معرفی و دانلود کتاب سواد رسانه‌ای و خانواده

عکس جلد کتاب سواد رسانه‌ای و خانواده
قیمت:
30000 تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سواد رسانه‌ای و خانواده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سواد رسانه‌ای و خانواده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سواد رسانه‌ای و خانواده

کتاب سواد رسانه‌ای و خانواده، به تالیف معصومه نصیری، خلاصه‌ای از آنچه در حوزه سواد رسانه‌ای نیاز تک تک افراد جامعه برای کسب مهارت‌های مواجه با محتوای تولید شده از سوی رسانه‌هاست، می‌باشد.

در این کتاب پنج سوال و پنج نکته طلایی که باید مدام در مواجه با پیام‌های رسانه‌ای از خودتان بپرسید، در آغاز هر فصل تکرار شده است تا با نهادینه سازی آن، حداقل دیگر خواننده بدون بینش در فضای پهناور رسانه‌ای با تاکید بر فضای آنلاین رسانه‌ای نباشید.

در بخش‌هایی از کتاب پیش رو، روی سخن به ویژه با والدین است چرا که جامعه هدف برای آموزش سواد رسانه‌ای باید کودکان باشند و این تجربه در دنیا نیز ثمرات فراوانی داشته است. اگر بتوانیم با آموزش فرزندانمان را در برابر آسیب‌های فضای آنلاین واکسینه کنیم دیگر کمتر نگران بیماری آنها در این فضا خواهیم بود. البته تحقق این مهم نیازمند فراگیری زوایای مختلف سواد رسانه‌ای توسط پدران و مادران است.

ارتقاء سواد رسانه‌ای ارتقاء آموزشی نیست بلکه از طریق آن مهارت‌های مواجهه، تحلیل و مصرف رسانه تقویت شده و شما قدرت انتخاب بهتر متن رسانه‌ای را خواهید داشت.

ما باید یاد بگیریم در پرتو برخورد هدف‌مند با رسانه می‌توان به ایجاد ارتباط دوسویه و مشارکت‌جویانه با رسانه‌ها از یک‌سو و تقویت ساختارهای دموکراتیک جامعه در راستای مباحث نقد، مشارکت فعالانه در حوزه رسانه در بین شهروندان از سوی دیگر دست ‌یابیم، بنابراین آنچه در «سواد رسانه‌ای» می‌تواند مطرح باشد، آموزش مهارت‌های لازم برای برقراری ارتباطی متفکرانه و آگاهانه با رسانه‌ها و در عین حال به وجود آوردن نگاهی دقیق، نقاد و تحلیلی به پیام‌های رسانه‌ای (نوشتاری، دیداری و شنیداری) است.

به زبان ساده اگر بخواهیم بگوییم، سواد رسانه‌ای مثل یک رژیم غذایی است که هوشمندانه مراقب است که چه موادی مناسب هستند و چه موادی مضر؛ چه چیزی را باید مصرف کرد و چه چیزی را نه و یا این‌که میزان مصرف هر ماده بر چه مبنایی باید استوار باشد.

لطفا به مطالب موجود در کتاب بسان واکسنی برای محافظت از بیماری بنگرید. این نکات شما را واکسینه خواهد کرد تا قربانی بی‌اطلاعی خودتان در فضاهای آنلاین و مجازی نباشید. آمار هم تاکید دارد اکثر کسانی که در این فضا قربانی شده‌اند یا فاقد اطلاع و دانش در این زمینه بوده‌اند یا آنچه بلد بودند را به موقع استفاده نکردند.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: آنچه درباره سواد رسانه‌ای باید بدانیم
فصل دوم: چند اصل طلایی درباره سواد رسانه‌ای
فصل سوم: رسانه‌ها چگونه مخاطب را اداره می‌کنند؟
فصل چهارم: اما و اگرهای فضای مجازی
فصل پنجم: رژیم خانوادگی مصرف فضای مجازی
فصل ششم: نشانه هایی که باید شما را حساس کند
فصل هفتم: برای والدین نگران
فصل هشتم: شبکه‌های اجتماعی با هویت شما چه می‌کنند؟
فصل نهم: اصول اولیه حضور در شبکه‌های اجتماعی
فصل دهم: پانزده اصل اخلاقی در فضای مجازی
فصل دوازدهم: مهارت‌های انسان 2020

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سواد رسانه‌ای و خانواده
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پشتیبان
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات170
زبانفارسی
شابک978-600-8794-06-6
موضوع کتابکتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه الکترونیک
30000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سواد رسانه‌ای و خانواده

zaynab azizi
۱۴۰۱/۱۱/۱۴
با توجه به رویکرد هر رسانه و تاثیر گذاری آن بر افکار عمومی لازمه زندگی مدرن امروز داشتن سواد رسانه ایست تا بنا بر آن بتوان از سو گیری رسانه‌ای آگاه شد
حدیث پیله‌چی
۱۳۹۸/۷/۱۵
سلام ممنون از کتابراه این کتاب خیلی مفیده و قیمتش هم نسبت به نسخه فیزیکیش خیییییلی مناسبه فقط کاش شماره صفحه میذاشتین پایین هر صفحه
ناهید اکبری
۱۳۹۸/۱/۲۲
بسیار خوب وعالی چرا که خانواده مهمترین زیر ساخت جوامع انسانی است وروی سخن با خانواده هاست.
علیرضا محمدقاسمی
۱۳۹۸/۳/۱۸
کتاب خوبی است خانواده‌ها نیاز به اطلاعات فراوان در زمینه سواد رسانه دارند
سعید شهدادنژاد
۱۳۹۹/۹/۱۷
کتابی که این روز‌ها با توجه به سرایط جامعه بسیار کاربردیست
پروین صداقت
۱۴۰۱/۶/۱۴
کاربردی بود و در کار پایان نامه به من کمک کرد
Sajad Masoodi
۱۳۹۸/۲/۲۲
مفید و مختصر برای آگاهی و دانایی
مریم صابری
۱۴۰۰/۲/۹
مفید بود برای جامعه امروزی خوندنش لازمه
Cyb_ sorkh
۱۳۹۶/۹/۲۶
بسیار عالی و کاذبردی
Mohammad Mahdi
۱۴۰۰/۱/۱۹
کتاب خیلی خوب و بسیار کاربردی
مشاهده همه نظرات 10

راهنمای مطالعه کتاب سواد رسانه‌ای و خانواده

برای دریافت کتاب سواد رسانه‌ای و خانواده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.