معرفی و دانلود کتاب صوتی داستان‌های دارابگرد

عکس جلد کتاب صوتی داستان‌های دارابگرد
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی داستان‌های دارابگرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی داستان‌های دارابگرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی داستان‌های دارابگرد

کتاب صوتی داستان‌های دارابگرد نوشتهٔ پیمان پورشکیبایی، شامل هفت داستان کوتاه می‌شود که در هر یک از آن‌ها وضعیت مردم روستایی شهرستان دارابگرد را با زبانی ساده و گویشی محلی روایت می‌کند. با شنیدن این داستان‌ها از رفتارهای اجتماعی و وضعیت معاش مردم این شهر در روزگاران قدیم اطلاع پیدا می‌کنید.

درباره کتاب صوتی داستان‌های دارابگرد:

هرچه از عصر مدرنیته می‌گذرد و بیشتر در زندگی ماشینی امروز غرق می‌شویم، سرگرمی‌های کاذب بیشتر از قبل روزهای ما را به خود مشغول می‌کند. به‌ویژه جوانان روزبه‌روز از تاریخچه و سرگذشت شهرها و مردم این سرزمین غافل‌تر می‌شوند و نحوه زندگی و رفتارهای اجتماعی آن‌ها را به باد فراموشی می‌سپارند.

پیمان پورشکیبایی در کتاب داستان‌های دارابگرد سعی کرده با زبانی ساده و باتکیه‌بر ادبیات فولکلوریک به شکلی داستانی وضعیت زندگی روزگاران قدیم را توصیف کرده و یاد و خاطرهٔ گذشته را زنده نگه دارد. با شنیدن این کتاب می‌توانید با زوایای مختلف محیط زندگی، وضعیت اجتماعی و اقتصادی آن دوران آشنا شوید. همچنین واژه‌نامه‌ای که در انتهای کتاب وجود دارد برای این است که با گویش محلی مردم آن شهر بیشتر آشنا شوید.

شخصیت‌های این داستان‌ها شامل افرادی مثل معرکه‌گیر، دست‌فروش، گدا، راننده اتوبوس، دیوانهٔ دوره‌گرد و پیرمردی نمکی می‌شوند و همه این داستان‌ها با گویش دارابی روایت می‌شوند. فرهنگ واژگانی که در انتهای کتاب وجود دارد، با توضیحاتش ارزش چندانی به این کتاب بخشیده است. همچنین لهجهٔ دارابی که راویان این کتاب با آن داستان‌ها را روایت می‌کنند، آن را بسیار جذاب و خاطره‌انگیز ساخته است.

کتاب صوتی داستان‌های دارابگرد مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های کوتاه فارسی و داستان‌های اجتماعی علاقه دارید، از شنیدن این داستان لذت خواهید برد.

پیمان پورشکیبایی را بیشتر بشناسیم:

این شاعر و نویسنده ایرانی در سال 1350 در تهران به دنیا آمد. او کودکی و نوجوانی خود را در شیراز و دارابگرد گذراند و دانشنامهٔ خود را در رشتهٔ حسابداری و مدیریت مالی دریافت کرد. پیمان پورشکیبایی با تشکیل گروه هنری «نارنج و ترنج» به داستان‌سرایی و ساخت نمایشنامه‌های صوتی همراه با موسیقی تار و سه‌تار برای کودکان سرزمینش همت گماشت. وی در حال حاضر عضو شورای کتاب کودک و خانهٔ موسیقی است.

این هنرمند و هنردوست فعالیت‌های هنری زیادی انجام داده است که از بین آن‌ها می‌توان به برگزاری کنسرت در کاخ سعدآباد و مجالس شعر و ادب، سخنرانی و برگزاری کلاس در دانشگاه میراث‌فرهنگی در زمینه شناخت و نگهداری ساز در موزه‌ها و برگزاری نمایشگاه‌هایی برای آشنایی کودکان با تصویرگری کتاب کودک اشاره کرد.

از آثار معروف او کتاب‌های «سی داستان برای تصویرگران کتاب کودک»، «چشم زاگرس گریان در قالب شعر نو»، «داستان‌های دارابگرد»، «ده نمایشنامه برای کودکان» «پاندای دانشمند»، «برکه و اسب آبی» و «فیفیلی و مار زرد» هستند.

در بخشی از کتاب صوتی داستان‌های دارابگرد می‌شنویم:

کمتر کسی بود که دلاور داراب رو نشناسه. پسری جوان و لاغر اندام که پدری شاعرپیشه داشت و به گفته‌ی خودش بالاخونه رو اجاره داده بود. اون مثل پدرش ذوقی سرشار در سرودن ابیات فی‌البداهه داشت. اوزان شعری رو نمی‌دونست و ناخودآگاه قافیه‌هارو بی‌کم و کاست درمیاورد. به راستی دلاور یکی بیشتر نبود. راه میرفت و شعر می‌خوند. هرکس دلاور رو می‌دید، هرچه قدر هم که کار داشت سعی می‌کرد اندک زمانی از شیرین زبانی‌های اون بهره ببره تا دمی رو به خوشی بگذرونه. از ویژگی‌های دلاور این بود که هیچگاه سوار خودرو نمی‌شد. عشق عجیبی در اشعارش به خاور آشکار بود. چراکه در همه‌ی ابیات و جفنگ بافته‌های دلاور، کلمه‌ی خاور یا قافیه و یا واژه‌ای ویژه بود. دلاور همه جا بود. کار اون راه رفتن و خواندن و شاید تنها شاعری بود که با این روش و با خوندن دو سه بیت شعر نون رو از نونوایی دریافت می‌کرد. صورتی کشیده و دراز و موهایی پرپشت و جوگندمی داشت که در نوجوانی حکایت از روزگار سخت وی می‌نمود. پدرش پیرتر از آن بود که بتواند چنین جوان بی‌خردی را راهنما باشد و او را به حال خودش گذاشته بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
3 دقیقه
پیشگفتار
11 دقیقه
بخش یک: آب بسته نبات
11 دقیقه
بخش دو: حسن آقای راستگو
20 دقیقه
بخش سه: دایی شوفر
8 دقیقه
بخش چهار: دلاور بی‌یاور
7 دقیقه
بخش پنج: عرب سپیده
14 دقیقه
بخش شش: پهلوان کَل مورو
8 دقیقه
بخش هفت: سخنی کوتاه پیرامون دارابگرد
6 دقیقه
بخش هشت: واژه‌نامه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی داستان‌های دارابگرد
نویسنده
گویندهزهرا مظفری، مریم نظامی نژاد، پیمان پورشکیبایی
ناشر چاپیانتشارات رهی
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۲۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی داستان‌های دارابگرد

maryam mafakheri
۱۴۰۱/۱۰/۷
داستانهای کوتاه، انسانی و شیرین کتاب، شمه‌ای از زبان دوست داشتنی، جغرافیا، تاریخ و مردمشناسی دارابگرد را به من چشاند. لذت بردم، ممنون.
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی داستان‌های دارابگرد

برای دریافت کتاب صوتی داستان‌های دارابگرد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.