معرفی و دانلود کتاب صوتی مارسل مارسو، استاد پانتومیم

عکس جلد کتاب صوتی مارسل مارسو، استاد پانتومیم
قیمت:
۵۰۰۰ تومان - 1.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مارسل مارسو، استاد پانتومیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مارسل مارسو، استاد پانتومیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مارسل مارسو، استاد پانتومیم

کتاب صوتی مارسل مارسو، استاد پانتومیم نوشته گلوریا اسپیلمن، داستانی واقعی از زندگی یک دلقک با لقب ملک‌الشعرای سکوت است که نمایش‌های صامت اجرا می‌کند. این دلقک با یک صورت سفید و چهره‌ای غمگین و ژاکت راه‌راه بر تن و کلاهی که مچاله شده، تحولی در تئاتر مدرن ایجاد کرده بود.

موضوع کتاب صوتی مارسل مارسو، استاد پانتومیم چیست؟

زمانی که مارسل پنج ساله بود به همراه پدرش به دیدن تئاتر می‌رفت. یک شب، چارلی چاپلین با بازی خارق‌العاده‌ای که بر روی صحنه داشت، مارسل را تحت تأثیر قرار داد. به گریه انداختن و یا به خنده واداشتن مردم تنها با انجام چند حرکت و بدون گفتن هیچ کلمه‌ای. این موضوع برای او بسیار عجیب و جالب بود. او تصمیمش را همان لحظه گرفت. مارسل دوست داشت همانند چارلی چاپلین، به استاد پانتومیم و سلطان صحنه تبدیل شود. برای شروع پوشیدن لباس‌های پدرش انتخاب مناسبی بود.

با مارسل مارسو، پرآوازه‌ترین استاد پانتومیم بیشتر آشنا شویم:

مارسل مارسو با نام اصلی مارسل مانگل بازیگر و هنرپیشه نامدار فرانسوی در 22 مارس 1923 و در خانواده‌ای یهودی در شهر استراسبورگ فرانسه به دنیا آمد. او بعد از دیدن یک نمایش از چارلی چاپلین عاشق بازیگری شد و در سال 1946 به بعد در تئاتر سارا - برنارد در پاریس مشغول به تحصیل شد. او بعدها در چند فیلم مثل باربارلا بازی کرد.

مارسو در سال 2001 به عنوان سفیر حسن نیت سازمان ملل متحد برای سالخوردگان برگزیده شد. روز 18 مارس در تقویم شهر نیویورک به نام روز مارسل مارسو نام‌گذاری شده است.

او در سن 84 سالگی درگذشت. فیلم سینمایی مقاومت براساس زندگی مارسو و تلاشش برای نجات کودکان یتیم یهودی در زمان اشغال فرانسه توسط آلمان نازی ساخته شده است.

کتاب صوتی مارسل مارسو، استاد پانتومیم برای چه کسانی مناسب است؟

برای کودکان و نوجوانان آشنا شدن با زندگی شخصیت‌های تأثیرگذار مثل مخترعان، هنرمندان و... می‌تواند بسیار آموزنده باشد. این داستان برای کودکان 9 تا 15 سال اثری دلنشین و پر از نکات آموختنی است.

در بخشی از کتاب صوتی مارسل مارسو، استاد پانتومیم می‌شنویم:

تنها طی چند ساعت، توی خونه‌های شهر استراسبورگ، به جز لباس، کتاب، و اسباب و اثاثیه‌ای که مردم به جا گذاشتن، چیز دیگه‌ای پیدا نمی‌شد. مارسل و برادر بزرگترش اَلِین (Alain) به شهر لیموژ (Limoges) فرار کردن. مارسل اونجا به مدرسه رفت و در رشته‌ی هنر تحصیل کرد.

تا تابستونِ سالِ بعد، ارتش نازی فرانسه رو بیشتر تحت سلطه‌ی خودشون در آورده بودن. اون‌ها قوانین جدیدی وضع کردن که زندگی رو بسیار سخت و حتی خطرناک می‌کرد. یهودی‌ها تبدیل به اقلیت و به اردوگاهی برای اسیرهای جنگی منتقل شدن.

اما در بسیاری از جاها، مردان و زنان معمولی، داشتن به طورِ مخفیانه خودشون رو برای جنگیدن با ارتش هیتلر آماده می‌کردن. لیموژ مرکز مقاومت فرانسه در اون دوران بود. آلمان به اون‌ها پیوست و مارسلِ 16 ساله، با استفاده از مهارت نقاشی‌اش بهشون کمک کرد.

اون مخفیانه با استفاده از مداد شمعی و جوهر، به دقت عکس‌ها و تاریخ تولدِ روی کارت شناسایی بچه‌ها رو طوری تغییر می‌داد تا به نظر برسه که برای رفتن به اردوگاهِ کار خیلی کوچیکن. کارت‌های شناساییِ مارسل، نازی‌های زیادی رو فریب داد و کودکان بسیاری رو از رفتن به اردوگاه نجات داد. خود مارسل هم هویت جدیدی برای خودش ساخت. اون بعد از انقلاب فرانسه، فامیلیش رو به مارسو (Marceau) تغییر داد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۳ دقیقه
مارسل مارسو، استاد پانتومیم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مارسل مارسو، استاد پانتومیم
نویسنده
مترجمنشاط عزیزی
گویندهمهدی صفری
ناشر صوتی آوارسا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
۵۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مارسل مارسو، استاد پانتومیم

برای دریافت کتاب صوتی مارسل مارسو، استاد پانتومیم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.