معرفی و دانلود کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید

عکس جلد کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید

اگر به طور جدی به دنبال اصلاح الگوهای رفتاری خود هستید، کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید برایتان بسیار سودمند خواهد بود. دکتر جفری یانگ و جانت اس. کلوسکو در این اثر پژوهشی، به خوبی مطالب نظری در حوزه‌ی روانشناسیِ شناختی را با توصیه‌های عملی ترکیب نموده‌اند.

درباره کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید:

در محافل علمی جفری یانگ را به عنوان ابداع‌کننده‌ی طرحواره درمانی می‌شناسند. این حوزه‌ی جدید در علم روانشناسی، ترکیبی نوآورانه از رویکردهایی بر پایه‌ی شناخت‌درمانی است. در طرحواره درمانی به آن دسته از اختلالاتی توجه می‌شود که با روش‌های درمانیِ دیگر برطرف نشده، و یا پس از مدتی دوباره علائمی از خود بروز داده‌اند.

کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید (Reinventing your life) اثری جامع درباره‌ی این رویکردِ نوظهور و پرطرفدار است. مطالب این کتاب هم به کار مبتدیان می‌آید، و هم برای متخصصان و درمانگران سودمند است.

اگر چه جفری یانگ (Jeffrey Young‎) و جات اس. کلوسکو (Janet S Klosko) اعتقاد دارد که بسیاری از اختلالات روانی و شخصیتی ما ریشه در گذشته‌ها دارند، با این حال آن‌ها قویاً به مسئولیت فردی در پروسه‌ی درمان و امکان بروز تغییرات اساسی در انسان باور دارند.

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید، به نوعی راهنمایی‌ست برای خود درمان‌گری. در این کتاب الگوهای رفتاری پرتکراری که تبعات منفیِ گسترده‌ای در عملکرد انسان می‌گذارند، یک به یک بررسی و ریشه‌یابی شده‌اند. از این الگوها در کتاب به عنوان تله‌های زندگی یاد شده است.

کلوسکو و جفری یانگ برایتان از تله‌ها و طرحواره‌هایی می‌گویند که ساختار روان شما را آنگونه که هست، ساخته‌ و شکل داده‌اند. برای مثال در ذیل بحث درباره‌‌ی استقلال فردی، او از طرحواره‌هایی چون وابستگی، شکست و تحول‌نایافتگی سخن می‌گوید و راه خلاصی از این طرحواره‌های ناسازگار را به شما می‌آموزد.

از نکات برجسته‌ی این اثر، استفاده‌ی مولف از مثال‌های واقعی فراوانی‌ست که کمک شایانی به خواننده در درک کامل اثر می‌کند.
لازم به ذکر است که بخش عمده‌ای از محتوای کتاب، در رابطه با مسائل و دغدغه‌هایی است که در زندگی عاطفی و احساسی افراد وجود دارد. بنابراین، زوج‌ها و یا افرادی که لطمه‌هایی تلخ از روابط گذشته‌ی خود دریافت کرده‌اند، مطالب این کتاب را دو چندان سودمند خواهند یافت.

کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید مناسب چه کسانی است؟

تمام افرادی که به دنبال ایجاد تغییرات اساسی در زندگی خود هستند، و همچنین اشخاصی که قصد شناخت دقیق‌تر ساختار روانی-شخصیتی خود را دارند، می‌توانند از آموزه‌های این کتاب استفاده کنند و بیاموزند.

با جفری یانگ بیشتر آشنا شویم:

او روانشناس و درمانگر اهل آمریکاست. او رویکردی موسوم به طرحواره درمانی را ابداع کرده و در توسعه‌ی آن بسیار کوشیده است؛ کتاب‌ها و مقالات فراوانی از جفری یانگ در این زمینه به چاپ رسیده که برای نمونه می‌توان به این موارد اشاره کرد: «شناخت‌درمانی اختلالات شخصیتی، زندگی خود را دوباره بیافرینید، طرحواره درمانی»

در بخشی از کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید می‌شنویم:

دنیل در تله ترک شدن گرفتار شده. این زن 31 سال دارد. با مردی به نام رابرت در ارتباط است که راضی به ازدواج با دنیل نمی‌شود. آن‌ها 11 سال با هم رابطه داشته‌اند و با اینکه دنیل بارها از او خواسته اما رابرت باز هم با او ازدواج نمی‌کند. هرازگاهی رابرت از او جدا می‌شود. با هر جدایی دنیل نابود می‌شود. او در طول یکی از همین جدایی‌ها درمان را آغاز کرد.

دنیل: «دیگر نمی‌خواهم چنین کِیسی داشته باشم. دیگر نمی‌توانم تحمل کنم. به تنها چیزی که فکر می‌کنم رابرت است. کاملاً به او وابسته شده‌ام. باید کاری کنم که برگردد». این وابستگی یکی از ویژگی‌های تله ترک شدن است. در طول جدایی‌ها دنیل هرازگاهی با مردان دیگر قرار می‌گذارد اما به هیچ کدام از آن‌ها جز رابرت علاقه‌مند نمی‌شود. آدم‌های محکم و استوار او را خسته می‌کنند.

دنیل برای تغییر این الگو به روش‌هایی که درمانگرش به او گفت عمل کرد. روش‌هایی که ما نیز به مراجعین توصیه می‌کنیم. تله خود را بشناسید و روی آن عنوان بگذارید. در اولین قدم باید تله مربوط به خود را تشخیص دهید. همین که تله را بشناسید و دریابید که چگونه در زندگی شما اثر می‌گذارد، در موضع بهتری برای تغییر آن قرار می‌گیرید. با انتخاب یک اسم برای تله مانند تله نقص یا تله وابستگی و با مطالعه در مورد آن تله می‌توانید به خودشناسی بیشتری دست پیدا کنید و زندگی برای شما روشن‌تر می‌شود. قدم اول همین بینش است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۸ دقیقه
مقدمه‌ای از آرون بِک
۱۶ دقیقه
پیشگفتار
۵۲ دقیقه
تله‌های زندگی
۳۳ دقیقه
شما گرفتار کدام تلۀ زندگی شده‌‌اید؟
۴۴ دقیقه
درکِ تله‌های زندگی
۳۰ دقیقه
تسلیم، فرار و ضد حمله
۵۸ دقیقه
تله‌های زندگی چگونه تغییر می‌کنند؟
۳۹ دقیقه
لطفاً مرا تنها نگذار - بخش یک
۴۷ دقیقه
لطفاً مرا تنها نگذار - بخش دو
۳۷ دقیقه
نمی‌توانم به تو اعتماد کنم - بخش یک
۴۶ دقیقه
نمی‌توانم به تو اعتماد کنم - بخش دو
۳۰ دقیقه
هرگز به محبتی که می‌خواهم نمی‌رسم - بخش یک
۳۹ دقیقه
هرگز به محبتی که می‌خواهم نمی‌رسم - بخش دو
۴۴ دقیقه
من با دیگران سازگار نمی‌شوم - بخش یک
۳۸ دقیقه
من با دیگران سازگار نمی‌شوم - بخش دو
۴۶ دقیقه
به تنهایی از عهدۀ این کار برنمی‌آیم - بخش یک
۴۱ دقیقه
به تنهایی از عهدۀ این کار برنمی‌آیم - بخش دو
۳۱ دقیقه
به زودی فاجعه رخ می‌دهد - بخش یک
۳۱ دقیقه
به زودی فاجعه رخ می‌دهد - بخش دو
۵۴ دقیقه
من بی ارزش هستم - بخش یک
۵۳ دقیقه
من بی ارزش هستم - بخش دو
۵۱ دقیقه
احساس شکست می‌کنم
۵۹ دقیقه
همیشه کارها را به شیوه‌ای که تو می‌خواهی انجام می‌دهم - بخش یک
۵۸ دقیقه
همیشه کارها را به شیوه‌ای که تو می‌خواهی انجام می‌دهم - بخش دو
۳۵ دقیقه
تلۀ زندگی: تعیین معیارهای پرتوقعانه - بخش یک
۳۱ دقیقه
تلۀ زندگی: تعیین معیارهای پرتوقعانه - بخش دو
۳۲ دقیقه
می‌توانم هرآنچه می‌خواهم داشته باشم - بخش یک
۴۶ دقیقه
می‌توانم هرآنچه می‌خواهم داشته باشم - بخش دو
۴۶ دقیقه
فلسفۀ تغییر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید
نویسنده،
مترجمساره حسینی عطار
گویندهسپیده فلاح
ناشر صوتیانتشارات شمشاد
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۹ ساعت و ۳۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید

azadeh m
۱۴۰۱/۱/۲۹
این کتاب رو بصورت متنی خریده بودم و خیلی در شناسایی طرحواره‌ها موثره. طرحواره‌ها الگوهایی هستن که ما مطابق با اونها زندگی و انتخاب می‌کنیم حتی گاها انتخاب همسر هم وابسته به نوع این طرحواره هاست بنابراین تا حد زیادی در سرنوشتمون و خوشبخت بودن یا نبودنمون تاثیر داره که اگر طرحواره‌ها مخرب هستن حتما و باید اصلاح بشن البته شاید با این کتاب کاملا نتونید در اصلاحشون موفق بشید و نیاز به مشاوره باشه اما همین هم خیلی کمک کننده هست حداقل برای شناسایی طرحواره‌های خودتون و حتی اطرافیانتون. الان برای مرور و اینکه وقت کم دارم ترجیح دادم صوتی هم بخرم. در مورد گوینده فعلا نظری ندارم چون شروع نکردم امیدوارم خوب باشه.
شهاب عسکریان
۱۴۰۰/۱۲/۱۱
یک کتاب بی نهایت مفید برای رشد شخصی و همینطور برطرف کردن مشکلاتی که بارها و بارها در زندگی ما تکرار می‌شه. من این کتاب رو چندین بار گوش کردم و همچنان ازش برای برطرف کردن مشکلات زندگی ازش استفاده می‌کنم. کاملا کاربردی و قابل اجراست و کمک می‌کنه احساسات و ریشه‌های اون رو درک کنیم. کیفیت صدا و گویش گوینده هم مناسب بود واقعا.
Mahnaz Seyedjafari
۱۴۰۰/۷/۳
ترجیح میدادم صدای یه مرد باشه تا یه زن با صدای تیز، البته الان فقط مقدمه رو گوش کردم. امیدوارم بتونم تحملش کنم.
خببب حالا که کتاب رو گوش کردم میبینم که وای چه افتضاحیه و اصلا قابل تحمل نیست، اصلا آدم از موضوع اصلی پرت میشه و همش به این فکر میکنم چه چقدر این صدا برای این کتاب به درد نخوره، حیف
نجمه خزائی
۱۴۰۰/۵/۱۹
واقعا صدای بدی و انتخاب کردید، متاسفانه قبل از خرید گوش ندادم، با اینکه مطالب کتابو مفید می‌بینم ولی بدلیل صدای بد خواننده نمیتونم گوش بدم. 😔
Zahra Amini
۱۴۰۱/۲/۶
کتاب خوب و آموزنده‌ای بود. صدای گوینده هم خوب بود. اما موسیقی اول و خصوصا آخر هر پارت خیلی طولانی بود. خیلی وقتمو می‌گرفت لازم نیست چند دقیقه موزیک پخش کنید اگر بخوام موسیقی گوش کنم بعدا میتونم این کارو انجام بدم. اینجا میخوام فقط کتاب بشنوم. ممنون میشم کتابراه این کارو که در خیلی از کتابها انجام میده رو دربارش تجدید نظر کنه ممنون
reza Amirazami
۱۴۰۱/۱/۵
به عنوان یک روانشناس با بیش از ۱۰ سال سابقه می‌تونم بگم کتاب جفری یانگ یک شاهکار بی همتاست
یک شاهکار بی همتا که متاسفانه با این گویندگی افتضاح به معنای واقعی مورد توهین آشکار واقع شده
گوینده حتی تا این حد نسبت به آنچه می‌خواند بی اطلاع است که نمی‌داند عبارت بکار رفته در کتاب «شناخت درمانی» است نه «شناخته درمانی»!!!!
مطهره هدایتی
۱۴۰۰/۱۱/۱۷
این کتاب عالیه ولی لطفا حتما این کتاب رو به صورت فیزیکی بخرید... چون کلی تمرین داره که باید همیشه در دسترستون باشه کلی تست داره که باید جواب بدید... صوتی‌ش که اصلا خوب نیست... حتما فیریکی‌ش رو تهیه بکنید و تغییر رو از امروز تو زندگی‌تون شروع کنید
Alireza Trader
۱۴۰۰/۱۰/۱۷
راوی اصلا متوجه نیست چیو داره میخونه. ای کاش حداقل یکدفعه از قبل کتاب را با توجه می‌خوند تو در مکثها و تاکیدها و اعراب گذاری درست عمل می‌کرد. این بعضا باعث گمراهی شنونده در درک مطلب میشه. صرفا صدای قابل قبول داشتن ملاک نیست.
saeideh soleimani
۱۴۰۰/۹/۸
به نظر من این خوندن این کتاب برای همه لازم و ضروری هستش، تو جامعه‌ای که اکثرییت داریم از فشارهای روانی و فشار فکری که تو وجودمون هست رنج میبریم و ازش بی خبریم لازمه که با خوندن این کتابها در جهت بهبودی فکر و روانمون قدم برداریم
مهوش شریفی
۱۴۰۰/۸/۱۳
صدا ایشون اصلا مناسب نیست، صدا آزار دهنده بود بگونه‌ای که بعد از شنیدن دو بخش از کتاب، نتوانستم ادامه دهم، یک مورد دیگر وجود آهنگ بود که اصلا درست نیست، صدای زیاد آهنگ باعث به هم زدن تمرکز می‌شد.
Azade Ostad
۱۴۰۰/۴/۱۰
یسری مشکلات حاد رو بررسی کرده و برای اون موقعیت‌ها کمک میکنه جدای اون صدای خانمی که خونده اصلا مناسب لحن کتاب نیست، صداش بیشتر برای رمان و داستانهای عشقی فانتزی به درد میخوره
مژگان احمدی
۱۴۰۱/۲/۲۲
کتابی عالی برای بهبود حال روحی و از همه مهمتر اینه که تله‌های زندگی برای شما آشکار میشه و میتونین پیشگیری کنین و دوباره توی تله‌ی زندگی خودتون نیوفتید. تمامی این روش‌ها رو من الان با دکتر خودم دارم طی میکنم. کتابی عالیست و من به عزیزانم هم معرفی کردم.
میکائیل صمدی
۱۴۰۰/۹/۸
کتاب واقعی و برای شناخت چرخه‌هایی که باعث دردسر در زندگی میشن بسیار مفیده و همچنین باعث میشه تلنگری در نحوهه عملکرد در زندگی مخصوصا در تربیت و ارتباط با فرزندان باشد تا از بروز کمبود‌ها و نواقص شخصیتی انها در آینده جلوگیری شود.
Fereshte Nikseresht
۱۴۰۰/۸/۸
کتاب بسیار خوبی هست، دلایل خیلی از مشکلات، رفتارها و احساسات خودمون و دیگران رو بهمون توضیح میده و راه رفع کردنش رو هم آموزش میده. روانشناسم این کتاب رو به من معرفی کردن🤍
پریسا جلیلیان
۱۴۰۱/۲/۵
من قبلا کتاب متنی رو خوانده بودم. خیلی دوستش داشتم با کمک این کتاب تونستم ۵۰ درصد مشکلات و بار گذشته رو زمین بزارم. برای همین متن صوتی این کتاب رو هم دانلود کردم. بنظرم باید هر دو تاشو با هم داشته باشید
مشاهده همه نظرات ۱۰۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید

برای دریافت کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.