معرفی و دانلود کتاب صوتی کلیله و دمنه به روایت فارسی کنونی

عکس جلد کتاب صوتی کلیله و دمنه به روایت فارسی کنونی
قیمت:
45000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کلیله و دمنه به روایت فارسی کنونی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کلیله و دمنه به روایت فارسی کنونی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کلیله و دمنه به روایت فارسی کنونی

کتاب صوتی کلیله و دمنه به روایت فارسی کنونی نوشتهٔ محمدعلی یزدانی گزی نسخه بازنویسی شده این اثر گرانقدر و ارزشمند است که ابوالمعالی نصرالله منشی آن را از نسخه عربی به فارسی ترجمه کرده بود. با شنیدن این کتاب می‌توانید با داستان‌های جذاب و حکایت‌های پندآموز کلیله و دمنه آشنایی پیدا کنید و از زبان ساده و روان آن لذت ببرید.

درباره کتاب صوتی کلیله و دمنه به روایت فارسی کنونی:

یکی از بهترین و ارزشمندترین آثار کلاسیک که از دوران قدیم بر جای مانده، کتاب کلیله و دمنه (Kalila and Demna) است. این اثر که در اصل در دوران ساسانیان از زبان هندی به فارسی ترجمه شد، شامل قصه‌ها و حکایت‌های مختلفی می‌شود که اکثر آن‌ها از زبان حیوانات روایت شده‌اند. اسم این اثر از دو شغال گرفته شده که شخصیت‌های اصلی داستان به شمار می‌آیند.

اصل این کتاب در هند و تقریباً در سال‌های 100 تا 500 قبل از میلاد به رشته تحریر درآمده است. با این وجود در روایات دیگر، برزویه را نویسنده این اثر می‌دانند که در زمان خسرو انوشیروان پادشاه ساسانی می‌زیست. این کتاب نخستین بار از زبان سانسکریت به زبان پهلوی ترجمه شد اما متاسفانه اثری از آن بر جای نمانده است؛ تا زمانیکه پس از حمله اعراب به ایران، این کتاب توسط ابن مقفع به زبان عربی و توسط ابوالمعالی نصرالله منشی به فارسی ترجمه شد.

داستان‌ها و حکایت‌های پندآموزی که در این کتاب روایت می‌شوند، در فصول و باب‌هایی ارائه شده‌اند. در هر باب داستان‌هایی پندآموز و حکمت‌آمیز از زندگی حیوانات که به نوعی نماد برخی از انسان‌ها و شیوه زندگی‌شان است، روایت می‌شود. در این اثر با نگاهی دقیق، موشکافانه و ظریف و همراه با استعاره‌های جذاب، راهکارهایی انسانی برای زندگی عالمانه و خردورزانه به مخاطب ارائه شده است.

حال محمدعلی یزدانی گزی کتاب کلیله و دمنه به روایت فارسی کنونی را بازنویسی کرده تا شما بتوانید با زبانی ساده‌تر داستان‌ها و حکایت‌های آموزنده و سرگرم‌کنندهٔ این اثر ارزشمند را بشنوید و لذت ببرید.

کتاب صوتی کلیله و دمنه به روایت فارسی کنونی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به ادبیات فارسی و به خصوص ادبیات کهن و داستان‌های پندآموز علاقه دارید، کتاب حاضر می‌تواند برای شما گزینه‌ای مطلوب و قابل توجه باشد.

نصرالله منشی را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده و منشی دربار غزنوی در قرن شش هجری قمری می‌زیسته است. او در دوران سلطنت سید امیرشاه غزنوی به مقام دبیری نائل شد و تنها مدتی بعد در زمان خسرو ملک به وزیری رسید. مهم‌ترین کار ابوالمعالی نصرالله بن محمد بن عبدالحمید منشی را می‌توان ترجمهٔ کلیله و دمنه به زبان فارسی به شمار آورد. این کار او باعث شد این اثر درخشان جاودانه بماند.

در بخشی از کتاب صوتی کلیله و دمنه به روایت فارسی کنونی می‌شنویم:

حیوانی با دمنه در زندان بود که در آن‌جا به خواب رفته بود و با صحبت‌های کلیله و دمنه بیدار شده و گفتگوی آن‌ها را به تمام شنیده و آن‌ها را به خاطر سپرده بود. روز دیگر مادر شیر این موضوع را تازه گردانید و گفت: زنده نگه داشتن بدکاران برابر است با کشتن نیکوکاران و هر کس نابکاری را زنده گذارد در گناه با او شریک باشد. پادشاه دستور رسیدگی به کار دمنه را در مجمع ویژه‌ای از قاضی‌ها و در حضور عموم صادر کرد تا خیانت او مشخص گردد. روز دیگر رئیس قضات با صدایی بلند رو به حاضران گفت: شاه در مورد دمنه و تحقیق و بررسی کار او سفارش فرموده‌اند که با دقت زیاد آن کار انجام شود تا حقیقت کار او روشن و از غبار شک و تردید پاک باشد. و حکمی که در حق او صادر می‌شود در خور عدل و عدالت بوده و به کامروائی بی‌باکی پادشاه متهم نگردد و هر یک از شما اگر از گناه او اطلاعی دارید می‌باید آن را به خاطر چند فایده بگوید.

اول آنکه: به عدل و عدالت کمک کرده چنان که حق گوئی در دین و جوانمردی جایگاه بزرگی دارد. دوم آنکه : درسی باشد برای آن‌هایی که به دنبال گمراهی هستند وقتی گوشمالی و مجازات یکی از گمراهان و خیانت کاران را مشاهده کنند دست از گمراهی و خیانت بردارند و سوم آنکه: خالی شدن جامعه از افراد نیرنگ باز و فاسد آسایش و آرامش برای عموم مردم فراهم آورد. چون سخن به آخر رسید همه حاضران سکوت کردند و هیچکس چیزی نگفت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
30 دقیقه
مقدمه
30 دقیقه
ادامه مقدمه / بخش یک
30 دقیقه
بخش دو
30 دقیقه
بخش سه
30 دقیقه
بخش چهار
30 دقیقه
بخش پنج
30 دقیقه
بخش شش
16 دقیقه
بخش هفت
31 دقیقه
بخش هشت
31 دقیقه
بخش نه
31 دقیقه
بخش ده
31 دقیقه
بخش یازده
21 دقیقه
بخش دوازده
30 دقیقه
بخش سیزده
31 دقیقه
بخش چهارده
30 دقیقه
بخش پانزده
33 دقیقه
بخش شانزده
30 دقیقه
بخش هفده
30 دقیقه
بخش هجده
30 دقیقه
بخش نوزده
21 دقیقه
بخش بیست

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کلیله و دمنه به روایت فارسی کنونی
نویسنده،
گویندهشیما سید هندی
ناشر صوتیانتشارات کنکاش
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
45000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کلیله و دمنه به روایت فارسی کنونی

حمیدرضا کاکاوند
۱۴۰۱/۳/۲۵
درود وقت به خیر، بسیار کتاب خوبی هست، حکمت‌ها و پند‌های اخلاقی از زبان حیوانات،،،، تشکر
Amir Amiri
۱۴۰۱/۸/۹
خیلی مقدمه داره ۵ بخش اولش مقدمس
"Shahram "
۱۴۰۱/۲/۱۰
چند قسمت اول هیچ، بقیه ش خوبه
Amir Ali Goodarzi
۱۴۰۱/۱/۲۶
پر از پند و اندرز‌های اخلاقی
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کلیله و دمنه به روایت فارسی کنونی

برای دریافت کتاب صوتی کلیله و دمنه به روایت فارسی کنونی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.