معرفی و دانلود کتاب صوتی کنترل دیابت به روش ساده

عکس جلد کتاب صوتی کنترل دیابت به روش ساده
قیمت:
۳۳۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کنترل دیابت به روش ساده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کنترل دیابت به روش ساده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کنترل دیابت به روش ساده

کتاب صوتی کنترل دیابت به روش ساده نوشته اعظم اطاری و مریم اطاری، به افرادی که به بیماری قند مبتلا هستند کمک می‌کند تا با استفاده از رژیم غذایی مرتبط و داروهای مورد نیاز، بیماری خود را کنترل کنند.

به قند خون بالای 96 تا حدود 112 میلی‌گرم بیماری قند خون یا دیابت گفته می‌شود. در این نوع از بیماری بدن توانایی تولید هورمون انسولین را از دست می‌دهد یا حتی در برابر آن مقاوم می‌شود، در نتیجه انسولینی که تولید می‌شود قادر نیست عملکرد طبیعی و درست خود را انجام دهد.

نقش اصلی انسولین در بدن پایین آوردن قند خون است. دیابت می‌تواند رگ‌های بسیار ریز در بدن را تخریب کند و این موضوع به اعضای مختلف بدن مثل کلیه، چشم و اعصاب آسیب می‌زند. همچنین این بیماری می‌تواند منجر به بیماری‌های قلبی و عروقی در فرد شود.

نویسندگان این کتاب تلاش کردند تا ثابت کنند که بیماری دیابت با ورزش، رعایت رژیم غذایی و سرانجام با دارو درمانی به آسانی کنترل می‌شود.

تمدن‌های کهن مانند یونان، مصر، هندوستان و روم باستان توانستند بیماری قند را تشخیص دهند و تغییرات مختلف غذایی را پیشنهاد کنند. یک فرد یونانی تشنگی شدید و ادرار زیاد را در این‌گونه افراد تشخیص داد و این حالت را دیابت یعنی عبور کردن نامید.

در قدیم اغلب پزشکان، توصیه می‌کردند تا افراد مواد قندی را با مواد دیگر جایگزین کنند. در قرون گذشته توصیه‌هایی که به منظور عدم کابرد مواد قندی غذا برای افراد دیابتی صورت می‌گرفت بیشتر براساس تئوری‌ها یا اعتقادات مردم بود تا براساس اطلاعات علمی. در نتیجه طرفداران جایگزینی مواد قندی با طرفداران محدود کردن کربوهیدرات‌های رژیم یا همان مواد قندی مدام در حال مباحثه بودند.

طرفداران رژیم‌های کم‌کربوهیدرات و کم‌چربی حرفشان این بود که از آن جا که افراد دیابتی قند خون و ادرارشان خیلی بالاست، باید از مقدار کمتری قند و کربوهیدرات استفاده کنند. افراد طرفدار رژیم پرکربوهیدرات معتقد بودند که کربوهیدرات غذا باید جایگزین قند از دست رفته ادرار باشد. ولی مسئله بسیار مهمی که هنوز هم به نحوه‌ی اداره دیابت ربط پیدا می‌کند و هر دو طرف متفق‌القول بر آن صحه می‌گذارند این است که بهتر است کالری رژیم این بیماران محدود باشد.

شنیدن کتاب صوتی کنترل دیابت به روش ساده به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این اثر برای بیماران دیابتی و همچنین پزشکان بسیار کاربردی و مفید است.

در بخشی از کتاب صوتی کنترل دیابت به روش ساده می‌شنویم:

طرح این برنامه بستگی به میزان اطلاعات به دست آمده از طریق ارزیابی و ظرفیت تغییر رژیم بیمار دارد. هدف از طرح این برنامه آن است که ما کاری کنیم که بیمار قادر باشد تا بین مقدار انسولین تزریقی و یا تولید بدن خود شخص، غذای مصرفی و فعالیت روزانه‌اش توازن برقرار کند و تا حد امکان میزان گلوکز خونش به حد طبیعی نزدیک گردد. غدای فرد باید فقط آن‌قدر کربوهیدرات داشته باشد که از ازدیاد و کاهش بیش از حد گلوکز خون جلوگیری کند. طرح این رژیم، بسته به آن است که شخص دیابت نوع اول یا دیابت جوانان و یا نوع دوم یا دیابت میانسالان را داشته باشد.

در نوع اول یا دیابت جوانان بیشتر به غذا و تزریق انسولین متکی است. در این رژیم باید بر این موارد تأکید کرد: اجتناب از قندهای ساده و چربی زیاد، خوردن موادی مخصوص و مقداری معین در زمان‌های خاصی از روز.

در دیابت نوع دوم یا دیابت میانسالان بر این موارد تأکید می‌شود: اجتناب از قندهای ساده و چربی زیاد و به دست آوردن و حفظ وزن مطلوب.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۵ دقیقه
مقدمه
۲۲ دقیقه
قند خون چیست؟
۲۴ دقیقه
برنامه غذایی و طرح برنامه غذایی
۲۳ دقیقه
تنظیم رژیم برای بیمار
۱۵ دقیقه
میزان آب مورد نیاز
۲۷ دقیقه
داروهای مصرفی دیابت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کنترل دیابت به روش ساده
نویسنده،
گویندهمحمدرضا رادمهر
ناشر چاپیانتشارات کتاب درمانی
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۵۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی سلامت، بهداشت و تغذیه، تخصص‌های پزشکی
قیمت نسخه صوتی
۳۳۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کنترل دیابت به روش ساده

علیرضا فهمیده
۱۴۰۱/۳/۲۵
اطلاعات خوبی در مورد دیابت به شما میده و کنترل دیابت داشته باشی
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کنترل دیابت به روش ساده

برای دریافت کتاب صوتی کنترل دیابت به روش ساده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.