معرفی و دانلود کتاب صوتی همراه آهنگ‌های بابام

عکس جلد کتاب صوتی همراه آهنگ‌های بابام
قیمت:
32000 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی همراه آهنگ‌های بابام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی همراه آهنگ‌های بابام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی همراه آهنگ‌های بابام

کتاب صوتی همراه آهنگ‌های بابام اثر نویسنده‌ی معاصر علی اشرف درویشیان، شامل شش داستان کوتاه که تصویری از مسائل جامعه، مسائل طبقات فرودست، آرزوها و آمال و جلوه‌ای از زندگی مردمان جامعه است. این کتاب با صدای گوینده‌ و نویسنده‌ی مازندرانی علی دنیوی ساروی ارائه شده است.

داستان‌های کتاب صوتی همراه آهنگ‌های بابام (With my father's melodies) از زبان کودک روایت می‌شود، اما قصه، قصه کودک نیست و روایت‌ها و گره‌های داستانی موجود در کتاب خواننده بزرگ‌سال را مجذوب می‌کند، داستان‌های کتاب به سرعت اوج می‌گیرند و گره‌افکنی می‌کنند و همین امر باعث درگیر شدن مخاطب با کتاب می‌شود.

علی درویشیان (Ali ashraf Darvishian) که تحت تأثیر و ادامه‌دهنده‌ی راه صمد بهرنگی است در طول فعالیت خود در تلاش بوده‌ است همیشه اشاره‌ای به زادگاهش، کرمانشاه و روستا‌های اطراف آن و مسائل و مشکلات این منطقه‌ی تهی‌دست داشته باشد. از دیگر آثار او می‌توان به آبشوران، از این ولایت، درشتی و فصل نان اشاره کرد.

داستان همراه آهنگ‌های بابام با عنوان استعاری‌اش داستان همراهی ماست؛ دعوت نویسنده به‌همراهی با فرودستانی که سرمایه‌داری همه‌چیزشان را گرفته و آن‌ها را بی‌مصرف، علیل، اخته و بی‌معنی کرده است، همراه آهنگ‌های بابام داستان همراهی با غم‌ها و محبت‌ها داستان سرکوب‌هاست؛ داستان داراها و ندارها، داستان بالا و پایین‌ها داستان آقایان و حمال‌زاده‌هایی که دچار تراژدی توسعه‌اند؛ تراژدی فاوست. داستان قربانی کردن ارزش‌ها و اخلاق به‌دست فاوست و برآمدن مفیستوفلس از دل جامعه‌ی آنان. همراه آهنگ‌های بابام به‌درستی با روح انتقادی و شکل ساده‌اش تعریفی از انسان کرمانشاهی یا به‌ شکلی کرمانشاه به‌عنوان یک مجاز مرسل از کل جهان‌هایی است که کارگران در آن زندگی می‌کنند.

در بخشی از کتاب صوتی همراه آهنگ‌های بابام می‌شنویم:

وقتی که خوشحالیم مادرم خیلی خوب می‌رقصد. زن‌های همسایه با تشت دایره می‌زنند و مادرم رقص کردی می‌کند و رقص شاطری هم بلد است؛ اما هیچ‌وقت جلوی پدرم نمی‌رقصد. پدرم هر وقت عصبانی می‌شود به ما می‌گوید: "ای رقاص‌های بی‌آبرو" و معلوم است که از رقص بدش می‌آید. من نمی‌دانم که مادر من که این‌قدر خوب است چرا هیچ‌وقت عکسش توی روزنامه یا مجله‌ای نیست و هیچ‌وقت مادر نمونه نشده است. وقتی‌که سالی یک‌بار بند می‌اندازد، خیلی هم قشنگ می‌شود…

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
37 دقیقه
داستان اول - همراه آهنگ های بابام
19 دقیقه
داستان دوم -ظلم آباد
13 دقیقه
داستان سوم -انار
31 دقیقه
داستان چهارم -مادر نمونه من
26 دقیقه
داستان پنجم -یاره
26 دقیقه
داستان ششم -سحر در سبد

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی همراه آهنگ‌های بابام
نویسنده
گویندهعلی دنیوی ساروی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۳۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
32000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی همراه آهنگ‌های بابام

شیدا جوان
۱۴۰۱/۶/۲۲
قلم استاد درویشیان از نظر من شباهت زیادی به لیمو شیرین داره
شیوه نگارش و چیدمان کلمات و توصیفات به گونه‌ای هست که هنگام خواندن یا شنیدن اثر ایشان طعم شیرین داستان را با تمام وجود احساس می‌کنید اما با اندکی درنگ و تأمل درباره‌ی داستان و مفاهیمی که در عمق کلمات و جمله‌ها پنهان شده‌اند طعم تلخی جایگزین آن حس شیرین می‌شود
از نظر من داستان (همراه آهنگ‌های بابام) بهترین اثر این مجموعه داستان هست
Farya Bij
۱۴۰۲/۲/۱
قلم استاد درویشیان ساده و دلنشینه و چون از زبان قشر غالب رنج کشیده مینویسد کاملا ملموس و آشناست و به دل میشینه. صدای اقای دنیوی عالیه. متن عالی و گویندگی عالی. از خریدش پشیمون نمیشید.
Shayda Kambizi
۱۳۹۹/۱۱/۲۲
داستانهایی که درویشیان از شصت هفتاد سال قبل از فقر و رنج مردم نوشته، هنوز هم بسیاری از مردم بعد از گذشت اینهمه سال اندر خم یک کوچه مشکلات و مسائل همون دوره‌ها هستند.
radin Asadlou
۱۳۹۸/۱/۱۱
به نظر من جالب‌ترین اثر علی اشرف درویشیان آبشوران هستش قشنگ داخل قصه میبرتت و... یعنی خیلی عالین گویندگانی مثل آقای علی دنیوی ساروی و آرمان سلطان زاده 😘❤
مهتاب برگ ریزان
۱۳۹۸/۱۱/۱۰
علی‌اشرف درویشیان حرف دل مردم را از زبانی که خوب درد را می‌فهمد بیان کرده و این داستان‌هایش را دل‌نشین کرده است؛ عالی و به یادماندنی.
فاطمه اسلامی
۱۴۰۲/۴/۹
ممنون با داستانهای واقعی یارئالیسم زندگی می‌کنم اگرمی شودجناب دنیوی کتابهای سالهای ابری رانیزصوتی کنند
مهدی کارآموز
۱۳۹۸/۹/۶
احسنت به صدای آقای سلطان زاده
انکاری رفتی وسط دریا
امیر رحیمی
۱۴۰۱/۹/۲۶
این هم علی اشرف درویشیان عزیز باز هم فقر کشنده
Kazhal Baghali
۱۳۹۹/۱۲/۲۸
سپاسگزارم واقعاً قلم علی اشرف درویشیان معرکه است
majed behrozy8
۱۳۹۷/۴/۲۰
من پسند کردم
سجاد عباسی
۱۳۹۶/۷/۲۹
فوق العاده بود.
مشاهده همه نظرات 11

راهنمای مطالعه کتاب صوتی همراه آهنگ‌های بابام

برای دریافت کتاب صوتی همراه آهنگ‌های بابام و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.