معرفی و دانلود کتاب صوتی حکایت‌های فلسفی برای حفظ زمین

عکس جلد کتاب صوتی حکایت‌های فلسفی برای حفظ زمین
قیمت:
19000 تومان - 2.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حکایت‌های فلسفی برای حفظ زمین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حکایت‌های فلسفی برای حفظ زمین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی حکایت‌های فلسفی برای حفظ زمین

کتاب صوتی حکایت‌های فلسفی برای حفظ زمین نوشته میشل پیکمال، حاوی 49 حکایت جدید و قدیمی، اسطوره و افسانه است که در هر کدام از آن‌ها بحثی کوتاه جهت توجه به ارتباط با طبیعت برای نوجوانان آورده شده و آنان را به اندیشیدن درباره‌ی محیط زیست وا می‌دارد.

کتاب صوتی حکایت‌های فلسفی برای حفظ زمین (Les philo fables pour la terre) از دغدغه‌ها و دل مشغولی‌های امروزی بوم‌شناسان، پندها و حکمت‌های تمدن‌های دیگر، خطرهای تهدید کننده طبیعت و زمین و چالش‌های ایجاد شده در این باره و... سخن می‌گوید. میشل پیکمال (Michel Piquemal) به این حکایت‌ها، نکات ادبی که حاوی گفته‌هایی خردمندانه از نویسندگان و شاعران مختلف در جهان است، اضافه کرده و در آن‌ها اثر لزوم هماهنگی انسان و طبیعت دیده می‌شود. این هماهنگی فقط زمانی صورت می‌گیرد که یگانگی، انسجام و احترام متقابل میان آدم‌ها وجود داشته باشد. به همین منظور، بعضی از حکایت‌ها بر لزوم بوم‌شناسی اجتماعی تاکید می‌کنند. در این اثر علاوه بر حکایت‌ها، بحث و پرسش‌هایی درباره مسائل زیست محیطی برای به چالش کشیدن مخاطب و ارائه راهکارهایی برای محافظت از منابع طبیعت و زمین گنجانده شده است.

در پشت جلد این کتاب نوشته شده است: «آیا ما می‌توانیم همچنان خود را تنها اربابان زمین بپنداریم و با بهره‌برداری از منابع زمین که گمان می‌کنیم بی‌پایانند، به زندگی خود ادامه دهیم؟»

میشل پیکمال در پیشگفتار کتاب حاضر بیان کرده است:

«من در این اثر، حکایت‌هایی را گردآوری کرده‌ام که در سنت‌ها و آیین مردم مختلف در سراسر دنیا پیدا می‌شود. دغدغه‌ها و دل‌مشغولی‌های امروزی بوم‌شناسان در این حکایت‌ها دیده می‌شود. به عنوان مثال این فکر که «زمین مال ما نیست، ما آن را ارث برده‌ایم و آن را به فرزندانمان تحویل می‌دهیم» اصولا آسیایی و سرخ‌پوستی است. در این فکر، اشتهای خطرناک و سیری‌ناپذیر نوع انسان مطرح شده و دعوت می‌شود به چنین اشتهایی پاسخ داده نشود.»

نویسنده عقیده دارد که بقای انسان‌ها به آگاهی آن‌ها از خطرهایی بستگی دارد که خودشان موجب به وجود آمدن‌شان می‌شوند و خودشان نیز در معرض تهدیداتشان قرار می‌گیرند و نسل آتی با چالش‌هایی جدی روبه‌رو می‌شود و اگر ما از کودکی نشاط این مبارزه آموزنده را به بچه‌ها بدهیم، در این چالش پیروز خواهند شد.

دیگر آثار میشل پیکمال عبارت‌اند از: «داستان‌های فلسفی جهان»، «قصه‌های فیلسوف» و «حکایت‌های فلسفی برای با هم بودن».

در بخش‌هایی از کتاب صوتی حکایت‌های فلسفی برای حفظ زمین می‌شنویم:

«در زمان‌های خیلی خیلی دور، آسمان در دسترس ما بود، دم دستمان بود و این چیز عجیبی بود. لازم نبود آدم‌ها کار کنند تا غذا بخورند. وقتی گرسنه‌شان می‌شد، تکه‌ای از آسمان را می‌کندند و می‌خوردند. اما روزی آسمان از آدم‌ها عصبانی شد، زیرا آدم‌ها دیگر رعایت حالش را نمی‌کردند. آدم‌ها تکه‌های گنده‌ای از ابر یا ماه را می‌کندند، اما همه‌اش را نمی‌خوردند...»

«نگاه ما به چیزهایی که می‌بینیم، تعیین کننده‌ی بهای آن‌هاست. این چیزها ممکن است مایه‌ی نشاط و خوشی و خوشبختی‌مان باشند یا ما را غمگین و افسرده سازند. منظره‌ای که می‌بینیم،‌ موزیکی که گوش می‌کنیم، گفتگوی میان دوستان ممکن است موجب شادی یا غمی عمیق شود. خوب است در نظر داشته باشیم که خوشبختی به نگرش و تلقی ما بستگی دارد. بهتر است از دل‌زدگی و بی‌زاری دوری کنیم. آماده باشیم که هر زمانی شگفت‌زده شویم. این ویژگی از اسرار داشتن زندگی پرسعادت است. آیا آدم‌هایی را می‌شناسی که مثل این دو مسافر ‌باشند؟ یکی که آماده‌ی تحقیر همه چیز است و دیگری که آماده‌ی به‌ وجد آمدن و تحسین‌ چیزهاست.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
32 دقیقه
بخش اول
34 دقیقه
بخش دوم
29 دقیقه
بخش سوم
23 دقیقه
بخش چهارم
22 دقیقه
بخش پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی حکایت‌های فلسفی برای حفظ زمین
نویسنده
مترجممهدی ضرغامیان
گویندهندا پوریان
ناشر چاپیانتشارات آفرینگان
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۲۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه صوتی
19000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه کتاب صوتی حکایت‌های فلسفی برای حفظ زمین

برای دریافت کتاب صوتی حکایت‌های فلسفی برای حفظ زمین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.