معرفی و دانلود کتاب صوتی رویای ایتالیایی

عکس جلد کتاب صوتی رویای ایتالیایی
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی رویای ایتالیایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی رویای ایتالیایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی رویای ایتالیایی

کتاب صوتی رویای ایتالیایی نوشته‌ی ولادیمیر لورچنکوف، درباره مردمی فقیر و روستایی‌ست که برای فرار از بیکاری و مشکلات فراوان زندگی، درصدد مهاجرت به ایتالیا هستند و آن را آرمان شهر رویایی خود می‌پندارند؛ با این حال همه چیز آنطور که انتظار دارند پیش نمی‌رود. رمانی که می‌توان آن را یک کمدی سیاه به تمام معنا دانست.

درباره کتاب صوتی رویای ایتالیایی:

این اثر جذاب و خواندنی روایت اهالی روستایی است که برای به دست آوردن کار و موقعیت اجتماعی بهتر تلاش می‌کنند از کشور فقیر خود یعنی مولداوی به ایتالیا مهاجرت کنند. اما آن‌ها برای رسیدن به آرمان شهر خود و تحقق آرزوهایشان مشکلات و سختی‌های مختلفی را از سر می‌گذارنند. ولادیمیر لورچنکوف به خوبی توانسته با طنزی انتقادی کتاب رویای ایتالیایی (The Good Life Elsewhere) را بنویسد و از دردهای یک جامعه اروپایی در حال توسعه سخن بگوید.

هر فصل از کتاب صوتی رویای ایتالیایی از زبان یکی از اهالی روستا روایت می‌شود که برای فرار از فقر، بیکاری و خشکسالی کشورشان راهی این سفر شده‌اند و به نوعی می‌خواهند در آرزوی لذت و رفاه بیشتر از سرنوشت شوم خود فرار کنند.

کشور مولداوی به عنوان فقیرترین کشور قاره اروپا شناخته می‌شود که بیش از نیمی از جمعیت آن برای پیدا کردن کار به کشورهای همسایه مهاجرت می‌کنند و همین اتفاق سوژه اصلی کتاب رویای ایتالیایی شده است. موضوعی که سال‌هاست مردم این سرزمین با آن درگیر هستند و نمی‌توانند از پس مشکلات اقتصادی خود که ناشی از دوران حکومت شوروی‌ست، بر بیایند.

منتقدان روسی با تمجید از کار لورچنکوف، این رمان را اثری تلخ و شوخ طبعانه دانستند که علاوه بر سرگرم کننده بودن، یاس و غمی عمیق نیز به مخاطب منتقل می‌کند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی رویای ایتالیایی:

- برجسته و بسیار خنده‌دار! (وال استریت ژورنال)

- داستانی که همزمان خنده‌دار و دلخراش است. (Publishers Weekly)

- اصیل، جدی و در عین حال کمیک، و گاهی اوقات غم‌انگیز. (Profile Magazine)

- یک وقایع نگاری مهیج و خنده‌دار درباره آرزوی قدیمی مردمانی از اروپا که ممکن است هیچ‌گاه نیز فرصت تحقق آن پیش نیاید. (گری اشتینگارت، نویسنده)

- ولادیمیر لورچنکوف یک نویسنده بسیار با استعداد است. او یک زندگی رنگارنگ، روشن و دیوانه‌وار را در گوشه‌ای از جنگ شوروی به تصویر می‌کشد. (روزنامه Vedomosti)

- رویای ایتالیایی تا پایان کتاب مطلوب و عالی پیش می‌رود و البته گاهی نیز تاریک و پوچ‌گراست اما نویسنده‌ای بااستعداد آن را بسیار خوب و سرگرم کننده نوشته است. (The Complete Review)

کتاب صوتی رویای ایتالیایی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر از کتاب‌های طنز اجتماعی لذت می‌برید و می‌خواهید با مسائل مختلف مردم کشور مولداوی بیشتر آشنا شوید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

ولادیمیر لورچنکوف را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده و روزنامه‌نگار اهل کشور مولداوی‌ است که در سال 1979 در خانواده‌ای ارتشی متولد شد. ولادیمیر لورچنکوف (Vladimir Lorchenkov) تمام کودکی خود را در دوران اتحام جماهیر شوروی گذراند و تا قبل از به استقلال رسیدن کشورش به سایر کشورهای سوسیالیستی همچون بلاروس، اوکراین و مجارستان سفر کرد.

او پس از بازگشت دوباره به مولداوی در رشته روزنامه‌نگاری به تحصیل مشغول شد و در یک روزنامه محلی کار کرد تا اینکه سرانجام با نوشتن چندین کتاب ارزشمند توانست خودش را به عنوان یک نویسنده حرفه‌ای به دنیا معرفی کند و جوایز مختلفی نیز به دست آورد.

لورچنکوف تاکنون دوازده کتاب منتشر کرده و آثارش به زبان‌های آلمانی، ایتالیایی، نروژی، فنلاندی و ثربی-کرواتی ترجمه شده است.

جوایز و افتخارات ولادیمیر لورچنکوف:

- برنده Debut Prize در سال 2003
- قرار گرفتن در لیست کوتاه جایزه پرفروش‌ترین کتاب سال 2012 در کشور مولداوی
- برنده The Russia Prize در سال 2008 به عنوان یکی از بالاترین جوایز روسیه برای نویسندگان جوان

در بخشی از کتاب صوتی رویای ایتالیایی می‌شنویم:

سرافیم غمزدۀ گرفتار فکر موهای استلا بود. زندگی را بابت این حقیقت سرزنش می‌کرد که اوضاع آن‌طور که باید نشد. هرچه باشد، سرافیم از کلاس اول عاشق کتابدار بود، از لحظه‌ای که مسحور پیشانی کمی نمناک او، درست روی یک جامدادی نشست. سال‌ها گذشت، آن‌ها بزرگ شدند، اما میزهای مدرسه همان‌طور ماندند. استلا هرگز بروز نداد که از او خوشش می‌آید. سرافیم بااندوه فکر کرد: «شاید به این دلیل یه عشق دوم توی زندگی‌م پیدا کردم؛ ایتالیا.»

اما فراموش کردن استلا دشوار بود. او معشوق استلا، سرپرست ایالت، را به یاد آورد که رابطه‌اش با استلا در شهر بر سر زبان‌ها بود؛ انگار دست نامرئی جبرئیل، دنده‌هایش را خرد می‌کرد. اما به‌تدریج و با بی‌میلی سرنوشتش را پذیرفت.

بر‌ای اینکه واسیلی را بیدار نکند، به آرامی و ناله‌کنان گفت: «چی‌کار کنم؟ ما سرنوشت خودمون رو انتخاب نمی‌کنیم. اگه مقدر نبوده مال من باشه، حتماً مقدر نبوده دیگه.»

سرافیم این را هم به یاد آورد که یک درسنامۀ ایتالیایی از استلا خواسته بود تا بتواند از آن استفاده کند و او چطور سرد برخورد کرد، و چطور تلاش کرد تا با ارتباط ذهنی احساسی را در او بیدار کند، اما خیلی خجالتی بود و نمی‌توانست احساسش را بیان کند، پس رفت و خود را ملامت کرد. فکر کرد که استلا به محض بیرون رفتن او دیگر به او فکر نکرده است و لابد بلافاصله در انتظار معشوقش شروع کرده است به آرایش.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۳ دقیقه
فصل اول
۶ دقیقه
فصل دوم
۵ دقیقه
فصل سوم
۱۸ دقیقه
فصل چهارم
۱۱ دقیقه
فصل پنجم
۶ دقیقه
فصل ششم
۱۲ دقیقه
فصل هفتم
۹ دقیقه
فصل هشتم
۹ دقیقه
فصل نهم
۱۴ دقیقه
فصل دهم
۵ دقیقه
فصل یازدهم
۱۳ دقیقه
فصل دوازدهم
۱۱ دقیقه
فصل سیزدهم
۱۶ دقیقه
فصل چهاردهم
۷ دقیقه
فصل پانزدهم
۱۱ دقیقه
فصل شانزدهم
۵ دقیقه
فصل هفدهم
۹ دقیقه
فصل هجدهم
۱۱ دقیقه
فصل نوزدهم
۱۳ دقیقه
فصل بیستم
۱۳ دقیقه
فصل بیست و یکم
۷ دقیقه
فصل بیست و دوم
۶ دقیقه
فصل بیست و سوم
۶ دقیقه
فصل بیست و چهارم
۷ دقیقه
فصل بیست و پنجم
۷ دقیقه
فصل بیست و ششم
۴ دقیقه
فصل بیست و هفتم
۳ دقیقه
فصل بیست و هشتم
۵ دقیقه
فصل بیست و نهم
۴ دقیقه
فصل سی‌ام
۵ دقیقه
فصل سی و یکم
۶ دقیقه
فصل سی و دوم
۸ دقیقه
فصل سی و سوم
۵ دقیقه
فصل سی و چهارم
۶ دقیقه
فصل سی و پنجم
۵ دقیقه
فصل سی و ششم
۴ دقیقه
فصل سی و هفتم
۱۲ دقیقه
فصل سی و هشتم
۸ دقیقه
فصل سی و نهم
۵ دقیقه
فصل چهلم
۷ دقیقه
فصل چهل و یکم
۹ دقیقه
فصل چهل و دوم
۶ دقیقه
فصل چهل و سوم
۴ دقیقه
فصل چهل و چهارم
۸ دقیقه
فصل چهل و پنجم
۶ دقیقه
فصل چهل و ششم
۶ دقیقه
فصل چهل و هفتم
۳ دقیقه
فصل چهل و هشتم
۴ دقیقه
فصل چهل و نهم
۵ دقیقه
فصل پنجاهم
۱۰ دقیقه
فصل آخر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی رویای ایتالیایی
نویسنده
مترجممهسا زمانی
گویندهمنصور ضابطیان
ناشر صوتیانتشارات خوب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۴۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی رویای ایتالیایی

بهاره محمدی اسفه
۱۳۹۹/۱۲/۱۷
داستان جالبی بود و طنز زیبایی داشت
شرح حال بسیاری از ملت‌های جهان سوم بود.
اجرای خوبی داشت ولی صدا ضعیف بود. در کل توصیه به شنیدن میکنم لذت بردم ممنون از کتابراه
ماندانا ناظمی
۱۴۰۰/۱/۳
اصلا خوب نبودداستان
انسجام خاصی نداشت و حوصله سر بر بود
میلاد مکوندی
۱۴۰۱/۴/۳۱
خیلی خوب بود و واقعی
حامد هوشمند
۱۴۰۰/۴/۱۱
من خیلی خوشم امد از این کتاب
حمیرا نبئی
۱۳۹۹/۱۲/۹
خوانش کتاب عالیه ممنون
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی رویای ایتالیایی

برای دریافت کتاب صوتی رویای ایتالیایی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.