معرفی و دانلود کتاب صوتی ارباب و بنده

عکس جلد کتاب صوتی ارباب و بنده
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ارباب و بنده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ارباب و بنده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ارباب و بنده

کتاب صوتی ارباب و بنده نوشته‌ی لئو تولستوی، درباره مردی تاجر به نام واسیلی است که همراه با نوکر خود نیکیتا، راهی سفری برای خرید زمین جنگلی می‌شوند. اما در میانه راه برف و بوران شدیدی به پا می‌شود که زندگی هر دوی آن‌ها را به شدت تهدید می‌کند و ارباب بدون توجه به رعیت خود، تنها به فکر خرید زمین و زنده ماندن خودش است.

درباره کتاب صوتی ارباب و بنده:

داستانی درباره گذر از زندگی به سوی مرگ که به خوبی در کتاب صوتی ارباب و بنده (Master and Man) مشهود است و می‌توان تقابلی از مفاهیم متضادی همچون فقر و ثروت، اخلاق و بی‌اخلاقی و قدرت و ضعف را در آن دید. این داستان بلند در ژانری واقع‌گرا در سال 1895 میلادی نوشته شد و تولستوی سعی کرد با استفاده از باورهای اخلاقی خود، داستانی خلق کند که تضادهای اجتماعی و فکری دو طبقه اقتصادی در جامعه روسیه را به خوبی نشان دهد. او در نهایت پیام داستان خود را این می‌داند که لذت واقعی زندگی، جلب رضایت و خشنودی دیگران است.

داستان ارباب و بنده که به ارباب و نوکر نیز ترجمه شده، درباره مردی ثروتمند به نام واسیلی آندره‌ایچ است که یکی از دهقانان و رعیت‌های خود به نام نیکیتا را برای سفری کوتاه با خود همراه می‌کند و زن و فرزند خود را در شب عید نیکلای مقدس رها می‌کند. او می‌خواهد زمین جنگلی جدیدی بخرد و برای به دست آوردن آن و پیروزی بر رقیبانش طمع زیادی دارد.

در جاده کولاکی بزرگ به راه می‌افتد که باعث می‌شود آن‌ها به شدت احساس سرما کنند و به خاطر برف زیاد در میانه راه گم شوند. آن‌ها آنقدر به دور خود می‌چرخند که اسب‌شان نیز خسته می‌شود اما ارباب به نیکیتا که لباس گرم مناسبی هم ندارد، هیچ توجهی ندارد و تنها به خواسته خود فکر می‌کند.

در میانه سفر اتفاقات مختلفی پیش می‌آید که نویسنده رابطه بین این دو نفر را با توجه به طبقه اجتماعی و اقتصادی‌شان به خوبی به تصویر می‌کشد. سرانجام واسیلی تصمیم می‌گیرد در میانه برف و بوران، نیکیتا را در حال یخ زدن و مرگ رها کند و به تنهایی سوار اسب شود. ارباب پس از مدتی متوجه می‌شود که باز هم گم شده و چاره‌ای ندارد که دوباره به پیش نیکیتا بازگردد. این بازگشت باعث اتفاقات خاص و عجیبی برای ارباب و بنده می‌شود.

از این داستان برای فیلمی انگلیسی به نام (Boxing Day) در سال 2012 اقتباس شده است.

لئو تولستوی را بیشتر بشناسیم:

ل‍ی‌ی‍ف‌ ن‍ی‍ک‍الای‍وی‍چ تولستوی معروف به لئو تولستوی (Leo Tolstoy) فعال اجتماعی و نویسنده مشهور روسی و خالق رمان‌های رئالیستی جنگ و صلح و آناکارنیناست که از او به عنوان یکی از برترین داستان‌نویسان جهان یاد می‌کنند.

او از سال 1902 تا 1906 هر ساله نامزد جایزه نوبل و در سال‌های 1901، 1902 و 1909 میلادی نامزد جایزه صلح نوبل شد که نتوانست هیچ‌کدام از آن‌ها را دریافت کند که باعث تعجب بسیاری از افراد شده و بحث‌های مختلفی پیرامون آن شکل گرفته است.

تولستوی شخصیتی متناقض و پیچیده داشت و پس از دهه 1870، دیدگاه‌های شدید اخلاقی و زاهدانه‌ای پیدا کرد که در آثار او نیز به خوبی مشهود است و به همین خاطر از او به عنوان متفکر اخلاق و اصلاح کننده اجتماعی یاد می‌کنند. او با داشتن عقایدی همچون مقاومت بدون خشونت که برگرفته از برخی تعالیم اخلاقی عیسی مسیح بود، توانست تاثیر عمیقی بر شخصیت‌های قرن بیستم همچون مهاتما گاندی بگذارد.

ل‍ی‌ی‍ف‌ ن‍ی‍ک‍الای‍وی‍چ در نهم سپتامبر 1828 در استان تولا روسیه به عنوان کوچک‌ترین فرزند خانواده متولد شد. اما دو سال بعد مادرش را از دست داد و پسر عموی پدرش سرپرستی تولستوی و برادرانش را برعهده گرفت و هفت سال پس از آن نیز پدرشان درگذشت و آن‌ها مجبور شدند که پیش عمه‌شان بروند. زندگی کودکی این نویسنده پرتلاطم و سخت بوده و همین خاطرات دست مایه نوشتن بسیاری از آثارش شده‌اند.

او در سال 1843 در دانشگاه کازان شروع به خواندن رشته زبان‌های شرقی کرد و پس از آن نیز به رشته حقوق تغییر رشته داد. اما سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان به روستای پدری خود بازگشت و مدتی در آنجا همراه با مزرعه‌داران و رعیت‌ها کشاورزی کرد. او در دوران جوانی خود همراه با برادرش به ارتش پیوست و در جنگ کریمه (1854 تا 1855) به عنوان سرباز جنگید.

تولستوی در ارتش، دست از نوشتن برنمی‌داشت و نویسندگی را به صورت حرفه‌ای ادامه داد. اتفاقات نادر و عجیبی که در جبهه‌های جنگ اتفاق می‌افتاد، سوژه‌های نابی در اختیارش می‌گذاشت و در همان شرایط بود که مجموعه حکایت‌های سواستوپل را نوشت که شامل سه داستان کوتاه درباره چهره خشن و زشت جنگ بود. او سرانجام ارتش را ترک کرد و به اروپا رفت.

در دورانی که لئو تولستوی به شهرت رسیده بود، کلیسای ارتدوکس و تزارهای روسیه با آثار و عقاید او به شدت مشکل داشتند و حتی برخی از کتاب‌هایش را توقیف کردند. سرانجام پس از چاپ کتاب رستاخیز، کلیسا حکم ارتداد این نویسنده را داد. در نهایت تولستوی در سال 1910 درگذشت و بدون مراسم خاصی و بامحدویت‌های پلیس به خاک سپرده شد.

این نویسنده و فعال سیاسی و اجتماعی زندگی پرتلاطمی را از سر گذرانده و به خاطر تحولات روحی و عقایدی که در میانسالی برایش رخ داد، به زندگی رعیت‌ها و دهقانان اهمیت فراوانی می‌داد و حتی سازمانی تشکیل داد تا از روستاییان و محصولات‌شان حمایت کند. از دیگر فعالیت‌های اجتماعی او، پشتیبانی از زندانیان سیاسی، دینی و سربازان فراری بود.

برخی از آثار این نویسنده روسی عبارتند از:

- جنگ و صلح (رمان)
- آناکارنینا (رمان)
- مرگ ایوان ایلیچ (رمان)
- رستاخیز (رمان)
- سرگیوس پیر (داستان کوتاه)
- بار دانش (نمایشنامه)
- هنر چیست؟ (کتاب تخصصی حوزه هنر و ادبیات)

برخی از سخنان ارزشمند لئو تولستوی:

- موسیقی خلاصه احساسات است.
- دو جنگجوی قدرتمند، صبر و وقت هستند.
- تنها معنای زندگی خدمت به بشریت است.
- زندگی واقعی وقتی اتفاق می‌افتد که تغییرات جزئی رخ دهد.
- هنر یک کار دستی نیست، بلکه انتقال احساسی است که هنرمند تجربه کرده است.
- با یاد خداوند، لحظه‌ای صبر کنید، کار خود را متوقف کنید و اطرافتان را تماشا کنید.
- هرچه دولت بزرگتر باشد، نوع وطن پرستی آن اشتباه و بی رحمانه‌تر است، و رنجی که قدرت براساس آن بنا می‌شود، بیشتر است.

کتاب صوتی ارباب و بنده به چه کسانی توصیه می‌شود؟

اگر از علاقه‌مندان به ادبیات روسیه و داستان‌های خارجی هستید، این کتاب فوق‌العاده برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی ارباب و بنده می‌شنویم:

نیکیتا از وقتی که نمد را به دور خود پیچیده و پشت سورتمه نشسته بود، هیچ حرکت نکرده بود. او مثل همه کسانی‌ که در زندگی با طبیعت گلاویزند و از رفاه نصیبی ندارند، شکیبا بود و می‌توانست ساعت‌ها و حتی روزها بی‌آنکه پریشان شود و به خشم آید، در انتظار بماند. صدای اربابش را که صدایش کرده بود، شنیده بود اما جوابش را نداده بود. زیرا میل نداشت حرکتی بکند یا حرفی بزند؛ هر چند از چایی که نوشیده، تقلای فراوانی که برای جستن راه در برف کرده بود، هنوز اندکی گرم بود، می‌دانست که عمر این گرما زیاد نیست و دیگر نیرویی ندارد که با خود را با تکاپو گرم کند. زیرا احساس می‌کرد که از خستگی حال اسبی را دارد که بریده است و هر قدر هم تازیانه‌اش بزنند، از جای خود نمی‌جنبد و صاحبش در می‌یابد اگر می‌خواهد اسبش کار کند، باید راحتش بگذارد و یونجه‌اش بدهد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۷ دقیقه
فصل اول
۱۹ دقیقه
فصل دوم
۲۳ دقیقه
فصل سوم
۲۱ دقیقه
فصل چهارم
۲۱ دقیقه
فصل پنجم
۳۱ دقیقه
فصل ششم
۸ دقیقه
فصل هفتم
۱۳ دقیقه
فصل هشتم
۱۷ دقیقه
فصل نهم
۹ دقیقه
فصل دهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ارباب و بنده
نویسنده
مترجمسروش حبیبی
گویندهشهاب ایلکا
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ارباب و بنده

مهدی خالد
۱۴۰۱/۴/۳
علاوه بر محتوای جالب و قابل تاملش، صدای شیهه و سم اسب و وز وز باد شما را با داستان همراه می‌کند به گونه‌ای که انگار با آن‌ها در این سفر همراه هستید و آن‌ها را از نزدیک می‌بینید.
در این رمان تولستوی می‌بینید که وقتی انسان به بن بست می‌خورد همان جاست که ذات انسان بودن خود را به نمایش می‌گذارد که در
واقع هم ارباب و هم بنده‌ی او هر دو انسان و هردو حق زندگی دارند و زندگی برای هر دوی آن‌ها شیرین است اما وابستگی آن‌ها نسبت به دنیا و مادیات و دل کندن آن‌ها از این دنیا متفاوت است.
و در این رمان به دو دید متفاوت نسبت به زندگی و مرگ با توجه به جایگاه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی متفاوت آنها، آشنا می‌شوید. اگر به رمان‌های روسی و کتاب‌های تولستوی علاقه دارید بدون تردید کتاب را خریده و به آن گوش دید.
مصطفی احمدی
۱۴۰۰/۲/۲۶
ارباب وقتی از همه تعلقات دنیا نا امید میشه تازه میتونه ذات واقعی وانسانی خودش رو ببینه واونوقته که خودش رو با نیکیتا یکی میبینه وواسه زنده موندن نیکیتا جونش رو به خطر میندازه انگار تو لستوی میخواد بگه حتی اینه وجود بد‌ترین افراد هم شفافه فقط باید شرایط طوری باشه که زواید کنار بره تا این شفافیت نمایان بشه
SaraShrbtdr
۱۴۰۱/۹/۵
فوق العاده‌ست. با این که لحن کتاب و ترجمه کمی سنگینه، ولی گفتار، سرعت خوانش و مکث‌ها انقدر درست و به جاست که اصلا شنونده گیج نمی‌شه و به خوبی متوجه می‌شه. صدا گذاری اطراف و تفاوت خوانش شخصیت‌های متفاوت هم عالی بود. در کل کیفیت بسیار بالا بود، خیلی لذت بردم. ممنونم و خسته نباشید.
سیده زهرا سعادتی
۱۴۰۱/۲/۱
تولستوی همواره درجه یک است، و‌اجرای صوتی این کتاب واقعا عالی بود، بسیار بسیار لذت بردم. شیهه‌ی اسب و زوزه‌ی باد و صدای بوران و … اجرای دقیق و‌ صحیح راوی، واقعا بر لذت بخشی این اثر افزوده‌اند. متشکرم کتابراه.
واهه یوسفی
۱۳۹۹/۹/۸
داستان معنی دار و واقعی با صدای زیبا و مناسب گوینده. صدا گذاری بسیار جالب مثل صدای راه رفتن اسب و صدای باد لذت شنیدن این کتاب را بیشتر کرده. این کتاب واقعا ارزش شنیدن را دارد.
محمدعلی کلوندی
۱۴۰۰/۵/۳
به خوبی با شکستن غرور ارباب موفق می‌شود در ذات او کاوش کندو نشان دهد که ذات همه پاک وخوب است ولی شرایط، مکان، دارایی وغیره باعث میشه این ذات پاک رو فراموش کنیم
Masoumeh Yaghoubi
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
کتاب بسیار قشنگی است و نشان میدهد انسان در شرایط خاصی با هر تفکری به اصل خود بر میگردد و اوج انسانیت را به نمایش میگذارد
Eti Atshani
۱۴۰۰/۷/۱۶
عالی بود، در قالب داستانی ساده پیچیده‌ترین احساس انسان را میشناساند، و دیگران را قضاوت نکنید مفهوم میشود
نازنین شریفی
۱۴۰۰/۹/۲۹
بسیار زیبا احساسات بشری توصیف شده بود وهمچنین دیدگاه انسان به مرگ که نشاط آور و آرامش بخش بود
Azadeh Akbari
۱۴۰۰/۹/۸
کتاب معنی داری بود و جذاب بود در ضمن صدا گذاری خوبی داشت که جذابترش کرده
و خوانش روانی داشت
ممنون
جابر اخلاقی
۱۴۰۱/۳/۳
کتاب که تولستوی نوشته برای چند بار خواندن واقعا خسته‌کننده نیست
رضا اکبری
۱۴۰۱/۱۰/۲۷
من لذت بردم از این داستان پر از درس زندگی
مهدی دیرانلوئی
۱۴۰۰/۹/۵
سلام. نسبت به کتابهای دیگه‌ی داستایوفسکی ضعیف تر بود
davood rahimi
۱۴۰۰/۱۲/۱۵
معمولی، من زیاد نپسندیدم
ندا آذری
۱۴۰۰/۷/۱۶
کوتاه جذاب و تاثیر گذار
مشاهده همه نظرات ۱۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ارباب و بنده

برای دریافت کتاب صوتی ارباب و بنده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.