معرفی و دانلود کتاب صوتی مصیبت‌های عاشقی: از سری کتاب‌های مدرسه زندگی زیر نظر آلن دوباتن

عکس جلد کتاب صوتی مصیبت‌های عاشقی: از سری کتاب‌های مدرسه زندگی زیر نظر آلن دوباتن
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مصیبت‌های عاشقی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مصیبت‌های عاشقی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مصیبت‌های عاشقی: از سری کتاب‌های مدرسه زندگی زیر نظر آلن دوباتن

آلن دوباتن در کتاب صوتی مصیبت‌های عاشقی، تصوری را که از یک عشق رمانتیک در باور اکثر مردم وجود دارد، تا حد زیادی تغییر می‌دهد و از مشکلات، سختی‌ها و ناراحتی‌های اجتناب‌ناپذیری می‌گوید که هر فردی آن را در یک رابطه واقعی می‌چشد.

درباره کتاب صوتی مصیبت‌های عاشقی:

عشق همواره یکی از پیچیده‌ترین مفاهیم در عرصه زندگی بوده و تمامی انسان‌ها در طول تاریخ نیز هرکدام به شکلی خاص و منحصر به فرد آن را در زندگی خصوصی‌شان تجربه کرده‌اند. حتی می‌توان در ادبیات، هنر و فلسفه نیز تعابیر مختلف از عشق و رابطه عاطفی را مشاهده کرد که بحث‌های گوناگونی بر سر آن شکل گرفته است. با این حال دور از انتظار نیست که بیشتر افراد تعریفی که از عشق دارند، مساوی با آن شور کورکورانه و لذت‌بخشی باشد که جز خواسته‌های معشوق به هیچ چیز دیگر اطلاق نمی‌شود. در چنین شرایطی آلن دوباتن روانشناس و فیلسوف معاصر در کتاب مصیبت‌های عاشقی (The Sorrows of Love) به شما نشان می‌دهد که عشق در عین حال که می‌تواند حس شادی و خوشبختی را برای شما به ارمغان بیاورد، مملو از رنج‌ها و اندوه‌های فراوان است.

نویسنده تلاش کرده با نشان دادن تمامی فراز و نشیب‌‌‌‌‌‌های یک رابطه عاطفی، به مخاطبان خود بیاموزد که با درک مشکلات و اندوه‌های عاشقانه می‌توان از شر احساسات منفی و تصمیمات غلط خلاص شد و به یک واقع‌گرایی عاشقانه رسید. در این صورت دیگر هر فردی با آگاهی از شرایط می‌تواند همراه با همسر و پارتنر خود، بسیاری از معضلات و تنش‌های رابطه را از بین ببرد.

اگر کمی بیشتر دقت کنید، اکثر فیلم‌های رمانتیک، رمان‌های عاشقانه و آثار هنری و ادبی در این خصوص همگی از رنجی می‌گویند که پیش از وصال عاشق و معشوق است اما هیچ کدام از شرایط پس از رابطه نمی‌گویند و تصویری واقعی از آن ارائه نمی‌دهند اما کتاب صوتی مصیبت‌های عاشقی تلاش کرده نگاه رویایی و بی‌نقص به عشق را متحول کند و از گرفتاری‌های تلخ و شیرین یک رابطه دو طرفه سخن بگوید.

درباره مدرسه زندگی:

آلن دوباتن یکی از اعضای تیم نویسندگان و مربیان مدرسه زندگی (The School of Life Library) بود که در سال 2008 آن را پایه‌گذاری کردند؛ مدرسه‌ای که هم اکنون در بسیاری از شهرهای دنیا مانند لندن، پاریس، آمستردام، سئول، استانبول، برلین، ملبورن و... فعالیت می‌کند و موضوع اصلی آموزش‌ها درباره مسائل روزمره زندگی مانند روابط، کار، معاشرت، یافتن آرامش و... است.

دوباتن درباره این مدرسه می‌گوید: ایده راه‌اندازی مدرسه زندگی به خاطر به چالش کشیدن دانشگاه‌های سنتی و آکادمیک بود. درواقع می‌خواستیم که دانش و فرهنگ را به گونه‌ای سازماندهی کنیم که به سمت زندگی عادی مردم بچرخد.

مدرسه زندگی یک برند جهانی به شمار می‌رود و با بیش از 5 میلیون مشترک در یوتیوب، 343 هزار دنبال کننده در فیس بوک، 183 هزار دنبال کننده در اینستاگرام و 160 هزار دنبال کننده در توییتر با سرعت بالایی در حال رشد است.

کتاب صوتی مصیبت‌های عاشقی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دوست دارید نگاه‌تان به عشق و روابط عاطفی تغییر کند و با نگاهی عمیق‌تر و منطقی‌تر به جنگ چالش‌های گوناگون آن بروید، این کتاب صوتی می‌تواند به شما کمک فراوانی بکند.

با آلن دوباتن بیشتر آشنا بشویم:

کمتر فیلسوفی را می‌شناسیم که بتوان فلسفه را به زندگی روزمره مردم پیوند بدهد و با زبانی ساده و باکیفیت، مفاهیم مهم انسانی همچون عشق، کار، هنر، سفر، دوستی و... را بیان کند. آلن دوباتن (Alain de Botton) نویسنده، تهیه کننده تلویزیون و فیلسوفی سوئیسی است که با 50 سال سن در لندن زندگی می‌کند.

او تجربه نوشتن کتاب‌های داستانی و غیرداستانی زیادی دارد، اما شهرت او به خاطر جستارنویسی‌ها و مقاله‌هایی است که ترکیبی از ایده‌های هنرمندان، فیلسوفان و دانشمندان با زندگی عادی مردم است. درواقع هدف این فیلسوف، بازگرداندن تفکر در مرکز زندگی است؛ یعنی جایی که به آن تعلق دارد.

آلن دوباتن با نوشتن کتاب جستارهایی در باب عشق و تسلی‌بخش‌های فلسفه در ایران و جهان مشهور شد. او در اولین کتاب خود یعنی جستارهایی در باب عشق، سبکی غیرمعمول را به کار گرفت و عناصر داستانی یک رمان را همراه با تاملات و تحلیل‌های غیر داستانی ترکیب کرد و باعث شد خوانندگان زیادی جذب آن بشوند.

آثار مهم و ترجمه شده این نویسنده سوئیسی شامل این موارد است: «دین برای خداناباوران، جستارهایی در باب عشق، تسلی‌بخشی‌های فلسفه، هنر سیر و سفر، پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند، هنر چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند، خوشی‌ها و مصایب کار، سِیر عشق، در باب مشاهده و ادراک، یک هفته در فرودگاه، اضطراب منزلت(موقعیت) و مصیبت‌های شاغل بودن»

در بخشی از کتاب صوتی مصیبت‌های عاشقی می‌شنویم:

گاهی ممکنه یه واقعیت تلخ توی رابطه بین دو نفر به وجود بیاد و اون هم چیزی نیست جز اینکه در عین اینکه یار و همراه دارید، به شدت احساس تنهایی می‌کنیم و خودمون رو تنها تصور می‌کنیم. این موضوع درمورد انسان‌های باهوش بیشتر به چشم می‌خوره.

زمانی که ما وارد رابطه میشیم خیلی طبیعیه که طرف مقابل‌مون نظر و احساسش رو درمورد تک تک مسائل اطراف‌مون با ما یکی ندونه. وقتی برای تماشای یه فیلم به سینما میریم، احتمال اینکه نظر همراه‌مون با نظر ما متفاوت باشه، زیاده. یا مثلا زمانیکه شما به آسمون زل زدید و دارید ستاره‌ها رو تماشا می‌کنید، توقع دارید که همراه‌تون هم محو زیبایی‌های آسمون بشه، شما رو در آغوش بکشه و جملات عاشقانه بگه. ولی اون بدون توجه به این موضوع شروع کنه درمورد مسائل روزمره زندگی صحبت کنه؛ در این صورت شما قطعا ضدحال می‌خورید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۹ دقیقه
مقدمه
۱۲ دقیقه
من تبدیل به هیولا شدم
۹ دقیقه
این آدم اون آدم روزهای اول نیست
۸ دقیقه
انتخابم اشتباه بوده
۴ دقیقه
کاش مجرد می‌موندم
۷ دقیقه
شستن لباس‌ها وظیفه کیه؟
۹ دقیقه
فکر کردم قرار است اوضاع خیلی گل و بلبل باشد
۶ دقیقه
قدرت بیان همه چیز رو به یار و همراهم ندارم
۶ دقیقه
با وجود داشتن همراه، تنها هستم
۱۰ دقیقه
رابطه جنسی کار را خراب می‌کند
۳ دقیقه
از پس رابطه برآمدن کار بسیار دشواری است
۹ دقیقه
جمع‌بندی؛ ماندن یا نماندن

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مصیبت‌های عاشقی: از سری کتاب‌های مدرسه زندگی زیر نظر آلن دوباتن
نویسنده
مترجمسارا امینی
گویندهمحمدرضا ژاله
ناشر صوتیانتشارات سیصد و شصت درجه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۳۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه صوتی
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مصیبت‌های عاشقی

ماندانا عطایی
۱۴۰۱/۳/۱۲
سلام کتاب عالی و روای بسیار عالی تر کاش کتاب جادوی عشق را جناب ژاله روایت می‌کردند
متن کااب چشم شما را به بسیاری از مسائل باز می‌کنه
متوجه می‌شید اگر مشکلات پیش آمده در یک‌رابطه را از قبل بهش آگاهی داشته باشیم هم پذیرشش راحت تر وهم ازقبل می‌تونیم روش فکر کنیم واون بعنوان یه مسئله ببنیم نه یک مشکل
مسئله همیشه راه حل داره
در هر صورت گوش کردن به این کتاب با گویش جناب ژاله بسیار آرامش بخش بود🙏🙏🙏🙏
لیلا عباسپور
۱۴۰۰/۳/۱۶
بهترین کتاب عمرم بود واقعا انتظار نداشتم که این کتاب زندگی منو بتونه متحول کنه و منو افکار اشتباهی که داشتم نجات بده و با اطمینان خاطر به همه میتونم بگم که بهترین راوی عمرم محمدرضا ژاله واقعاً صدای بسیار ارزشمند و عالی دارد
Nahid Rakhshani
۱۴۰۱/۲/۳
یه سری نکات برای کسایی که هنوز رابطه‌ای شروع نکردن ومشکلاتی که خیلی زود وبعد از ازدواج یا ادامه دار شدن هر رابطه‌ای ایجاد میشه رو توضیح میده
ولی برای کسایی که از این تایمشون گذشته، کارایی نداره، چون خیلی راه حل نمیده برای این مشکلات.
حسین محمودزاده
۱۴۰۰/۵/۲۸
واقعا همه زوج‌ها و کسانی که تو رابطه عاطفی‌اند نیاز دارند تا به امثال اینجور کتابا گوش کنن.
و صدای گوینده هم گرمه اما سرعت گویندگی یه کم بالاست
مانیا پالیز
۱۴۰۰/۳/۲۸
از صدای گوینده لذت بردم کتاب به نکات خوبی اشاره کرده بود واقعا دید آدم رو باز میکنه و از نکات مثبت دیگه‌اش اینه که طولانی نیست و حوصله رو سر نمی‌بره
مجید بیگی
۱۴۰۰/۱۰/۲۷
قبل از وارد رابطه شدن یا اوایل وارد رابطه شدن برای ازدواج باید این کتاب مطالعه بشه یا به صورت صوتی گوش داده بشه گوینده صداش بی نظیره
شقایق شفیعی
۱۴۰۰/۶/۵
خیلی خوب بود مخصوصا لحن عامیانه و خودمونیه راوی جذابیت کتاب رو چند برابر کرده، واقعا ارزش چندبار گوش دادن رو داره
داوود نقدی پور
۱۴۰۰/۴/۹
موسیقی واقعن انتخاب درستی نبوده. گوینده بهتر بود اول صدای شخصیت نویسنده جناب دوباتن رو گوش می‌کردند تا با لحن ایشون آشنا بشوند.
Yalda B
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
لذت بردم از روال و خوانش کتاب، هرچند که تمام نوشته‌های آلن دوباتن جذاب، آموزنده و با طرزفکری کل نگر و فراگیر داره.
حدیثه سلیمی
۱۴۰۰/۳/۲۷
خیلی عالی بود محتوای کتاب کمک کننده مثل یک مشاور، با صدای آقای ژاله دلپذیر تر شد
Sanaz Babapour
۱۴۰۰/۳/۱۰
عالی بود.. آقای ژاله ستودنی هستین واقعا🙏
Parichehr Doost mehraban
۱۴۰۱/۱/۲۴
موزیک متنی که گذاشته شده از تاثیر و تمرکز روی موضوع کم کرده و خوب نیست
ماه بانو
۱۴۰۰/۴/۸
ریتم صداتون جالب بود یه جاهایی رو تند میخوندین و یک جا آروم 👌💎
آقای میم
۱۴۰۰/۳/۲۵
نقطه قوت کتاب دید واقع بینانه است که به موضوع رابطه دارد
فاطیما ابراهیمی
۱۴۰۰/۳/۲۰
خیلی خوب و ارامش بخش بود نوشته‌ها و صدای آقای ژاله
مشاهده همه نظرات ۳۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مصیبت‌های عاشقی

برای دریافت کتاب صوتی مصیبت‌های عاشقی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.