معرفی و دانلود کتاب صوتی صورتک‌ها

عکس جلد کتاب صوتی صورتک‌ها
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی صورتک‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی صورتک‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی صورتک‌ها

کتاب صوتی صورتک‌ها نوشتهٔ صادق هدایت، داستان مردی به نام «منوچهر» را روایت می‌کند که عاشق زن دل‌فریبی به اسم «خجسته» می‌شود. اما عکسی می‌بیند که باعث می‌شود این عشق عمیق و شدید جایش را به نفرت بدهد و همه امیدها و آرزوهایش را خراب کند.

درباره کتاب صوتی صورتک‌ها:

فضای داستان‌های صادق هدایت همیشه پر از رمز و راز است. با مطالعه آثار او غرق در فضای داستان می‌شویم و تحت تأثیر فضاسازی عمیق آن‌ها قرار می‌گیریم. کتاب صورتک‌ها یکی از این داستان‌ها است که با فضای سنگین و رازآلودش خواننده را تا پایان داستان با خود همراه می‌کند.

منوچهر در سینما با خجسته آشنا می‌شود و در طی یک ماهی که با او رابطه دارد عاشق او می‌شود و نقشه‌های زیبایی برای آینده‌شان می‌کشد. او حتی به‌خاطر عشق به خجسته با خانواده‌اش قطع رابطه می‌کند و تصمیم به ترک خانه می‌گیرد. اما روزی خواهرش با عکسی از خجسته نزد او می‌آید که تمام تصورات و احساساتش را از بین می‌برد...

کتاب صوتی صورتک‌ها مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان کوتاه و عاشقانهٔ فارسی و آثار صادق هدایت علاقه دارید، شنیدن این داستان برایتان لذت‌بخش خواهد بود.

صادق هدایت را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده بزرگ ایرانی و یکی از اولین بنیان‌گذاران ادبیات داستانی مدرن ایران بود که آثار برجسته‌ای از خود به جا گذاشته است. صادق هدایت (Sadegh Hedayat) در خانواده‌ای صاحب منصب و اهل‌قلم به دنیا آمد و در سال 1281 تحصیلات را از دارالفنون آغاز کرد و پس از مدتی وقفه، در مدرسهٔ فرانسوی سن‌لویی آن را ادامه داد.

وی در داستان‌نویسی، همان جایگاهی را دارد که نیما در شعر فارسی. هر دو آن‌ها فرزند زمانهٔ خود بودند؛ نگاه و صدایی نو داشتند، و خواهان ایجاد تحول اساسی در فرم و محتوای ادبیات فارسی بودند. به‌علاوه، هر دو در کار خود با حمله‌ها و کج‌فهمی‌های بی‌شماری مواجه شدند. بااین‌حال، هم نیما یوشیج و هم صادق هدایت، در نهایت موفق به ایجاد چنان تغییرات اساسی‌ای در ساختمان شعر و داستان فارسی شدند که کمترین ارمغان آن، ظهور استعدادهایی چون مهدی اخوان ثالث، رضا براهنی، هوشنگ گلشیری و... در نسل‌های بعدی بود.

ازجمله آثار مهم و تأثیرگذار هدایت می‌توان به «سه قطره خون»، «علویه خانم»، «بوف کور» و «سگ ولگرد» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی صورتک‌ها می‌شنویم:

منوچهر، همیشه پیشنهادش این بود که با او برود به املاکش در مازندران، کنار رودخانه، یک کوشک کوچک تمیز بسازد و با هم زندگی بکنند. این پیشنهاد موافق سلیقه و پسند خجسته نبود که مایل بود در تهران باشد، به مد جدید لباس بپوشد و تابستان‌ها با اتومبیل در زرگنده به گردش برود و در مجالس رقص حاضر بشود. باوجود مخالفت خانواده‌اش، منوچهر تصمیم گرفته بود که خجسته را به زنی بگیرد و برای اتمام حجت با پدرش داخل مذاکره شد. ولی پدر او از آن شاهزاده کهنه‌ها بود با افکار پوسیده که موضوع صحبتش همیشه از معجزهٔ انبیاء و حکایت‌های معجزه‌آسا که از مسافرت‌های خودش نقل می‌کرد بود و دور اتاق در قفسه‌ها، شیرینی چیده بود، پیوسته چشم‌هایش می‌دوید و آرواره‌هایش می‌جنبید و شکر خدا را می‌کرد که این‌همه نعمت آفریده و معدهٔ قوی به او داده، از این تصمیم منوچهر بی‌اندازه خشمناک شد و پس از مشاجرهٔ سختی، منوچهر خانه پدری را ترک کرد. چون تصمیم او قطعی بود...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
22 دقیقه
صورتک‌ها

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی صورتک‌ها
نویسنده
گویندهحسین نصیری
ناشر صوتیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی صورتک‌ها

محمد فروهر
۱۴۰۱/۹/۸
کتاب صوتی باصدای آقای نصیر ی
اونم کتابی که صادق هدایت نوشته،
من لذت بردم
شما هم میتونید امتحان کنید....
عالی است....
sama67 sama67
۱۴۰۰/۱۰/۲۴
پشنهاد میکنم این کتابو تهیه کنید کتابهای صادق هدایت دیگه نیاز به نظر و تعریف نداره
احسان عسکری زاده
۱۴۰۲/۱/۱۰
سلام خیلی خیلی کوتاه بود فکر کردم مثل بوف کور هست با عین حال خوب بود
الهام Parhizkar
۱۴۰۱/۸/۲۲
تمام داستانهای کوتاه صادق هدایت رو باید حداقل یک بار خوند♥️♥️
مسلم رسایی
۱۴۰۰/۴/۱۸
داستان قشنگی بود
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب صوتی صورتک‌ها

برای دریافت کتاب صوتی صورتک‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.