معرفی و دانلود کتاب صوتی توحید و یکتاپرستی

عکس جلد کتاب صوتی توحید و یکتاپرستی
قیمت:
20000 تومان - 2.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی توحید و یکتاپرستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی توحید و یکتاپرستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی توحید و یکتاپرستی

یاسین قاسمی بجد در کتاب صوتی توحید و یکتاپرستی، شما را به شناخت پروردگار و پیامبرش که بزرگترین و مهم‌ترین موضوعی است که خداوند به آن امر فرموده، دعوت می‌کند.

توحید، چگونگی بندگی کردن برای خداوند بزرگوار را به انسان‌ها می‌آموزد. تمام پیامبران و کتاب‌های آسمانی یک مسئولیت داشته‌اند و آن تحقق توحید بوده است، اولین مراحل توحید شناخت پروردگار و دیگر اصول اعتقادی است. مهم‌ترین و پاک‌ترین و مقدس‌ترین کتاب توحید قرآن کریم است، اما کتب‌های دیگری نیز وجود دارند، تألیفات مستقلی نیز درباره‌ی این موضوع شده است. کتاب حاضر به طور مختصر و مفید به این علم شریف پرداخته است.

بی‌تردید آموختن چهار چیز بر مسلمانان واجب است:

اول: علم، که عبارت از شناخت خداوند و شناخت پیامبرش (ص) و شناخت دین اسلام با دلایل است.
دوم: به آن عمل کردن.
سوم: به‌ سوى آن دعوت نمودن.
چهارم: صبر در برابر مشکلاتى که در این راه پیش خواهد آمد.

همچنین آموختن سه اصل که عبارت است از:

- اول: اینکه پروردگار ما را آفریده و پرورش داده و روزى داده ولی بیهوده نگذاشته است بلکه براى هدایت ما پیامبرى فرستاده که هرکس از او پیروى کند داخل بهشت، و هر کس نافرمانى‌ کند وارد دوزخ خواهد شد.

- دوم: اینکه خداوند هرگز راضی نخواهد بود که بنده‌اى، هیچ احدی را با او در عبادتش شریک گرداند، نه فرشته مقرب و نه پیامبر مرسلى را.

- سوم: اینکه کسى که خدا را به یگانگى بشناسد و از پیامبرش اطاعت کند هرگز براى او جائز نیست که با کسانى که با خدا و رسولش دشمن هستند دوستی برقرار کند حتی اگر نزدیک‌ترین خویشاوندانش باشند.

بر هر زن و مرد مسلمان واجب است.

در بخشی از کتاب صوتی توحید و یکتاپرستی می‌شنویم:

خواهر و برادر مسلمان: از خدای کریم و پروردگار عرش عظیم خواستارم که تو را در دنیا و آخرت حفظ کند و هر جا هستی، برکت دهد و تو را از کسانی قرار دهد که چون به ایشان نعمتی عطا می‌شود، شکرگذارند، هنگامی که به اندوهی مبتلا شدند، صبر کند و چون گناهی کرد، استغفار نماید، زیرا این سه ویژگی، مخصوص رستگاران است.

خواهر و برادر مسلمان: بدان که دین پاکی که به پیروی از روش ابراهیم آمده است، می‌گوید که خدای یکتا را خالصانه عبادت کنی همانگونه که در آیه 56 سوره ذاریات فرمود:

﴿وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنْسَ إِلَّا لِیَعْبُدُونِ﴾
«و جن و انس را نیافریدم جز برای آنکه مرا بپرستند».

پس چون دانستی که خداوند تو را برای پرستش آفریده است، بدان که عبادتت، بجز با یکتاپرستی، پذیرفته نمی‌شود و نمازت مورد قبول واقع نمی‌گردد، مگر با طهارت و پاکی بدن. پس هرگاه عبادت با شرک آمیخته شد، فاسد می‌گردد. مانند باطل کننده‌های وضو که وضو را باطل می‌سازد. بنابراین، اکنون که می‌دانی شرک، باطل کننده عبادت است و اعمال انسان را ناچیز و بی‌ارزش کرده و باعث می‌شود که فرد مشرک، جاودانه در دوزخ بماند، دانسته‌ای که مهم‌ترین چیزی که شناخت آن لازم است، همانا توحید است. همانطور که پروردگار در آیه 116 سوره نسا درباره آن فرموده است:

﴿إِنَّ اللَّهَ لَا یَغْفِرُ أَنْ یُشْرَکَ بِهِ وَیَغْفِرُ مَا دُونَ ذَٰلِکَ لِمَنْ یَشَاءُ﴾
«خداوند این را که به او شرک آورده شود نمی‌آمرزد و فروتر از آن را بر هر که بخواهد می‌بخشاید».

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
42 دقیقه
توحید و یکتاپرستی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی توحید و یکتاپرستی
نویسنده
گویندهفرهاد جان سریان
ناشر چاپیانتشارات پل
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۴۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی دین و عرفان، کتاب‌های فقه و اصول
قیمت نسخه صوتی
20000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی توحید و یکتاپرستی

بهنام رحیمی
۱۳۹۹/۲/۱۲
هنوز کتاب رو نخوندم اما دیدگاهم نسبت به خداوند و یکتاپرستی به شکل دیگریست‌. بنده خداوند رو مجموعه‌ای از قوانین میدونم که تفییر ناپذیر هستن و طبق لین قوانین، امورات و احوالات حد وسط ندارن. یا صفر هست یا یک یا خوبه یا بد. یعنی اگر گناهی کردی، و واقعا توبه کردی بدان که بخشیده شدی، مگر اینکه در بخشندگی خداوند شک داشته باشی. لذا نیازی به تضرع و زاری و خواهش کردن نیست. البته طبق قوانین الهی گناهان کبیره قابل بخشش نیستن. مثلا قتل عمد حتی اگر خدا هم ببخشه، ذهن قاتل تا ابد نا ارام خواهد بود و این عذابش هست‌. به همین خاطر میگن کناه کبیره. فی الواقع خداوند مجازات نمیکنه، بلکه سیستم الهی به گونه ایست که خود شخص با عملش خودش رو مجازات میکنه. به همین دلیل گفته بر حذر باشید از این نوع گناه. توحید از نظر بنده قبول داشتن صد در صدی خداوند و سپردن امور به او و منتظر هدایت بودن در همه ابعاد زندگی. نماز از نظر بنده پرستش و شکرگزاری خداوند در هر لحظه و هر مکان و به هر زبانیست. نه صرفا خواندن نماز ۱۷ رکعتی! و در اخر بین شما، بنده، اون پولدار، اون فقیر، اون بی‌دین، اون بادین و پیامبر، از نظر خداوند هیچ تفاوتی نیست. چون قانون برای همه یکسانه. اگر پیامهای قران رو درک کنید، درسته که در بسیاری از ایات مخاطب پیامبر بوده ولی اگر همون توصیه‌ها رو هر کسی در زندگی رعایت کنه عاقبت به خیر میشه. مثال: لا حزن.. غمگین نباش (من کنارت هستم) و خیلی مثالها و نشانه دیگه... برقرار باشید.
a w
۱۳۹۸/۷/۱۰
عالی بود توحید تنها چیزی ه که قرآن متمایز می‌کنه از دیگر کتب که هیچ کتاب روانشناسی به اون اشاره نکرده توحید یعنی 1. روی هیچ کسی حساب باز نکن 2. به هیچ کس وابسته نشو 3. هیچ کس رو بزرگ تر از خودت ندون.. و اگر خوبی از کسی دیدی اعتبارش به خدای اون شخص بده نه اون شخص
سهیل کاووسی
۱۳۹۸/۷/۱۰
فوق العاده بود! چه زیبا و ساده و روان دین اسلام رو توضیح داد این کتاب! بایدها و نبایدهای اسلام که واقعا سخت و دشوار نیست و به صلاح انسان هاست و همچنین باعث تکامل و پیشرفت انسان میشه. ممنون واقعا بابت این کتاب مفید
سلمان عباسی
۱۳۹۹/۲/۱۹
مختصر و مفید، به یکبار گوش دادن می‌ارزه، صدای گوینده هم عالی و گوش نواز
mm20
۱۳۹۸/۷/۳۰
خیلی خوب بود
اجرتان با خداوند متعال
null null
۱۳۹۹/۳/۲۹
سلام خوب بود متشکرم از این دست کتابها رایگان شود خوب است
مهسا سلیمانی
۱۳۹۸/۱۱/۱۷
اطلاعات خوبی بهم داد
ممنون
Mahdi20313
۱۴۰۰/۱۱/۹
کتاب فقط نظرات برادران عزیز اهل سنت رو آورده
sh p
۱۴۰۰/۱/۱۲
کتاب خوب و گویندگی خوب داره
اسماعیل ایمانی
۱۳۹۸/۸/۱۵
خوب بود استفاده کردم.
رضا انصاری
۱۴۰۱/۱۰/۱۲
کتاب خوبی
فقط صدای گوینده ضعیفه
مشاهده همه نظرات 11

راهنمای مطالعه کتاب صوتی توحید و یکتاپرستی

برای دریافت کتاب صوتی توحید و یکتاپرستی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.