معرفی و دانلود کتاب صوتی نامیرا

عکس جلد کتاب صوتی نامیرا
قیمت:
۲۹۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نامیرا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نامیرا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نامیرا

کتاب صوتی نامیرا اثر صادق کرمیار، به روایت یکی از مهمترین و پرکشش‌ترین اتفاقات تاریخ اسلام می‌پردازد، اتفاقی که در آن حرامیان و مسلمانان و مشرکان با هم یکی شدند و بر بهترین خلق خدا یورش بردند. این اثر برنده جایزه جلال آل احمد و برنده جایزه کتاب سال 1388 شده است.

نامیرا دربردانده‌ی خرده روایت‌هایی از هدف، آرزو، تغییر روش و عاقبت آدم‌هاست، در این اثر می‌بینید که این روزگار است که آدم‌ها را در محک انتخاب شدن و انتخاب کردن می‌گذارد. بیان نامیرا روان و به زبان امروزی است به طوری که صمیمیتی را ایجاد کرده که مخاطب را به خود جذب می‌کند.

این کتاب یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های ایرانی با موضوع عاشوراست و درباره‌ی دختر و پسر جوانی از اهالی کوفه است که به دنبال حقیقت هستند، در صورتی که مردم کوفه به دنبال منفعت طلبی‌های روزافزون می‌گردند. اما در میان رفتارهای متناقض سرداران بزرگ کوفه، بین حمایت از امام حسین (ع) و یا وفاداری به یزید سرگردان‌اند. به عبارتی این اثر یک دوره‌ فتنه‌شناسی کامل است که به مخاطبش نشان می‌دهد که چگونه در شرایط پیچیده و غبارآلود فتنه، حق و باطل چگونه جابه‌جا می‌شوند و حتی بزرگترین سرداران و مبارزان اسلام نیز نسبت به راه امام حسین (ع) و هدف او از مقابله با یزید دچار شک و تردید می‌شوند.

کتاب نامیرا هم‌چون دیگر آثار تاریخی و مذهبی اسیر اختلاف روایت‌های تاریخی نشده و از نتیجه‌ی تحقیقی درستی بهره‌مند شده است. کرمیار این کتاب را به سبک رمان‌های کلاسیک با آغازی آرام شروع می‌کند، تصویرسازی می‌کند، شخصیت‌ها را یک به یک وارد داستان می‌کند، آن‌ها را معرفی می‌کند و با داستان پیش می‌برد.

صادق کرمیار، نویسنده و کارگردان ایرانی است، او گواهی‌نامه درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دریافت کرده، وی چندین رمان، فیلمنامه سینمایی و سریال‌های تلویزیونی نوشته است و نیز چندین فیلم و سریال تلویزیونی را کارگردانی کرده است.

در قسمتی از کتاب صوتی نامیرا می‌شنویم:

ام ربیع در بازار کوچک و گرم بنی کلب، لابه‌لای مردم، بی‌هدف پرسه می‌زد و تماشا می‌کرد. جلو مغازه‌ی کوزه‌گری ایستاد. ظرفی سفالی را برداشت و وارسی کرد. جوانی سیه چرده از مغازه‌ی کوزه‌گری بیرون آمد و بر سکوی کنار مغازه ایستاد. نگاهی به آسمان انداخت و بعد شروع به خواندن اذان کرد. صاحبان مغازه‌ها با شنیدن صدای اذان دست از کار کشیدند و یکی یکی به سمت انتهای بازار به راه افتادند.

ام ربیع وقتی زبیربن یحیی را دید که از مغازه‌اش بیرون آمد، سرگرداند تا او را نبیند؛ که دست به ریش یکدست سفید خود می‌کشید و به غلامش اشاره می‌کرد که دست از کار بکشد. زبیر نگاهی به جوان موذن انداخت و به راه افتاد. به مقابل مغازه‌ی بشیر آهنگر رسید که هم چنان در حال تیز کردن شمشیر بود و چند نفر نیز در انتظار تیز کردن شمشیرهای خود، کنار مغازه ایستاده بودند و با یکدیگر گفتگو می‌کردند. زید - پسر بشیر - تند و بی‌وقفه در آتش کوره می‌دمید. زبیر به طرف بشیر آهنگر رفت و جوری که بقیه هم بشنوند، گفت:

«بشیر! گویا صدای سنگ و آهن و درهم و دینار مجال نمی‌دهد صدای اذان را بشنوی!»
کار تیز کردن شمشیر به پایان رسیده بود. بشیر نگاهی به زبیر انداخت. پوزخند زد. گفت:
«در این کنایه بیش تر حسادت می‌بینم تا تقوی.»
مشتریان خندیدند. بشیر شمشیر را برانداز کرد. زبیر گفت:
«ناامنی راه‌ها و غارت کاروان‌ها، اگر برای همه زیان داشته، برای تو نان داشته.»
باز هم مشتریان خندیدند. بشیر برندگی شمشیر را با برش چرمی آزمود. شمشیر را رو به زبیر نشانه رفت و گفت:
«کاروان تو را همین شمشیرها از یمن تا این جا سالم رساند. »
و پیش بند را باز کرد و رو به مشتریان گفت:
«برویم تا بعد از نماز و افطار!»

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱ دقیقه
مقدمه
۳۱ دقیقه
فصل اول - بخش اول
۴۹ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۳۹ دقیقه
فصل دوم - بخش اول
۴۱ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۴۲ دقیقه
فصل سوم - بخش اول
۴۲ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۴۴ دقیقه
فصل چهارم - بخش اول
۴۸ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
۳۲ دقیقه
فصل پنجم - بخش اول
۳۰ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
۴۹ دقیقه
فصل ششم - بخش اول
۴۶ دقیقه
فصل ششم - بخش دوم
۳۵ دقیقه
فصل ششم - بخش سوم
۲۴ دقیقه
فصل هفتم - بخش اول
۳۴ دقیقه
فصل هفتم - بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نامیرا
نویسنده
گویندهاحسان چریکی
ناشر صوتیانتشارات کتاب نیستان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۴۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۲۹۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نامیرا

Fateme ♡
۱۴۰۰/۶/۱۴
کتاب و گویندگی هر دو به قدری جذاب بودن که من تا آخرین لحظه از گوش دادن لذت بردم و‌ای کاش کتاب ادامه داشت.
و چقدر حکومت اون زمان رو ما ایرانی‌ها در زمان حاضر میتونیم درک کنیم...
لباس خدا و نیرنگ و ظلم و تاریخی که تکرار می‌شود:)
در ابتدا همه چیز به ظاهر طور دیگه‌ای بود و در آخر همه چیز زیر و رو
شد.
کتاب نامیرا به خوبی نشون داد که آدم‌هایی که فقط بفکر منافع شخصی خودشون هستن چقدر حقیرن و تعداد یاران "واقعی" چقدر انگشت شماره
؛ اگر چه به ظاهر حتی هزاران نفر باشن...
Ahmadreza Ghafori
۱۳۹۸/۶/۱۶
چند باری خواستم این کتاب رو بخرم ولی فکر میکردم خیلی جالب نباشه، ولی امروز که شروع به گوش دادنش کردم انقد خوب بود که کامل گوش دادم، خیلی عالی بود، درس‌های زیادی به ادم میده و دیده ادمو باز میکنه، میشه درک کرد فتنه رو با این کتاب، در صورتی که ما فکر می‌کنیم همچی واضح بوده، ولی با پول و استفاده از که ادم‌هایی مردم قبولشون دارند، همرو گمراه میکنند، تاریخ بارها و بارها تکرار میشه و ما هیچ وقت درس نمی‌گیریم.....
Monir Naghikhani
۱۳۹۸/۴/۱۸
خیلی خوب بود، شخصیت عبدالله، طرز فکرش فوق العاده است، اینجا هم پی میبریم که انسانهای نیک وپاک اندیش نمیتوانند اهل خدعه ونیرنگ باشن وهمین همیشه باعث شده در جهان استکبار حاکم باشد، جز اندوه از دست خودمان که متأسفانه اینچنین هستیم، همیشه انسانهای خوب قربانی میشوند، ممنون از این کتابها بیشتر صوتی بگذاریدوارزونتر.
mohsen nourian
۱۳۹۹/۸/۱
داستانی جذاب با پایانی پندآموز!
یک کتاب بی‌نظیر درباره شرایط و زمینه‌های بروز حادثه کربلا و حال وهوای مردم کوفه در آن روزگار. حقیقتا زیبا و عبرت آموز و به طرز عجیبی با شرایط روزگار خودمون شباهت داره. حقیقتا انسان از عاقبت خودش، جامعه‌اش و آینده‌اش می‌ترسه که مبادا ماهم بخاطر منفعت طلبی، خودخواهی و بی تفاوتی دچار چنین سرنوشت هولناکی شویم.
عیاری بکتاش
۱۳۹۹/۲/۱۸
از مردم کوفه بیشتر انتظار نمیشه کرد. اگه تاریخ طبری بخونید متوجه میشید مردمی که توی کوفه و بصره ساکن شدن یه مشت عرب بی‌ریشه بودن که بعداز جنگ با ایرانیان همونجا ساکن شدن چون توی شبه جزیره عربستان که وطنشون بود خونه وزندگی و اصل نسبی نداشتن که برگردن همونجا ساکن شدن. قبل از عربها عراق دست ایرانی‌های پارسی بود. عرب اگه مرد بود روسری نمیبست به سرش★★★★☆۴از۵ستاره
هومن احمدی
۱۳۹۸/۷/۱۸
یک کتاب بی‌نظیر برای شناخت بیشتر از چرایی رخداد واقعه کربلا. توی این کتاب به خوبی نشون داده شده که چطور انسان‌ها در شرایط فتنه و امتحان، خود واقعی شون رو نشون میدن. نکته جالب برای من سرگذشت عبدالله بود که عقل و منطقش بالاخره... نمیگم که خودتون برید بخونید....
Full ZeroM
۱۳۹۸/۳/۲۱
من نسخه‌ی چاپی این کتاب رو خوندم فوق العادس نشون میده پذیرفتن افراطی هر چیزی بدون فکر حتی اگه درست و حق باشه راه به جایی نمی‌بره خوندن این کتاب دیدگاهتان رو عوض میکنه
باتشکر از کتابراه
فقط کاش یخورده ارزون تر بود😅
احمد احمدی
۱۳۹۹/۱/۲۱
با سلام من خودم کتاب نامیرا رو مطالعه کردم کتاب بسیار عالی هستش من پیشنهاد میکنم حتما این کتاب رو مطالعه کنید یا صوتش رو بشنوید اینقدر این کتاب زیبا نوشته شده که بعد از مطالعه دوست دارید چند بار دیگه هم مطالعش کنید.
مشاهده همه نظرات ۵۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نامیرا

برای دریافت کتاب صوتی نامیرا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.