معرفی و دانلود کتاب صوتی پیشگو (1): از دهکده هستی به قبیله انسان

عکس جلد کتاب صوتی پیشگو (1): از دهکده هستی به قبیله انسان
قیمت:
15000 تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پیشگو (1): از دهکده هستی به قبیله انسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پیشگو (1): از دهکده هستی به قبیله انسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پیشگو (1): از دهکده هستی به قبیله انسان

کریم فیضی در کتاب صوتی پیشگو (1): از دهکده هستی به قبیله انسان می‌کوشد تا با بیان موضوعات عرفانی و فلسفی و با روش‌های زیباشناختی، ادبیات فارسی را به شما بیاموزد و مانند جبران خلیل جبران به شما بگوید که دین بیرون از ما نیست.

جلد اول کتاب صوتی پیشگو، رستاخیزواره‌ای برای آموزش رهایی و پرواز با عشق است. این کتاب با نثری ساده و کلماتی آشنا، همگان را به خودشان در سرای زندگی فرا می‌خواند، جایی که دهکده‌ی هستی در آن واقع شده و قبیله‌ی انسان از آن می‌گذرد.

اغلب کتاب‌های کریم فیضی در زمینه فلسفه، ادبیات و هنر به نگارش درآمده که این اثر نیز کتابی در همین زمینه‌هاست. کریم فیضی برای نگارش این کتاب از شیوه‌های معنوی و عرفانی جدید الهام گرفته است و کوشیده تا اثری شبیه کتاب پیامبر نوشته‌ی جبران خلیل جبران، به وجود بیاورد. پیشگو روایتی جامع و کامل است، زیرا در این کتاب هم در مورد زندگی و هم در مورد جزئیات مسائل روحی و وجودی انسان‌ها صحبت شده است و به طور کلی انسان را از زوایای گوناگون در قالب داستان و با زبانی شیوا مورد بررسی قرار داده است.

استاد بهاءالدین خرمشاهی در توصیف خط فکری نویسنده در کتاب صوتی پیشگو گفته است: «ژانر نوشته جناب فیضی ترکیبی است از خودش + نیچه + خلیل جبران.»

در نخستین جلد این کتاب صوتی ما با پیشگو و شخصیت برجسته‌ی او آشنا می‌شویم که قرار است از راه برسد و در مقام پیشگویی دانا به توصیف عشق و زندگی بپردازد و به دوستداران حقیقت و جستجوگران گمگشته عشق بگوید که هستی معرکه خانه عشق است و طوفان، تندبادهایی هستند که از عشق می‌گریزند و به دریا پناه می‌آورند و سپس همین تندبادها در جست‌وجوی عشق با اقیانوس گلا‌ویز می‌شوند.

کریم فیضی را بیشتر بشناسیم:

کریم فیضی یک سال پس از انقلاب اسلامی در سال 1358 در تبریز چشم به جهان گشود. او به دلیل حواشی‌های پس از انقلاب دوران کودکی پرهیاهویی داشت، پدرش به کار تجارت می‌پرداخت و به نام حاجی فیضی معروف بود. پدر کریم فیضی نقش به سزایی در علاقه‌ی او به بحث‌های دینی و عبادت داشت و او را به حوزه علمیه قم فرستاد.

از دیگر آثار کریم فیضی می‌توان به زندگی و بس، کتاب‌های هوشنگ دوم (در گفتگو با هوشنگ مرادی کرمانی)، پنجره پیامبر (رمان)، از جبران تا سهراب، شعاع شمس، همزاد مسیح، سفری با سهراب و سیب زن سیب مرد اشاره کرد.

کتاب صوتی پیشگو به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

اشخاصی که کتاب برجسته و درخشان جبران خلیل‌جبران را خوانده یا شنیده‌اند و به فلسفه و عرفان علاقمند هستند، می‌توانند این کتاب را تهیه نمایند. شما پس از شنیدن کتاب صوتی پیشگو که آن را می‌توان با شاهکار جبران خلیل به نام پیامبر برابر دانست، با جهان‌بینی عرفانی و فلسفی در ساحت زبان فارسی آشنا می‌شوید و نهایت لذت را می‌برید.

در قسمتی از کتاب صوتی پیشگو (1): از دهکده هستی به قبیله انسان می‌شنویم:

در اینجا گفتار پیشگو رنگی از اوج به خود گرفت. نطفه‌ی هستی، عشق است، گروهی فکر می‌کنند، عشق نامعلوم است ولی اگر عشق نامعلوم باشد آیا چیزی دیگر هم معلوم خواهد بود. آری عشق نطفه‌ی باور هستی است.

عده‌ای گروهی را گمان چنین است که عشق بدون دلیل و بدون مقدمه می‌آید، ولی چنین نیست. عشق کم از گیاه نیست، می‌روید، قد می‌کشد و درختان با شکوه را در حاشیه‌ی خود سبز می‌کند ولی اگر مواظب نباشید به باد می‌پیوندد و می‌رود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
45 دقیقه
بخش اول
43 دقیقه
بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پیشگو (1): از دهکده هستی به قبیله انسان
نویسنده
گویندهبهمن وخشور
ناشر صوتیانتشارات آوای چیروک
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۲۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
15000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پیشگو (1): از دهکده هستی به قبیله انسان

علی عماد
۱۴۰۱/۵/۲
عالی بود، متن زیبا، وجملات فلسفی روان والگو پذیری برایزمخاطب داره.
سمیرا گوهریان
۱۴۰۰/۱۱/۲۰
کتاب بدی نیست اما کتاب‌های بهتریم هست برای مطالعه و وقت گذراندن
زهرا اسدنژاد
۱۴۰۰/۵/۱
بسیار خوب بود مطالب مفید فراوانی داشت
Shahrzad Hosseinabadi
۱۳۹۹/۱۱/۱
چقدر دوست داشتم این کتابو
نیکان خسروی
۱۴۰۱/۳/۲۰
کتاب خوبیه♥️🤌🏻
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پیشگو (1): از دهکده هستی به قبیله انسان

برای دریافت کتاب صوتی پیشگو (1): از دهکده هستی به قبیله انسان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.