معرفی و دانلود کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید

عکس جلد کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید
قیمت:
55000 تومان - 10.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید

اگر به طور جدی به دنبال اصلاح الگوهای رفتاری خود هستید، کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید برایتان بسیار سودمند خواهد بود. دکتر جفری یانگ و جانت اس. کلوسکو در این اثر پژوهشی، به خوبی مطالب نظری در حوزه‌ی روانشناسیِ شناختی را با توصیه‌های عملی ترکیب نموده‌اند.

درباره کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید:

در محافل علمی جفری یانگ را به عنوان ابداع‌کننده‌ی طرحواره درمانی می‌شناسند. این حوزه‌ی جدید در علم روانشناسی، ترکیبی نوآورانه از رویکردهایی بر پایه‌ی شناخت‌درمانی است. در طرحواره درمانی به آن دسته از اختلالاتی توجه می‌شود که با روش‌های درمانیِ دیگر برطرف نشده، و یا پس از مدتی دوباره علائمی از خود بروز داده‌اند.

کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید (Reinventing your life) اثری جامع درباره‌ی این رویکردِ نوظهور و پرطرفدار است. مطالب این کتاب هم به کار مبتدیان می‌آید، و هم برای متخصصان و درمانگران سودمند است.

اگر چه جفری یانگ (Jeffrey Young‎) و جات اس. کلوسکو (Janet S Klosko) اعتقاد دارد که بسیاری از اختلالات روانی و شخصیتی ما ریشه در گذشته‌ها دارند، با این حال آن‌ها قویاً به مسئولیت فردی در پروسه‌ی درمان و امکان بروز تغییرات اساسی در انسان باور دارند.

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید، به نوعی راهنمایی‌ست برای خود درمان‌گری. در این کتاب الگوهای رفتاری پرتکراری که تبعات منفیِ گسترده‌ای در عملکرد انسان می‌گذارند، یک به یک بررسی و ریشه‌یابی شده‌اند. از این الگوها در کتاب به عنوان تله‌های زندگی یاد شده است.

کلوسکو و جفری یانگ برایتان از تله‌ها و طرحواره‌هایی می‌گویند که ساختار روان شما را آنگونه که هست، ساخته‌ و شکل داده‌اند. برای مثال در ذیل بحث درباره‌‌ی استقلال فردی، او از طرحواره‌هایی چون وابستگی، شکست و تحول‌نایافتگی سخن می‌گوید و راه خلاصی از این طرحواره‌های ناسازگار را به شما می‌آموزد.

از نکات برجسته‌ی این اثر، استفاده‌ی مولف از مثال‌های واقعی فراوانی‌ست که کمک شایانی به خواننده در درک کامل اثر می‌کند.
لازم به ذکر است که بخش عمده‌ای از محتوای کتاب، در رابطه با مسائل و دغدغه‌هایی است که در زندگی عاطفی و احساسی افراد وجود دارد. بنابراین، زوج‌ها و یا افرادی که لطمه‌هایی تلخ از روابط گذشته‌ی خود دریافت کرده‌اند، مطالب این کتاب را دو چندان سودمند خواهند یافت.

کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید مناسب چه کسانی است؟

تمام افرادی که به دنبال ایجاد تغییرات اساسی در زندگی خود هستند، و همچنین اشخاصی که قصد شناخت دقیق‌تر ساختار روانی-شخصیتی خود را دارند، می‌توانند از آموزه‌های این کتاب استفاده کنند و بیاموزند.

با جفری یانگ بیشتر آشنا شویم:

او روانشناس و درمانگر اهل آمریکاست. او رویکردی موسوم به طرحواره درمانی را ابداع کرده و در توسعه‌ی آن بسیار کوشیده است؛ کتاب‌ها و مقالات فراوانی از جفری یانگ در این زمینه به چاپ رسیده که برای نمونه می‌توان به این موارد اشاره کرد: «شناخت‌درمانی اختلالات شخصیتی، زندگی خود را دوباره بیافرینید، طرحواره درمانی»

در بخشی از کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید می‌شنویم:

دنیل در تله ترک شدن گرفتار شده. این زن 31 سال دارد. با مردی به نام رابرت در ارتباط است که راضی به ازدواج با دنیل نمی‌شود. آن‌ها 11 سال با هم رابطه داشته‌اند و با اینکه دنیل بارها از او خواسته اما رابرت باز هم با او ازدواج نمی‌کند. هرازگاهی رابرت از او جدا می‌شود. با هر جدایی دنیل نابود می‌شود. او در طول یکی از همین جدایی‌ها درمان را آغاز کرد.

دنیل: «دیگر نمی‌خواهم چنین کِیسی داشته باشم. دیگر نمی‌توانم تحمل کنم. به تنها چیزی که فکر می‌کنم رابرت است. کاملاً به او وابسته شده‌ام. باید کاری کنم که برگردد». این وابستگی یکی از ویژگی‌های تله ترک شدن است. در طول جدایی‌ها دنیل هرازگاهی با مردان دیگر قرار می‌گذارد اما به هیچ کدام از آن‌ها جز رابرت علاقه‌مند نمی‌شود. آدم‌های محکم و استوار او را خسته می‌کنند.

دنیل برای تغییر این الگو به روش‌هایی که درمانگرش به او گفت عمل کرد. روش‌هایی که ما نیز به مراجعین توصیه می‌کنیم. تله خود را بشناسید و روی آن عنوان بگذارید. در اولین قدم باید تله مربوط به خود را تشخیص دهید. همین که تله را بشناسید و دریابید که چگونه در زندگی شما اثر می‌گذارد، در موضع بهتری برای تغییر آن قرار می‌گیرید. با انتخاب یک اسم برای تله مانند تله نقص یا تله وابستگی و با مطالعه در مورد آن تله می‌توانید به خودشناسی بیشتری دست پیدا کنید و زندگی برای شما روشن‌تر می‌شود. قدم اول همین بینش است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
8 دقیقه
مقدمه‌ای از آرون بِک
16 دقیقه
پیشگفتار
52 دقیقه
تله‌های زندگی
33 دقیقه
شما گرفتار کدام تلۀ زندگی شده‌‌اید؟
44 دقیقه
درکِ تله‌های زندگی
30 دقیقه
تسلیم، فرار و ضد حمله
58 دقیقه
تله‌های زندگی چگونه تغییر می‌کنند؟
39 دقیقه
لطفاً مرا تنها نگذار - بخش یک
47 دقیقه
لطفاً مرا تنها نگذار - بخش دو
37 دقیقه
نمی‌توانم به تو اعتماد کنم - بخش یک
46 دقیقه
نمی‌توانم به تو اعتماد کنم - بخش دو
30 دقیقه
هرگز به محبتی که می‌خواهم نمی‌رسم - بخش یک
39 دقیقه
هرگز به محبتی که می‌خواهم نمی‌رسم - بخش دو
44 دقیقه
من با دیگران سازگار نمی‌شوم - بخش یک
38 دقیقه
من با دیگران سازگار نمی‌شوم - بخش دو
46 دقیقه
به تنهایی از عهدۀ این کار برنمی‌آیم - بخش یک
41 دقیقه
به تنهایی از عهدۀ این کار برنمی‌آیم - بخش دو
31 دقیقه
به زودی فاجعه رخ می‌دهد - بخش یک
31 دقیقه
به زودی فاجعه رخ می‌دهد - بخش دو
54 دقیقه
من بی ارزش هستم - بخش یک
53 دقیقه
من بی ارزش هستم - بخش دو
51 دقیقه
احساس شکست می‌کنم
59 دقیقه
همیشه کارها را به شیوه‌ای که تو می‌خواهی انجام می‌دهم - بخش یک
58 دقیقه
همیشه کارها را به شیوه‌ای که تو می‌خواهی انجام می‌دهم - بخش دو
35 دقیقه
تلۀ زندگی: تعیین معیارهای پرتوقعانه - بخش یک
31 دقیقه
تلۀ زندگی: تعیین معیارهای پرتوقعانه - بخش دو
32 دقیقه
می‌توانم هرآنچه می‌خواهم داشته باشم - بخش یک
46 دقیقه
می‌توانم هرآنچه می‌خواهم داشته باشم - بخش دو
46 دقیقه
فلسفۀ تغییر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید
نویسنده،
مترجمساره حسینی عطار
گویندهسپیده فلاح
ناشر صوتیانتشارات شمشاد
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۹ ساعت و ۳۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
55000 ت - 10.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید

Maryam Eskafi
۱۴۰۱/۴/۳۱
یکی از ضروری‌ترین کتابهایی است که برا هر آدمی لازمه. اینجور کتابها خیلی کم هستند البته از کتابراه‌ی خواهشی دارم این نوع کتابهای تخصصی را بهتره مترجم خوب و تخصصی‌اش را هم اقلا بذارید من قبل از دیدن این کتاب در کتابراه برا‌ی موضوعی با یک روان درمانگر مشورت کردم ایشان فرمودند از این کتاب ترجمه حمیدی و خیلی خیلی بهتره منم همونو خریدم ولی گاهی آدم تو شرایطی هست که ترجیح میده کتاب صوتی داشته باشه. از این نظر که صوتیه خیلی خوبه این ترجمه هم خیلی خوبه واقعا ارزشمنده ولی خب وقتی مترجم هم متخصص همون رشته باشه مسلما خیلی خیلی کیفیتش بهتر خواهد بود. بزرگترین خوبی این کتاب ارزشمند اینه که صوتیه و البته از حق نگذریم گوینده خیلی دقیق و باارامش میخونه وقت فکر کردن به شنونده میده هرچند بهتره ادم بارها این کتابهای ضروری را گوش کنه هی فکر کنه تا بتونه بیشتر و بیشتر رشد کنه. همینکه میشه همه جا گوش داد خیلی خوبه. محتوای کتاب هم بسیار جدید و مفید هست. کمک میکنه به شناخت خودتون به پیداکردن ریشه هتی اشتباهات رفتاری. به اینکه بفهمید شما کی هستید چرا برخی اتفاقات تو زندگی تون می‌افته که فکر می‌کنید تقصیر شما نیست ولی وقتی این کتاب را گوش بدید یا بخونید میشه پی برد به ریشه اش. هرچه دیرتر این کتاب را بخونید و گوش بدید بیشتر ضرر می‌کنید چون ممکنه یکسره اشتباهات قبلی رو تو زندگی تون تکرار کنید بدون اینکه تشخیص بدید ریشه‌اش در درون خودتونه و تا کشفش نکردید و حلش نکنید هرگز اون مشکل حل نمیشه. همه باید این کتاب را بخونند گوش کنند و بارها تفکر کنند تا برسن به جایی که دوست دارن باشند.
فاطمه خجسته
۱۴۰۱/۶/۷
برای من یک کتاب روانشناسی روان و تا حدی کاربردی بود، در ابتدای هر مبحث، تست روانشناسی قرار داده شده بود که در پایان تست، امتیاز دهی و تحلیل میشد.
به عبارتی وجود هر یک از تله‌های ذهنی رو در امتیازهای پایین در یکایک افراد جامعه طبیعی و به دور از مشکل بر می‌شمرد و فقط در امتیازهای بالا، از آن تله‌ی
ذهنی به عنوان مشکل جدی و یک اختلال یاد می‌کرد.
با توجه به بافت خانوادگی ما و بسیاری از مطالبی که شاید در حوزه‌ی مهر طلب بودن تا الان خووندم یا شنیدم، احساس می‌کنم برای بسیاری از آدم‌های اطراف ما، تله‌های ذهنی نامبرده شده در این کتاب، جز مشکلات اساسی زندگی شمرده میشه که زمینه‌ی عدم اعتماد به نفس، افسردگی، مشکلات خانوادگی و... رو هم پدید آورده.
در واقع در متن این کتاب با دو تجربه مواجه بودم، اول الگوی ذهنی خودم و تجربه‌های شخصی و در مرحله‌ی دوم فکر کردن به نحوه‌ی تربیت و رشد پیدا کردن افرادی که با آن‌ها ارتباط دور یا نزدیک دارم.
شاید اغلب ما دهه شصتی‌ها، به نحوی کنترل‌گر و سخت‌گیرانه در بازه‌ای از زمان در میان خانواده، مدرسه و... بزرگ شدیم، شاید به قول ویلیام گلسر بسیاری از آن اتفاقات ناشی از جبر بیرونی بوده که ما رو برای مدت کوتاهی به کاری برانگیخته می‌کرده و یک تصمیم درونی خود خواسته برای انجام کارها نداشتیم و بعد از مدتی بدون دریافت پاداش و یا ترس از تنبیه و... انگیزه‌ای برای ادامه دادن آن کار نداشتیم.
با این کتاب حتی بیشتر از تئوری انتخاب، ارتباط برقرارکردم. شاید وجود تست‌های روانشناسی در ابتدای هر مبحث باعث میشد به مطالب کتاب عمیق‌تر فکر کنم و خود به خود درد بیشتری هم احساس می‌کردم.
لیلا اصغرزاده
۱۴۰۱/۷/۸
در بی نظیر بودن و جامع بودن اطلاعات این کتاب شکی نیست و قطعاً امتیاز من به این کتاب عالی هستش درهایی که این کتاب برای رویارویی با درونم برام باز کرد نیازمند شکر و سپاسگزاریه چون مثل آینه‌ای بود که جلوم گذاشته شد و تمام نقاط ضعف یا احساسات بدی که در طول روزم تجربه میکنمو عیناً بهم نشون داد و ویشه حس یابی کرد میکردم بعضی جاها دقیقاً داره راجع به شخصیت من صحبت میکنه که تاحالا خودمم بهش فکر نکرده بودم، خیلی جاها با این کتاب اشک ریختم و به حال خودم تأسف خوردم اما در پایان با راه حل‌های کاربردیش و البته به کمک یک درمانگر خودمو از اون منحلاب حس بد میکشیدم بیرون، واقعاً این کتاب توان ایجاد انقلابی عظیم در آدمها رو داره البته طبق گفته نویسنده توصیه میشه در کنار درمانگر درمانو ادامه بدید، با وجود بی نظیر بودن این کتاب میشه گفت در انتخاب صداپیشه هیچگونه دقت و اهمیتی داده نشده که این صدای ظریف و زنانه با کتاب روانشناسی و مبحث تله‌ها واقعا همخوانی نداره در ضمن مدت زمان آهنگ‌ها چه در میان مطالب فصل‌ها و چه پایان هر فصل خیلی زیاده اصن لزومی به اینکار نیست که پایان یک فصل سه دقیقه آهنگ گنجانده بشه
Fereshteh k
۱۴۰۱/۷/۶
این کتاب بی نظیره👌🏻انقدر از کتاب خوشم اومد که کتاب متنی هم خریدم و. هم میخونم هم گوش میدم. کتاب روانشناسی به زبان ساده و روان نوشته شده و فهم ان بسیار اسانه🌱
درباره‌ی تله‌های زندگی و عادات رفتاری که از کودکی در ما نهادینه شده و خودبه خود الگوبرداری کردیم و باعث بروز مشکلاتی در روابط در در به و
بزرگسالی شده👌🏻
اگر روابط احساسی مشکل میخورید وارد الگو‌های رفتاری اشتباه تکرار شونده میشین این کتاب بهتون پیشنهاد میشه!
ریشه‌ی بسیار از وابستگی‌های شدید، وسواس و حال بد، عدم استقلال، و تحمل روابط بد و بدرفتاری ادما در روابط ریشه در کودکی داره و با خوندن این کتاب و کمک از یک روان درمانگر در حین و یا بعد خواندن این کتاب میتونه به شما کمک کنه😍👌🏻
اومدنت به این صفحه بی دلیل نبوده حالا که اومدی کتاب و بگیر بخون و زندگیت و تغییر بده
نازنین خواجه نوری
۱۴۰۱/۵/۱۶
کتاب بی نظیر و عالی است و به نظر من دانشجوی دکتری روانشناسی و خیلی از همکاران و صاحبنظران دیگه معجزه روانشناسی قرنه که در حدود دهه اخیر ابداع شده و بسیاری از اختلالات شخصیت و اختلالات رفتاری کهنه را که تا کنون علم روانشناسی عاجز از درمانشان بود را در مدت نسبتا کوتاهی ریشه یابی و درمان میکند!
به و
نظر من این نظریه طرحواره درمانی این کتاب کاربردی که بوسیله بنیانگذارش اقای دکتر جفری یانگ نوشته شده، میتوان گفت که بزرگترین خوش خبری و شادی روانشناسی قرن است که تا قبل از این از درمان آن مشکلات بدون دارو همه ناامید بودیم و اکنون از پیدایش چنین علم جدید و تکنیکی مفیدی بسیار خرسندیم.
به نظر من صدای گوینده هم بسیار خوب است و از ایشان به خاطر خلق این اثر بسیار مفید و ماندگارشان بسیار سپاسگزاریم.
تینامون
۱۴۰۱/۱۱/۱۷
اگر بخوام بر این کتاب نقدی بنویسم که سازنده باشه اینه که مترجم کتاب اگر خود متخصص در این زمینه بود (روانپزشک یا روانشناس) شاید میتونست کمک بیشتری به خواننده کتاب بکنه و نفوذ و عمق بیشتری از کلام و دیدگاه نویسنده اصلی رو به ما ملحق کنه.
در این کتاب سعی شده مارو با انواع تله‌های روانی اشنا کنه تا و
بتونیم شناسایی شون بکنیم خودمونو طبق دستورات و تمرینات کتاب درمان کنیم. هرچند که این کتاب، کتاب خودیاری هستش اما به نظر من به تنهایی نمیتونه کمک کننده باشه، ما برای اینکه واقعا با تمام چالش‌های این کتاب بتونیم کنار بیایم حتما باید از یک متخصص کمک بگیریم.
اما در کل اینکه نویسنده تونسته یک مبحث تخصصی روبه صورت کتاب عمومی در بیاره واقعا تحسین برانگیزه.
azadeh m
۱۴۰۱/۱/۲۹
این کتاب رو بصورت متنی خریده بودم و خیلی در شناسایی طرحواره‌ها موثره. طرحواره‌ها الگوهایی هستن که ما مطابق با اونها زندگی و انتخاب می‌کنیم حتی گاها انتخاب همسر هم وابسته به نوع این طرحواره هاست بنابراین تا حد زیادی در سرنوشتمون و خوشبخت بودن یا نبودنمون تاثیر داره که اگر طرحواره‌ها مخرب هستن حتما و باید اصلاح بشن البته شاید با این کتاب کاملا نتونید در اصلاحشون موفق بشید و نیاز به مشاوره باشه اما همین هم خیلی کمک کننده هست حداقل برای شناسایی طرحواره‌های خودتون و حتی اطرافیانتون. الان برای مرور و اینکه وقت کم دارم ترجیح دادم صوتی هم بخرم. در مورد گوینده فعلا نظری ندارم چون شروع نکردم امیدوارم خوب باشه.
ساحره خراسانی
۱۴۰۱/۶/۲۲
برای اولین بار بود که این کتاب با موضوع خودسازی را مطالعه میکردم و به نظرم عالی بود ولی با توجه به تستها در خصوص تله‌های زندگی و ارائه رویکردهای جامع و درمانی بنابراین اول از همه حتما نسخه چاپی انرا نیز باید خرید. در خصوص مطالب ارائه شده درمانی و نکات نیز باید اقرار کنم که روانی ترجمه باعث شد تاثیر کتاب مانند یک دستور العمل برایم باشد و از جمله کتابهایی خواهد بود که مرتب به آن مراجعه خواهم کرد. برای تغییر در بسیاری از روشهای غلط یا تله‌های زندگی و علائم اضطراب کتابی عالی و کاربردی است. من واقعا ممنونم که کتابراه کتابهایی رو ارائه میده که به بهبود رفتاری و تغییر عادتها کمک میکند.
هلن خزائی
۱۴۰۰/۵/۱۹
واقعا صدای بدی و انتخاب کردید، متاسفانه قبل از خرید گوش ندادم، با اینکه مطالب کتابو مفید می‌بینم ولی بدلیل صدای بد خواننده نمیتونم گوش بدم. 😔
Mahnaz Seyedjafari
۱۴۰۰/۷/۳
ترجیح میدادم صدای یه مرد باشه تا یه زن با صدای تیز، البته الان فقط مقدمه رو گوش کردم. امیدوارم بتونم تحملش کنم.
خببب حالا که کتاب رو گوش کردم میبینم که وای چه افتضاحیه و اصلا قابل تحمل نیست، اصلا آدم از موضوع اصلی پرت میشه و همش به این فکر میکنم چه چقدر این صدا برای این کتاب به درد نخوره، حیف
زهرا
۱۴۰۲/۳/۱۱
کتاب خوبی بود ولی فایل صوتی افتضاح بود بیشتر زمان این فایل موزیک پخش میکنند و تقریبا بعد از هر یکی دودقیقه خواندن کتاب چندین دقیقه موزیک پخش میکنن که وقت گیر حوصله سر بر و واقعا زیاده این میزان موزیک، موزیک بین جملات پخش میشه که به نظرم اگر اخر هر فصل بود قابل تحمل تر بود در کل اصلا راضی نبودم مثل اینه که یه فایل موزیک طولانی گوش میدی
Debora
۱۴۰۱/۲/۶
کتاب خوب و آموزنده‌ای بود. صدای گوینده هم خوب بود. اما موسیقی اول و خصوصا آخر هر پارت خیلی طولانی بود. خیلی وقتمو می‌گرفت لازم نیست چند دقیقه موزیک پخش کنید اگر بخوام موسیقی گوش کنم بعدا میتونم این کارو انجام بدم. اینجا میخوام فقط کتاب بشنوم. ممنون میشم کتابراه این کارو که در خیلی از کتابها انجام میده رو دربارش تجدید نظر کنه ممنون
شهاب عسکریان
۱۴۰۰/۱۲/۱۱
یک کتاب بی نهایت مفید برای رشد شخصی و همینطور برطرف کردن مشکلاتی که بارها و بارها در زندگی ما تکرار می‌شه. من این کتاب رو چندین بار گوش کردم و همچنان ازش برای برطرف کردن مشکلات زندگی ازش استفاده می‌کنم. کاملا کاربردی و قابل اجراست و کمک می‌کنه احساسات و ریشه‌های اون رو درک کنیم. کیفیت صدا و گویش گوینده هم مناسب بود واقعا.
زینب کامرانی
۱۴۰۲/۴/۲۷
کتاب که نه ببینید این نوشته‌های متن کتاب خودخود زندگی هستنیه زندگی واقعیساختن یه زندگی حقیقیهمونجا که تربیت درست رو تحت عنوان توجه، توجه فیزیکی و مراقبت، راهنمایی و هدایت بیان میکنه.... یه جوری دست کودک درونتون رو میگیره و التیام میده که شاید باورتون نشهواقعا اسم کتاب برازنده ش هست زندگی خود را دوباره بیافرینید. ممنون کتابراه عزیز
مرجان برازجانی
۱۴۰۲/۱/۸
کتابی خودیاری در زمینه روانشناسی می‌باشد. این کتاب زیرمجموعه طرحواره درمانی از روش‌های شناخت درمانی است که دکتر جفری یانگ ارایه نموده است. با ذکر مثال‌های فراوان این کتاب طرحواره‌های اصلی که ریشه در کودکی و تاثیرپذیری از مراقب اولیه را دارند را تشریح نموده است. مطالعه این کتاب هم به روانشناسان و هم سایرین توصیه می‌گردد.
مشاهده همه نظرات 228

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید

برای دریافت کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.