معرفی و دانلود کتاب صوتی یالوم خوانان: اضطراب و روان درمانی

عکس جلد کتاب صوتی یالوم خوانان: اضطراب و روان درمانی
قیمت:
۲۴۰۰۰ تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی یالوم خوانان: اضطراب و روان درمانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی یالوم خوانان: اضطراب و روان درمانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی یالوم خوانان: اضطراب و روان درمانی

کتاب صوتی یالوم خوانان: اضطراب و روان درمانی گلچینی از بهترین آثار و مقالات اروین د. یالوم است که روان درمانی اگزیستانسیال (وجودی) را با استفاده از مثال‌های واقعی از بیماران و در قالبی داستان گونه تبیین می‌کند.

درباره کتاب صوتی یالوم خوانان: اضطراب و روان درمانی:

اروین یالوم روانپزشک مشهور آمریکایی همواره در قالب داستان و روایت، به ماهیت روان انسان پرداخته و آن را با روش روان درمانی تحلیل و بررسی کرده است. کتاب صوتی یالوم خوانان: اضطراب و روان درمانی (The Yalom Reader) نیز یکی از نوشته‌های او به شمار می‌رود که به گفته خودش برای نوشتن کتاب‌هایی با موضوع درمان اگزیستانسیال، سال‌ها آثار فیلسوفان بزرگ این حوزه مثل هایدگر، کامو، سارتر، نیچه و کی‌یر کگور را مطالعه کرده است.

کتاب یالوم خوانان دارای سه بخش روان‌درمانی گروهی، روان‌درمانی وجودی و نوشتن است که همگی از علایق یالوم سرچشمه می‌گیرند و کتاب اضطراب و روان درمانی بخشی از این مجموعه به شمار می‌رود که با نگاهی فلسفی به بررسی وجود انسان پرداخته است. درواقع یالوم با آوردن مثال‌های واقعی از بیمارانش، مفاهیم مورد نظرش را در قالبی ساده و دقیق توضیح داده و راهکارهای علمی آن را نیز شرح داده است.

کتاب صوتی یالوم خوانان: اضطراب و روان درمانی برای چه کسانی مناسب است؟

لازم نیست برای شنیدن این کتاب حتما روان درمانگر یا روانشناس باشید، اگر به چنین متونی علاقه‌مند هستید، به راحتی می‌توانید با قلم اروین یالوم ارتباط بگیرید.

اروین د. یالوم را بهتر بشناسیم:

بسیاری از ایرانی‌ها اروین دیوید یالوم (Irvin D. Yalom) را با کتاب وقتی نیچه گریست می‌شناسند. او روانپزشک هستی‌گرا، نویسنده و استاد روان‌پزشکی دانشگاه استنفورد محسوب می‌شود که آثار داستانی و غیرداستانی ارزشمندی را در حوزه روان شناسی و فلسفه را برجای گذاشته است.

در نوشته‌های یالوم تاثیر دو فیلسوف بزرگ تاریخ یعنی اسپینوزا و شوپنهاور به خوبی دیده می‌شود و در کار روان‌درمانی خود نیز به روش درمان انسان گرا معتقد است. روشی که کارل راجرز آن را پدید آورده و درواقع به این معناست که سلطه افراطی درمان‌گر روی بیمار را به چالش می‌کشد و درمان کردن به صورت گفت‌وگوی اشتراکی را مفیدتر می‌دانست.

اروین یالوم موفق شد در سال 2002 جایزه‌ی انجمن روان‌پزشکی آمریکا را دریافت کند و در سال 2007 فیلمی به کارگردانی پنچاس پری ساخته شد که از کتاب وقتی نیچه گریست اقتباس شده بود. همچنین اگر دوست دارید که یالوم را بهتر بشناسید، فیلم مستندی از زندگی و آثار او در سال 2014 با نام درمان یالوم ساخته شده است.

در بخشی از کتاب صوتی یالوم خوانان: اضطراب و روان درمانی می‌شنویم:

پارادایم بالینی که به نظر من ارزش ابتکاری و عملی زیادی دارد، از حالت بچه‌ها در کنار آمدن با آگاهی از مرگ ناشی می‌شود. دو سنگر مهم انکاری کودکان این باورهای بسیار قدیمی‌ست که انسان یا شخصا مصون است و یا تا ابد توسط ناجی نهایی محافظت می‌شود.

این باورها عملا خیلی قوی هستند زیرا از دو منبع تقویت می‌شوند؛ از شرایط زندگی اولیه و از اساطیر شایعی که مورد تایید فرهنگ‌اند و با نظام‌های جاودانه و وجود یک خدای شخصی و ناظر مطلق در ارتباط است.

تجلی این دو پدافند بنیادین زمانی برای من به طور عملی آشکار شد که در دو ساعت متوالی با دو بیماری روبه‌رو شدم که به ترتیب آن‌ها را مایک و سم می‌نامم. آن‌ها بررسی قدرتمند دو حالت انکار مرگ ارائه دادند. تمایز میان این دو حالت بسیار برجسته است و هر کدام با نشان دادن امکان طرف مقابل، نوری بر پویش‌های دیگری می‌تاباند.

مایک که جوانی بیست و پنج ساله بود و تومور شناسش او را نزد من فرستاده بود، غده سرطانی بدخیمی داشت و هرچند شکل جدیدی از شیمی درمانی تنها شانس او برای زنده ماندن بود، برای انجام این معالجه همکاری نمی‌کرد. من تنها یک بار مایک را دیدم و او با پانزده دقیقه تاخیر آمد ولی کاملا مشخص بود که راه اصلی زندگی‌اش مبتنی بر فرد انگاری بود. او از همان سال‌های ابتدایی زندگی‌اش با هر نوع کنترلی جنگیده و مهارت‌های خودکفایی را گسترش داده بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۲ دقیقه
متن پشت جلد
۵ دقیقه
مقدمه
۲۲ دقیقه
فصل اول - روان‌درمانی اگزیستانسیال (وجودی)
۱۷ دقیقه
گرایش وجودی
۱۳ دقیقه
درمان وجودی (اگزیستانسیال)
۲۰ دقیقه
فصل دوم - مرگ، اضطراب و روان‌درمانی
۱۳ دقیقه
سرطان - رویارویی با مرگ
۲۱ دقیقه
اضطراب مرگ - ظهور بالینی
۱۵ دقیقه
متخصصان بالینی
۱۸ دقیقه
اضطراب مرگ - پارادایم آسیب‌شناسی روانی
۲۰ دقیقه
خاص بودن
۲۱ دقیقه
معتاد به کار
۲۱ دقیقه
افسردگی
۲۱ دقیقه
به سوی دیدگاهی کامل در آسیب‌شناسی روانی
۱۷ دقیقه
هویت‌زدایی
۲۱ دقیقه
مرگ دیگری و آگاهی وجودی
۲۰ دقیقه
نظارت بر گروه‌درمانی بیماران سرطانی
۱۸ دقیقه
گزینه‌های تفسیری
۲۲ دقیقه
درمانگر باید حفظ کند
۹ دقیقه
حساسیت‌زدایی از مرگ

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی یالوم خوانان: اضطراب و روان درمانی
نویسنده
مترجمحسین کاظمی یزدی
گویندهفرهاد اتقیایی
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۳۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
۲۴۰۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی یالوم خوانان: اضطراب و روان درمانی

Reza Karimi
۱۴۰۰/۵/۳۰
کتاب در واقع خلاصه‌ای است از نظر نویسنده در مورد بررسی ترس و عمدتا اظطراب مرگ. پیشنهاد میکنم خوانندگان پس از مطالعه سایر کتابهای نویسنده به مطالعه این کتاب روی آورند چرا که حاوی اصطلاحات و تعابیر تاحدودی تخصصی است.
ف غفاری
۱۳۹۹/۱۱/۱۷
سلام من تقریبا تمام کناب‌های یالوم را که ترجمه شده‌اند خوانده‌ام برای من یک دوره خلاصه و کارامد و جذاب بود سبک کتاب و صدای روایت کننده عالی بود متشکرم
Ehssan Hosseini Koupaie
۱۴۰۰/۱۲/۱۸
همچون کتاب‌های دیگر یالوم عالیه. مطالب این کتاب که به زبان ساده و کمتر تخصصی و خلاصه بیان شده کمک میکنه به فهم راحت تر کتاب روان درمانی اگزیستانسیل یالوم به ویژه مبحث مرگ.
مریم مهدی زاده
۱۴۰۰/۱۰/۲۳
این کتاب در مورد روش‌های درمانی اگزیستانسیال توضیح میده. من یه کاربر عادی‌ام و درمانگر نیستم. اما به شدت از این کتاب خوشم اومد و برام مفید بود
زینب زمانی
۱۴۰۰/۲/۱۰
دوستش داشتم... این کتاب رو باید بعد خوندن کنابهای دیگه یالوم خوند... وقتی ارتباط زندگیش با کتابهاش رو میفهمی خیلی جذاب و لذت بخش میشه کتابهای خونده شده ات.
Yalda B
۱۴۰۰/۱/۵
من که تمام نوشته‌های اروین یالوم رو دوست دارم، این کتاب دارای قسمتهای مجزاست که بیشترشون برگرفته از مقالات اروین یالوم هست
Mahdi Zamani
۱۴۰۰/۲/۲
به نظر می‌رسید که باید راجع به هر چهار اضطراب وجودی باشد ولی تنها راجع به مرگ صحبت شده است
علیرضا قاضی
۱۴۰۰/۱/۱۰
کلا مجموعه آثار یالوم اعتیاد آوره و توقع خواننده رو نسبت به آثار روانشناسی بالا میبره
کاربر من
۱۴۰۰/۱۲/۲۴
عالی توصیه اکید میکنم حتی شده یه بار روزنامه وار گوشش بدید عالیه
زهرا مشکل گشا
۱۴۰۰/۱/۹
برخلاف همه کتابای دکتر یالوم. این کتابشون برام جذاب نبود. درکش نکردم.
Fara🙇‍♀️ Mmm
۱۴۰۰/۱/۵
خوندن کتاب‌های دکتر یالوم رو به همه دانشجویان روانشناسی و مشاوره توصیه می‌کنم.
Saeed Karimian khozani
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
بررسی همه‌ی اثار یالوم و نمونه‌های بالینی
مهناز عسکری
۱۴۰۰/۸/۸
کتابهای دیالوم یکی از یکی بهتر است واقعا دوستش دارم
ریحانه سعدی
۱۴۰۰/۵/۱۱
برای کسانی که یالوم خوان باشند حذاب خواهد بود
کاربر s
۱۴۰۱/۲/۱۶
یکمی پیچیده بود ولی جالب
مشاهده همه نظرات ۱۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی یالوم خوانان: اضطراب و روان درمانی

برای دریافت کتاب صوتی یالوم خوانان: اضطراب و روان درمانی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.