محبت چیست؟

این کتاب که در سال 1346 نوشته شده، هم‌چون دیگر آثار صمد بهرنگی در حوزه‌ی کودک و نوجوان است. داستان این کتاب صوتی به روایت عشقی عمیق و سوزناک میان پسری چوپان و دختر پادشاه می‌پردازد که در شروع داستان به خاطر وجود اختلاف طبقاتی از هم جدا می‌شوند. پس از مدتی دختر پادشاه بیمار می‌شود و حکیمی در دربار به پادشاه می‌گوید که دوای بیماری شاهزاده فقط افسانه محبت است. اما این افسانه در آن شهر وجود ندارد. به همین دلیل حکیم به پادشاه می‌گوید که باید به سراغ چوپانی برود که در کوه‌ها و دشت‌های دور زندگی می‌کند تا شاهزاده توسط چوپان از این بیماری نجات یابد.

درباره‌ی کتاب صوتی افسانه محبت:

این کتاب صوتی به صورت افسانه‌های پریان بیان می‌شود که برای کودکان بسیار جذاب و سرگرم‌کننده است. برای بزرگسالان نیز زیبا و شنیدنی است زیرا رنجی که در انتهای این داستان با صرف‌نظر کردن از ثروت به آرامش و آسایش می‌رسد را به تصویر می‌کشد.

این داستان کوتاه، روایتی خارق‌العاده و عاشقانه است که مفاهیم مهم و قابل‌توجهی را شرح می‌دهد. صمد بهرنگی نویسنده‌ی درخشان و محبوبی است که همیشه با نثری گویا و صریح برای کودکان و نوجوانان موضوعات و مشکلاتی که از اختلاف طبقاتی نشات می‌گیرد را به نمایش می‌گذارد.

کتاب صوتی افسانه محبت برای چه کسانی مناسب است؟

شنیدن این کتاب صوتی به نوجوانان کمک می‌کند تا با آثار تأثیرگذار ادبیات فارسی در چند دهه‌ی کنونی آشنا شوند.

با صمد بهرنگی بیشتر آشنا شویم:

صمد بهرنگی معلم، مترجم، داستان‌نویس، منتقد اجتماعی و پژوهشگر فولکلور آذربایجانی در دوم تیر 1318 در تبریز به دنیا آمد. معروف‌ترین کتابش یعنی ماهی سیاه کوچولو تا مدت‌ها به عنوان بیانیه غیررسمی سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران به کار می‌رفت.

او نویسندگی را با طنزنویسی شروع کرد و در سال 1339 اولین داستانش با نام عادت را نوشت. کتاب‌های ماهی سیاه کوچولو و اولدوز و کلاغ‌ها در میان چریک‌های فدایی خلق طرفداران بسیاری داشت. از دیگر آثار او می‌توان به عادت، تلخون و چند قصه دیگر، کچل کفترباز، افسانه محبت، یک هلو هزار هلو، 24 ساعت در خواب و بیداری و ... اشاره کرد. او سرانجام در نهم شهریور 1347 در رود ارس غرق شد و درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی افسانه محبت می‌شنویم:

چند هفته بود که دختر پادشاه یک دقیقه هم نخوابیده بود. اصلاً خواب به چشمش نمی‌آمد. اول‌ها بی‌خوابی چنانش کرده بود که همه خیال می‌کردند دیوانه شده است. مثل سگ هار توی اتاقش راه می‌رفت، درودیوار را چنگ می‌زد و به همه فحش می‌داد کسی را پیش خود راه نمی‌داد حتی پدرش را، حکیم‌ها را روزها و شب‌ها تنهای تنها بود. آخرش خسته و مریض شد و افتاد. این دفعه هم خواب به چشمش نمی‌آمد. اما نه‌حرفی می‌زد نه حرکتی می‌کرد. می‌گذاشت که حکیم‌ها را یکی پس از دیگری بالای سرش بیاورند و ببرند. هیچ حکیمی نتوانست دختر را خوب کند. پادشاه امر کرده بود هیچ‌کس حق ندارد دست به بدن دختر بزند. این بود که حکیم‌ها نمی‌توانستند ببینند درد دختر چیست. روزی حکیم پیر و غریبه‌ای آمد و گفت: من بدون دست زدن به بدن بیمار می‌توانم او را معاینه کنم و دوایش را بگویم. اگر نتوانستم گردنم را بزنند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۳ دقیقه
قسمت اول
۱۴ دقیقه
قسمت دوم
۲۱ دقیقه
قسمت سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی افسانه محبت
نویسنده
گویندهشاهین علایی نژاد
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه صوتی
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی افسانه محبت

راضیه لالی
۱۴۰۱/۵/۷
خیلی خیلی جذاب و نوستالژی کودکی واقعا پیشنهاد میکنم برای بچه هامون بخریم
سیمین قاسمی
۱۳۹۹/۶/۱۰
سطح کتاب برای سنین پایین بهتره و برای من زیاد جذابیت نداشت
Babak Mohammadi Mofrad
۱۳۹۹/۶/۸
خیلی داستان قشنگ بود و خیلی دلنشین بود
زهرا جعفری پور
۱۳۹۹/۸/۲۴
بد نیست خوبم نیست
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی افسانه محبت

برای دریافت کتاب صوتی افسانه محبت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.