معرفی و دانلود کتاب صوتی خواسته گاری

عکس جلد کتاب صوتی خواسته گاری
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خواسته گاری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خواسته گاری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خواسته گاری

روایت‌هایی واقعی از خواستگاری‌های عجیب و باورنکردنی! کتاب صوتی خواسته گاری مجموعه‌ای از چهارده داستان کوتاه به‌هم‌پیوسته به نویسندگی پوران ایران است. او با زبانی طنز تجربیات خود را در مواجهه با خواستگارانش به تصویر می‌کشد و از ما دعوت می‌کند ضمن آشنایی با آسیب برخی از باورهای رایج درباره تجرد دختران، به تجدیدنظر درباره‌ی ‌آن‌ها بپردازیم.

درباره‌ی کتاب صوتی خواسته گاری

آنچه پیش‌ رو دارید جدیدترین مجموعه‌ی طنز انتشارات آموت است؛ اثری شوخ‌طبعانه درباره‌ی بالا رفتن سن دخترانی که تصمیم به ازدواج ندارند و از طرف خانواده تحت‌فشار قرار می‌گیرند. مهارت پوران ایران در روایت داستان‌هایش چنان بالاست است که به‌سختی می‌توان وقوع آن‌ها در جهان واقعی را تصور کرد. بااین‌حال پوران ایران در مصاحبه‌ای اعلام کرده همه‌ی وقایعی که در کتاب صوتی خواسته گاری ماجرایشان را می‌شنویم برای شخص او اتفاق افتاده‌اند. تصمیم او برای به اشتراک گذاشتن پشت‌صحنه‌ی زندگی‌اش -اتفاقی که به‌ندرت در جامعه‌ی نویسندگان ایرانی رخ می‌دهد- از نظر عده‌ای در بهترین حالتْ بی‌احتیاطی است، اما نگارنده‌ی این داستان‌های کوتاه مشخصاً با این نظر موافق نیست.

پوران ایران فشار فرهنگ ایرانی برای تحمیل ازدواج به دختران را دردی مشترک می‌داند که سکوت درمورد آن، تلخی‌هایش را پنهان نمی‌کند. بسیارند مردانی که برای از سر باز کردن مسئولیت‌های زندگی تصمیم به یافتن همسر می‌گیرند، چه بی‌شمارند خانواده‌هایی که برای جلوگیری از قضاوت‌های مردم فرزندان دختر را به ازدواجی ناخواسته وادار می‌کنند یا اشخاص بدبینی که همواره در جستجوی ایراد دیگرانند و بی‌رحمانه درباره‌ی دلایل تجرد دختران نظر می‌دهند.

نویسنده‌ی کتاب صوتی خواسته گاری طنز را به خدمت گرفته تا نقاط‌ضعف فرهنگ کشور را به بنمایاند. او با زبانی شیرین و صمیمی از موانعی سخن می‌گوید که زندگی را برای دختران مجرد ایرانی سخت می‌کند: قضاوت‌های غلط غریبه‌ها، نگرانی‌های جامعه، تکاپوی مداوم اطرافیان برای یافتن همسری مناسب و ... . این اثر طنزآلود توسط نشر صوتی آوانامه تهیه شده و ضمن ساختن زمانی پرنشاط برای شنوندگان، از همه‌ی ما دعوت می‌کند عقایدمان درباره‌ی ازدواج و تجرد دختران را مورد بررسی قرار داده و درصورت لزوم، برای تغییر آن‌ها اقدام کنیم.

کتاب صوتی خواسته گاری مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های کوتاه با درونمایه‌ی طنز علاقه دارید این اثر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در بخشی از کتاب صوتی خواسته گاری می‌شنویم

ما که در تصورات خود فکر می‌کردیم داماد بدون دسته گل، مثل املت بدون گوجه‌فرنگی است و چنین ترکیبی محال خواهد بود، با دیدن یک جعبه شیرینی در دستان توانای شازده بیش از گذشته به ساده برگزار کردن مراسم معتقد شدیم که همین تجملات اضافی است که جوانان را از این امر مهم سرخورده می‌سازد. خوب شد که خودمان جای‌جای پذیرایی را گل گذاشته بودیم.

از گل و بلبلش صرف‌نظر نمودیم و تمرکز خود را روی لباس داماد گذاشتیم که یک پیراهن صورتی پوشیده بودند با یک کت‌وشلوار دودی رنگ و کراواتی هماهنگ با زمینه لباس و موها را به سبک دهه‌ی بیست، آب شانه‌ای کرده و فرقی نه از وسط که در کمال بی‌عدالتی از گوشه‌ای از سر باز کرده بودند که یک طرف انبوهی از موها قرار داشتند و طرف دیگر یک آب باریکه‌ای برای خالی نبودن عریضه.

اما تا دلتان بخواهد مادر شوهر عزیز،‌ خوشگل بودند و دوست‌داشتنی. از آن تیپ زنانی که چهره‌ی شیرین و روحانی دارند و بعد از نیم ساعتی احساس می‌کردی که این زن ابزار سر بریدن با پنبه بهداشتی را هم در گوشه لپ خوش‌رنگش دارد که در مواقع لزوم به وسیله‌ی آن زبان سرخ و شیرینش چنان به هدف خود برسد که تو اصلا ندانی که این سیلی را از دست کی خورده‌ای.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
17 دقیقه
بخش اول
21 دقیقه
بخش دوم
21 دقیقه
بخش سوم
18 دقیقه
بخش چهارم
16 دقیقه
بخش پنجم
12 دقیقه
بخش ششم
36 دقیقه
بخش هفتم
31 دقیقه
بخش هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خواسته گاری
نویسنده
گویندهماهتینار احمدی
ناشر چاپیانتشارات آموت
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۵۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خواسته گاری

آرشاوین
۱۴۰۲/۱/۷
یک کتاب ساده و جمع وجور که میشه در کمتر از نصف روز تمامش کرد. همانطور که از اسمش پیداست در مورد خواستگاری است و تجربیات یک دختر خانم از خواستگارهایی که داشته. شاید همه تجربیات پوران خانم نویسنده را کما بیش تجربه کرده یا دیده باشیم و همه شون برامون آشنا باشن ولی چون با نثر ساده و شیوا و طنز شیرینی همراه شده به نظرم ارزش شنیدن داشته باشه
مانا
۱۴۰۲/۱/۸
کتاب صوتی خواسته گاری با صدای ماهنینار احمدی ۱۴ روایت از خواستگاری واقعی داشت که بصورت زیبا و طنز بیان شده بود و مشکلات خواستگاری و طرز تفکر طرفین و برخورد خانواده‌ها که واقعیت جامعه ما را هست به طرز فوق العاده‌ای نشان داده بود تنها عیبش این بود که کاش این کتاب ادامه دار بود و سرانجامی در خواستگاری‌ها داشت. ممنون
Ozra
۱۴۰۱/۱۲/۲۱
سلام به دوستان تشکر از گوینده بابت هیجان‌های مناسب موقعیت‌ها و کتابراه عزیز. این کتاب یک نوشته طنز می‌باشد که به دغدغه‌های یک خانم ۳۲ ساله در رابطه با ازدواج و فشارهای روانی وارده از طرف جامعه اشاره میکند. خواندنش رو به دوستانی که گاهی با حرف مردم حرکت می‌کنند و قلبا حس پشیمانی رو دارند توصیه میکنم😊
آرش سهیلی
۱۴۰۱/۱۲/۹
بسیار عالی، هم نویسنده با قلم روانشون و هم گوینده با اجرای معرکه که جذابیت اثر را دو چندان کرد، من به عنوان یک‌مرد خجالت کشیدم از این آقایانی که با چه رویی به خواستگاری میرفتن، هم خندیدم و هم متاسف شدم، به امید موفقیت برای دو بانوی محترم
فروغ غفاری
۱۴۰۲/۱/۵
من که از گوش دادن به این کتاب واقعا لذت بردم
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خواسته گاری

برای دریافت کتاب صوتی خواسته گاری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.