معرفی و دانلود کتاب نیمه تاریک وجود: بازیابی قدرت، خلاقیت، استعداد و رویاهای شما

عکس جلد کتاب نیمه تاریک وجود: بازیابی قدرت، خلاقیت، استعداد و رویاهای شما
قیمت:
۳۰۰۰۰ 15000 تومان ۵۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب نیمه تاریک وجود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نیمه تاریک وجود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نیمه تاریک وجود: بازیابی قدرت، خلاقیت، استعداد و رویاهای شما

دبی فورد نویسنده‌ی مشهور و برجسته‌ی آمریکایی در کتاب نیمه تاریک وجود، که در زمره‌ی پرفروش‌ترین آثار نیویورک‌تایمز قرار دارد، شما را راهنمایی می‌کند تا به شناسایی بهتر و بیشتر سایه و ضمیر ناخودآگاه‌تان مشغول شوید و استعدادها و مهارت‌های خود را شکوفا سازید.

درباره‌ی کتاب نیمه تاریک وجود:

کتاب پیش رو شما را با همه‌ی لایه‌های پنهان درونی‌تان آشنا می‌سازد و به بهترین نسخه خودتان تبدیل می‌کند. کتاب نیمه تاریک وجود (The Dark Side Of The Light Chasers) یکی از بهترین آثار در حوزه‌ی خودشناسی و خودسازی است که از زمان انتشارش تاکنون یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین کتاب‌ها در سراسر جهان بوده و به 19 زبان نیز ترجمه شده است. این کتاب همچنین در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی عالی دنیا تدریس می‌شود و تمام مشاوران، روانشناسان و روانکاوان برجسته نیز مطالعه‌ی آن را توصیه کرده‌اند.

درواقع آینده‌ای که در رویاهای خود آن را می‌پرورانید، تنها زمانی نصیب‌تان می‌شود که آمادگی داشته باشید تا دردهای گذشته خود را به خاطر بیاورید و از آن‌ها درس بگیرید. تنها راه‌حل داشتن آینده‌‌ای فوق‌العاده فقط پذیرفتن گذشته نیست، بلکه در آغوش گرفتن آن است. هنگامی که یاد بگیرید همه‌ی آنچه را که هستید و همه‌ی آنچه را که تجربه کرده‌ و پشت سر گذاشته‌اید، هر چقدر هم که سخت بوده در آغوش بگیرید به تکاملی دست می‌یابید که حتی تصورش را هم نمی‌کردید.

این کتاب در مورد شناسایی مهارت‌ها و قدرت‌های شخصی و درونی انسان‌هاست. تمام افراد از مواجه شدن با انرژی‌ها و نیروهای منفی درونی خود می‌ترسند، غافل از اینکه آن‌ها می‌توانند افراد را به سمت روشنایی‌های زندگی‌ راهنمایی کنند. اگر به درک همه‌ی جنبه‌های وجودتان دست یابید و آن‌ها را قبول کنید، اطرافیانتان هم از نتیجه‌ی آن استفاده خواهند کرد.

دبی فورد (Debbie Ford) در این اثر به شما کمک می‌کند تا با مهارت‌های درونی خود آشنایی بیشتری پیدا کرده و از این راه خود را شکوفا کنید و حال بهتری نسبت به خود و دیگران داشته باشید. اگر تصور می‌کنید که می‌توانید از این نسخه‌ای که هستید، بهتر باشید و آینده‌ی عالی‌تری برای خود بسازید، این کتاب را بخوانید.

اما اگر نمی‌خواهید زندگی شما تغییر کند، نه این کتاب را بخوانید و نه تمرین‌های آن را انجام دهید. همین الان کتاب را کنار بگذارید. آن را در بالاترین قفسه‌ی کتابخانه قرار دهید تا دیگر دستتان به آن نرسد یا آن را به یکی از دوستان خود بدهید، زیرا امکان ندارد این کتاب را بخوانید و هیچ تغییری در زندگی شما رخ ندهد!

شما با خواندن کتاب نیمه تاریک وجود از صمیم قلب از دبی فورد تشکر خواهید کرد، زیرا این کتاب شما را به سمت مسیری هدایت می‌کند که در آن نشاط همیشگی، آرامش درونی و عشق به خود را پیدا می‌کنید و در نهایت می‌توانید دیگران را بی‌قید و شرط دوست داشته باشید.

نکوداشت‌های کتاب نیمه تاریک وجود:

- این کتاب را با دقت بخوانید. یک بار آن را بخوانید و دوباره بخوانید. سپس آن را برای بار سوم بخوانید تا به درک کاملی از آن برسید. من شما را به این چالش دعوت می‌کنم. (نیل دونالد والش)

- مسیر آگاهی و روشنایی شامل جستجوی ویژگی‌های الهی و پذیرش کامل ویژگی‌های سایه یا منفی است. در این کتاب عمیق، دبی فورد، مراحل دستیابی به تکامل و تحول را ترسیم کرده است. (دیپاک چوپرا)

- دبی فورد از طریق کار و سفر درونی خود، به درکی قوی از چگونگی بازتاب نحوۀ ارتباط ما با خودمان توسط جهان دست یافته است. این کتاب دعوت‌نامه‌ای‌ است که با استفاده از روش‌های ساده و روشن، در راستای یادگیری چگونگی پذیرفتن همۀ آنچه که هستیم، گام بزرگی را برداشته است. (جان ولوود)

کتاب نیمه تاریک وجود برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می‌خواهید خود را بهتر و بیشتر بشناسید، تغییرات اساسی در درون‌تان به وجود آورید و استعدادهایتان را شکوفا کنید، این کتاب برای شماست.

با دبی فورد بیشتر آشنا شویم:

دبی فورد مدرس، معلم، سخنران و نویسنده در سال 1955 در کالیفرنیا چشم به جهان گشود. عمده شهرت او به دلیل نگارش کتاب نیمه تاریک جویندگان نور یا نیمه تاریک وجود است. این اثر در سالی که انتشار یافت، عنوان پرفروش‌ترین کتاب سال را به دست آورد.

پس از آنکه اپرا وینفری مجری مشهور آمریکایی کتاب نیمه تاریک جویندگان نور را در برنامه‌اش در سال 2000 مورد نقد و تحلیل قرار داد، این اثر در طول چند هفته در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز در اواخر سال 2000 و اوایل 2001 قرار گرفت. فورد در رادیو و تلویزیون کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌کرد و حتی مؤسسه تحول آموزشی فورد را نیز تأسیس نمود. همچنین چندین برنامه تلویزیونی و مستند ساخت.

او در سال 2013 بعد از مبارزه طولانی با سرطان در سن 57 سالگی درگذشت. از دیگر آثار او می‌توان به «در آغوش سایه خود، طلاق معنوی، بهترین سال زندگی شما، نامه‌ای از بهشت، بازتاب سایه، پاک‌سازی آگاهی و شجاعت» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب نیمه تاریک وجود می‌خوانیم:

هنگامی‌که این حقیقت را بپذیریم که هر یک از ما دارای تمامی صفات جهان هستی هستیم، دست از تظاهر به همه چیز نبودن برمی‌داریم. بسیاری از ما آموخته‌ایم که با دیگران متفاوت هستیم. برخی از ما خود را بهتر از دیگران می‌دانیم و بسیاری از ما احساس بی‌لیاقتی می‌کنیم. زندگی ما با این قضاوت‌ها شکل گرفته است. همین قضاوت‌ها باعث می‌شود که بگوییم: «من مثل تو نیستم.» اگر سفید پوست باشید فکر می‌کنید که با سیاه‌پوست‌ها تفاوت دارید. اگر سیاه‌پوست باشید تصور می‌کنید که با آسیایی‌ها و اسپانیایی‌ها متفاوت هستید. یهودیان باور دارند که با کاتولیک‌ها تفاوت دارند و حزب محافظه‌کار نیز تصور می‌کند که با حذب لیبرال متفاوت است.

فرهنگ به ما قبولانده است که ما از اساس با بقیه تفاوت داریم. همچنین تعصبات را از خانواده و دوستانمان آموخته‌ایم. «من و شما با هم تفاوت داریم چرا که شما چاق و من لاغر هستم، من باهوش و شما کم‌هوش هستی. من ترسو و شما شجاع هستی. من آرام و شما پرخاشگر هستی. من با صدای بلند حرف می‌زنم و شما با صدای آرام.» این عقاید باعث شده که خود را از دیگران تافتۀ جدا بافته بدانیم. این عقاید موانع درونی و بیرونی بسیاری را در سر راه پذیرش کل وجودمان قرار داده و باعث نشان دادن انگشت اتهام به سمت دیگران شده است.

نکته اصلی، درک این مسئله است که ما چیزی را که نیستیم، نمی‌توانیم ببینیم و درک کنیم. اگر دارای یک ویژگی خاص در وجود خود نباشیم، قادر به تشخیص آن در وجود دیگران نیستیم. اگر شجاعت یک فرد را تحسین می‌کنید، دلیل آن بازتاب شجاعت درون شماست. اگر فکر می‌کنید فردی خودخواه است، مطمئن باشید که شما هم توانایی بروز آن میزان از خودخواهی را دارید. اگر چه این ویژگی‌ها را همیشه از خود نشان نمی‌دهیم، اما هر یک از ما توانایی بروز همۀ ویژگی‌ها را دارد. ما بخشی از جهان کل هستیم که قابلیت بروز همه ویژگی‌هایی که می‌بینیم، قضاوت و تحسین می‌کنیم را داریم. همۀ ما صرف نظر از رنگ پوست، وزن و مذهب دارای همه ویژگی‌های جهان هستیم. همۀ انسان‌ها در این اصل یکسان هستند.

فهرست مطالب کتاب

دیدگاه‌هایی در مورد کتاب
مقدمه مترجم
مقدمه
پیش‌گفتار
فصل یکم: جهان بیرون، جهان درون
فصل دوم: به دنبال سایه
فصل سوم: جهان در درون ماست
فصل چهارم: به یاد آوردن خود
فصل پنجم: سایه ات را بشناس تا خودت را بشناسی
فصل ششم: من «آن» هستم
فصل هفتم: نیمۀ تاریک وجودت را در آغوش بگیر
فصل هشتم: خود را از نو تعبیر کن
فصل نهم: به نور وجودت اجازۀ درخشش بده
فصل دهم: زندگی ارزش زیستن دارد
سخن پایانی
دربارۀ نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نیمه تاریک وجود: بازیابی قدرت، خلاقیت، استعداد و رویاهای شما
نویسنده
مترجمنفیسه علی مددی
ناشر چاپیانتشارات یوشیتا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات208
زبانفارسی
شابک978-622-7369-60-1
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰۰ 15000 ت ۵۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نیمه تاریک وجود

Sadegh Ktch
۱۴۰۱/۸/۱۰
من یکبار نوشتم پاک شد نمیدونم چرا نظرم دوباره مینوسیم بسیار پرمعنا بود ابتدا میاد در مورد کشف ویژگی‌ها و پتانسیل‌های درونمون حرف میزنه و چیزی رو بیان میکنه به عنوان نظریه کل نگرانه که میگه یعنی تمام ویژگی‌هایی که در افراد دیگر میبینیم حال چه مثبت چه منفی اونا در اصل ویژگی‌های خود ما هستن که جهان از هستی داره طریق دیگر افراد اونارو به ما نشان میده و وظیفه ما اینه بریم به درون خودمون و به ندای قبلم‌ن گوش بدیم و اونارو کشف کنیم چرا که کشف این ویژگی‌های درونمون باعث میشن ما رشد و تعالی پیدا کنیم و از درد و رنجوش رهایی یابیم بعد میاد در مورد تعهد و هدف و رسالت زندگی شخص صحبت میکنه و میگه هرکسی که تو این دنیا وجود داره با علت و هدف و دارما هست و باید هرکسی متعهد بشه به خودش تا این دارما و هدف رو کشف کنه و به شادی و خوشبختیه ابدی برسه
علی علیخانی
۱۴۰۲/۶/۱۰
اکثر ما جوونا ریشه ناراحتی هامون بهم گره خورده و خودمونو تو حالت‌ها و احساسات مختلف گم کردیم. شرایط بصورتی بوده که ماها نتونستیم ابراز کنیم واقعا چی هستیم مجبور شدیم خودمونو پشت شخصیت‌های متفاوت قایم کنیم و دقیقا دلیل حال بدمون همینه اینک من واقعا درک نکردم کی هستم من نتونستم بفهمم واقعا چی میخوام یا دقیقا چی حال منو خوب میکنه؟ این کتاب کمک میکنه که دقیقا ریشه شخصیتی خودمونو پیدا کنیم و بفهمیم خود واقعیمون کیه و چی حالشو خوب میکنه پیشنهاد میکنم اگه این روزا حالتون خوب نیست و نمیدونید با چکاری حالتون خوب میشه این کتابو با جزئیات کامل بخونید و خلاصه بردارین. امیدوارم همیشه حال دلتون خوب باشه❤️
نرگس نودهی
۱۴۰۱/۹/۲۹
نمیدونم چرا اینقدر تو نظرات از این کتاب تعریف شده
به طور کلی کتاب هم مثل چیزای دیگه سلیقه‌ای هستش
ولی من کتابای روانشناسی زیادی خوندم این کتاب خیلی به دلم ننشست
انقدر از کلمات و جملات تکراری استفاده شده
که میشه کل کتابو تو یه صفحه جمعش کرد
از قبل تعریف این کتابو زیاد شنیده بودم ولی الان که ش
اواسط کتابم فقط دارم به زور میخونم تا تموم شه شایدم ادامه ندم
نسبت به کتابای روانشناسی دیگه‌ای که خوندم خیلی سطحی بود و جذبم نکرد و هیچ تاثیری روی آرامشم نداشت
با این حال هیچ کس دیگه‌ای نمیتونه قضاوت کنه چه کتابی رو بخونید یا کدومو نخونید
ملیحه
۱۴۰۱/۱۰/۲۵
رفیق میدونم توی ذهنت دعواست! اشتباهات دیگرانو نمیتونی تحمل کنی! زندگیت غیر قابل تحمل شده! میخوام بهت بگم این کتاب از یه سری از حقایق عجیب و مخفی از ذهن ما پرده برمیداره که باعث میشه درک کنی چرا تا الان اینقدر همه چیز برات وحشتناک و غیر قابل تحمل بوده! صدای ذهنت بالاخره آروم میگیره و میتونی طعم واقعی آرامشو بچشی! بخونش که زندگیتو زیر و رو میکنه!
Shahab Shokuhi
۱۴۰۱/۹/۲۴
درود خدمت دوستان مهربانم
بهترین کتابی که در زندگیم با اون اشنا شدم
قبل از خوندن این کتاب یه ادم دیگه بودم بعدش یه ادم دیگه شدم
حس گناه شرمساری خود انتقادی سرزنش که معمولا همه ما نسبت به خودمون داریم به خاطر نپذیرفتن نیمه تاریک خودمون
اما دبی فورد با این کتاب فوق العاده به ما چگونگی پذیرش نیمه تاریک رو یاد میدبارها و بارها بخوانید این کتاب حلال مشکلات امروز ماست
behnaz rahmani
۱۴۰۱/۱۰/۲۲
کتابی عالی که فرد را به اعماق وجودش میبرد و تاریکی‌ها و سایه‌های وجودش را نمایان میکند و به افراد کمک میکند که تمام ویژگی هایشان را بپذیرند و خودسان را با تمام ان ویژگی‌ها در آغوش بگیرند. راه رشد و بهبود شخصیت، از پذیرفتن تاریکی‌ها و سایه‌ها میگذرد. همچنین به افراد آموزش می‌دهد که یکدیگر قضاوت نکنند و بدانند که تمام ویژگی‌های که در اطرافیان میبینند در وجود خود آن‌ها نیز هست.
زهرا مرادی
۱۴۰۰/۱۱/۴
این کتاب برای شناختن لایه لایه وجود هرکسی لازمه. ما تو زندگیمون بسیار بخاطر وجود سایه هامون دچار مشکل میشیم این کتاب راهنمای مفیدی هست برای اشنا شدن باهاشون. و البته که تمرینهایی که داده شده حتما انجام بشه و به یک بار خوندن این کتاب نباید بسنده بشه. ممنون از کتابراه. 🌹
پری پارسا
۱۴۰۱/۵/۲۴
جملات این کتاب را باید چندین بار خوند.
بسیار تاثیر گذار و زیبا.
اگه تمرینات داده شده را بتوان به خوبی انجام داد، قطعا تاثیر بسیار زیادی در زندگی ما خواهدداشت.
خوبی این کتاب این بود که تفاوت فرهنگی در تمرینات و گفته‌ها دیده نمیشد و به راحتی میشد همزاد پنداری کرد.
زهراقاسمی
۱۴۰۲/۴/۱۳
کتابی عالی برای زندگی بهتر دردنیا ست برای هرانسانی واجب است که این کتاب رابخواند وبه ان عمل کند درزندگیش. ‌ای کاش این کتاب‌ها درمدرسه وحتی دردانشگاه هم تکرار شود که اگر خدانکرده فراموش هم بشود دوباره یادآوری شود. تشکر از همه کسانی که یاری کردت تااین درس‌ها رابیاموزیم.
مبین صفری
۱۴۰۱/۷/۱۴
کتابیه که وقتی میخونیش خیلی تورو به فکر فرو میبره، تا قبل خوندن این کتاب عالمو عالم رو مقصر همه چی میدونی، ولی وقتی خوندیش حس بهتری نسبت به همه پیدا میکنی. این کتاب باعث میشه همه کس رو راحت تر درک کنید
حامد شیخی
۱۴۰۱/۹/۲۹
واقعا کتاب فوق العاده‌ای بود. خیلی بهم کمک تا یه سری از خصوصیات شخصیتی که درون دیگران میدیدم و قبولشون نداشتم یا ازشون بدم میومد رو درون دیگران و خودم قبول کنم. دیگه هیچوقت آدمارو از ظاهرشون قضاوت نمیکنم. با تشکر از مترجم.
م.عارفیان
۱۴۰۱/۸/۱۱
کاش کتاب صوتی بود. البته نسخه صوتی هم گوش دادم و قطعا یکی از بهترین‌ها هست.
اینکه بدونیم دنیا یک معنای نسبی از دیدگاه‌ها و طرز تفکر ماست و هر آنچه در برابر ما پیش میاد در خود ماست و چطور باید این موضوع رو مدیریت کنیم ارزشمند
مجید همتی
۱۴۰۰/۱۰/۲۴
این کتاب دبی فورد و توصیه می‌کنم مطالعه بفرمایید.
خیلی از ما احساسات و خواسته‌های خودمون و سرکوب می‌کنیم که در بلند مدت باعث مشکلات جدی در افکار و رفتار ما می‌شوند.
سیاوش
۱۴۰۲/۴/۱۱
کتاب نیمه تاریک وجود به شما یادآوری میکند که همه چیز کامل آفریده شده است و به همراه تضاد خود کامل پنداشته میشود مثل روز و شب روشن و تاریک و هر چیز به خودی خود بی معناست و خداوند همه چیز را جفت آفریده است🌹🙏
اشرف سادات میرسمیعی
۱۴۰۰/۹/۲۸
مثل همیشه کتابهای خانم دبی فورد مانندیک کلاس با معنا روی روان انسان تاثیرداره وروشهای جذابی برای خودشناسی ونقصها ونقطه قوتهای انسانها داره ازشما بابت ترجمه سپاسگزارم
مشاهده همه نظرات 104

راهنمای مطالعه کتاب نیمه تاریک وجود

برای دریافت کتاب نیمه تاریک وجود و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.