معرفی و دانلود PDF کتاب حرکت درمانی: با تاکید بر کمر درد و کف پای صاف

عکس جلد کتاب حرکت درمانی: با تاکید بر کمر درد و کف پای صاف
قیمت:
۲۹۰۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب حرکت درمانی: با تاکید بر کمر درد و کف پای صاف و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب حرکت درمانی: با تاکید بر کمر درد و کف پای صاف و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حرکت درمانی: با تاکید بر کمر درد و کف پای صاف

کتاب حرکت درمانی: با تاکید بر کمر درد و کف پای صاف نوشته‌ی ابوالفضل فراهانی و کیوان شعبانی مقدم، به شما کمک می‌کند تا به صورت علمی و با حرکات ورزشی کمر درد خود و مشکلات ناشی از ستون فقراتتان را درمان کنید.

درباره‌ی کتاب حرکت درمانی: با تاکید بر کمردرد و کف پای صاف:

ناهنجاری در ساختار اسکلتی به ویژه ستون فقرات و کف پا از جمله مسائلی است که گروهی از انسان‌ها از آن رنج می‌برند. همه‌ی انسان‌ها برای زندگی بهتر نیاز به بدنی سالم و کارآمد دارند. سلامت، تناسب و زیبایی تن نیز از جمله مواردی است که توجه انسان‌ها به آن رو به گسترش است. بی‌تردید از جمله مؤلفه‌های کلیدی تأثیرگذار در تناسب جسمانی، ساختار اسکلتی خواهد بود.

تلاش زیادی روی کتابی که در دست دارید صورت گرفته تا با بهره‌گیری و استناد به جدیدترین منابع علمی معتبر و مرتبط، ناهنجاری‌های اسکلتی با تأکید بر ستون فقرات و کف پا معرفی و راه‌های پیشگیری و درمان آن به زبان ساده، با وسایل ابتدایی و در دسترس و در عین حال رعایت اصول علمی آموزش داده شود.

در این کتاب شما با مفاهیم و مسائل مهم و اساسی همچون دلایل، علائم و عوارض کف پای صاف، روش‌های تشخیص، پیشگیری و درمان آن، ساختار پا، آب‌درمانی و استفاده از تمرینات کششی، مقاومتی و هوازی در کم کردن دردهای کمری آشنا می‌شوید.

تغییرات محیطی در ساختار اسکلتی در طولانی مدت به وجود می‌آید و حاصل رعایت نکردن بهداشت حرکتی است، در نتیجه درمان آن نیز در زمان کوتاه امکان‌پذیر نیست. اینگونه موارد اغلب مراحل درمان قطعی و کوتاه‌مدت ندارد، از این رو فرد به پذیرش و زمان انجام تمرینات اصلاحی در زندگی شخصی و اجرای منظم آن در خانه، محیط کار و یا هر جای مناسب دیگر نیاز دارد. بر این مبنا یادگیری مهارت‌های مقابله با پیشرفت ناهنجاری و درمان و یا کمک به درمان، به وسیله‌ی بیمار امری ضروری است.

کتاب حرکت درمانی: با تاکید بر کمردرد و کف پای صاف برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب علاوه بر اینکه به عنوان یک منبع درسی دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌های تربیت بدنی، فیزیوتراپی و کاردرمانی مورد توجه استادان و دانشجویان است، در عین حال راهنمای عمومی برای عموم جامعه و به ویژه کسانی خواهد بود که خودشان یا افرادی از نزدیکان و خانواده‌شان به نوعی مبتلا به ناهنجاری‌های اسکلتی در ستون فقرات یا کف پا هستند.

در بخشی از کتاب حرکت درمانی: با تاکید بر کمردرد و کف پای صاف می‌خوانیم:

طناب نخاعی از مغز به سمت پایین کشیده شده و از کناره‌های آن عصب‌هایی از هر مهره خارج می‌شوند که ریشه‌های عصبی نام دارند. این ریشه‌ها، عصب سیستم الکتریکی بدن را تشکیل می‌دهند. ریشه‌های عصبی که از مهره‌های کمری خارج میشوند به لگن و اندام پایینی می‌روند.

عصب‌های مهره‌های سینه‌ای نیز شکم و سینه را تحت پوشش قرار می‌دهند و عصب‌های مهره‌‌های گردنی به شانه‌ها، بازوان و دست‌ها می‌روند. عصب‌های مهره‌ای، فرمان‌هایی را به اندام‌ها و عضلات می‌رسانند. به علاوه، پیام‌هایی را در خصوص لمس، دما و درد به نخاع و مغز می‌فرستند.

در صورتی که عصبی توسط یک دیسک مصدوم یا فتق شده تحت فشار قرار گیرد، درد اغلب به کمر و پا سرایت می‌کند. مفاصل کوچکی که در بین مهره‌ها قرار دارند، امکان انجام حرکت را فراهم کرده و ثبات ایجاد می‌کنند. عضالت و لیگامنت‌ها علاوه بر ایجاد نیرو، به حمایت و ثبات بدن کمک می‌کنند. نوارهای لیگامنتی و تاندونی، مهره‌ها را در جای خود حفظ می‌کنند.

قسمت پایین کمر بخشی است که بالاتنه (شامل سینه و بازوان) را به پایین‌تنه (شامل لگن و پاها) متصل می‌کند. این قسمت از چند مهره، دیسک‌های غضروفی نرم، عضلات، مفاصل، لیگامنت‌ها و اعصاب تشکیل شده است. کمردرد اغلب در این قسمت رخ می‌دهد.

فهرست مطالب کتاب

بخش اول: کف پای صاف
بخش دوم: ناهنجاری‌های ستون فقرات

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب حرکت درمانی: با تاکید بر کمر درد و کف پای صاف
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات حتمی
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۲۸
زبانفارسی
شابک978-600-91026-9-3
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۹۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب حرکت درمانی: با تاکید بر کمر درد و کف پای صاف

محمد محمدی
۱۴۰۱/۳/۱۱
کتاب بدی نیست ولی بنده تاییدش نمیکنم چون تقریبا همشو میدونستم تو موضوع دیسک کمر که فقط همینشو میخواستم
محمود جعفری
۱۴۰۱/۱/۱۸
کتاب زیاد کاربردی نیست
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب حرکت درمانی: با تاکید بر کمر درد و کف پای صاف

برای دریافت کتاب حرکت درمانی: با تاکید بر کمر درد و کف پای صاف و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.