معرفی و دانلود کتاب صوتی دهکده‌ی پر ملال

عکس جلد کتاب صوتی دهکده‌ی پر ملال
قیمت:
۵۰۰۰۰ تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دهکده‌ی پر ملال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دهکده‌ی پر ملال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دهکده‌ی پر ملال

کتاب صوتی دهکده‌ی پر ملال اثر امین فقیری، مجموعه داستانی‌ جذاب و شنیدنی با محوریت موضوعات اجتماعی حاکم بر جامعه روستایی است.

در کتاب صوتی دهکده‌ی پر ملال، مسائلی از قبیل مردسالاری، ظلم و خشونت علیه زنان، تحلیل مذهب به عنوان منشا قدرت و توانایی، خشونت زن علیه زن و یکپارچه شدن خرافات با مذهب مورد بررسی قرار می‌گیرد. این کتاب در سال 1347 منتشر شد و با زبانی محاوره‌ای و با ادبیاتی روستایی بیان می‌شود، هم‌چنین این اثر با اقبال بسیار زیادی از سوی مخاطبان روبه‌رو شد، به‌ گونه‌ای که در سه ماه ابتدایی انتشار، 5000 نسخه از آن به فروش رفت.

این کتاب دربردارنده‌ی 16 داستان کوتاه است که به روایت زندگی روستاییان می‌پردازد. نزدیک بودن و قابل لمس بودن زندگی حقیقی روستاییان و عدم اغراق در روایت زندگی آن‌ها یکی از ویژگی‌های مهم این کتاب است که موجب پرمخاطب بودن آن شد. داستان‌های موجود در این کتاب به بیش از 10 زبان از قبیل انگلیسی، آلمانی، روسی، اردو، ایتالیایی، فرانسوی، ژاپنی و... منتشر شده‌ است.

داستان‌های فقیری طبق تقلیدی از حقایق انسانی و عادات و حالات بشری به نگارش درآورده شده است، او به گونه‌ای خاص دغدغه‌ها و واقعیت‌های جامعه را در داستان‌هایش به تصویر می‌کشد و منعکس می‌کند، به طوری که گویا در کلیه صحنه‌های داستان‌هایش حضور دارد.

فقیری درباره فضای این داستان‌ها می‌گوید:

«این کتاب دهکده‌ای است که غم و ملال را به من منتقل می‌کرد، با فقر و نداری و جهالت مردمی که در فضایی ایستا به سر می‌بردند و خودشان نمی‌فهمیدند که در چه دنیایی روز و شب را می‌گذرانند.»

امین فقیری مردی از شهر حافظ و سعدی:

امین فقیری در سال 1322 در شهر شیراز چشم به جهان گشود. او در خانواده‌ای اهل کتاب و فرهنگ بزرگ شد. برادر او یکی از فارسی‌شناسان مشهور معاصر است. فقیری پس از به پایان رساندن دوره سپاه دانش به روستا سفر کرد و در آن‌جا به روستاییان خدمت کرد. او از نزدیک مشکلات روستاییان را دید و نتیجه‌ی چندین سال حضورش در روستا را در کتاب دهکده پر ملال به نگارش درآورد. او همراه با محمود دولت آبادی از نخستین نویسندگان داستان‌های روستایی در ایران به‌ حساب می‌آید.

او حدودا 19 کتاب در زمینه‌های مختلفی مانند رمان بزرگسال، نمایشنامه، رمان و داستان نوجوانان به چاپ رسانده است. فقیری در سال 1376 به همراه محمود دولت‌آبادی جایزه‌ی لوح زرین بهترین نویسنده 20 سال داستان‌نویسی ایران را کسب کرد. او هم‌اکنون در روزنامه عصر مردم شیراز مشغول به کار است.

در قسمتی از کتاب صوتی دهکده‌ی پر ملال می‌شنویم:

ظهر که شد آفتاب قهر کرد و پشت ابر پنهان شد. بیشتر روزها همین‌طور بود. صبح آسمان آبی روشن بود و بعد ابرها معلوم نبود از کجا می‌آمدند و تا ظهر به هم می‌چسبیدند و نور آفتاب را می‌کشتند. بچه‌ها در این هوا بیشتر می‌دویدند و سر و صدا می‌کردند. زود تعطیل‌شان کردم «ده‌به‌درها» گفتند که باران‌گیر می‌شویم و من هم روانه‌شان کردم. نشستم تو ایوان و به اشک آسمان نگریستم. کوه روبه‌رویم مثل مرده افتاده بود و ابر تیره قله را پوشانده بود. سپیدارهای خشک به حالت رقت‌باری جلوم صف کشیده بودند، حالتی شبیه سربازهای خلع‌سلاح شده را داشتند. صدای در مدرسه آمد. نگاه کردم. امامی بود، فریاد کشید «اومدم!»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۴۰ دقیقه
آب
۲۲ دقیقه
آبی و عشقش
۵۱ دقیقه
آقای صابری
۳۸ دقیقه
از ته چاه
۴۰ دقیقه
با باران ببار
۱۹ دقیقه
ترس
۲۵ دقیقه
چاره‌ی ناچیز
۱۶ دقیقه
دهکده پر ملال
۲۳ دقیقه
ره‌آورد
۱۸ دقیقه
شاهگل
۲۵ دقیقه
عاشورا
۳۴ دقیقه
کنیز
۱۲ دقیقه
کوچ
۲۱ دقیقه
گرگ
۱۷ دقیقه
گنو
۲۳ دقیقه
مادر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دهکده‌ی پر ملال
نویسنده
گویندهعلی دنیوی ساروی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۵۰۰۰۰ ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دهکده‌ی پر ملال

داود چترایی
۱۳۹۹/۹/۱۰
صدای گوینده (اقای دنیوی) بسیار زنده و گیراست. داستانکها غالبا مربوط به زندگی روستایی روستاهای شیراز و حول و حوش انقلاب هستند که بهزبان شیرینی نوشته شده و برخی ویژگی‌های مثبت و اغلب منفی (با توجه به اسم داستان) جامعه وقت را مطرح نموده است. در کل گیرایی داستان بالاست و شنیدنش با صدای اقای دنیوی لذتبخش بود.
سپاس از کتابراه
Fer Elh
۱۴۰۰/۱۱/۱۹
واقعییتهای هست که در غالب داستان امده، و تحجر مردم را خوب توصیف کردن. ممنون از کتابراه.
Samira Noorishirazi
۱۴۰۱/۴/۱۳
حجر و نا آگاهی
دانستن و شناخت آن، در هر زمانی، خالی از لطف نیست
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دهکده‌ی پر ملال

برای دریافت کتاب صوتی دهکده‌ی پر ملال و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.