معرفی و دانلود کتاب صوتی پاییز پدر سالار

عکس جلد کتاب صوتی پاییز پدر سالار
قیمت:
98000 تومان - 10.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پاییز پدر سالار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پاییز پدر سالار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پاییز پدر سالار

کتاب صوتی پاییز پدر سالار اثر معروف گابریل گارسیا مارکز، روایتگر زندگی یک دیکتاتور آمریکای مرکزی در کشور نامعلومی از سرزمین کارائیب است. این کتاب در واقع به وقایع تاریخی دوران دیکتاتوری فرانسیسکو فرانکو در اسپانیا، آناستازیو سوموزا و رافائل تروخیو در جمهوری دومینیکن شباهت بسیاری دارد.

این کتاب قصه یک ژنرال پیر را بازگو می‌کند که دارای حدودا پنج هزار فرزند نامشروع است. او به تنهایی در قصری کهنه و قدیمی که بسیار کثیف و پر از آشغال است زندگی می‌کند و با این حال همچنان با همان ظلم و ستم و زور و جنایت سابق بر یک کشور کوچک حکم‌رانی می‌کند. او برای جنایات و انحرافات خود آدمی مبتکر و مبدع نیز است.

هنگام برگزاری مراسم‌ها و یا مهمانی‌ها کسی در حضور او حتی به خود جرأت نفس کشیدن هم نمی‌دهد. علاوه بر مردم و اطرافیان حتی بستگان درجه اولش نیز از ظلم و جنایت او بی‌نصیب نمانده‌اند. دیکتاتوری که معلوم نیست پدرش کیست و مادرش را بسیار دوست دارد به طوری که بعد از مرگش او را به طرز مضحک و مسخره‌ای نزد مردم تا درجه قدیسین بالا می‌برد و هنگام مشکلات مادرش را طوری صدا می‌زند که انگار خدا را صدا می‌زند.

این ژنرال و دیکتاتور در ابتدای فرمانروایی‌اش شخصی محبوب و مقدس، همراه با احترام فراوان بود که بدون واسطه در کنار مردمش حضور داشت. اما به تدریج قدرت زیاد و خودکامگی با یکدیگر در هم می‌آمیزد و وقتی قدرت کامل و بی‌بدل نصیبش می‌شود، تنهایی‌اش آغاز می‌گردد. خوی و خصلت دیکتاتوری او را به جنایت و ظلم و ستم وادار می‌کند. پاییز دیکتاتور زمانی شروع می‌شود که مردم علیه او کودتا می‌کنند و دیگر آن‌ها را هم همراه خود نمی‌بیند. او بدل‌هایی دارد که در بعضی موقعیت‌ها به جای او حاضر می‌شوند.

کتاب پاییز پدر سالار (The Autumn of the Patriarch) در سال 1975 منتشر شد. در این داستان زمان هیچ حد و مرزی ندارد و این مسئله نیاز به تمرکز را برای شنیدن این رمان بالا می‌برد. این کتاب دارای جملات و عبارات تأمل‌برانگیز و تازه‌ای است.

نام درست این کتاب، خزان پیشوا است. به عقیده منتقدان پاییز پدر سالار بهترین اثر مارکز و منسجم‌تر از کتاب صد سال تنهایی است. این رمان هشت سال بعد از شاهکار نخست مارکز یعنی صد سال تنهایی و همانند آن کتاب به سبک رئالیسم جادویی نگاشته شده است.

با گابریل گارسیا مارکز بیشتر آشنا شویم:

گابریل گارسیا مارکز (Gabriel Garcia Marquez) بزرگ‌ترین و مشهورترین نویسنده کلمبیایی، روزنامه‌نگار، ناشر و فعال سیاسی در سال 1927 در دهکده آراکاتاکا در سانتاماریای کلمبیا به دنیا آمد و تا هشت سالگی نزد مادربزرگش در این دهکده زندگی کرد. اولین دست‌نوشته‌هایش در سال 1941 در روزنامه خوونتود که ویژه دانش‌آموزان دبیرستانی بود منتشر شد. تحصیلات دبیرستانی‌اش با وقفه روبه‌رو شد و او به مدت یک سال به سوکو رفت. گابریل در بین مردم آمریکای لاتین با نام گابو یا گابیتو معروف بود.

مارکز تحت تأثیر پدربزرگش که فردی آزادی‌خواه بود و در هر دو جنگ داخلی کلمبیا حضور داشت به آگاهی سیاسی دست یافت. او از دوران جوانی در نیمه دهه 1940 شروع به روزنامه‌نگاری کرد و در کنار نوشتن گزارش‌های واقعی، اولین داستان‌های کوتاه خود را منتشر کرد. گابریل تحت تأثیر ویلیام فاکنر نویسنده آمریکایی اولین کتاب خود را در سن 23 سالگی به چاپ رساند که با استقبال خوبی از سوی منتقدان مواجه شد.

او در سال 1965 نوشتن رمان صد سال تنهایی را آغاز کرد و در سال 1967 آن را به اتمام رساند. این کتاب به سرعت با استقبال مردم و منتقدان روبه‌رو شد و در سال 1982 جایزه ادبی نوبل را دریافت کرد. از دیگر کتاب‌های او می‌توان به ساعت شوم، عشق سال‌های وبا، ژنرال در هزار توی خود، کسی به سرهنگ نامه نمی‌نویسد، خاطرات روسپیان غمگین من، گزارش یک مرگ و تشییع جنازه مادربزرگ اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی پاییز پدر سالار می‌شنویم:

تنها کسی که موفق شده ژنرال افسانه‌ای ساتورنو سانتوس را از درون کُنام دوردست کویرهایش بیرون بکشد، یک سرخ‌پوست نژاده نامطمئن که همیشه به همان گونه که از بطن مادر روسپی‌اش خارج شده بود پا بر خاک در پرسه بود.

چون ما دلدارها، ژنرال من! نمی‌توانیم نفس بکشیم، اگر زمین را زیر پای خود حس نکنیم. او پیچیده در پوششی مزین به نقوش روشن و خوش‌رنگ جانوران غریب از گرد راه رسیده بود. تنها، مثل همیشه بی‌اسکورت و در پیشاپیش او هاله‌ای غم‌انگیز بی‌هیچ جنگ‌افزار جز یک کارد بزرگ نی‌بری که نپذیرفت آن را از کمر جدا کند. چون این جنگ‌افزار نبود، کارافزار بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
26 دقیقه
مقدمه
43 دقیقه
گفتگو با گابریل گارسیا مارکز - بخش اول
19 دقیقه
گفتگو با گابریل گارسیا مارکز - بخش دوم
43 دقیقه
یک
47 دقیقه
دو
50 دقیقه
سه
45 دقیقه
چهار
52 دقیقه
پنج
45 دقیقه
شش
43 دقیقه
هفت
47 دقیقه
هشت
47 دقیقه
نه
45 دقیقه
ده
41 دقیقه
یازده
43 دقیقه
دوازده
44 دقیقه
سیزده
34 دقیقه
چهارده
46 دقیقه
پانزده
48 دقیقه
شانزده
42 دقیقه
هفده
44 دقیقه
هجده
48 دقیقه
نوزده
52 دقیقه
بیست

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پاییز پدر سالار
نویسنده
مترجمحسین مهری
گویندهفخرالدین صدیق شریف
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۶ ساعت و ۳۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
98000 ت - 10.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پاییز پدر سالار

فاطمه خجسته
۱۴۰۱/۹/۱۶
پاییز پدر سالار کتاب میخکوب کننده‌ای هست، فراتر از مکان و زمان به معرفی شخصیت‌های داستان پرداخته و سعی کرده تا حد امکان با خودش تعصب‌های قومی و قبیله‌ای رو همراه نکنه تا احتمالا مخاطبین بیشتری رو به دور از تعصب، تا انتهای داستان به دنبال داشته باشه. با وجود اینکه عظمت قدرت رو در تمامیت خواهی یک فرد تا انتها وحشتناک و تکان دهنده به تصویر کشیده اما به همین حد بسنده نکرده و به طور هولناکی ضعف و زبونی دنیای یک انسان به غایت مستبد رو در حیطه زندگی عاطفی و خانوادگی به تصویر کشیده. کتاب حیرت انگیزی هست و مقدمه مصاحبه با نویسنده اثر و مرور یادداشت‌های مترجمین این اثر، خود به خود به زیبایی و اثر گذاری دو چندان این داستان افزوده. اینکه چطور تصمیمات چند نفر می‌توونه زندگی یک فرد، یک خانواده رو برای همیشه دگرگون کنه اونم در حالتی که خود اون افراد در زندگی شخصی ممکن هست درگیر هزاران مشکلات ریز و درشت شخصیتی باشند، یکی از نکات تامل برانگیز این کتاب هست. از یک سو قهرمان داستانش را تا مرحله زیست فرعون وار، دور از دسترس و قاطع در حکمرانی نشون میده و از سمت دیگه در زندگی شخصی از او شخصیتی بسیار متناقض، آسیب پذیر، متاثر از دیگری و شکننده می‌سازه. در روال داستان هر چه ترس‌های اجتماعی رو عظیم تر نشون میده، دیوار نفوذناپذیر قدرت اولیه رو هم در هم شکننده تر به نمایش می‌گذاره، گابریل گارسیا اگرچه داستان رو در مکان و زمانی نامعین به تصویر کشیده ولی به نوعی با سواد تاریخ گونه‌ای که به واسطه خبرنگار و نویسنده بودن در طی سالها اکتساب کرده، این داستان تخیلی رو به دنیای واقعی آدمها، به گونه عجیبی نزدیک نشون داده و چندان اجازه نداده شخصیت‌ها و وقایع به گونه‌ای تخیلی از پذیرش ذهن جمعی آدمها فاصله بگیرند.
میترا برتون
۱۳۹۹/۴/۲۴
مثل سایز کتاب‌های این نویسنده بی نظیر، یک شاهکار است.
توصیفات منحصر به فرد گابریل گارسیا مارکز، تخیلات و قلم توانمند او از ویژگی‌های بارز این کتاب است.
و صد البته اجرای بی نظیر آقای فخرالدین صدیق شریف و صدای دلنشین ایشان لذت این کتاب رو صد چندان میکند.
Mitra Fakhra
۱۴۰۰/۲/۱۵
به خاطر تشابه اسمی با پایان یک خودکامه هر دو را خریدم وواقعا شخصیتها دیکتاتور و خودخواه را عالی به تصویر کشیده است
مجید تنگسیریان محمدی
۱۴۰۱/۱۲/۲۴
عاااالللییییی عالللللییییییی عالللللییییییی
فوق‌العاده بود لحن وخوانش عالی موضوع فوق العاده
majid etemadi
۱۳۹۹/۱/۱۱
داستانی زیبا از نویسنده‌ای بی‌نظیر، ترجمه‌ای روان و روایتی عالی
الهام سلیمی
۱۴۰۲/۴/۲۶
چقدر شباهت‌های دردناک و ترسناکی تو این کتاب وجود داشت. واقعا لذت بردم از شنیدنش
مینا احمدی
۱۳۹۹/۷/۱۷
کسی که صدسال تنهایی رو نوشته همه‌ی آثارش خوندنیه
رسول پورنصیر
۱۳۹۹/۵/۲۱
خیلی کسل کننده بود توصیف صحنه ونوع نگارش خوب بود ولی...
Ali Mohammad Salehi
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
بد نیس تا اخرش نخوندم ولی به دلم ننشست
علی شهبازی
۱۴۰۰/۵/۲۳
ننگ بر اول و آخر دیکتاتورهای عالم
S H
۱۳۹۹/۱/۱۰
فیلمشو دیدم. کتابش رو نخوندم.
مشاهده همه نظرات 11

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پاییز پدر سالار

برای دریافت کتاب صوتی پاییز پدر سالار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.