معرفی و دانلود کتاب صوتی انگشت مجسمه

عکس جلد کتاب صوتی انگشت مجسمه
قیمت:
22000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی انگشت مجسمه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی انگشت مجسمه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی انگشت مجسمه

کتاب صوتی انگشت مجسمه داستان بلندی نوشته فرهاد حسن زاده است که مضمون انقلابی دارد و ماجرای آن به دوران قبل از انقلاب اسلامی مربوط می‌شود.

شخصیت اصلی داستان حاضر پسری به نام جمیل است که بر ضد حکومت پهلوی فعالیت و مبارزه می‌کند؛ پدر او در سال 1342 به شهادت رسیده است. در یکی از شب‌های حکومت نظامی، جمیل برای نخستین بار با دایی خود آشنا می‌شود و پس از جستجوهایش درمی‌یابد که او در دستگیری و شهادت پدرش نقش داشته است. به همین سبب دنبال فرصتی برای انتقام می‌گردد و اتفاقات بعد از آن در همین راستا پیش می‌آید.

گذشته برای جمیل تاریک و مبهم است، اما کشف حقیقت نیز وجودش را روشن نمی‌کند. مردی غریبه به خانه آمده که مادرش او را دایی اشرف معرفی می‌کند و همه چیز از حضور همین غریبه‌ی آشنا آغاز می‌شود که روزگاری سرهنگ سازمان امنیتی رژیم شاه بوده و جمیل، خیلی زود از پس تردیدها، نفرت‌ها و جستجوهایش در می‌یابد که او قاتل پدرش بوده است.

انگشت مجسمه کشمکش‌های درونی جمیل است برای انتقام؛ اما دایی اشرف، فقط قاتل نیست، برادر مادری است سختی کشیده که دلش برای همه حتی قاتل شوهرش می‌سوزد. این دوگانگی، نقطه پرکشش داستان نویسنده است؛ نقطه‌ای که جمیل را با همه‌ی ابعاد شخصیتی و عواطف درونی‌اش تصویر می‌کند. جایی که باید میان دوست و دشمن مرزی بگذارد.

نویسنده خوب می‌داند که این انتخاب چه دو راهی دشواری است؛ وقتی که دشمن، نزدیک‌ترین فرد به تو باشد. آدم‌ها در این کتاب با لهجه‌ی جنوبی حرف می‌زنند و دیالوگ‌هایشان فضای جغرافیایی را صمیمی‌تر و ملموس‌تر می‌کند. این اثر سرگذشت جباریتی است که از آن جز انگشت سیمانی مجسمه‌اش در دست کودکان چیزی نمی‌ماند. انگشتی که در پایان داستان، صورت دایی اشرف را نشانه می‌رود که از سرسپرده‌های صاحب همان انگشت بوده است.

این کتاب دومین رمان نوجوان فرهاد حسن زاده محسوب می‌شود که با نگاهی سینمایی به نگارش درآمده است. گویا ذهنیت نویسنده به روایت و داستان، ذهنیتی تصویری می‌باشد؛ مثل اینکه در جایگاه یک کارگردان دوربین را در جای مناسب قرار داده و با به کارگیری اصطلاحات و به تصویر کشیدن صحنه‌ها و حوادث، عینیت خواننده به واقعیت را تثبیت بخشیده است.

در بخشی از کتاب صوتی انگشت مجسمه می‌شنویم:

دایی مثل پلنگ خیز برداشت که او را بزند. جمیل، سرش را کنار کشید و عینکش افتاد روی زمین. دست سنگین دایی از کنارش رد شد و صفیر کشید؛ اگر می‌خورد، یک طرف صورتش ناقص می‌شد؛ اما نخورد.

مادر دوید وسط. جمیل بلند شد و خود را عقب کشید؛ غافل از بخاری نفتی که پشت سرش بود؛ هار و خان و مان برانداز. اما مادر تیز بخاری را گرفت و نگذاشت بیفتد. از برخورد دست خیس و کف آلودش با تنه داغ بخاری، صدایی از بخاری بلند شد که همه جا خوردند. جمیل اولین چیزی که دم دستش رسید، برداشت که پرتاب کند طرف سرهنگ. دیگر دایی نبود؛ حالا سرهنگ بود؛ یک سرهنگ فراری که مرده و زنده‌اش قیمتی بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
29 دقیقه
قسمت اول
25 دقیقه
قسمت دوم
28 دقیقه
قسمت سوم
25 دقیقه
قسمت چهارم
28 دقیقه
قسمت پنجم
23 دقیقه
قسمت ششم
28 دقیقه
قسمت پایانی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی انگشت مجسمه
نویسنده
گویندهسینا نیکوکار
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب مذهبی انقلاب دفاع مقدس نوجوان
قیمت نسخه صوتی
22000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی انگشت مجسمه

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی انگشت مجسمه

برای دریافت کتاب صوتی انگشت مجسمه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.