معرفی و دانلود کتاب صوتی آخرین دختر: روایت من از اسارت و مبارزه‌ام علیه داعش

عکس جلد کتاب صوتی آخرین دختر: روایت من از اسارت و مبارزه‌ام علیه داعش
قیمت:
۳۶۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آخرین دختر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آخرین دختر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آخرین دختر: روایت من از اسارت و مبارزه‌ام علیه داعش

کتاب صوتی آخرین دختر نوشته‌ی نادیا مراد، روایت زندگی نویسنده و داستان اسارتش توسط داعش است. دختری از طبار ایزدیان که موفق شد از چنگ داعش فرار کند و رنج‌ها و امیدهایش را در این کتاب با شما به اشتراک بگذارد. او در آخر توانست به خاطر فعالیت‌های بشردوستانه‌اش جایزه صلح نوبل را از آن خود کند.

درباره کتاب صوتی آخرین دختر:

نادیا مراد در «کوچو»، دهکده کوچکی مخصوص کشاورزان و چوپانان در شمال کشور عراق به دنیا آمد و بزرگ شد. او و خواهران و برادرانش که عضوی از جامعه ایزدی‌ها بودند، زندگی آرامی داشتند. نادیا آرزو داشت معلم تاریخ شود یا یک سالن زیبایی برای خود باز کند. اما در 15 آگوست 2014، زمانی که نادیا فقط بیست و یک سال داشت، این زندگی شیرین و آرام پایان یافت...

ستیزه جویان دولت اسلامی داعش مردم روستای او را قتل‌عام کردند. مردانی که از پذیرفتن اسلام خودداری کردند و زنانی که برای برده جسنی بودن پیر بودند به اعدام محکوم شدند. شش نفر از برادران و همچنین مادر نادیا در این واقعه به قتل رسیدند و اجساد آن‌ها را به داخل گورهای دسته جمعی انداختند. اما نادیا به همراه هزاران دختر ایزدی دیگر برای تجارت برده با داعشی‌ها زندانی شد.

او به اسارت گرفته شد و بارها مورد تجاوز و ضرب و شتم قرار گرفت. اما سرانجام موفق شد با فرار از خیابان‌های موصل، پناهگاهی در خانه یک خانواده مسلمان سنی پیدا کند که پسر بزرگ آن‌ها جان خود را به خطر انداخت تا قاچاقی او را به محلی امن برساند...

نادیا در کتاب آخرین دختر (The last girl) به عنوان یکی از بازماندگان تجاوز و وحشیگری داعش، ظلم‌هایی را که به او وارد شده، برای دیگران تعریف کرده است. او به این امید داستانش را برای جهان روایت کرد که شاید روزی بتواند از داعش و حامیانش انتقام بگیرد و آن‌ها را به دادگاه عدالت بکشاند. جنا کراجسکی (Jenna Krajeski) روزنامه‌نگار نیویورکی نیز بیش از ده سال در خاورمیانه زندگی کرده و گزارش‌های خبری فراوانی نوشته است، همراه با نادیا مراد این کتاب ارزشمند را نوشته است.

نادیا در حال حاضر فعال حقوق بشر و برندۀ جایزۀ صلح نوبل است. او گیرنده جایزۀ حقوق بشر و اسلاو هاول و جایزۀ ساخاروف و نخستین سفیر حسن‌ نیت سازمان ملل در راستای ارج‌ نهادن به بازماندگان قاچاق انسان است. علاوه‌ بر همکاری با یزدا - سازمان حقوق ایزدی‌ها - او سعی می‌کند تا خلافت اسلامی را به‌ بد نام کردن نسل‌کشی و تبهکاری علیه بشریت به‌ پای میز محاکمۀ دادگاه جنایی بین‌المللی بکشد. او همچنین موسس برنامه ابتکاری نادیاست، برنامه‌ای که برای کمک به بازماندگان نسل‌کشی و قاچاق انسان برای به هم پیوستگی و مرمت جامعه‌های خود تخصیص‌ یافته است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی آخرین دختر:

- این کتاب خاطره ویرانگر و تجربیات نادیا مراد را بازگو می‌کند و همدستی شاهدانی را که از رنج دیگران لذت می‌برند، زیر سوال می‌برد. (نیویورکر -هفته‌نامه ادبی آمریکایی)

- این کتاب بسیار هوشیارانه و الهام‌بخش است. (پیپل - هفته‌نامه آمریکایی)

- یک خاطره دلخراش... . پیچیده و تاریخی... . آخرین دختر موارد محرمانه‌ای را در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد. (نقد کتاب نیویورک تایمز)

- مراد دریچه‌ای را برای ما باز می‌کند که خانواده‌اش را نابود کرد و جامعه آسیب‌پذیر او را تقریباً نابود کرد. این یک خاطره شجاعانه است درباره بازخواست از کسانی که مرتکب جنایات هولناک شده‌اند. (واشنگتن پست)

- این کتاب احتمالاً الهام‌بخش‌ترین خاطرات فمینیستی امسال است. (Bustle)

- روایت شجاعانه نادیا مراد کتابی هولناک است... . هرکسی که می‌خواهد دولت اسلامی را بفهمد باید آخرین دختر را بخواند. (اکونومیست - هفته‌نامه خبری و بین‌المللی انگلیسی)

- شگفت انگیز. (Vulture)

- فوق‌العاده ارزشمند... . این کتاب به همان اندازه که روایتی از نسل کشی ایزدیان است، قصیده‌ای عاشقانه برای روشی است که اکنون به کلی از بین رفته است. (The Jewish Journal of Greater Los Angeles)

- کتابی دلهره‌آور و سندی بر مقاومت انسان. (The Progressive)

- خاطره‌ای ویرانگر و در عین حال الهام‌بخش که به عنوان فراخوان فوری برای اقدام است. (Kirkus)

- درخشان... . یک چشمه از ظلم‌های داعش. (پابلیشرز ویکلی - مجله خبری تجاری هفتگی در آمریکا)

- قدرتمند... مرثیه‌ای دلخراش برای جامعه‌ای از دست رفته. (بوکلیست)

شنیدن کتاب صوتی آخرین دختر به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر دوست دارید با زندگی این چهره مشهور بین‌المللی آشنا شوید و از برنامه‌ها و فعالیت‌هایش اطلاع پیدا کنید، این کتاب مناسب شما است.

نادیا مراد را بیشتر بشناسیم:

این فعال حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل متولد 1993 است. نادیا مراد (Nadia Murad) همچنین بنیان «ابتکار نادیا» را تاسیس کرد که در آن به زنان و کودکان قربانی نسل کشی و قاچاق انسان کمک می‌کند. او در سال 2017 برنده‌ی جایزه‌ی صلح نوبل شد و جایزه حقوق بشر واسلاو هاول و جایزه ساخاروف را نیز دریافت کرد.

در بخشی از کتاب صوتی آخرین دختر می‌شنویم:

بازار برده شب باز شد. صدای همهمه‌ی طبقه اول را می‌شنیدیم. جنگجویان آن جا ثبت‌نام می‌کردند و نوبت می‌گرفتند. وقتی اولین مرد وارد اتاق شد همه‌ی دخترها شروع به گریه و جیغ و داد کردند. انگار انفجاری رخ داده بود. طوری گریه و زاری می‌کردیم که انگار زخمی و مجروح شده‌ایم. دولا راست می‌شدیم و کف اتاق استفراغ می‌کردیم. ولی هیچکدام از این کارها مانع کار جنگجویان نشد. آن‌ها در اتاق قدم می‌زدند به ما خیره می‌شدند درحالی که ما همچنان جیغ می‌زدیم و التماس می‌کردیم. کسانی از ما که عربی بلد بودند به عربی التماس می‌کردند و دخترهایی که کردی بلد بودند تا آن جا که می‌توانستند با صدای بلند جیغ می‌کشیدند. ولی واکنش مردها به وحشت ما طوری بود که گویی ما کودکانی بهانه‌گیر هستیم. کلافه کننده بودیم ولی ارزش نداشت که محلمان بگذارند.

آن‌ها ابتدا به سمت زیباترین دخترها کشیده می‌شدند. از او می‌پرسیدند: «چند سالته؟» و موها و دهانش را از نزدیک نگاه می‌کردند. از نگهبان پرسیدند: «اینا باکره‌ان؟» و او هم مثل مغازه‌داری که به محصولش افتخار می‌کنند سر تکان داد و گفت: «قطعا» تعدادی از دخترها به من گفتند که دکتر آن‌ها را معاینه کرده تا مطمئن شوند درباره‌ی باکره بودنشان دروغ نگفته‌اند. درحالی که از بقیه مثل خود من فقط در این مورد سوال پرسیده بودند. تعداد کمی از دخترها پافشاری کرده بودند که باکره نیستند و آسیب دیده‌اند. آن‌ها فکر کرده بودند که اگر این را بگویند طالب کمتری خواهند داشت...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۹ دقیقه
پیشگفتار
۳۴ دقیقه
بخش یک - فصل یک
۳۵ دقیقه
بخش یک - فصل دو
۲۵ دقیقه
بخش یک - فصل سه
۲۷ دقیقه
بخش یک - فصل چهار
۳۰ دقیقه
بخش یک - فصل پنج
۲۱ دقیقه
بخش یک - فصل شش
۲۵ دقیقه
بخش یک - فصل هفت
۲۸ دقیقه
بخش یک - فصل هشت
۲۶ دقیقه
بخش یک - فصل نه
۱۳ دقیقه
بخش یک - فصل ده
۲۴ دقیقه
بخش دو - فصل یک
۲۳ دقیقه
بخش دو - فصل دو
۲۲ دقیقه
بخش دو - فصل سه
۳۳ دقیقه
بخش دو - فصل چهار
۱۷ دقیقه
بخش دو - فصل پنج
۳۱ دقیقه
بخش دو - فصل شش
۲۷ دقیقه
بخش دو - فصل هفت
۱۶ دقیقه
بخش دو - فصل هشت
۲۷ دقیقه
بخش دو - فصل نه
۲۴ دقیقه
بخش دو - فصل ده
۲۸ دقیقه
بخش دو - فصل یازده
۲۱ دقیقه
بخش دو - فصل دوازده
۳۲ دقیقه
بخش سوم - فصل یک
۲۷ دقیقه
بخش سوم - فصل دو
۱۶ دقیقه
بخش سوم - فصل سه
۲۳ دقیقه
بخش سوم - فصل چهار
۲۹ دقیقه
بخش سوم - فصل پنج
۱۸ دقیقه
بخش سوم - فصل شش
۲۰ دقیقه
بخش سوم - فصل هفت
۱۸ دقیقه
بخش سوم - فصل هشت
۲۰ دقیقه
بخش سوم - فصل نه
۳۳ دقیقه
بخش سوم - فصل ده
۲۱ دقیقه
بخش سوم - فصل یازده
۲۴ دقیقه
سخن آخر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آخرین دختر: روایت من از اسارت و مبارزه‌ام علیه داعش
نویسنده،
مترجممحبوبه حسین زاده
گویندهعارفه لک
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوچه
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۴ ساعت و ۱۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۳۶۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آخرین دختر

Reza Rafsenjani
۱۴۰۰/۱۱/۲۰
ای کاش این کتاب رو با چند صدا پیشه اجرا میکردن و بنظر بنده اگر کتابها رو بصورت نمایشنامه‌ای و صوتی اجرا کنند نتیجه خیلی بهتر میشه.
پارسا سجادی
۱۴۰۰/۱۱/۵
شنیدن داستانی واقعی از ظلمی که بر اقلیت دینی و بالاخص زنان رفته است انسان رامتاثر میکند
نحوه روایت داستان توسط راوی بسیار عالی بود
ازیتا پرانیده
۱۴۰۰/۱۱/۲۴
بد نبود اما اونقدر جذاب که انتظار داشتم نبود
Farzad Afkhami
۱۴۰۰/۸/۷
روایتی دردناک و تاثیرگذار
مرتضی طاهری
۱۴۰۰/۵/۹
قلم نویسنده خیلی عالی و ملموسه
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آخرین دختر

برای دریافت کتاب صوتی آخرین دختر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.