معرفی و دانلود رایگان کتاب قلعه پوریل در بلندی‌ها

عکس جلد کتاب قلعه پوریل در بلندی‌ها
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب قلعه پوریل در بلندی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قلعه پوریل در بلندی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قلعه پوریل در بلندی‌ها

کتاب قلعه پوریل در بلندی‌ها طولانی‌ترین رمان سر والتر اسکات است که داستانی برگفته از واقعیت روایت می‌کند. این اثر که از جذاب‌ترین رمان‌های این نویسنده‌ به شمار می‌آید، ماجرای دختر و پسر جوان و عاشقی را به تصویر می‌کشد که بی‌گناه وارد توطئه و بازی‌های سیاسی می‌شوند.

درباره کتاب قلعه پوریل در بلندی‌ها

قرن هفدهم میلادی برهه‌ای در تاریخ بریتانیاست که مشحون از جنگ‌های داخلی و کشت‌وکشتار مردم و حتی پادشاهان و رجال بزرگ حکومت است. شاخه‌های متعدد مذهب مسیحیت وجود یکدیگر را تحمل نکرده و در هر فرصتی به جان یکدیگر می‌افتادند. حکومت مرکزی تضعیف شده و هر گروهی بر علیه گروه دیگر توطئه کرده و زندان‌ها به حق یا ناحق پر شده بود.پارلمان در مقابل قدرت بی‌حدوحساب پادشاه قد علم کرده و دستگاه اداری مستقلی درست نموده، یک منطقه بزرگ به نام آلسشیا در لندن اعلام استقلال کرده و برای خودش حکومت مستقلی را تشکیل داده بود.

در چنین شرایطی دختر و پسری جوان به نام‌های آلیس و جولین از شهر «داربی» که به منطقه قله‌ها شهرت دارد، عاشق و دلباخته یکدیگر بوده و قصد ازدواج با هم را داشتند. خانواده این دو جوان که از دو فرقه‌ی متفاوت مسیحیت بودند به این ازدواج راضی نبودند. به همین خاطر پدرِ جولین او را به شهر دیگری در غرب انگلستان می‌فرستند.

آلیس و پدرش نیز درگیر توطئه‌ای می‌شوند؛ به این طریق که عده‌ای آلیس را ربوده و او را به دولتمرد بانفوذی به نام دوک باکینگام تحویل می‌دهند؛ کسانی که کتاب سه تفنگدار تالیف الکساندر دوما را مطالعه کرده‌اند، دوک باکینگام را که نفر دوم انگلستان بعد از پادشاه محسوب می‌شد، به خوبی می‌شناسند. دوک که با ثروت و قدرت بی‌حساب خود همه‌کاره‌ی مملکت شده بود، فکری به جز تفریح و عیاشی خود نداشت.

به این ترتیب جولین و آلیس بی‌گناه و بدون اراده در زدوبندهای سیاسی و توطئه وارد می‌شوند و از یکدیگر دور می‌افتند...

سر والتر اسکات (Sir Walter Scott) کتاب قلعه پوریل در بلندی‌ها (Peveril of the Peak) را محبوب‌ترین رمان خود می‌دانست. کتاب حاضر رمانی‌ برجسته و جذاب است که دسیسه‌های سیاسی، ماجراهای عشقی و اتفاقات تاریخی را درهم آمیخته. این اثر که به اغلب زبان‌های مهم دنیا ترجمه شده و ترجمه‌ی تورج هاشمی اولین برگردان فارسی آن است.

کتاب قلعه پوریل در بلندی‌ها مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات کلاسیک و طرفداران آثار سر والتر اسکات را به خواندن این کتاب جذاب دعوت می‌کنیم.

سر والتر اسکات را بیشتر بشناسیم

سر والتر اسکات که به خاطر خدماتش به ادبیات و تاریخ لقب سر دریافت کرده بود در سال 1771 در ادینبورو متولد شد. او پدر داستان‌های تاریخی اروپا محسوب می‌شود. اسکات کار ادبی خود را از سرودن اشعار شروع کرد و هم اکنون پروژه پرخرجی در دانشگاه ابردین اسکاتلند شروع به کار کرده که اولین پروژه آن به چاپ رساندن ده جلد از اشعار سر والتر اسکات است که به زحمت جمع‌آوری شده‌اند. آثار وی با وجود پیچیدگی خاص به اغلب زبان‌های زنده دنیا ترجمه شده و فیلم‌های متعددی هم بر اساس آن‌ها تولید شده است.

از دیگر آثار این نویسنده که در وبسایت کتابراه نیز موجود هستند، می‌توان به: «پیر مرگ، راب روی، بخت و اقبال نایجل، دزد دریایی، قلب میدلوزین، کنیل وورث، گای منرینگ، عتیقه شناس و کوئینتین دوروارد» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب قلعه پوریل در بلندی‌ها می‌خوانیم

یک برج قدیمی بلند در محوطه داخلی قلعه وجود داشت که اغلب با افروختن آتش در بالای آن، به مسافرینی که به تاریکی برخورد کرده بودند، مسیر درست را نشان می‌داد. سر جفری علاقه خاصی از خود نشان می‌داد که هرشب این آتش را برای راهنمایی مسافران روشن نماید و همه مِن جمله جولین از این حقیقت باخبر بودند. ولی جولین با حیرت و وحشت متوجه شد که خبری از این آتش راهنما نیست. او قدری توقف کرده و چشمان خود را مالید. به اطراف با دقت نگاه کرد که شاید راه را اشتباه آمده باشد ولی بعد از دقت فراوان متوجه شد که آتشی در برج قلعه پدرش روشن نیست و این برای او فقط یک معنی داشت و آن اینکه پدرش بدرود حیات گفته است. یک امکان ضعیف دیگر این بود که این خانواده طوری در گیر گرفتاری‌ها شده‌اند که روشن کردن آتش را فراموش کرده‌اند.

جولین به اسب خسته خود مهمیز زده و بالاخره خودش را به دهکده نزدیک قلعه مارتین دیل رساند. خیابانی که اسب خسته با کمال بی‌میلی و آهستگی قدم برمی‌داشت کاملا خلوت شده و خیلی به ندرت پرتو شعله شمعی از داخل خانه کسی به چشم او می‌رسید. تنها جائیکه از پنجره‌های آن نور خوبی به خارج نشت می‌کرد مهمانخانه دهکده بود که صدای خنده و شوخی افراد از داخل آن به گوش رسیده و نشان می‌داد که جشن و ضیافتی در آن جا برقرار است.

جولین با خود گفت که اتفاق عجیبی در این محل به وقوع پیوسته چون می‌توانست مبهماً احساس کند که افراد داخل ساختمان لحن توهین آمیزی به مالک قلعه دارند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قلعه پوریل در بلندی‌ها
نویسنده
مترجمتورج هاشمی
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۶۸
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب قلعه پوریل در بلندی‌ها

الهام حمیدی
۱۴۰۱/۵/۱۳
داستان در قرن ۱۷ میلادی در انگلستانی میگذره که درگیر اختلافات بین پروتستان‌ها و کاتولیک‌ها از یک سو و از سوی دیگر عیاشی‌ها و اسرافکاری‌ها و بی تفاوتی پادشاه واطرافیان او ست. در این بِین بازار ریاکاری و طمعکاری و متهم کردن همدیگه به خیانت هم به شدت داغه!!!!! محور اصلی داستان یه خانواده‌ی قدیمیه بنام پِوِریل و شخصیت‌ها و مکان‌ها و اتفاقات اکثراً واقعی هستند، بنابراین هم لذت خوندن یه رمان و هم کلی اطلاعات تاریخی از وضعیت آداب و رسوم، معاشرتها، پوشش‌های مردان و زنان، مکان‌ها و همینطور دسیسه‌های سیاسی شون رو بدست میارین. کتاب شامل تصاویر نقاشی مربوط به همون زمان و موضوعات اتفاق افتاده در داستان ه.
البته ترجمه‌ی دکتر تورج هاشمی مسلماً عالیه ولی ایشون معمولاً در جاهایی از ترجمه هاشون از کلمات غیرمتداول امروزی استفاده می‌کنن که ممکنه مجبور به استفاده از لغت نامه بشین، همینطور اشتباهات تایپیِ زیاد و پس وپیش شدن کلمات یا جاافتادن بعضی از اونها ممکنه اذیتتون کنه که امیدوارم کتابراه عزیزمون پیگیری کنن 🙏🙏.
پ. ن.: مطالعه این کتاب رو صد در صد توصیه می‌کنم و امیدوارم مث من لذت ببرین 😊🙂😉
پونه
۱۴۰۱/۶/۱۵
خیالی قشنگ و جذابه، اولین کتاب جناب سر والتر اسکات هست که با چنین ولعی خوندمش و حتی جازبه و کششی داشت که مرا رها نمی‌کرد، تمام مدت همانطور بود... یعنی کل داستان صرفا یه چیز ساده‌ با پیچیدگی اندک هست انگار، اما بسط و گسترش زیبا و خلاقانه‌ای داره، این تاریخ اسکاتلند و انگلستان و این نویسنده خوش فکر و
حسابی در این داستان خودشان را به رخ می‌کشند به زیبایی تمام داستان را روایت می‌کنند، البته گمان من انست که بخشی از این مسیله به خاطر واقعی بودن داستان هم باشد چراکه استانی که نگارنده‌اش خالق باشد بسیار برتر از داستانی‌ست که نگارنده‌اش مخلوق باشد. نکته دیگری که به ذهنم میرسه اینه که در طول تاریخ مهم‌ترین عناصر و انگیزه‌های فعالیت‌های ادمی عشق و سیاست بوده، و تضاد عشق یعنی نفرت و انتقام که شکلی دیگه از همون عشقه که تاریکه، در عرصه سیاست هم همواره دوطرف شدیدا باهوش بون به طوری که گاهی این طرف و گاه انطرف غالب و مغلوب بوده‌اند، و نکته دیگر بازی قدرت است؛ یکروز اینان برقدرت‌اند بر دیگری می‌تازند و روز بعد ان دیگری‌ست که بر بال قدرت سوار و بر این یورش می‌برد، البته علاوه بر عشق و سیاست که می‌تواند به اوج قدرت و طرف دیگر اوج ذلت بینجامد، مذهب است، چیزی که همواره بوده، اختلاف بین مذاهب مختلف یک دین (نمی‌دونم این درسته یانه) کاتولیک، پروتستان، پرزبیتاری یا یک چنین اسمی، ادم‌خا با این انگیزه‌ها با هم جنگیده‌اند، عده‌ای هواره فریب خورده و عده‌ای فریب داده‌اند، اما تاریخ؛ یک درس عبرت است که به ما ارزانی داشته شده، به دلایل واهی با هم می‌جنگیم، ما ادم‌ها مستعد انیم که قاضی شده و بر مسند قضاوت حکم کرده و بعد مامور به اجرا شده و همه را کافر خطاب کردن و چون درنده‌ای خون یکدگر را بریزیم.
Mm
۱۴۰۱/۶/۲۷
خیلی قشنگ بود یک رمان کلاسیک انگلیسی در چند روز خواندم کشش و هیجان انگیز بود،،، داستان برای پانصد ششصد سال پیش زمان انگلستان و مسیحیت و ایجاد فرقه‌های زیاد و جنگ‌های داخلی بخاطر تعصبات و فرقه‌های گوناگون و واقعا اموزنده که چطور میش به خاطر اعتقادات و تعصبات پوچ دوستی و محبت و انسانیت کنار گذاشت و و اینکه نشون میداد همسایگان دوستانی با محبت بسیار لحظات حساس دست یاری بهم دادند چگونه بخاطر تعصباتشون باهم وارد جنگ شدن و همه خوبیای همدیگر فراموش کردن و این بین کسانی هستن از این اب گل الود برای قدرت و ثروت حتی فرزندان خود را فدا میکنن.... 🥺🥺🥺🥺 البته خداروشکر اخرش خوب تموم شد همش نگران بودم چی میش😁😁😁
Mahla Lotfinejad
۱۴۰۱/۶/۷
در این کتاب محور اصلی این داستان یه خانواده‌ی قدیمی به نام پِوِریل بود و داستان در قرن ۱۷ میلادی در انگلستان اتفاق افتاده؛ درگیری و اختلافات بین پروتستان‌ها و کاتولیک‌ها، عیاشی‌ها و اسرافکاری‌ها و بی تفاوتی پادشاه واطرافیانش، وقایع رخ داده در کتاب رو تشکیل میدن...
در این کتاب شخصیت‌ها، مکان‌ها و
اتفاقاتی که رخ میده اکثراً واقعی هستند...
و در نتیجه با خوندن این کتاب هم لذت خوندن یک رمان رو تجربه میکنید، هم کلی اطلاعات تاریخی از وضعیت آداب و رسوم، پوشش‌ مردان و زنان، مکان‌ها و همینطور دسیسه‌های سیاسی شون رو بدست میارین...
ترجمه کتاب خوب بود ولی‌ای کاش اشتباهات ویراستاری کمتری داشت🤷🏼‌♀️🤷🏼‌♀️
M.s
۱۴۰۱/۶/۱۴
کتاب "قلعه پوریل" طولانی‌ترین رمان سر والتر اسکات است که داستانی برگفته از واقعیت روایت می‌کند...
ماجرای دختر و پسر جوان و عاشقی را به تصویر می‌کشد که بی‌گناه وارد توطئه و بازی‌های سیاسی می‌شوند. محور اصلی این داستان یه خانواده‌ی قدیمی به نام پِوِریل بود و داستان در قرن ۱۷ میلادی در انگلستان و و
اتفاق افتاده؛ درگیری اختلافات بین پروتستان‌ها کاتولیک‌ها، عیاشی‌ها و اسرافکاری‌ها و بی تفاوتی پادشاه واطرافیانش، وقایع رخ داده در کتاب رو تشکیل میدن...
در کل کتاب خوبی بود در کنار داستانش اطلاعاتی در مورد تاریخ و وقایع اون دوره هم به دست میارید
آنه
۱۴۰۱/۶/۲۱
اگه به ادبیات کلاسیک و رمان‌های خارجی قدیمی علاقه دارید این کتاب بدردتون میخوره این کتاب یه نکته‌ای و بهتون یاد میده اینکه تا وقتی که به پایان چیزی نرسیدید از اون نا امید نشید ممکنه یکم قلم کتاب براتون روان نباشه ولی مطمئنن بهش عادت میکنید با تشکر از کتاب راه که این رمان قشنگ و رایگان در اختیار عموم قرار داده:) ♡
Ahmad
۱۴۰۱/۶/۲۶
با سلام
این کتاب در فصل‌های ابتدایی داستان خیلی کند پیش می‌رود و تا حدودی جالب است ولی در فصل‌های انتهایی داستان بسیار تند پیش. می‌رود و یک مقدار حوادث و جریانات سریع اتفاق می‌افتد و نتیجه گیری آخر یک مقدار ناشیانه انجام می‌گیرد و بعضی از افراد را بلاتکلیف و بدون شرح رها می‌کند.
S,gh
۱۴۰۱/۹/۱۶
ترجمه‌ی روان و خوبی داشت، درج عکس‌های نسخه اصلی از نقاط قوتش بود، کمی اشتباه تایپی وجود داره اما از ارزش خود اثر کم نمی‌کنه و با توجه به اینکه نسخه چاپی در ایران نداره خوندنش در کتابراه خالی از لطف نبود🙂
Sepid Mmm
۱۴۰۱/۶/۲۰
فقط به کسانی که طرفداران ادبیان کلاسیک و تاریخی هستند توصیه میشود چرا که در غیر این صورت جذابیت چندانی برای شما نخواهد داشت کتاب جالبی بود و من لذت بردم عالی بود و آنقدر توصیف‌های خوب بود که من کامل آن را تصور می‌کردم
فرزاد زراعتکار
۱۴۰۱/۶/۶
باسلام خدمت همه‌ی دوستان عزیزم من کتاب‌هایی که آقای تورج هاشمی نویسندش هست رو می‌پسندم وبه شما هم پیشنهادمیکنم اگه تا به حال از این نویسنده کتاب نخواندید حتما امتحان کنید چون به یکبار امتحان کردن می‌ارزد
Mahya. T
۱۴۰۱/۶/۵
خوبه... من زیاد کتاب‌ها خارجی نمی‌خوندم و به کتاب‌های خارجی علاقه نداشتم...
اما حالا با خواندن این کتاب به کتاب‌های خارجی علاقه پیدا کردم.....
پیشنهاد می‌کنم حتما این کتاب را بخوانید.
satar rohani
۱۴۰۱/۵/۲۰
مثل عتیقه شناس نبود اما بازهم عالی بود همه کتابهای سر اسکات از جذابیتی منحصربفرد بهره میبرند که نمیشه وسط خواندن بیخیالش شد چه شبها که من را وسط لندن و زندان و قلعه مارتین برد بسیار عالی
اسماعیل موحد راد
۱۴۰۱/۵/۶
نویسنده بسیار توانایی است در طول خواندن کتاب نویسنده با خندیدن شخصیتهای داستان خندیدم وبا نارحتی انها نارحت شدم وهیجانهای انها سر شوق امدم به نظرمن کتاب بی نظیریست
محمد باباخانی
۱۴۰۱/۶/۲۷
داستان جالبیه. ی جاهایی واقعا خسته میشی... ولی در کل ارزش خواندن و داره... نه یکبار بلکه چندین بار... اینکه میگم خسته میشی بخاطر اینکه هنوز ب جاهای جالبش نرسیدی... گیرا هست بخونید
Aylin firouzjaei
۱۴۰۱/۶/۱۹
یک کتاب عالی با داستانی هیجان انگیز... من که از مطالعه این کتاب بسیار لذت بردم همچنین متشکرم از اقای تورج هاشمی بابت ترجمه عالیشون... با تشکر از کتابراه♡
مشاهده همه نظرات ۴۵

راهنمای مطالعه کتاب قلعه پوریل در بلندی‌ها

برای دریافت کتاب قلعه پوریل در بلندی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.