معرفی و دانلود کتاب صوتی لطیفه‌های طرب انگیز

عکس جلد کتاب صوتی لطیفه‌های طرب انگیز
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی لطیفه‌های طرب انگیز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی لطیفه‌های طرب انگیز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی لطیفه‌های طرب انگیز

کتاب صوتی لطیفه‌های طرب انگیز نوشته‌ی علی رضا لبش، سومین جلد از مجموعه لطیفه‌های زیر خاکی، دربردارنده‌ی لطیفه‌ها و حکایت‌هایی از گلستان و بوستان سعدی با درون‌مایه‌ی طنز است که لبخندی عمیق را بر لب‌هایتان می‌نشاند.

درباره‌ی کتاب صوتی لطیفه‌های طرب‌انگیز:

کتاب لطیفه‌های طرب‌انگیز سومین جلد از مجموعه لطیفه‌های زیر خاکی است که مهارت و طنازی شاعر و نویسنده‌ی برجسته و درخشان، سعدی شیراز را به تصویر می‌کشد. علیرضا لبش در این کتاب مجموعه‌ای از حکایت‌های سعدی را گردآوری کرده و حقایق اجتماعی را با طنزی لطیف و طرب‌انگیز به شما ارائه می‌دهد.

ادبیات فارسی مملو از طنز در هر زمینه‌ای است، این طنز در کتب تاریخی، عرفانی، فلسفی، دینی، علمی و... به وضوح دیده می‌شود، همان‌گونه که متخصص معدن زمین را در پی معادن طلا و الماس می‌کاود، طنزشناسان نیز با جستجو در کتاب‌های کهن به رگه‌های حیرت‌آور طنز می‌رسند.

یکی از این کتاب‌های کهن و ماندگار، گلستان و بوستان سعدی است که وضعیت جامعه‌ی زمان خود را از لحاظ فرهنگی و اجتماعی به تصویر می‌کشند و علیرضا لبش همانند یک معدن‌شناس به کاوشی دقیق و حرفه‌ای در این دو کتاب پرداخته و تمام طنز پنهان در آن‌ها را بیرون کشیده است. بیشتر آثار سعدی به خاطر طنز جذابش به صورت ضرب‌المثل درآمده و همانند سکه‌ای رایج، دست به دست شده است. هم‌چنین کلام و طنز او بود که بیشترین تأثیر را بر روی شاعران و نویسندگان نسل‌های بعد گذاشت.

قلم درخشان و برجسته‌ی سعدی در روایت مفاهیم و قصه‌های اخلاقی چنان حیرت‌آور است که هر‌ فردی را به خود جذب می‌کند. گلستان و بوستان سعدی آن‌چنان زیبا و گیراست که برای هیچ شخصی خسته کننده نیست بلکه دربردارنده‌ی موضوعاتی جدید از زبان حکیمی دانا و عالم است. گلستان سعدی ثمره‌ی 30 سال سفر او به سرزمین‌ها و کشورهای مختلف است.

درباره‌ی مجموعه لطیفه‌های زیرخاکی:

مجموعه «لطیفه‌های زیرخاکی» دربردارنده‌ی همان لطیفه‌های قدیمی است که به صورت امروزی برای نوجوانان روایت شده یا همان لطیفه‌های تازه است که در زمان‌های گذشته آن را تعریف می‌کردند. خیلی از این لطیفه‌ها تاکنون به ندرت شنیده‌ شده‌اند.

هر وقت عنوان کتابی با موضوع عرفان به گوش ما می‌رسد؛ معمولا ناخودآگاه ذهن ما به سوی اثری با متنی سنگین کشانده می‌شود. اما برعکس تمام آن‌ها، کتاب‌های صوتی لطیفه‌های زیرخاکی حاوی محتوایی روان و طنزگونه است که همراه آن گاهی طعنه و کنایه نیز شنیده می‌شود.

علیرضا لبش در بازنویسی خود با حفظ مزه و نمک سبک کهن، اثربخشی ویژه‌ای را به شنونده ارائه می‌دهد. لطیفه‌های زیرخاکی به خاطر برخورداری از روایتی طنزگونه خستگی در شنیدن را از شنونده گرفته و او را علاقه‌مند به شنیدن ادامه داستان می‌کند.

علی رضا لبش را بیشتر بشناسیم:

علی‌رضا لبش در سال 1360 در شهر قم متولد شد. او بعد از سپری کردن دوره ابتدایی و گرفتن دیپلم وارد دانشگاه شد و در دانشگاه مدرک کارشناسی علوم دامی را اخذ کرد، ولی در ادامه تحصیل به رشته جامعه‌شناسی روی آورد. از کتاب‌های مشهور طنز او می‌توان به کتاب لاف تو شک و کافه خنده اشاره کرد.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی لطیفه‌های طرب‌انگیز می‌شنویم:

روزی دانشمندی با شاگردش در راهی می‌رفت. کسی را دید که با فرد نادانی دست به یقه شده‌اند و با هم دعوا می‌کنند. شاگرد دانشمند گفت: «من این مرد را می‌شناسم که با آن نادان دست به یقه شده، آدم فاضل و دانایی است. بهتر است بروید آن‌ها را از هم جدا کنید.» دانشمند گفت: «اشتباه می‌کنی. اگر او نادان نبود با نادانی دیگر دست به یقه نمی‌شد.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۴ دقیقه
قسمت اول
۲۰ دقیقه
قسمت دوم
۱۹ دقیقه
قسمت سوم
۱۸ دقیقه
قسمت چهارم
۱۷ دقیقه
قسمت پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی لطیفه‌های طرب انگیز
نویسنده
گویندهسامان قلیچ خانی
ناشر چاپیانتشارات مدرسه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۱۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه صوتی
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی لطیفه‌های طرب انگیز

جنت جباری
۱۴۰۰/۸/۱
کتاب فوق العاده برای گروه سنی نوجوانان
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی لطیفه‌های طرب انگیز

برای دریافت کتاب صوتی لطیفه‌های طرب انگیز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.