معرفی و دانلود کتاب دفتر خاطرات

عکس جلد کتاب دفتر خاطرات
قیمت:
25000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دفتر خاطرات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دفتر خاطرات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دفتر خاطرات

عشقی فراموش‌ناشدنی و دل‌خراش در زمانه‌ی پس از جنگ. در کتاب دفتر خاطرات نوشته‌ی نیکلاس اسپارکس داستان عشق پرشور دختر و پسری را می‌خوانیم که زمانی قلب یکدیگر را ربوده بودند. دفتر خاطرات که از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز بوده و در سراسر جهان با استقبال بی‌نظیر خوانندگان مواجه شده شور عشق را در شما بیدار خواهد کرد.

درباره‌ی کتاب دفتر خاطرات:

برخی داستان‌های عاشقانه هستند که با خواندن یا شنیدنشان غرق در دنیای شور و اشتیاق می‌شویم، این داستان‌ها بدل به تجربه‌هایی می‌شوند که تا ابد معیاری از عشق را در ذهن ما ترسیم می‌کنند. کتاب دفتر خاطرات (The Notebook) چنین داستانی است، ماجرایی عاشقانه که ما را هم‌زمان به خنده و گریه وامی‌دارد و موجب می‌شود تا باری دیگر به معجزه‌ی عشق ایمان بیاوریم.

نیکلاس اسپارکس (Nicholas Sparks)، در این رمان، ماجرای نوآ و الی را روایت می‌کند. نوآی سی‌ویک‌ساله، پس از جنگ جهانی دوم، با عشقِ دختری که ده سال پیش او را از دست داده زندگی می‌کند، دختری که با او در تعطیلات تابستانی آشنا شده بود و دل به او باخته بود، اما خانواده‌ها و وضعیت اقتصادی-اجتماعی آن دوره مانع از رسیدن آن‌ها به‌هم شده بود. نام آن دختر الی است، دختری که از لحاظ اجتماعی در مرتبه‌ی بالایی است و قرار است به‌زودی با وکیلی ثروتمند ازدواج کند. اما اتفاقی ساده دوباره الی را به یاد عشق پیشینش می‌اندازد، و او دیگر از فکر کردن به نوآ رهایی ندارد.

رمان دفتر خاطرات از زبان مردی آغاز می‌شود که بسیار بیمار و در انتظار فرا رسیدن زمان مرگش است. اما در همین دوران است که به دفتر خاطراتی پناه می‌برد که داستان عاشقانه‌ای در آن نوشته شده، و این‌گونه است که ما وارد روایت اصلی کتاب می‌شویم.

کتاب حاضر که تابه‌حال میلیون‌ها نسخه از آن به فروش رسیده توانسته نظر بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کند، بسیاری این کتاب را داستانی احساسی دانسته‌اند که اشک به چشمشان آورده و با شخصیت‌های آن و عشقشان همراه و هم‌قدم شده‌اند.

کتاب دفتر خاطرات در سال 1996 به بازار عرضه شده است، و در سال 2003 ادامه‌ای برای این داستان با عنوان «جشن عروسی» به قلم اسپارکس منتشر شده است.

فیلم‌های اقتباس‌شده از کتاب دفتر خاطرات:

مانند بیشتر کتاب‌های نیکولاس اسپارکس، از این کتاب احساسات‌برانگیز نیز فیلمی عاشقانه و درام با همین عنوان در سال 2004 ساخته شده است. این فیلم محصول آمریکاست و نیک کاساوتیس کارگردانی آن را بر عهده دارد.

رایان گاسلینگ و ریچل مک‌آدامز بازیگران نقش نوآ و الی هستند.

این فیلم رمانتیک توانسته نامزد و برنده‌ی جوایز متعددی شود که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به جایزه‌ی بهترین فیلم درام و بهترین بازیگر زن و مرد به انتخاب تین چویس اوارد اشاره کرد.

نکوداشت‌های کتاب دفتر خاطرات:

- یک داستان کلاسیک عاشقانه. (کریستین ساینس مانیتور)
- کتابی که یک‌روزه می‌خوانیدش... اگر دلتان می‌خواهد یک دل سیر گریه کنید، دفتر خاطرات کتاب کاملاً مناسبی است. (یواِس‌اِی تودی)
- زیبایی شاعرانه‌ی این کتاب عاشقانه‌ی تأثیرگذار... رمان دفتر خاطرات قلب هر خواننده‌ای را تسخیر می‌کند. (دنور راکی مانتینز کلاب)

کتاب دفتر خاطرات برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دلتان می‌خواهد کتاب عاشقانه‌ای بخوانید که نتوانید زمین بگذاریدش و اگر دلتان می‌خواهد با فراز و نشیب‌های عشقی پرشور همراه شوید و بارها به خنده و گریه بیفتید، کتاب دفتر خاطرات بهترین انتخاب برای شماست.

با نیکلاس اسپارکس بیشتر آشنا شویم:

نویسنده‌ی آمریکایی کتاب حاضر یکی از محبوب‌ترین نویسندگان داستان‌های عاشقانه‌ی معاصر است. نیکولاس اسپارکس که تابه‌حال بیش از 100 میلیون نسخه از کتاب‌هایش به فروش رسیده موفق شده کتاب‌هایی بنویسد که تابه‌حال شانزده‌تای آن‌ها در صدر پرفروش‌های نیویورک تایمز جای گرفته‌اند.

از یازده رمان اسپارکس تاکنون اقتباس سینمایی شده که بیشتر آن‌ها در گیشه نیز با استقبال مخاطبان روبه‌رو شده‌اند و از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به «پیاده‌روی به‌یادماندنی»، «خوش‌شانس»، «انتخاب» و... اشاره کرد.

کتاب‌های این نویسنده‌ی موفق تاکنون به 50 زبان دنیا ترجمه شده‌اند. در ایران نیز از این نویسنده‌ی محبوب کتاب‌های «بازگشت»، «انتخاب»، «پیاده‌روی به‌یادماندنی»، «آخرین آواز» و... بارها و توسط ناشران مختلف به فارسی برگردانده شده‌اند.

در بخشی از کتاب دفتر خاطرات می‌خوانیم:

نوآ سی و یک سال داشت و برای تنها بودن نه پیر بود و نه جوان. از وقتی به اینجا برگشته بود با هیچ کس قرار ملاقات نگذاشته بود و کسی را هم ملاقات نکرده بود که عمیقاً او را به خود جذب کند. می‌دانست که مقصر خود اوست. چیزی وجود داشت که بین او و هر زنی را که می‌خواست به او نزدیک شود فاصله می‌انداخت، چیزی که حتی اگر سعی می‌کرد مطمئن نبود بتواند آن را تغییر بدهد. گاهی درست قبل از خواب از خودش می‌پرسید که آیا سرنوشت او این است که تا آخر عمر تنها بماند؟

شبی گرم و دلپذیر بود نوآ به صدای جیرجیرک‌ها و خش خش برگ‌ها گوش می‌داد و به این فکر می‌کرد که صدای طبیعت از صدای خودرو‌ها و هواپیماها واقعی تر و احساس برانگیزتر است. چیزهای طبیعی بیشتر از آنکه بگیرند می‌بخشند و صدای آن‌ها همیشه او را به جایی می‌برد که هر کسی خیال می‌کند باید باشد. در طول جنگ خصوصا بعد از درگیری‌های بزرگ، زمان‌هایی پیش می‌آمد که او در فکر این صداهای ساده فرو می‌رفت. روزی که پدرش آن جا را ترک کرده بود به او گفته بوده این صداها نمی‌گذارند تو جنون بگیری. این صداها موسیقی خداوند هستند و تو را به خانه می‌رسانند.

چایی‌اش را نوشید به داخل خانه برگشت، کتابی برداشت، سپس چراغ را خاموش کرد و به ایوان برگشت. بعد از اینکه دوباره نشست به کتاب نگاهی انداخت. کتاب قدیمی بود، جلدش پاره شده بود و لکه‌های آب و گل روی صفحات آن دیده می‌شد. نام کتاب «برگ‌های علف» بود. نویسنده آن والت ویتمن بود. این کتاب در طول جنگ همیشه و همه جا همراه او بود. کتاب را بدون اینکه به صفحه اولش نگاه کند باز کرد و خواند:

ای روح، زمان متعلق به تو است
پرواز آزادانه تو در بی خبری است
دور از کتاب‌ها و دور از هنر، روزی دیگر سپری شد و درس عبرتی گرفته شد.
تو کاملاً جلوه کرده‌ای خاموش
در اندیشه آنچه عاشقانه‌ترین است
شب، خواب، مرگ و ستارگان.

فهرست مطالب کتاب

زندگی‌نامه نیکلاس اسپارکس
فصل اول: معجزات
فصل دوم: ارواح
فصل سوم: دیوار مجدد
فصل چهارم: «تماس تلفنی»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دفتر خاطرات
نویسنده
مترجممریم رضایی
ناشر چاپینشر همخونه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات208
زبانفارسی
شابک978-622-99655-1-1
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دفتر خاطرات

مقی میناسی
۱۴۰۱/۷/۲۱
اوایل داستان خیلی گیج کننده بود و واقعا چیزی نمیفهمی از نظر کسی که اول فیلم رو دیده کتاب زیاد جذاب نبود به نسبت فیلم
افروز ابراهیمی علویجه
۱۴۰۱/۷/۱۰
بسیار زیبا بود امید وارم چنین عشقی نسیب همه بشه
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب دفتر خاطرات

برای دریافت کتاب دفتر خاطرات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.