معرفی و دانلود کتاب صوتی تاریخ جهان

عکس جلد کتاب صوتی تاریخ جهان
قیمت:
۴۸۰۰۰ تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تاریخ جهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تاریخ جهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تاریخ جهان

کتاب صوتی تاریخ جهان نوشته‌ی ارنست گامبریچ، تاریخچه‌‌ای جذاب، شنیدنی و کامل از زمان رشد و حیات انسان‌های اولیه بر روی زمین تا دوران معاصر است و نگاهی نیز به ادیان بزرگ دنیا از جمله مسیحیت، اسلام، یهودیت، بودیسم و هندوئیسم دارد. این کتاب پرفروش از جمله آثاری‌ست که در دوران حکومت نازی‌ها در دسته کتاب‌های ممنوعه قرار گرفت.

درباره کتاب صوتی تاریخ جهان:

در سال 1935 در وین اتریش و پس از جنگ جهانی اول، از سوی یک انتشارات به ارنست گامبریچ 26 ساله پیشنهادی کاری داده شد، مبنی بر اینکه تاریخچه‌ای از ابتدای حیات انسان و رویدادهای تاریخی بنویسد تا مخاطبان آن هم بزرگسالان باشند و هم نوجوانان. او در آن دوران مدرک دکترای تاریخ هنرش را دریافت کرده بود و هیچ چشم‌انداز شغلی برای خود نمی‌دید. به همین خاطر ارنست جوان شروع به نوشتن کرد و پس از شش هفته فشرده و پرکار، حاصل آن کتاب تاریخ جهان (A Little History of the World) شد.

این کتاب که در اصل به زبان آلمانی نوشته شده، یک سال پس از تحریرش در زمان حکومت فاشیستی نازی‌ها، به عنوان کتاب ممنوعه اعلام شد و سال‌ها اجازه انتشار نیافت. با این حال در همان مدت که در دسترس همگان بود، به اثری پرطرفدار و پرفروش تبدیل شد و سال‌ها بعد نیز پس از آنکه دوباره اجازه چاپ پیدا کرد، گامبریچ می‌خواست که خودش وقایع تاریخی آن را به روز کند و آن را به زبان انگلیسی برگرداند اما اجل به او مهلت نداد و فقط توانست گستره زمانی کتاب را تا سال 1989 جلو بیاورد و سرانجام در سال 2001 و در سن 92 سالگی بدرود حیات گفت.

نویسنده تلاش کرده تا روایتی داستانی به کتاب تاریخ جهان ببخشد و قصه زندگی انسان در عصر حجر تا ساخت بمب اتم در جنگ‌های جهانی و تخریب دیوار برلین را به تصویر بکشد. همچنین این کتاب، تاریخ بشر را با تمامی دستاوردها و ضعف‌هایش بیان کرده و پیش چشم شما تصویری رنگارنگ از جهان ارائه می‌دهد. درواقع ویژگی ممتاز کتاب صوتی تاریخ جهان سرزنده و جذاب بودن آن است و خبری از کتاب‌های تاریخی خشک و حوصله‌سربر نیست.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی تاریخ جهان:

- یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های بین‌المللی
- نامزد جایزه Schlegel-Tieck در سال 2006

نکوداشت‌های کتاب صوتی تاریخ جهان:

- گامبریچ با نثری ساده و روشن، گذشته انسان از پیش از تاریخ تا زمانه خودش را بررسی می‌کند. (وال استریت ژورنال)
- کل تجربه تاریخ بشر، از پیش از تاریخ تا جنگ جهانی دوم، فشرده شده در روایتی روان و جذاب. (Daily Telegrap)
- گامبریچ با جادویی‌ترین حالت ممکن تاریخ را آغاز می‌کند و هر صفحه از کتاب تاریخ جهان را عقل، مدارا و انسانیت دربرمی‌گیرد. (گاردین)
- این کتاب گستره‌ای از دانش را نشان می‌دهد. (Publishers Weekly)
- روایتی جاودانه و جذاب از نژاد بشر. (Choice)
- نگاهی روشنگرانه به دنیای هنر و علم... خوانندگان در هر سنی می‌توانند از آن لذت ببرند. (deseretnews.com)

کتاب صوتی تاریخ جهان برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به دوره‌های مهم تاریخی جهان از شنیدن این کتاب صوتی ارزشمند لذت خواهند برد و مطالب آموزنده‌ای یاد خواهند گرفت.

ارنست گامبریچ را بیشتر بشناسیم:

ارنست گامبریچ (Ernst Gombrich) یکی از برجسته‌ترین تاریخ‌دانان دنیاست که علاوه‌بر نوشتن کتاب تاریخ جهان، به خاطر نگارش کتاب ارزشمند و پرفروش «تاریخ هنر» نیز شهرت دارد. او در سال 1909 در اتریش به دنیا آمد و تا پیش از مرگش در سال 2001، از او به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین مورخان هنر نام برده میشد.

او در سال 1936 به لندن مهاجرت کرد و در شبکه بی.بی.سی شروع به فعالیت کرد و بعدها مدیر مؤسسه واربورگ و استاد تاریخ سنت کلاسیک در دانشگاه لندن شد.

از جمله افتخارات گامبریچ می‌توان به جایزه اراسموس، جایزه هگل، جایزه ویتگنشتاین و جایزه گوته اشاره کرد. همچنین وی در سال 1972 مقام شوالیه را دریافت نمود و در سال 1988 به عضویت نشان شایستگی منصوب شد.

در بخشی از کتاب صوتی تاریخ جهان می‌شنویم:

اگر می‌خواستم می‌توانستم چندین و چند فصل دیگر را به جنگ‌های کاتولیک‌ها و پروتستان‌ها اختصاص دهم ولی چنین نمی‌کنم. دوران دهشتناکی بود. اوضاع با چنان سرعتی آشفته و درهم تنیده شده بود که افراد دیگر نمی‌دانستند چرا و دربرابر چه کسی می‌جنگند. امپراطوران آلمان متعلق به خاندان هابسبورگ که محل حکمرانی‌شان گاه در پراگ و گاه در وین قرار داشت، قلمرو واقعی قدرت‌شان از اتریش و بخشی از مجارستان فراتر نمی‌رفت.

آن‌ها انسان‌های متدین بودند که می‌خواستند حاکمیت کلیسای کاتولیک را در سراسر امپراطوری‌شان از نو استوار سازند. با این همه برای مدتی اجازه دادند تا پروتستان‌ها مراسم دینی‌شان را اجرا کنند تا روزی که طغیانی در شهر بوهِم صورت گرفت. در سال 1618 میلادی گروهی از پروتستان‌های ناراضی سه فرستاده کاتولیک امپراطور را از پنجره قصری در پراگ به بیرون انداختند. سه فرستنده در میان تلی از کود فرو افتادند و بنابراین آسیب چندانی ندیدند. با این همه این رخداد آتش جنگ خونینی را برافروخت که سی سال به طول انجامید. تصورش را بکنید، سی سال! اگر کسی در ده سالگی خبر آغاز این جنگ را شنیده بود، باید به چهل سالگی می‌رسید تا بتواند رنگ صلح را ببیند. البته اگر وقت زنده بودن را می‌داشت!

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۳ دقیقه
روزی بود، روزگاری بود
۱۸ دقیقه
بزرگ‌ترین مخترعان سراسر تاریخ
۲۴ دقیقه
سرزمین کنار نیل
۱۸ دقیقه
روزهای هفته
۱۶ دقیقه
خدای واحد و یکتا
۷ دقیقه
من می‌توانم بخوانم
۱۷ دقیقه
قهرمانان و سلاح‌هایشان
۲۲ دقیقه
پیکاری نابرابر
۲۴ دقیقه
دو شهر کوچک در یک جزیره‌ی کوچک
۲۲ دقیقه
فردی روشن‌اندیش و سرزمین او
۱۸ دقیقه
آموزگارِ بزرگِ ملتی بزرگ
۳۳ دقیقه
آموزگارِ بزرگِ ملتی بزرگ
۲۵ دقیقه
جنگ‌های جدید و جنگجویان جدید
۹ دقیقه
دشمن تاریخ
۲۵ دقیقه
حکمرانان دنیای غرب
۱۸ دقیقه
خبرهای خوب
۲۳ دقیقه
زندگی در امپراتوری و در مرزهای آن
۲۱ دقیقه
طوفان
۱۹ دقیقه
شب پرستاره آغاز می‌شود
۳۰ دقیقه
لااله‌الاالله و محمد رسول‌الله
۲۲ دقیقه
فاتحی که می‌دانست چگونه حکومت کند
۲۴ دقیقه
پیکاری برای رسیدن به فرمانروایی جهان مسیحیت
۲۴ دقیقه
شهسواران سلحشور
۳۸ دقیقه
امپراتوران در عصر شهسواران
۲۸ دقیقه
شهرها و شهروندان
۲۹ دقیقه
عصر جدید
۲۷ دقیقه
جهان نو
۲۴ دقیقه
ایمان نو
۱۷ دقیقه
کلیسا در جنگ
۲۳ دقیقه
قسمت روزگار وحشت
۲۲ دقیقه
قسمت پادشاهی نگون‌بخت و پادشاهی نیک‌بخت
۲۲ دقیقه
قسمت نگاهی به شرق در این دوران
۲۴ دقیقه
قسمت عصری به‌راستی نو
۲۶ دقیقه
قسمت انقلابی بسیار خشونت‌بار
۳۹ دقیقه
قسمت فاتح واپسین
۲۷ دقیقه
قسمت انسان‌ها و ماشین‌ها
۲۶ دقیقه
قسمت آن‌سوی دریاها
۲۶ دقیقه
قسمت دو کشور جدید در اروپا
۲۴ دقیقه
قسمت تقسیم جهان
۴۰ دقیقه
بخش کوچکی از تاریخ که من خود در آن زیسته‌ام: نگاهی به گذشته

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تاریخ جهان
نویسنده
مترجمعلی رامین
گویندهمیلاد تمدن
ناشر چاپینشر نی
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۵ ساعت و ۳۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های تاریخ جهان
قیمت نسخه صوتی
۴۸۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تاریخ جهان

احمد آباد
۱۴۰۰/۱۱/۱۴
کتاب بدی نیست ولی چند جایی تناقض دارد
در روایت تاریخ گاهی جزیات دقیق ارائه نمیدهد
و به بازگویی سطحی و کمی می‌پردازد بدون قوم مداری عرض می‌کنم که در مورد تاریخ ایران و جنگ یونان گرایش به سمت یونان و تاریخ هرودوتی کاملا حس میشود و جالبه که ایرانیان را اقوامی کوه نشین و وحشی و بی خلاقیت معرفی را و
میکند، یونانیان زیرک آزادیخواه و متفاوت معرفی میکند. برای مثال به نجات یهودیان توسط کوروش کبیر اشاره نمیکند. تمدن شهر سوخته را جدا از ایران و به عنوان تمدن دره سند معرفی میکند، جالبه یه کاربر میگه مطالعه نکردم ولی عالیه
جمشید شاوری زاده
۱۴۰۱/۳/۲
به نظر من نویسنده به جای نام گذاری تاریخ جهان بر روی کتاب باید نام تاریخ اروپا را بر روی این کتاب می‌گذاشت چون در حالی که در این کتاب به نحوه خوابیدن، بیدار شدن، لباس پوشیدن فلان امپراطور اروپایی با آب و تاب می‌پردازد، هیچ توضیح قابل قبولی در مورد تاثیرات کشورهای شرقی از جمله ایران یا تاثیرات اسلام بر روی پیشرفت کشورهای اروپایی ارایه نمی‌دهد، به طور کلی این کتاب دیدگاهی یکطرفه و بسیار اغراق آمیز در مورد تمدن اروپا دارد که خالی از اشکال نیست
جمشید شاوری زاده
رضا نقدی
۱۴۰۱/۳/۵
سلام ممنونم، ترجمه عالی کتابی مختصر و مفید از تاریخ گوشه‌های جهان اگر چه بیشتر غرب که اون هم جالبترش می‌کنه ترجمه خوب صدا و بیان عالی گوینده، کتاب کامل و بی طرفی از تاریخ جهان نیست ولی به اندازه کافی روشنگر هست و بیشتر از اون آگاهی بخش.
محمود غلامی
۱۴۰۱/۳/۱
من اوایل کتاب هستم که دارم گوش می‌دم. ولی، ازهمین اندک گوش کردن، عاشق مطالب این کتاب شدم. نویسندش، معلومه که آدم عمیقی هست. گوینده اون هم صدای دلنشینی داره‌. به نظرمن دنیابدون کتاب، پشیزی ارزش نداره. مخصوصاًکتابهای ژرف مثل این وآثاراستیون هاوکینگ.
احمد راستگار
۱۴۰۱/۱/۲۱
خیلی خوب. تا قبل از مطالعه این کتاب اطلاعاتم ناقص بود و خیلی مطالب رو تازه فهمیدم. کمی جسته و گریخته بود ولی خوب و ارزش مطالعه رو داره. خوندنش حتما توصیه میشه
علیرضا سلیمانی
۱۴۰۰/۱۱/۱۰
من هنوز کتاب رو شروع نکردم ولی نخونده میگم فوق العادست. اثار ارنست گامبریج به تمام معنا شاهکارن. لحظه شماری میکنم تاریخ هنر هم بزودی صوتی بشه.
Mohsen Karimi
۱۴۰۰/۱۲/۲۵
کتاب جالبیست و راوی تاریخ رو مثل یک داستان هیجان انگیز و جذاب روایت میکنه این کتاب رو به همه توصیه میکنم
محسن نیازی
۱۴۰۰/۱۲/۲۸
کتابی بسیار مفید با اطلاعات سطح متوسط تاریخی
و صدای بسیار دلنشین و گیرای خواننده
Astella lord
۱۴۰۱/۲/۱۹
یکی عالی‌ترین کتاب‌هایی بود که از تاریخ خوندم
Mhdi Nasir
۱۴۰۱/۱/۹
متفاوت بود و جالب
مشاهده همه نظرات ۱۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تاریخ جهان

برای دریافت کتاب صوتی تاریخ جهان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.