معرفی و دانلود کتاب صوتی تاریخ جهان

عکس جلد کتاب صوتی تاریخ جهان
قیمت:
68000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تاریخ جهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تاریخ جهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تاریخ جهان

کتاب صوتی تاریخ جهان نوشته‌ی ارنست گامبریچ، تاریخچه‌‌ای جذاب، شنیدنی و کامل از زمان رشد و حیات انسان‌های اولیه بر روی زمین تا دوران معاصر است و نگاهی نیز به ادیان بزرگ دنیا از جمله مسیحیت، اسلام، یهودیت، بودیسم و هندوئیسم دارد. این کتاب پرفروش از جمله آثاری‌ست که در دوران حکومت نازی‌ها در دسته کتاب‌های ممنوعه قرار گرفت.

درباره کتاب صوتی تاریخ جهان:

در سال 1935 در وین اتریش و پس از جنگ جهانی اول، از سوی یک انتشارات به ارنست گامبریچ 26 ساله پیشنهادی کاری داده شد، مبنی بر اینکه تاریخچه‌ای از ابتدای حیات انسان و رویدادهای تاریخی بنویسد تا مخاطبان آن هم بزرگسالان باشند و هم نوجوانان. او در آن دوران مدرک دکترای تاریخ هنرش را دریافت کرده بود و هیچ چشم‌انداز شغلی برای خود نمی‌دید. به همین خاطر ارنست جوان شروع به نوشتن کرد و پس از شش هفته فشرده و پرکار، حاصل آن کتاب تاریخ جهان (A Little History of the World) شد.

این کتاب که در اصل به زبان آلمانی نوشته شده، یک سال پس از تحریرش در زمان حکومت فاشیستی نازی‌ها، به عنوان کتاب ممنوعه اعلام شد و سال‌ها اجازه انتشار نیافت. با این حال در همان مدت که در دسترس همگان بود، به اثری پرطرفدار و پرفروش تبدیل شد و سال‌ها بعد نیز پس از آنکه دوباره اجازه چاپ پیدا کرد، گامبریچ می‌خواست که خودش وقایع تاریخی آن را به روز کند و آن را به زبان انگلیسی برگرداند اما اجل به او مهلت نداد و فقط توانست گستره زمانی کتاب را تا سال 1989 جلو بیاورد و سرانجام در سال 2001 و در سن 92 سالگی بدرود حیات گفت.

نویسنده تلاش کرده تا روایتی داستانی به کتاب تاریخ جهان ببخشد و قصه زندگی انسان در عصر حجر تا ساخت بمب اتم در جنگ‌های جهانی و تخریب دیوار برلین را به تصویر بکشد. همچنین این کتاب، تاریخ بشر را با تمامی دستاوردها و ضعف‌هایش بیان کرده و پیش چشم شما تصویری رنگارنگ از جهان ارائه می‌دهد. درواقع ویژگی ممتاز کتاب صوتی تاریخ جهان سرزنده و جذاب بودن آن است و خبری از کتاب‌های تاریخی خشک و حوصله‌سربر نیست.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی تاریخ جهان:

- یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های بین‌المللی
- نامزد جایزه Schlegel-Tieck در سال 2006

نکوداشت‌های کتاب صوتی تاریخ جهان:

- گامبریچ با نثری ساده و روشن، گذشته انسان از پیش از تاریخ تا زمانه خودش را بررسی می‌کند. (وال استریت ژورنال)
- کل تجربه تاریخ بشر، از پیش از تاریخ تا جنگ جهانی دوم، فشرده شده در روایتی روان و جذاب. (Daily Telegrap)
- گامبریچ با جادویی‌ترین حالت ممکن تاریخ را آغاز می‌کند و هر صفحه از کتاب تاریخ جهان را عقل، مدارا و انسانیت دربرمی‌گیرد. (گاردین)
- این کتاب گستره‌ای از دانش را نشان می‌دهد. (Publishers Weekly)
- روایتی جاودانه و جذاب از نژاد بشر. (Choice)
- نگاهی روشنگرانه به دنیای هنر و علم... خوانندگان در هر سنی می‌توانند از آن لذت ببرند. (deseretnews.com)

کتاب صوتی تاریخ جهان برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به دوره‌های مهم تاریخی جهان از شنیدن این کتاب صوتی ارزشمند لذت خواهند برد و مطالب آموزنده‌ای یاد خواهند گرفت.

ارنست گامبریچ را بیشتر بشناسیم:

ارنست گامبریچ (Ernst Gombrich) یکی از برجسته‌ترین تاریخ‌دانان دنیاست که علاوه‌بر نوشتن کتاب تاریخ جهان، به خاطر نگارش کتاب ارزشمند و پرفروش «تاریخ هنر» نیز شهرت دارد. او در سال 1909 در اتریش به دنیا آمد و تا پیش از مرگش در سال 2001، از او به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین مورخان هنر نام برده میشد.

او در سال 1936 به لندن مهاجرت کرد و در شبکه بی.بی.سی شروع به فعالیت کرد و بعدها مدیر مؤسسه واربورگ و استاد تاریخ سنت کلاسیک در دانشگاه لندن شد.

از جمله افتخارات گامبریچ می‌توان به جایزه اراسموس، جایزه هگل، جایزه ویتگنشتاین و جایزه گوته اشاره کرد. همچنین وی در سال 1972 مقام شوالیه را دریافت نمود و در سال 1988 به عضویت نشان شایستگی منصوب شد.

در بخشی از کتاب صوتی تاریخ جهان می‌شنویم:

اگر می‌خواستم می‌توانستم چندین و چند فصل دیگر را به جنگ‌های کاتولیک‌ها و پروتستان‌ها اختصاص دهم ولی چنین نمی‌کنم. دوران دهشتناکی بود. اوضاع با چنان سرعتی آشفته و درهم تنیده شده بود که افراد دیگر نمی‌دانستند چرا و دربرابر چه کسی می‌جنگند. امپراطوران آلمان متعلق به خاندان هابسبورگ که محل حکمرانی‌شان گاه در پراگ و گاه در وین قرار داشت، قلمرو واقعی قدرت‌شان از اتریش و بخشی از مجارستان فراتر نمی‌رفت.

آن‌ها انسان‌های متدین بودند که می‌خواستند حاکمیت کلیسای کاتولیک را در سراسر امپراطوری‌شان از نو استوار سازند. با این همه برای مدتی اجازه دادند تا پروتستان‌ها مراسم دینی‌شان را اجرا کنند تا روزی که طغیانی در شهر بوهِم صورت گرفت. در سال 1618 میلادی گروهی از پروتستان‌های ناراضی سه فرستاده کاتولیک امپراطور را از پنجره قصری در پراگ به بیرون انداختند. سه فرستنده در میان تلی از کود فرو افتادند و بنابراین آسیب چندانی ندیدند. با این همه این رخداد آتش جنگ خونینی را برافروخت که سی سال به طول انجامید. تصورش را بکنید، سی سال! اگر کسی در ده سالگی خبر آغاز این جنگ را شنیده بود، باید به چهل سالگی می‌رسید تا بتواند رنگ صلح را ببیند. البته اگر وقت زنده بودن را می‌داشت!

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
13 دقیقه
روزی بود، روزگاری بود
18 دقیقه
بزرگ‌ترین مخترعان سراسر تاریخ
24 دقیقه
سرزمین کنار نیل
18 دقیقه
روزهای هفته
16 دقیقه
خدای واحد و یکتا
7 دقیقه
من می‌توانم بخوانم
17 دقیقه
قهرمانان و سلاح‌هایشان
22 دقیقه
پیکاری نابرابر
24 دقیقه
دو شهر کوچک در یک جزیره‌ی کوچک
22 دقیقه
فردی روشن‌اندیش و سرزمین او
18 دقیقه
آموزگارِ بزرگِ ملتی بزرگ
33 دقیقه
آموزگارِ بزرگِ ملتی بزرگ
25 دقیقه
جنگ‌های جدید و جنگجویان جدید
9 دقیقه
دشمن تاریخ
25 دقیقه
حکمرانان دنیای غرب
18 دقیقه
خبرهای خوب
23 دقیقه
زندگی در امپراتوری و در مرزهای آن
21 دقیقه
طوفان
19 دقیقه
شب پرستاره آغاز می‌شود
30 دقیقه
لااله‌الاالله و محمد رسول‌الله
22 دقیقه
فاتحی که می‌دانست چگونه حکومت کند
24 دقیقه
پیکاری برای رسیدن به فرمانروایی جهان مسیحیت
24 دقیقه
شهسواران سلحشور
38 دقیقه
امپراتوران در عصر شهسواران
28 دقیقه
شهرها و شهروندان
29 دقیقه
عصر جدید
27 دقیقه
جهان نو
24 دقیقه
ایمان نو
17 دقیقه
کلیسا در جنگ
23 دقیقه
قسمت روزگار وحشت
22 دقیقه
قسمت پادشاهی نگون‌بخت و پادشاهی نیک‌بخت
22 دقیقه
قسمت نگاهی به شرق در این دوران
24 دقیقه
قسمت عصری به‌راستی نو
26 دقیقه
قسمت انقلابی بسیار خشونت‌بار
39 دقیقه
قسمت فاتح واپسین
27 دقیقه
قسمت انسان‌ها و ماشین‌ها
26 دقیقه
قسمت آن‌سوی دریاها
26 دقیقه
قسمت دو کشور جدید در اروپا
24 دقیقه
قسمت تقسیم جهان
40 دقیقه
بخش کوچکی از تاریخ که من خود در آن زیسته‌ام: نگاهی به گذشته

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تاریخ جهان
نویسنده
مترجمعلی رامین
گویندهمیلاد تمدن
ناشر چاپینشر نی
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۵ ساعت و ۳۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های تاریخ جهان
قیمت نسخه صوتی
68000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تاریخ جهان

سعید راستی
۱۴۰۱/۹/۱
در مجموع برای کسانیکه به صورت آماتوری میخواهند به مطالعه تاریخ جهان بپردازند مناسب است. اما در بسیاری از جاها سال وقوع حوادث اشتباه عنوان شده است. در بخشی از تحلیل‌ها، بویژه در مورد تاریخ باستان کاملا یک طرفه، یونان ستا، ایران ستیز و غرب پرست است. به عنوان مثال افسانه دروغین پیاده دویدن سرباز آتنی از ماراتن تا آتن. اولا در آن میدان بزرگ پس از جنگ با وجود صدها اسبی که یونانیان داشتند، مگر فرمانده آن سرباز دیوانه بوده که یک اسب در اختیار او قرار نداه که او مجبور شود چهل کیلومتر بدود؟دوما، او که تنها بوده و کسی را به همراه نداشته که گواهی دهد او همه مسافت را دویده است و راه نرفته یا استراحت نکرده است؟سوما شکست ماراتن برای دولت فرا قاره‌ای هخامنشی کوچک بوده و حایز اهمیت نبوده. مانند شکست آمریکا در ویتنام که موجب نابودی آمریکا نشد و کلا دو درصد درآمد ملی آمریکا صرف آن جنگ شد.
محمدعلی کلوندی
۱۴۰۱/۷/۹
باتوجه به متن کتاب اسم کتاب اشتباه انتخاب شده است واگر اسم کتاب تاریخ اروپا واشاره‌هایی به تاریخ جهان نامید مناسب تر است. کتاب وقتی درمورد عصررنسانس وجنگهای مذهبی اطلاعات مفیدی را ارائه می‌کند. درکل نظر من درمورد کتاباین است که یک نویسنده غربی اززاویه دید غرب نگاه کرده وکتاب رانوشته است وتمدن غرب و رابالاتر از شرق می‌داندودر فصل پیکارنابرابر این موضوع آشکار است وزمانی که تمدن غرب از تمدن شرق شکست‌های سنگینی خورده را بیان نمی‌کند مانند شکست‌های سنگین روم از امپراطوری ایران وامپراطوری اسلامی سخنی نمی‌گوید ودلیل مرگ کراسوس را
توضیح نمی‌دهد اما پیروزی او بر اسپارتاکوس را بیان
می کند همچنین به محاصره کنستانتینوپل توسط خسروپرویز مسلمانان را نمی‌نویسد.
محسن هوشمند
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
کتاب ضعیفی است. یک روایت سطحی و جانبدارانه از تاریخ. البته تاریخ غرب و نه تاریخ جهان. جانبداری نویسنده که متاثر از کیش یهودی اوست آنقدر زننده است که مخاطب را پس می‌زند. شرق ستیزی در کتاب موج می‌زند. انتخاب دو آیه درباره مبارزه با مشرکان به عنوان توصیف اسلام و کلا عبور سریع از نقش مهم مسلمانان در و تحول علمی فرهنگی تاریخ بشر عجیب است. درباره عثمانی فقط تحقیر و فحاشی است و هیچ چیزی درباره آن حکومت عظیم گفته نمی‌شود. ایران بعد از هخامنشیان اصلا گویی در تاریخ نیست. کلا برای کسی که فقط می‌خواهد روایتی روزنامه‌ای از تاریخ آن هم با جانبداری شدید یک کاپیتالیست یهودی بشنود کتاب قابل استفاده و ضعیفی است.
احمد آباد
۱۴۰۰/۱۱/۱۴
کتاب بدی نیست ولی چند جایی تناقض دارد
در روایت تاریخ گاهی جزیات دقیق ارائه نمیدهد
و به بازگویی سطحی و کمی می‌پردازد بدون قوم مداری عرض می‌کنم که در مورد تاریخ ایران و جنگ یونان گرایش به سمت یونان و تاریخ هرودوتی کاملا حس میشود و جالبه که ایرانیان را اقوامی کوه نشین و وحشی و بی خلاقیت معرفی را و
میکند، یونانیان زیرک آزادیخواه و متفاوت معرفی میکند. برای مثال به نجات یهودیان توسط کوروش کبیر اشاره نمیکند. تمدن شهر سوخته را جدا از ایران و به عنوان تمدن دره سند معرفی میکند، جالبه یه کاربر میگه مطالعه نکردم ولی عالیه
فرهاد قربان پور
۱۴۰۱/۶/۲
در بخش‌های عمده‌ای از این کتاب به صورت کامل یکطرفه به ستایش اروپا و خصوصا یونان پرداخته شده، در حالی که قدرت، قدمت، فرهنگ و تمدن اونها اصلا قابل قیاس با مصر، ایران، چین و بخش عظیمی از آسیا نیست!!! در فصل «پیکار نابرابر» کاملا مقرضانه به نبردهای ایران و یونان پرداخته شده و مشخصه که از تاریخ و قلو رو افسانه‌ای شده‌ی هرودوت استفاده شده!!! چون یونانیان بسیار باهوش و با درایت و ایرانیان رو ضعیف و همواره شکست خورده نشون داده و حتی از پیروزی بزرگ خشایار بر آتن براحتی میگذره و اون رو تحت تأثیر نبرد بعدی قرار میده!!!!
Negar malek
۱۴۰۱/۳/۱۲
از اونجایی که من تاریخ هنر ارنست گامبریچ رو قبلا خونده و بسیار بهش علاقه دارم این کتاب رو هم شنیدم، صدای گوینده خوبه ولی معدودی غلط خوانی دیدم و اینکه در مورد خود کتاب نحوه داستان گویی برای کتاب تاریخی بسیار به جذابیت و کشش دار کردنش کمک میکنه که ارنست کامبریچ این کار رو خوب بلده.
اگر بخوام معدود
نقاط ضعف کمی تعصب یهودیه که داره و گاها تاکیدش روی این گروه بیشتره چون خود نویسنده یهودیه و از تصل بیطرفی در تاریخ نویسی دور میشه ولی در کل بسیار کتاب خواندنی و شنیدنیه و پر از مطالب مفید.
جمشید شاوری زاده
۱۴۰۱/۳/۲
به نظر من نویسنده به جای نام گذاری تاریخ جهان بر روی کتاب باید نام تاریخ اروپا را بر روی این کتاب می‌گذاشت چون در حالی که در این کتاب به نحوه خوابیدن، بیدار شدن، لباس پوشیدن فلان امپراطور اروپایی با آب و تاب می‌پردازد، هیچ توضیح قابل قبولی در مورد تاثیرات کشورهای شرقی از جمله ایران یا تاثیرات اسلام بر روی پیشرفت کشورهای اروپایی ارایه نمی‌دهد، به طور کلی این کتاب دیدگاهی یکطرفه و بسیار اغراق آمیز در مورد تمدن اروپا دارد که خالی از اشکال نیست
جمشید شاوری زاده
شبنم جعفری زاده
۱۴۰۱/۹/۱۲
من از کتاب مطالبی یاد گرفتم ولی در کل بیشتر از اینکه در رابطه با تاریخ جهان باشد به تاریخ اروپا مربوط بود و در نهایت اینکه چند فصل آخر کتاب را با سرعت بیشتری گوش کردم. در فصل ۲۰ که بیشتر مطالبش برام کمدی بود (متاسفانه) بیشتر از هر وقت به این باور رسیدم که دین با انسانها در طول تاریخ چه کرده، و به و نظرم یهودی مسیحی و مسلمان و … همه از یک قماشند و امیدوارم روزی برسه که تمام آدمها بدون هیچ دینی در کنار هم با محبت و آرامش نفس بکشند.
Elaheh Ebrahimian
۱۴۰۱/۶/۱۸
گوینده کتاب عالی اجرا کرده لحن داستان وار کتاب بسیار مفید هست باعث میشه مطالب در ذهن زمان زیادی بمونه و زود فراموش نشه روایت‌ها درست و بجا هست نه زیاد وارد جزییات شه و نه خیلی سطحی از مباحث رد شده برای کسانی که به صورت اماتور و تفریحی به تاریخ علاقه دارن به شدت توصیه میشه و کسانی که به تاریخ فلسفه علاقه دارن خم میتونن ار کتاب استفاده کنند چون روند کتاب به فهم این که چرا فلسفه باستان در یونان قوی بود کمک میکنه
فرامرز نوریان
۱۴۰۱/۱۱/۵
سلام و درود به تیم کتابراه! با تشکر از همه عزیزان خصوصا گوینده عزیز که با صدای شیوا تمام جزییات رو استادانه وصف کردند
در خصوص کتاب و نویسنده واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم و نویسنده تلاش زیادی کرده بودکه تمامی اقلیم‌ها و جغرافیا و تمدن‌های امپراطوری رو شرح بده و نگاه گسترده بر روی اروپا و شکل گیری تمدن‌ها داشت برای من شنوده اسیایی و وطن دوست بسیار جالب و پند اموز بود
سپیده طالبی
۱۴۰۱/۹/۱۹
کتاب خوبیه اطلاعات زیادی رو به من داد و برای شروع خوندن تاریخ به شدت توصیه میکنم ولی قسمت ایرانش حس میکنم خیلی کامل نبود با توجه به اینکه نویسنده اروپایی هست خیلی به تاریخ ایران نپرداخته بود و همچنین قسمت صوتیش به تاریخ اسلام که رسید با توجه به نوع گفتگو من حس کردم ممکنه با نسخه اصلی یکم تفاوت داشته باشه
Bahram Salem
۱۴۰۱/۸/۲۱
جزئیات ریزی که برای کنارهم قراردادن در سال‌های مختلف از زندگی بشر احتیاج داشتم رو به راحتی تونستم از دل این مجموعه خارج کنم به جای اینکه چندین کتاب بخرم یک مرجع تقریبا کامل خریدم با تشکر از کتاب راه برای معرفی این کتاب❤️❤️
رضا نقدی
۱۴۰۱/۳/۵
سلام ممنونم، ترجمه عالی کتابی مختصر و مفید از تاریخ گوشه‌های جهان اگر چه بیشتر غرب که اون هم جالبترش می‌کنه ترجمه خوب صدا و بیان عالی گوینده، کتاب کامل و بی طرفی از تاریخ جهان نیست ولی به اندازه کافی روشنگر هست و بیشتر از اون آگاهی بخش.
محمود غلامی
۱۴۰۱/۳/۱
من اوایل کتاب هستم که دارم گوش می‌دم. ولی، ازهمین اندک گوش کردن، عاشق مطالب این کتاب شدم. نویسندش، معلومه که آدم عمیقی هست. گوینده اون هم صدای دلنشینی داره‌. به نظرمن دنیابدون کتاب، پشیزی ارزش نداره. مخصوصاًکتابهای ژرف مثل این وآثاراستیون هاوکینگ.
سیدعلی عظیمی
۱۴۰۱/۸/۱۶
تاریخ جهان را در یک کتاب نوشتن، آن هم با بیان جزییاتی که گاهی نگاه ملی گرایانه هم به آن اضافه میشود، سختی نیست که به این آسانی حاصل شود. ولی کتاب را دوست داشتم و دوباره هم گوش میکنم.
مشاهده همه نظرات 42

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تاریخ جهان

برای دریافت کتاب صوتی تاریخ جهان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.